Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt

Yarbay
13 Ağustos 2014
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
15 üye
Görüntülenme (?)
74 (Bu ay: 3)
Gönderiler Hakkında
4 yıl
Genel Sorular ve Sorunlar (Geri döndüm thread'i)
Merhaba sevgili DH ahalisi. Sanırım en son buraya gireli bir yıl falan oluyor. Sizinle LoL ile ilgili genel sorunlarımı konuşmak istedim.

Bu bir yıl içinde okuldan birçok LoL oynayan arkadaş edindim, ve doğal olarak TR'deki hesabımı (ccc Clem ccc, eski DH chat grubundaydım o yüzden pek saklamaya gerek yok) 30 level yaptım. Yalnız başına ranked girmek istemiyorum. Ama sanki bir şey eksikmiş gibi hissediyorum. Oyundan ARAM dışında eskisi kadar keyif alamıyorum gibi. Okuldan dolayı metayı takip edemiyorum, ne olursa olsun bir sorun oluyor ve veletler (bir liseli olarak bu kelimeyi kullanmaktan bile utanıyorum) birbirleriyle kavga ediyor. Kimse zevk almıyor. Kuzey Amerika'da kavga oluyordu (Sightstone almayan Janna'yı nazikçe uyardıktan sonra "wtf sej" üstüne report yediğimi biliyorum) ama buradaki inanılmaz seviyede. Kuzenim (yaşını sorarsanız 15) gibiler başta olmak üsere herkes anne gibi değerlere inanılmaz derecede sövüyor. NA'de 0/3 giden adama "f&!% your mom" diyen pek yoktur. Kime sövülürse eğer (ki sövülürse), o bireyseldir. Ya da blind pick normal maçlarda counterpick yedikten sonra birkaç kill verirse "bot report" denmez. Çok garipsiyorun ortamı. "glhf" yazınca "büyü mü okuyorsun" diyen biri çıktı. Üzüldüm, hicveder gibi "Azarath Metrion Zinthos" diye cevap verdim (Teen Titans referansı). Bir maçta düzgün ana denk geldim, o da nickimdeki The Walking Dead referansını anlayan biri çıktığı zamandı. Bazen sorguluyorum, neden böyle bir servera sahibiz? Çürümüş sosyal düzen onarılabilir mi? Bir de takımda kız var diye düşünüp panik yapanlar çok eğlendirmişti beni.

Main şampiyonlarım da o hissi vermiyor. Batırırım diye korkudan üç senedir Elise oynamıyorum, her ne kadar şampiyonla ilgili bilgi edinmeye devam etsem de. Sejuani hiç eskisi gibi değil. Sanki o lider, AoE kraliçesi havası gitmiş de tek özelliği CC olmuş gibi. O TF'lerde beş kişiye ulti tutturmanın verdiği haz gitmiş, yerine ne verdiğini anlayamadım. Ruhu gitmiş gibi geldi bana. Kamplara bile vurmuyor, çok aciz geldi bana yeni hâli. Shyvana ise Kayn'ın çıkmasıyla birlikte tabiri caizse "zamanı geçmiş" durumda. Zac çok değişik olmuş, belki bu hesapta aldıktan sonra bir şeyler yapabilirim. Bütün bunların arasında yeni Warwick'i keşfettim. Hem güçlü, hem kendini koruyabiliyor, hem de yeni E'si ADC'lere peel düşmanlara engage yapmamı sağlıyor. Eğer onun gibi ama daha zevkli şampiyon varsa seve seve oynarım. Bir de yeni jungle'da ne yapacağımı hâlâ keşfedebilmiş değilim. Oyun bıraktığımdan çok daha farklı.

Support oynamak NA'de büyük bir olayken burada işkence. Supporta saygı yok. Neden supportlara bu kadar kötü davranılıyor anlamıyorum. Hiç kimse görüşe önem vermiyor gibi. Korkutucu.

