Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt
X

Çavuş
13 Haziran 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
18 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
X
12 yıl
Bağlantı Kesiliyor. USrobotics 9115
MErhaba arkadaşlar. bilgisayarımın yerini değiştirdim fakat yerini değiştirdikten sonra modeme birşeyler oldu.bilgisayarı baştan başlatınca ,usb den herhangi bir aygıt bağlayınca veya wireless ile modeme girilmeye çalışıldıgında modem bağlantıyı kopartıyor. ben kablo yolu ile modeme bağlanıyorum.herhangi bir fikri olan varsa paylaşırsa sevinirim. . iyi günler
X
13 yıl
POERCOLOR ATI RADEON 9600PRO hakkında yardım edebilir misiniz?
Arkadaşlar, benim ilginç, bir o kadar da basit görünen bir problemim var. Öncelikle sistemimin özelliklerini yazayım :

MSI K8MM-V Anakart
AMD Sempron 2800+ 1.6 ghz işlemci
512 MB DDR 400 MHZ Ram
128 MB FX5200 Ekran Kartı
400 WATT Power Supply (Sanırım gerçek gücü bu değil)
Windows XP Professional Service Pack 2

Gerisi tefarrruat zaten...

Gelelim sorunuma.. Ben bu sistemi anakart ve işlemci değiştirmeden, biraz daha iyileştirebilmek uğruna 1 GB DDR 400 MHZ ram ve POWER COLOR ATI RADEON 9600PRO ekran kartı aldım. Kargoyla geldi, rami taktım sorunsuz tanındı, (Gerçi Bilgisayarımın özelliklerinde 1.5 GB ram yazıyor olması sorunsuz tanındığı anlamına mı geliyor bilmiyorum.) fakat ekran kartını taktım, takmadan önce FX5200'ün sürücülerini kaldırdım, bilgisayarı başlattım, ekran kartının sürücülerini yükledim (CD'dekileri). Bilgisayar yeniden başladığında henüz bir dakika olmuştu ki ekran karardı, görüntü gelmedi ve ardından monitör de kapandı sanki bilgisayarı kapatmışım gibi. Bir kaç kez daha denediğimde bilgisayarı açmayı, ya aynısı oldu ya da görüntü tamamen bozuldu, ekranda sadece binlerce renkten oluşan çizgiler, noktalar vs. belirdi ve o şekilde kaldı. Daha sonra FX5200 ekran kartımı yeniden takarak internette ufak çaplı bir araştırma yaptım neden olur bu diye fakat çok sonuç bulamadım. Farklı ekran kartlarında benzer sorunları olan kişilerin yorumlarından yola çıkarak farklı sürücüler yükleme yoluna gittim fakat yine aynı şey oluyordu.

Sonunda bir arkadaşım Power'dan kaynaklanabileceğini, ekran kartına yeterli güç gitmediğini söyledi. Bu arada yeri gelmişken belirteyim, ekran kartının aynı harddisk vb'de olduğu gibi bir güç gişi var. Tamam dedim, power'ı değiştireyim. Bilgisayarcıya gittim, power sordum, durumu anlattım, 250 WATT gerçek güç işini görür dedi. (Burada şüpheliyim). Tamam dedim ver deneyelim. 26 YTL'ye bu power'ı satın aldım. Geldim eve. Dedim bari sıfırdan başlıyım herşeye, bir de taze windows yükleyeyim. XP CD'mi bulamadım ve vista yükledim. Herşey normaldi, vista yüklendi, bilgisayar kapanmadı, kitlenmedi herhangi bir sorun çıkmadı. Sevindim. Fakat sevincim kısa sürdü. Bu sefer de XP'deki açılınca olan şey, oyun açtığımda oluyor. Mesela PES 5. Açtım oyunu, başlattım 2 dk oynamadım ki, aynı şey oldu. Counter'a girdim, bu sefer kapanmadı ama sanki ekran kartı hiç tanıtılmamış gibi. FX5200'den bile kötü grafikler. Diğer başka oyunlarda hemen kitleniyor.

Acaba daha güçlü bir power mı lazım bana?
Yoksa işlemci darboğaz mı yapıyor?
Yoksa sorunsuz dediğim Ram'de mi bir sorun var?
Ya da bir şeyleri yanlış mı yaptım, yapıyorum..?


