MİNİ SÜRÜM

Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt

Yarbay
17 Mayıs 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
4 üye
Görüntülenme (?)
38 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
6 ay
2133 mhz ram tavsiyesi

Selam,


Anakartım MSI B150 2133 mhz ram desteği var. Elimde hali hazırda 8gb ddr4 2133 mhz, 14 CL, 1 adet ram mevcut. Buna en uygun yükseltme nedir? 2133 mhz ram satılmıyor artık sanırım. Anakartımı şu an için değiştiremem. Seçeneklerim şunlar:


1) Aynı marka farklı mhz extra 8gb ram almak, 2133 mhz'e ve olası uyumsuzluk problemlerine razı olmak.

2) 2. el aynı marka aynı model ram almak.

3) Hiçbir şey yapmamak  

Önerileriniz nedir?

Oyun için kullanıyorum çoğunlukla pc'yi.

i5 6600 işlemcim ve gtx 1660 ekran kartım var.

2 yıl
VGA to HDMI görüntü alamıyorum
Selamlar

Yeni ekran kartı aldım. monitörüm vga girişli ekran kartında vga girişi yok.Ekran kartıyla beraber linkteki dönüştürücüyü de satın aldım.
https://www.hepsiburada.com/dark-dijital-hdmi-to-analog-vga-ve-ses-aktif-donusturucusu-dk-hd-ahdmixvga-p-BS40084

eski ekran kartım ile dönüştürücüyü denedim, sorunsuz çalışıyordu. fakat yeni kartla denediğimde monitöre görüntü alamıyorum. öneriniz var mıdır? başka monitörden display port ile denediğimde görüntü alabiliyorum bu arada.

yeni ekran kartı : gtx 1660
eski ekran kartı : gtx 760

en son driverler kurulu.
dönüştürücüyü farklı 2 bilgisayarda denedim her hangi bir problem yok. ayrıca gtx 1660'ın hdmi girişini de televizyon aracılığı ile kontrol ettim yine sıkıntı yoktu. yani sadece gtx 1660 ve dönüştürücü kombinasyonu çalışmıyor.
2 yıl
HDMI - VGA aktif dönüştürücü ile görüntü alamıyorum
Selamlar

Yeni ekran kartı aldım. monitörüm vga girişli ekran kartında vga girişi yok.Ekran kartıyla beraber linkteki dönüştürücüyü de satın aldım.
https://www.hepsiburada.com/dark-dijital-hdmi-to-analog-vga-ve-ses-aktif-donusturucusu-dk-hd-ahdmixvga-p-BS40084

eski ekran kartım ile dönüştürücüyü denedim sorunsuz çalışıyordu. fakat yeni kartla denediğimde monitöre görüntü alamıyorum. öneriniz var mıdır? başka monitörden display port ile denediğimde görüntü alabiliyorum bu arada.

yeni ekran kartı : gtx 1660
eski ekran kartı : gtx 760

en son driverler kurulu.


dönüştürücüyü farklı 2 bilgisayarda denedim her hangi bir problem yok. ayrıca gtx 1660'ın hdmi girişini de televizyon aracılığı ile kontrol ettim yine sıkıntı yoktu. yani sadece gtx 1660 ve dönüştürücü kombinasyonu çalışmıyor.
2 yıl
i5 6600 ile gtx 1660 mı rx590 mi?
selamlar

ekran kartımı değiştirmeyi düşünüyorum. gtx 1660'da karar kılmıştım fakat darboğaz meselesi kafamı kurcalıyor. 1080p oyunlarda sıkıntı yaşar mıyım? zaten 1660'ı da 1-2 sene kullanıp değiştirecektim. bu sebeple rx590'a da yönelebilirim.

