Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt

Teğmen
26 Şubat 2014
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
4 üye
Görüntülenme (?)
65 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
3 ay
Almanya'dan Alınan Ürünün Vergisini Geri Alma

Arkadaşım aracalığıyla alacağım laptop için alacağım mağaza, "gümrük tarafından damgalanmış orijinal fatura" göndermeniz durumunda iade edilebileceğini söyledi. Gümrük tarafından damgalanmış orjinal fatura'yı nasıl temin edebiliriz ?

3 ay
Almanya RTX 3060 Laptop Fırsatı

https://www.otto.de/p/acer-an515-45-r4ue-notebook-39-62-cm-15-6-zoll-amd-ryzen-5-geforce-rtxtm-3060-512-gb-ssd-1288764119/#variationId=1288764120

Bu laptop özelliklerine göre çok uygun. Üstüne vergi vs. (almanya içi) uygulanır mı bilmiyorum. Sizin Otto, Saturn, Mediamarkt vs. Sitelerde almayı (aldırmayı) düşündüğünüz fırsatlar var mı?

4 ay
[10.700TL] GIGABYTE AORUS 5 / 144HZ | RTX 2060 | i7-10750H | 8G*2 |512G SSD

Ürün Linki: https://www.amazon.co.jp/-/en/GIGABYTE-AORUS-Notebook-Response-i7-10750H/dp/B086G3M9YV/ref=sr_1_23?dchild=1&keywords=1660ti%2Blaptop&qid=1612563367&s=computers&sr=1-23


Fiyatına göre özellikleri çok iyi. Bir kaç inceleme izledim kasa kalitesi iyi duruyor. 3 hava çıkışı var. Sıcaklıklar normal, yorumlar iyi, klavye Latin. Ben de almayı düşünüyorum. Gözümden kaçan eksi artı varsa belirtirseniz sevinirim.

10 ay
Maxipuan'ımı Nasıl Kullanabilirim?
Son günü yarın olan Maxipuanlarımı kullanmak istiyorum. Anlaşmalı olan Hepsiburada'da kullanamadım. Başka nerede kullanabilirim.
geçen yıl
İlginç Ping Sorunu
Öncelikle iyi forumlar. Her sabah modemi açtığımda güne 30ms lerde başlarken bir kaç saat içinde 300ms lere kadar çıkıyor. LoL ve Valorant için konuşuyorum. Ve her maç değişkenlik gösterebiliyor kimi zaman 30ms kimi zaman 60 80 200 300. Başlığa ilginç yazmama sebep olan şey ise arkada 4K video veya 720p60 yayın açtığım zaman pingin düşmesi ( 300 iken video açtığımda 60 ile 100 arası çok hızlı değişiyor ki bu yine değişme oranından dolayı oynanamaz değerler). Ve tüm bunlar modem arayüzünden yeniden başlat dememle veya modemi aç kapa yapmamla düzeliyor fakat döngüye giriyor. ISS den kaynaklandığını sanmıyorum. Neyden kaynaklandığını veya ebedi çözümünü bilen varsa bilgilendirirse çok sevinirin.
geçen yıl
35Mbps 79.90TL Hizmetini Alanlar Bakabilir Mi?
Başlıktaki paketi istedim fakat online işlemlerde 84.90TL diyor sizde de öyle mi? Yeni aldığım için faturada ne gelecek bilmiyorum.
geçen yıl
Piyasaya Arzı Yasaklanan Ürünün Satılması
Hepsiburada'dan aldığım ürün arızalı çıktı. Ve tutanak tutturmadığım için iade kabul etmiyorlar. İnternette ekteki gibi bir belge var. Bu doğru ise ne gibi yasal haklarımı arayabilirim?

