Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt
K

Er
15 Ocak 2015
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme (?)
40 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
K
2 yıl
Birisinin telefonunu nasıl öğrenebilirim? (İsim ve tc ile)
Evet arkadaşlar; ismini, soyismini ve tc kimlik no'sunu bildiğim birisinin telefon numarasını nasıl öğrenebilirim?

*118'ler hariç.
K
3 yıl
Oyunda Türkiye ve İsrail Başkan adayıyım kazanmama yardım
Arkadaşlar e-sim adlı bir simülasyon/politika tarayıcı oyunu var. Ben bu oyunun Suna sunucusunda TÜRKİYE ve Aurora sunucusunda İSRAİL başkan adayı oldum yarın seçim var. Çoğu insan multi hesap kullanıyor işim çok zor. 15-20 dk zaman ayırıp 7 Level olup Kenan Evren / Orgeneral Kenan Evren isimli hesaplara oy verirseniz çok teşekkür ederim. İki sunucuda birden 7 level olmaya zamanı yetmeyecek arkadaşlar öncelikle Suna sunucusunda olabilirler.

Suna kayıt:https://suna.e-sim.org/lan.773159/ (ülke Türkiye seçin)
Aurora kayıt: aurora.e-sim.org/lan.873/ (ülke İsrail seçin)

Referanssız kayıt için linklerden lan ile başlayan ek cümleleri silebilirsiniz. Oyunu aktif oynamak isterseniz de yardımcı olur öğretmeye çalışırım.

Hadi Donanımhaberli dostlar bu forumdaşınızı Başkan yapın.
K
3 yıl
E-sim Yeni Sunucu Aurero şimdi etkin!
ÖZEL RİCA: Oyunda ban yedim ve açılması için 50 kişinin Aurora sunucusuna benim reften kaydolması gerekiyor. DH ailesi olarak bu sayıyı zorlayalım arkadaşlar. Kurtarın beni

e-Sim, eRepublik benzeri bir strateji-simülasyon oyunudur. Oyunda sanal olarak varlığını sürdüren bir vatandaşı oynamanız gerekiyor. Bu vatandaş ile yapabileceklerinizin sınırı yok, ister güçlü bir savaşçı, isterseniz de AŞ Patronu olun, veya her ikisini birlikte yapın.

Politika
Ülke Başkanlığı Seçimleri her ayın 5'inde düzenlenir. Başkan adayı olabilmek için 7. seviyeye ulaşmak yeterlidir.
Parti Liderliği Seçimleri her ayın 15'inde düzenlenir. Parti Lideri adayı olabilmek için parti üyesi olmanız, yâni en az 8. seviyede bulunmanız gereklidir. Bunun yanı sıra partinizde en az "Parti Üyesi/Party Member" rütbesinde olmalısınız, sizi bu rütbeye Parti Lideri terfi ettirebilir.
Kongre Üyeliği Seçimleri her ayın 25'inde düzenlenir. Ayın 22'si ile 24'ü arasında, bir parti üyesi olan, dolayısıyla en az 8. seviyede olan herkes Kongre Üyesi aday adayı olabilir. Ayın 24'ünde, ülkenizdeki en yüksek üye sayısına sahip ilk 5 partinin üyelerinin seçimlere katılması, yani aday olmasına otomatik izin verilir. Bunun dışında, parti liderleri de ayın 24'ünde partilerindeki adayların adaylıklarını iptal edebilir.

Ekonomi
Her vatandaş, günde 1 kez çalışma ve antrenman hakkına sahiptir. Çalışma sonucunda girdiğiniz işten maaş alırsınız. Ne kadar çok çalışırsanız Ekonomik Yeteneğiniz o oranda artar, ekonomik yeteneğin yüksek olması da ürettiğiniz ürün sayısını, dolayısıyla maaşınızı arttırır.
Gerekli sermayeye sahip vatandaşlar kendi şirketlerini ve Anonim Şirketlerini de kurabilirler. Ancak yeni başlayanlar için bu önerilmez.