bu siteye göre rx590 ile %17, gtx1660 ile %35 darboğaz yapıyor gözüküyor.
https://pc-builds.com/calculator
2 yıl
Bilgisaya açılıyor; monitör, klavye, mouse çalışmıyor
Bazen herhangi bir işlem anında (oyun, internet vs) bilgisayar kendiliğinden kapanıyor. Tekrar açmaya çalıştığımda fanlar çalışıyor fakat klavye, mouse, ekran çalışmıyor. bazen 3-4 dakika bazen de 1-2 saat sonra tekrar açmayı denediğimde çalışıyor. sıcaklıklarda herhangi bir problem yok. bu sorunu yaşadığımda ramleri çıkarıp takmayı denedim; sonuç alamadım. hatta tüm donanımları söküp tekrar takmışlığım var. anakart veya psu sorunu gibi geliyor bana fikri olan var mıdır ?
4 yıl
a disk read error occurred press ctrl+alt+del to restart // Biosa Giremiyorum
Bugün masaüstü bilgisayarımı açtığımda bu hatayla karşılaştım. normalde del tuşuna basarak biosa, f11 tuşu ile de boot menüsüne giriyordum. fakat ikisine de giremiyorum. var mıdır öneriniz ?

işletim sistemim windows 8.1. Anakartımın markası msi z170
4 yıl
başka bir laptopun harddiskini kendi laptopuma takma
ev arkadaşım 2-3 ay önce kendi hardiskini değiştirdi. onun eski harddiskini kullanmak istiyorum fakat şu anda içinde windows yüklü. daha doğrusu eski harddiskteki windwosu klonlayıp yenisine aktarmış, yani eskisinden silinip silinmediği hakkında bir fikrim yok. bu harddiski kendi laptopuma takarken hangi işlemleri yapmam gerekir? kendi laptopumda lisanslı windows yazılımı yüklü(oem)
5 yıl
autocad acil yardım lazım
elimde koordinatları belli olan noktalar var. bunları excel'den autocad'e aktarıp nasıl çizebilirim ?
6 yıl
Ev partisi için ses sistemi önerisi
selamlar

yaklaşık 15 metrekare bir salonumuz ve 5 metrekare bir odamız var. ev partisi için ses sistemi bakıyoruz ve bu konu hakkında oldukça bilgisiziz çok yüksek ses vermesine gerek yok, zaten profesyonel bir alet aramıyoruz ev de oldukça küçük. daha çok sesi kaliteli yayabilecek bir alet arıyoruz. 200-250 liralık bir bütçemiz var, yetmez derseniz yükseltebiliriz ama çok para harcayasımız yok. önerdiğiniz ses sistemiyle beraber hoparlör dağılımı(2 hoparlör odaya, 2+1 salona şeklinde) vb konuda da yardımcı olursanız çok mutlu olurum.

şimdiden teşekkürler
7 yıl
Kürk Mantolu Madonna (????) | Mert Fırat
Türk edebiyat tarihinin efsane romanı film oluyor.

2016 yılının mart ayında çekimlere başlanacak olan filmin çekimleri hem Almanya’da hem de Türkiye’de yapılacak.Şu an film için hazırlık aşamasında olduklarını belirten Mert Fırat, “Bu kitap herkesin gönlünde taht kuran bir roman olduğu için herkesin ‘Kürk mantolu Madonna’sı eminim ki başkadır. Bizim filmimiz de bu kitabın bir uyarlaması olacak ama birebir aynısı olmayacak. Mesela film, kitaptaki gibi başlamayacak ama aynı şekilde bitecek. Madonna’yı oynayacak olan kişi henüz belli olmasa da hepimizin tanıdığı yabancı bir aktris olacak. Görüşmelerimiz devam ediyor. Kitapta da bu karakter yabancı biri olduğu için Türk birinin oynaması pek doğru olmaz” açıklamasını yaptı.

Türk-Alman ortak yapım olacak filmi destekleyen birçok kurum olduğu için çok mutlu olduğunu belirten Mert Fırat, “Sabahattin Ali’nin bu kadar ilgi görmesinden çok mutlu ve gururluyuz. Film için Sabahattin Ali’nin kızı Filiz Ali’den danışmanlık alıyoruz” dedi.

kaynak
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.