MİNİ SÜRÜM

Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt

Yarbay
31 Temmuz 2014
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
16 üye
Görüntülenme (?)
275 (Bu ay: 8)
Gönderiler Hakkında
3 hafta
Dizi önerisi alabilir miyim?

Şu kapanma döneminde dizi önerisi istiyorum. Genelde sadece 1 baş rolün etrafında dönen dizileri seviyorum. Ya da rol kalabalıklığı olmaması iyi olur.(Breaking bad ve better call saul istisna oldu.)

Sevdiğim diziler: Dexter, BB,Better Call Saul, Fleabag, teofw,Pb, Black books

3 hafta
Medikal alanda çalışanlar bakabilir mi?

İyi akşamlar. Medikal alanda çalışan kişilere bir sorum olacaktı. Mezun bir biyomedikal mühendisiyim. Okulumun bitiminden sonra başvurduğum veya uzaktan sorduğum çok sayıda firma olmasına rağmen neredeyse hepsi eleman almadığını veya eleman kapasitesinin yüzde 50sini anca çalıştırdığından bahsediyor.(hem kendi sorduklarım hem de Tr genelinde başkalarına sordurttum) Çok kötü bir dönemde mezun olduğum için ve de yeni mezun olmamdan dolayı eli dolu dönüşler alamadım.


Soruma gelecek olursak, şu an evlerdeyiz ve internet ortamı her şeyimiz oldu. Acaba bu eleman alım kısıtlamaları azalana kadar medikal bir sertifitika, mesleki anlamda bana artı katan bir kurs gibi tavsiyeleriniz var mı? Bilgi sahibi olan kişilerin vereceği 1 tavsiye dahi altın niteliğinde.

geçen ay
joystick'de bir tuşa basınca diğerlerinin de çalışması

Arkadaşlar pc için yeni bir joystick aldım. 1 hafta sorunsuz kullanımın ardından bugün üstteki R2'ye basınca R1-R2 ve L1 olmak üzere 3 tuşa bastığını, aynı şekilde R1'e bastığımda da R1-R2'ye ortak basılı gözüktüğünü gördüm. (fiziksel olarak basmıyor,sanalda gözüküyor)


İçini açtığımda tuş basma yerlerine kendi parmağımla basınca sorun yok. Ama plastik tuşları koyunca 3'lü 2'li basma sorununun devam ettiğini gördüm. Bu sorunu nasıl çözebilirim?

2 ay
Askerlik tecilimin 2027'de olması.

Arkadaşlar kafama takılan bir durum var. Üniversiteden mezun oldum. Diplomam e devlete de düştü. Ama askerlik tecilim 31/12/2026'ya kadar ilişkisi yoktur yazıyor. Mezun olduktan sonra tecil biter ve 2 sene de tecil hakkin var diye bir şey duydum. Benim böyle bir durumum varken tecil ettirmem gerekir mi? Yoksa 2027'ye kadar sıkıntı yok mu

3 ay
Güz dönemi Mezun olan var mı?

Arkadaşlar güz dönemi mezun olmam gerekiyor ancak öğrenci bilgilendirme sisteminde "mezuniyet başvurusu" kısmım aktif değil. ( O kısımda uzaktan diploma durumları hallediliyor) Öğrenci işlerini 15 kere falan aramama rağmen beni bağlamadılar. Ya meşguller ya da yüzüme kapatıyorlar. Kötü olan şey ise üniversitemin olduğu şehirde değilim. Arkadaşlarım da değil. Bu durumda ne yapmamı önerirsiniz? En kötü ihtimal beklersem otomotikman yapmaları zorunlu olur mu?

3 ay
Bluetooth kulaklık kullanan var mı?

Merhaba arkadaşlar. Bende çakma bir bluetooth kulaklık var.(Airpods Pro'nun). Dokunmatik şekilde çalışıyor. Tuş vs. yok. Bu kulaklığın her şeyine alıştım ancak açma-kapama durumunu çözemedim. Kulaklık 5dk boyunca kullanılmayınca kendini kapatıyor. Tekrar açmak istersem şarj kutusuna sokup tekrar çıkartarak açabiliyorum. Üzerinde her yerine dokundum ama normal durumdayken açamıyorum. Fiziksel düğmesi olmayan kulaklıkların hepsi böyle mi?

3 ay
Üniversiteden Mezun Oldum.

1 dersim yüzünden yarım dönem okulumu uzatmıştım. Bugün açıklanan final sınavı ile birlikte dersi geçtiğimi gördüm. 2 hafta boyunca açıklanmasını beklerken stresten sivilce çıkardım. Çünkü kalma ihtimalim de vardı ve bütünleme ,tek ders sınavı ile uğraşmak istemiyordum. Güz dönemi Mezuniyet başvurusu vs. durumlarının tarihini bilmesem de artık kitap yüzü görmeyeceğimi bildiğim için rahatım.


Belki de işsizlik, yeni mezun tecrübesizliği ,düşük maaş durumlarını gördüğüm zaman üniversite yıllarıma geri dönmek isteyecek ve mutsuz olacağım. Bunların farkındayım. Ama hayat biraz da şans işi. Bakalım yeni hayatımda neler yaşayacağım. Mühendislik hayatımda kendime anksiyeteden uzak ve içimin huzurlu olduğu yıllar diliyorum. Darısı sizin başınıza...

4 ay
4k civarı tel. önerileriniz?

Arkadaşlar uzun süreli bir araştırma yapma şansım olmadı. Bu yüzden güncel bilgisi olan biri vardır diyerekten soruyorum. 4k mertebesinde (3.5k-4.2k) Alınacak en iyi telefon hangisidir sizce? (kamera kalitesi ve sistem hızı birinci önceliklerimden.)

4 ay
Max. 4000Tl'lik Telefon Önerisi

4000 Tl'yi aşmayacak en iyi telefonu önerebilir misiniz? Aklımda galaxy m51 var(daha avantajlı gibi görünüyor) ama öte taraftan mi 10 lite da gözüme çarpıyor.

4 ay
Hala ehliyet sınavı olmadık

Ya Eylül ya da Ekim'de yazılmıştım. Üstünden bu kadar çok vakit geçtiği için artık hatırlamıyorum bile. Kasım'da teorik sınava girdim ve geçtim. Ardindan aralığın başındaki 1 haftalik dandik eğitime girdikten sonra yaklaşık 1 aydan fazla bekliyorum. Biz size haber verecegiz dediler. Hatta sınav Ocak'ta bile olmayabilir demişlerdi. Ben araba sürmeyi unuttum resmen. Benim durumumda olan biri var mi? Herkesi bu kadar beklettiler mi?

DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.