geçen yıl
YİNE BİR HEPSİBURADA 2.EL VAKASI
Şu zamana kadar Hepsiburada 2.el ürün gönderdi konularını okurken ben hiç yaşamadım diyip görmezden gelirdim. Başıma gelince akıllandım. Bu gün kargo ile gelen Sinbo Elektrikli Cezve'nin kutusunu kontrol ettiğimde ezik vs. olmadığı için kargocuyu yolladım. Kutusunu açtığımda ise içindeki kartonun deforme olduğunu daha sonra kendisinin de iç tabanının deforme olduğunu gördüm. 2. el olmasına razı olarak kullanmaya çalıştığımda ürünün evin sigortasını attırdığına tanık oldum. Çok kez denememe (farklı priz, farklı ev) her defasında aynı şey oldu. Basbaya bozuk ürün yollamışlar. Sevindiğim tek nokta 65TL lik çok daha pahalı olmayan bir üründe HB'nin ne denli bir firma olduğunu öğrenmiş oldum. Siz siz olun satıcısı Hepsiburada olmayan ürün almaya çalışın.
-----‐------------------------------
Ek: İade için aradığımda tutanak tutmadıysanız bizde değil dediler. Kargocuyu eve çağırıp kahve mi ikram etseydim ki?
Satıcı Hepsiburada'nın ta kendisi
geçen yıl
Hat Dondurma
(Kısa kesmek için 2. paragraftan başlayabilirsiniz)
Yılda 4 ay kaldığım yere taahhütsüz internet arıyordum. Millenicom'a başvuru yapma gafletinde bulundum. 9 gündür ne arayan var ne soran. Başka ISS lere bakmaya başladım. Hat dondurma diye bir şey gördüm.
----‐-------------------------------------------------
Sorum şu; TurkTelekom VDSL paketine başvurup 2 kere 180 günlük dondurmada bulunup geri kalan 6 ay için ödeme yapabilir miyim? ( 2 ayını boşa ödemeye razıyım)
geçen yıl
Acil ISS Önerisi
Balıkesir Ayvalık civarında yaşıyorum. Binamda uzun zamandır boş port yoktu şuan 1 adet varmış. Bu gün içinde başvurmam lazım. Taahhütsüz internet önerebilir misiniz? (Türknet kafamdan sildim az önce aradığım müsteri temsilcisi bir garip çıktı. Her sorun çıktığında böyle birisiyle muhattap olmak istemem.)
-----------------------------------‐------
Düzenleme: 29 Mart'da Millenicom'a başvurdum 13 Nisan'da kuruldu. 16 Nisan'da ise internet aktif oldu. 3 Gündür kullanmaktayım ve hız genelde 30Mbps civarı oluyor(35Mbps paketi aldım). Yoğun zamanlarda ise 25Mbps'e indiği oluyor. Kurulum aşaması her ne kadar zahmetli olsa da şuanki hızlara aldığıma deydiğini düşünüyorum. Kopma sıkıntısı hiç yaşamadım. Lol'de ise internette hiçkimse yokken 35ms, 3 kişi varken 50ms civarı ping alıyorum. Bu gün yaptığım test sonuçları:

Artılar:
+Vaadettiği hızı verebiliyor
+Diğer ISS'lere nazaran daha ilgili müşteri hizmetleri var
+Şuanlık kopma yaşamadım(Kopma yaşadığım an kesinlikle güncelleyeceğim konuyu)
Eksiler:
-Whatsapp iletişim hattından geri dönüt alamıyorsunuz ya da boş cevaplar veriliyor.
-Başvurduğum 79.90TL lik paket yerine 84.90TL lik paketi (Aynı hız farklı fiyat) sözleşmeye getirdiler. (Taahhütsüz olması nedeniyle ve gecikme yaşanmaması için imzaladım)
Ek: Donanımhaber'deki Millenicom yetkilisi her ne kadar otomatik mesaj yazan bir robot gibi dursa da şaşırtıcı bir şekilde çoğu işimi telefonla veya WP hattından değil bu yetkiliden hallettim.
Bu arada kodum C64859F başvuru aşamasında belirtirseniz (onlar sormuyor) ilk ay faturanız bedavaya geliyor (bana da 1 ay hediye etmiş oluyorsunuz).
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.