TL;DR: Oyuna alışamıyorum. Hangi şampiyonlar iyi, hangileri değil anlamıyorum (jungle ve support için konuşuyorum). Meta ve özellikle oyunun genel hissi çok farklılaşmış. Yardım edebilirseniz mutlu olurum.
5 yıl
PBE'deki Shyvana reworkü ve Blade of the Ruined King değişiklikleri
Zınısım adnıkraf ninekilhet?


(Günlerdir biri konusunu açar diye bekliyordum, açmayınca açtım.)
5 yıl
Syndra çizimim
Bilmeyenler için dün Syndra'nın doğum günüydü ve Boards'da görkemli bir thread'de kutlandı. Ben de çorbada az tuzum olsun diye recall animasyonunu çizmiştim. Buraya da atayım:

Syndra mainler vurmayın
5 yıl
Ivern, the Friend of the Forest (Yeni Şampiyon)


Sizce ne olacak? Nasıl bir şampiyon olacak? Utility tank jungler olursa süper olur bence.
5 yıl
Thank You | Riot 10. yıl Eventi | Bedava Riot Kayle | Bonus IP Weekend
5 yıl
Yeni Shadow Isles hikayleleri
5 yıl
Blitzcrank vs Thresh
Hextech'den Blood Moon Thresh ve Riot Blitzcrank çıktı. İkisine de yetecek kadar özüm var ama iki şampiyonu da oynamıyorum. Sizce hangisini öğrenmem daha iyi olur? Hangisi ADC'yi daha iyi peellememi sağlar? Ayrıca bunlar iyi skinler mi?

Not: Jungle'dan nereye atladın diye soracaklar için söylüyorum ki jungle main rolüm olmasına rağmen (aynı zamanda en sevdiğim) support daha sık oynadığım bir roldür.
5 yıl
Hattıma Göre İnternet Tarifesi


Şu an 16 megabitlik ADSL tarifesi kullanıyorum. Evde fiber kutusu yok.
5 yıl
Kog'Maw
Sizce de şu aralar hem ADC hem de jungle'da biraz fazla güçlü değil mi? Tüküre tüküre aşırı uzaktan vuruyor, sen dalana kadar zaten yarı canın gidiyor. Bunu asıl güçlü olması gereken zaman olan late gamede değil bir item ile yapıyor (Bloodrazor/Guinsoo). Bence diğer hypercarryleri düşününce (Tristana, Vayne...) pek dengeli gelmedi.
Siz ne düşünüyorsunuz?

@HonanımDaber hocam aslında bu konuda bir öngörüde bulunmuştu ve ona hak veriyordum. Yine de ADC rolünde de bu kadar gereksiz güçlü oluşu benim hoşuma gitmedi.
5 yıl
Rengar'a Assassin Update geliyor (Ayrıntılar)
Rez alın


İngilizce bilmeyenler/site kilitli olanlar/açmaya üşenenler için (Yorumlarla birlikte) özet:


  • 0.5 saniyede "Teq" atamayacakmış. Ortalama 1.5-2 saniyede "teq" atabilecekmiş.
  • Ultisine daha fazla bilgi ekleyeceklermiş. Ayrıca Rengar'a da skill dodgelama falan şansı tanıyacaklarmış. Barzo gibi atlayamayacak yani.
  • Skillerinin gereksiz hızlı olması engellenecekmiş ama bunu yaparken şampiyonu çöp etmeyeceklermiş. Ferocity stackli W'su değişik olacakmış.
  • Bonetooth Necklace stackleri yenilenecekmiş (Daha uzağa atlar gibi bazı buffları kaldıracaklarmış), Head of Kha'Zix'e daha hoş bir ödül koymayı düşünüyorlarmış.
  • Oyundaki stealth sistemine komple rework geliyormuş. Yani Evelynn, Twitch, Rengar gibi görünmez olan bütün şampiyonlar bundan etkilenecek.
  • Rengar'ın kodları baştan yazılacakmış (Visual Update değil, sadece kod).
  • E'sini ve pasifini değiştirmeyi düşünüyorlarmış.


Siz ne düşünüyorsunuz?
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.