Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt
M

Çavuş
05 Kasım 2014
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
11 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
M
5 yıl
Ağa uzaktan erişim sorunu
Merhaba. İki farklı subnetteki ağa bağlı sistemim var. Bu ağlardan biri internete bağlı. İnternete bağlı olmayan ağa uzaktan erişebilmek için nasıl bir yol izlemeliyim? PC üzerinden ethernet ile internete çıkarken, Wifi üzerinden de diğer offline ağa bağlanabiliyorum. Tabii amacım uzaktan erişebilmek. Modem üzerinden PPTP VPN server kurup Android cihazdan bunu başarabildim fakat Apple cihazlarda PPTP kaldırıldığı için çalıştıramadım. Modeme Open VPN üzerinden bağlandığımda ise offline olan ağa erişim sağlayamadım. Modem üzerinden olmasa da Windows üzerinden Wifi ile bağlandığım ağı internete erişime açma imkanım var mı?
M
6 yıl
8Mbps limitsiz tarifesi
Hızım bugün 16 megabite yükseltilmiş. Sistemden kaynaklanan bir hata mı yoksa bütün limitsiz 8 Mbps abonelerinin hızları yükseltildi mi?
M
8 yıl
Optik koaksiyel çevirici
Merhaba. 5.1 ses sistemimde koaksiyel çıkış bulunuyor eski anakartımda koaksiyel giriş olduğu için kullanabiliyordum fakat yeni anakartımda sadece optik çıkış var. Konuyu araştırırken çeşitli aparatlar olduğunu gördüm. Yalnız aşağıda paylaştığım linklerdeki ürünün 2 modeli var. Biri optik koaksiyel diğeri koaksiyel optik çevirici diye geçiyor. Bana lazım olan hangisi? Optik koaksiyel çevirici diye tahmin ediyorum ama emin değilim.

http://www.hepsiburada.com/liste/ttaf-optik-toslink-koaksiyel-cevirici-91019/productDetails.aspx?productId=evttaf91019&categoryId=157410

http://www.hepsiburada.com/liste/ttaf-koaksiyel-optik-toslink-cevirici-91126/productDetails.aspx?productId=evttaf91126&categoryId=157410#Gorseller
M
8 yıl
Arızalanan anakart sonrası raidli diskleri kurtarma
Merhabalar.
Yıllardır kullandığım desktop sistem bir anda arızalandı. Sorun anakarttanmış. Sorum şu ki matrix raid ile bilgisayara bağlı olan iki diski hem raid 0 hem raid 1 olarak birlikte kullanıyordum. Anakartımı mecbur değiştireceğim fakat diskleri yeniden bağladıktan sonra verileri kaybetmeden nasıl kullanabilirim net olarak bilmiyorum. Biraz gözgezdirdim farklı yanıtlar verilmiş ama genelde aynı raid çipsetli anakartın alınması tavsiye ediliyor. Anakartı aldıktan sonra kendisi raidli diskleri direkt görüp yapılandırır mı yoksa bir ayar yapmam gerekiyor mu?
Teşekkürler.
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle