Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt

Yüzbaşı
17 Ekim 2013
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
3 üye
Görüntülenme (?)
77 (Bu ay: 9)
Gönderiler Hakkında
2 hafta
4bin ile 6bin Lira Arası İş Bilgisayarı

Başlıkta da belirttiğim üzere bu bütçeler arası bir şirket bilgisayarı alacağız. Bilgisayar piyasasına karşı bir bilgim olmadığı için sizlere danışıyorum. Bu fiyat bandında bana üç dört tane model önerebilir misiniz?

2 ay
4000₺ Civarlarında Eğitim Odaklı Laptop Önerebilir misiniz?

Öncelikle iyi günler diliyorum,


Başlıkta da belirttiğim üzere 4000 (+-600) bandında bir laptop arayışı içerisindeyim. Bilgisayarda oyun oynamak adına bir beklentimiz yok amaç office programlarını sağlıklı bir şekilde çalıştırsın. Zoom gibi görüntülü konuşma programlarını çalıştırabilecek, internette rahatlıkla sörf ihtiyacını karşılayabilmesi diğer beklentimlerimin arasında. Sizce seçerken hangi kriterleri göz önünde bulundurmalıyım. Hangi işlemci serilerini ve modelleri arama kriterinde seçmeliyim. Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.

5 ay
4000-4500₺ Arası Sistem Önerisi

Başlıkta belirtildiği üzere bir sistem arayışındayım. Ofis kullanımı amaç olacak. Mümkünse çift monitör desteği olmalı. Hazır bir sistem olacağı için toplayamıyoruz lakin sizin önerileriniz doğrultusunda bir sistem talebinde bulunacağız. Ortalma 5-6 sene idare etmesi gerek.

5 ay
4000-4500₺ Bütçeli Hazır Bilgisayar Önerisi

İyi günler;


Başlıkta belirttiğim gibi bu bütçe aralığında ofis kullanımız için, çift ekran kullanmayı destekleyebilecek bir bilgisayara ihtiyacımız var. Şirket olduğundan dolayı hazır sistem tercih edilecek.

7 ay
Sabahtan Beri 8 Mesaj

Turknet ile ilişkimi kesmeme rağmen sabahtan beri 8 tane modem mesajı geldi. Mesaj şu şekilde;

Degerli TurkNet'li, Zyxel modem ile evinizin interneti simdi daha guclu! Hem mukemmel wifi deneyimi hem yuksek internet performansi sunan bu modemi faturaya 12 taksitle alma imkani! Hemen siparis vermek icin: https://turk.net/online-islemler B001


Bu mesajları almak istemiyorum ne yapmam gerekiyor.

7 ay
Turknet=REZALET

Hayatımda ilk defa bu kadar rezil bir hizmet alıyoru. Önce bana yeni ev adresim için gereksiz bir abonelik açtırdılar. Bir haftayı aşkın sürede zor kapattırdım. Nakil ettiğim hattı halen düzgün kullanamadığım gibi artık tamamen gitti. Ne telefon hizmeti çalışıyor ne de internet. Destek kaydına utanmadan internet var gözüküyor diyorlar. Her seferinde robotik mesajlarala geri dönüş sağlıyorlar. Dinleneceğim tek günüm var onu da rezil ettiler.

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/55/32/11/5532119a9ab57e6a94133d5720aaea52.png&t=0&width=480&text=1
7 ay
Yeni Abonelik Başlatmak

Öncelikle herkese iyi günler,

Eski evimde turknet kullanıyordum lakin başka bir konuma geçtikten sonra hattımı nakil ettirmem gerekti. Sözde 3 günde nakil ettiler ancak ne telefon çalışıyor ne de bağlant hızım sabitlenmedi.(90mbps destekliyordu modem arayüzünde 3e çektiler şimdi 48-53 arası dolanıyor ancak 75mbps için para ödüyorum). Binamda şöyle bir kutu bulunmakta. Galiba başvuru yapınca her kata gelip kendileri kablo çekiyor. Sizlere birkaç sorum olacak.


Başvurusam kablo çekim için bir ücret ödeyecek miyim? Kablo çekimi nasıl oluyor bir fikirniz var mı bazı dairelere hiç delik açmadan telefon ve anten borusu içerisinden çekmişler ben de böyle biir hizmet alabilir miyim?

Ev telefonu hizmeti de alacak mıyım?(Aynı numara ile en önemli kısım burası 20 senedir aynı ev telefonu numarasını kullanıyorum değişiklik olmasını istemiyoruz)

Sizce eski tarifemden (turknet) 50 tl fazla ödeyip 100mbps hız ile tv+ almaya değer mi? Düşündüğüm kampanya şu (https://www.superonline.net/kampanyalar/turkcell-tv-kampanyalari/tv-plus-ve-turkcell-fiber-100-mbps-hiz-senligi-kampanyasi)

Bir de başvuru yaparsam turknetle bir alakam kalacak mı yoksa superonline arka planda işleri halledecek mi?

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/6d/e0/08/6de008846336ec5bd7827f98a87384e4.jpeg&t=0&width=480&text=1
8 ay
Kablo İle İnternet Taşıma Ama Nasıl Olacak?