Bana bu konuda yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Saygılar..
X
13 yıl
3 adımda WoW serveri kurmak (2.4.2). 40 mb lik bir dosya ile çok basit.
Muhtemelen bir çoğunuz daha önceden araştırmışsınızdır private server nasıl kurulur vs.ama bir çoğunuz mysql server nasıl kurulur database ler nasıl düzenlenir bu işler biraz karışık oldugundan vazgeçmişsinizdir veya çalıştıramamışsınızdır.
kendi serverinizin gm si olmak gerçekten güzel bişey live serverlarda belki hiçbir zman elde edemeyeceğiniz itemleri denemek arkadaşlarla oyunu iyice kurcalamak gerçekten zevkli.

bunun için yapmanız gereken h t t p : / /f i l e b e a m . c o m /404b15416addf0b7355964a74a7b305f

1)bu linkteki dosyayı indirin
2)içerisindeki mapextractor dosyasını World of warcraft dizininizin (genellikle bu dizin c sürücüsünde program files dizininin içindedir.) içine genişletin.maps klasörünün wow dizininizde oldugundan emin oldun ve ad.exe yi çalıştırın .
3)Gidin bir kahve için çünkü map dosyalarının hazırlanması bilgisayarınızın hızına göre 30 dk gibi bir süre gerektiriyor.
4)Bu işlem bittikten sonra maps klasörünü komple mangos dizinine geri taşıyın. (Mysql.bat Restarter.exe) nin oldugu dizin.
5)sırayla Mysql.bat ve restarter.exe yi çalıştırın.
6) Realmlist i 127.0.0.1 e ayarlayın.

Bitti bu kadar.

Arkadaşlarınız servere nasıl girecek vesaire...? , eğer ilgi duyan arkadaşlar çıkarsa devamını da anlatacağım.

Edit : YAzmayı uutmuşum oyuna girmek için nasıl account alacaksınz...
zaten server kuruldugunda içinde 3 tane hazır account olacak acc adına : 1,2 veya 3 yazın şifre de aynı. 3 en yüksek seviye yöneticidir.

bir de mangosd.conf dosyasını düzenleyen arkadaş biraz abartmış 1 level de 4 talent filan geliyor. o dosyayı
h t t p : / / r a p i d s h a r e . d e /files/39815598/mangosd.conf.html
bu dosya ile değiştiriniz.
X
13 yıl
Paladin MAcro yardım.
Arkadaşlar bir kaç kişide gördüm ama ne kadar uğraştıysam da yapamadım eğer macro yazmak konusunda bilgiliyseniz lütfen yardım edin.gördüğüm kişi tek macro ile sırasıyla şu aşağıdaki skilleri uyguluyor;

- seal of crusader
- judgement
- seal of righteousness
- holy shock

böyle birşey mümkünse yardımcı olursanız sevinirim.veya holy paladinle instant yüksek damage yapan başka bir macro biliyorsanız onu da yazabilirsiniz.

selamlar...
X
14 yıl
MMorpg4free private server'da oynayan arkadaşlar
Arkadaşlar eğer bu serverda oynuyorsanız veya oynamayı düşünüyorsanız Bütün Türk arkadaşlar bi guild çatısı altında toplansın diye düşündük ve "Türk" isimli bir guild kurduk. katılmak isterseniz tinydude'a pm atabilirsiniz.
X
15 yıl
diablo lod server bilen var m1?
merhaba arkada_lar diablo 2 lod'u online oynamak istiyorum fakat battle.net'e balanam1yorum 1.11 patch yukledim yine olmad1.battle net disinda orj1nal cds1z oynayab1leceg1m b1 server var m1 yard1m lutfen...
X
15 yıl
WINDOWS aÇILMıyor
(winxp)windows açılırken system dosyası bozuk diyor ne yapsam düzelir?
\system32\config\system

yardım edenlere şimdiden çok teşekkür.
X
15 yıl
YARDIM LUTFEEEn..
merhaba arkadaşlar
bilgisayarıma netware ağı kurdum ve windowsun logon screen kayboldu şimdi netware ağı kaldırdım fakat logon screen yine yok ne yapsam ger gelir?
X
15 yıl
WIN98 ve WINXP arasında bağlantı??yardım
merhaba aarkadaşlar iki bilgisayarı birbirine bağlayacağım.kablonun bir ucunu xp kurulu bilgisayarın ethernet kartına diğer ucunu da win98 kurulu laptopa taktım fakat ikisinin birbirini görmesini sağlayamadım.eskiden ikisinde de win xp yuklu iken birbirlerini görüordular fakat şimdi olmuyor.
not:laptopta cd-rom,floppy gibi donanımlar mevcut değil...
X
15 yıl
ACİL YARDIM LütfeN.
Merhaba arkadaşlar.
elimde bi laptop var ve fdd-cdrom yok win 98 yükleyeceğim hard diskini soktum ve bilgisayarıma usb den bağladım hard diski nasıl bootable yapabilirim?
yardımcı olan arkadaşlara çok teşekkür ederim.
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.