Askeriye
6. seviyeden itibaren oyunda bulunan Askeri Birliklere katılabilirsiniz. Oyuna başlar başlamaz savaşmaya da başlayabilirsiniz. Sahip olduğunuz ekipmanın nitelikleri ile Kalite Seviyesi savaşlarda verdiğiniz hasarı belirleyen birincil unsurdur. Ayrıca savaşırken silah kullanmanız, kullandığınız silahın Kalite Seviyesi de vereceğiniz hasara yüksek ölçüde etki eder. Oyunda askeri anlamda ilk aşamada neredeyse tüm oyuncular sizden güçlü olacak, ancak düzenli antrenman yaparak, savaşıp rütbe atlayarak (evet rütbe atlamak da savaşlarda verdiğiniz hasarı arttırıyor), yeni ekipmanlar alarak ve savaşırken silah kullanarak düzenli bir oynamanın sonucunda siz de TANK diye nitelendirilen güçlü oyunculardan olabilirsiniz.

Basın
6. seviyeden itibaren kendinize ait bir gazete oluşturabiliyorsunuz, bunun ücreti 2 Altın. Gazeteniz aracılığıyla uzun makaleler yazabilir, anlatmak istediklerinizi oyuncuların tümüne iletebilirsiniz. Oyunda "makale oylama" sistemi bulunmakta olup, çok oy alan makaleler 1-7 gün arası bir süreliğine "GLOBAL" sekmesinde görünürler ve tüm oyunculara ulaşırlar.

Ülke ve Sunucu Seçenekleri
Oyunda 5 kalıcı ve 2 geçici sunucu (server) bulunmakta. Her sunucuda ülke sayısı değişken olup, en az sayıda ülke geçici sunucuda; 12 adet hayali ülke (AB, Turan, İslam Birliği gibi) var.
Tüm kalıcı sunucularda Türkiye var, en fazla ülke ise Suna isimli kalıcı sunucuda (tam 155 ülke).
En yeni kalıcı sunucu Alpha, henüz 100 gündür aktif. En eski kalıcı sunucuysa Primera, an itibariyle 2706. gününde.
Bir not düşelim, Alpha sunucusu, Aurora (geçici) ve Omega (geçici) sunucusunda günde 4 kez antrenman ve çalışma yapılabiliyor. Savaşlarda vurabilmek için gerekli sağlık (HP) değeri 10 dakikada 1 yenileniyor. Bunlar bir nev-i hızlı sunucu.

En aktif sunucu şu an Suna, ve burada Türkiye düşman işgali altında. Türkiye ve Kilikya Ermeni Krallığı (Gürcistan oyuncularının ülkelerinin ismini değiştirerek kurdukları hayali ülke) arasındaki saldırmazlık paktı bugün sona eriyor. Yarın, büyük bir savaş serisi başlıyor, bu, oyunun daha aksiyonlu geçeceği anlamına geliyor.

Eğer siz de benim gibi gün içinde çok boş zamana sahipseniz ve bir strateji-simulasyon türü oyun arıyorsanız doğru yerdesiniz.

Kayıtlar


Aurora (Geçici) Sunucusu:http://aurora.e-sim.org/lan.873/
Suna (Kalıcı) Sunucusu:https://suna.e-sim.org/lan.773159/

Oyunu biraz olsun özetlemeye çalıştım, ancak ürün marketi, para piyasası, isyan savaşları, turnuvalar gibi bir sürü anlatamadığım mekanik daha var. Ayrıntıları araştırarak öğrenmeniz daha iyi olacak. Oyunu halen oynayan varsa ihtiyacı olduğunda bana yazabilir.
e-Sim başlığı hayırlı olsun.
K
3 yıl
Tavsiye edeceğiniz uygulama?
Selam arkadaşlar, bir online oyunda multi hesap açmak istiyorum. Bunun için, sürekli İP nosu değişmeyen (sabit konum/ip olan) bir vpn ya da vds uygulaması lazım.
Hangilerini önerirsiniz?
K
6 yıl
Hesaplı [0] Anakart Tavsiyesi
Merhaba dostlar,
6 sene önce aldığım kasamı yavaş yavaş yeniliyorum :) Bütçem orta, ve teker teker yenileme yapıyorum malum öğrenciyiz. Anakart'ım gerçekten tarih öncesi denebilir, DDR2 MAX. 4GB RAM destekli, i2 destekliyor CPU olarak da. Yani son kullanma tarihi geçeli seneler olmuş.
Bana 250 TL dolaylarında 0 ana kart önerebilir misiniz, özellikle İşlemci olarak i5'i destekliyor olsun.
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.