Öncelikle herkese sağlıklı günler diliyorum. Yakın zaman içerisinde yeni bir eve taşınacağız ben de taşınma işlemi olmadan internet adına evimizide makismumu elde etmek istiyorum. Ancak şöyle bir sorun var evde sadece iki odaya hat çekilmiş ve bunlar birine bağlantılı. Elimde iki adet modem var birisi air5650 diğeri zyxel vmg3313-b10b. Hedefim bir tanesini ana modem kullanmak diğerini ise bridge moduyla diper odaya konumlandırmak. Ancak bu işlerle ilgili bilgim maalesef sıfır. Sizlere fikrimi çizmeye çalıştım.

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/01/b0/e4/01b0e4985108def64f88b43998b09043.png&t=0&width=480&text=1Modemdenn interneti üç telli tek hat kablo ile interneti taşıyabilir miyim? Eğer taşıyamazsam ve yeni internet kablosu çekmem gerekecekse şöyle bir sorun var, tesisat olarak 14lük boru kullanılmış ve içinde internet kablosu ve anten kablosu geçirmişler. Antem kablosu sabit kalması konuşuluyla yanından nasıl kablo geçirmeliyim. Ve 14lük borunda bunların geçme ihitimali var mı?

8 ay
Yeni Ev Ve Belirsizlik

İyi akşamlar, öncelikle internet konusunda pek bilgiye sahip değilim eğer mantık dışı cümleler kurarsam şimdiden özür dilerim.


Allah kısmet ederse önümüzdeki haftalarda yeni bir eve taşınmayı planlıyoruz. İnternet hattı konusunda ilk fikrim direkt olarak hattımı taşımak olacaktı.(Turknet 75mbps vdsl) Lakin ilginç bir ayrıntı keşfettim. Türk telekomun sitesinden yeni ev adresine göre fiber aramsası yaptığım zaman fiberin bulunduğunu gösteriyor. Aynı aramayı turknetin sitesinden yaptığım zaman sadece özgür iletişim paketini önermekte. Bugün evi bir kere daha görmeye gittiğimizde elektirk odasına girme şansı elde ettik. Ben de fotoğrafladım.https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/87/91/61/87916164e85dc10498507bafa46b7888.jpeg&t=0&width=480&text=1
https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/d5/52/3c/d5523c863a4011c5a6be4ecbce335604.jpeg&t=0&width=480&text=1


Görüldüğü üzere turkcelle ait bir kutu bulunmakta. Superonline üzerinden de arama yaptığım zaman yine fiber bağlantı gözükmekte. Sizce nasıl bir bağlatı var apatman içerisinde. Ek olarak apartmanın içerisinden geçen kablo hattıın da foğrafını çektim. Kalın beyaz kablolar televizyon için lakin ince beyazları bilmiyorum.

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/f3/ba/43/f3ba43670182b7b0eced99ab3d7b5a27.jpeg&t=0&width=480&text=1

Son olarak ise evin içerisinde bulunan prizlerin bağlatılarını da çektim. Taşınacağımız zaman bütün prizleri değiştireceğimiz için ona göre seçim yapacağı.

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/4c/65/79/4c6579cc9034dc6021e93e4444dc4748.jpeg&t=0&width=480&text=1

Bu prizle şu şekilde yapılmı buat kapağına interent hattı gelmiş ve bu hat ilk resimdeki yere indirilmiş. O buat kapağından bi ek yapılarak diğer oadaya gönderilmiş.


Şimdi sizlere sorularım şu şekilde.


1- Bu apartman dairesinde ki bağlantı türü nedir?

2- Şu an kullamdığım internet hizmetinden memnunum ancak daha iyisi olabiliyorsa aynı fiyata neden olmasın taraftarıyım. Turknetin fiber göstermemesinin sebebi ne olabilir.

3-Şu an bulunduğumuz ev için airties 5650 modemimin wifi gücü yeterli lakin bu ev için olacağını sanmıyorum. M2 olarak arada devasa bir fark yok ancak odaların yerleşiminden kaynaklı bir sorun oluşabilir. İki internet girişini de aktif olarak kullanabilir miyim? Elimde türktelekomun verdiği Zyxel-Wmg3312-B10b modem bulunmakta. Herhangi bir kablo çekmeden ikisini de kullanabilir miyim?

8 ay
Ev Almak Adına Fikir Alışverişi

Öncelikle iyi günler diliyorum. Durumumuz hakkında kısa bir özet ile konuya başlamak istiyorum. Biz dört kişilik bir aileyiz, şu an eskiye göre çok merkezi olan ancak değerini yitirmeye başlayan bir semtte oturyoruz. İyi kötü geçiniyoruz, ev bizim olduğundan dolayı bir kira derdimiz bulunmamakta. Ancak bulunduğumuz apartmandan ve semtten kurutlmak istiyoruz, daha nezih bir semte taşınmak adına ortalam iki aydır ev arayışı içerisindeyiz. Son yıllarda hızla yükselen bir semtte gönlümüze göre ev bulduk lakin onu almak adına elimizde bulunan nakit birikimi ve dört ay önce aldığımız arabamızı satmamız gerekiyor. Üstüne kredi de çekmek zorundayız. Kısacası birikimimizin neredeyse tamamın sıfırlayacağız(kenarıda hastalık durumu için az miktar paramız kalacak). Sizce değer mi? Şu an bulunduğumuz evi de kiraya verip kredi borcunu ödemeyi planlıyoruz. Alcağımz evin fiyatı 2 ay içinde 25bin ₺ artış gösterdi. Çevresinde bulunan sıfır binalar ise neredeyse 75bin ₺ bulan miktarda zamlandı. Bu borç batağına girmeye değer mi?

DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.