Uygulama ile Aç Kapat butonu
Kayıt
Arama butonu
B

Binbaşı
14 Ağustos 2013
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
10 üye
Görüntülenme (?)
974 (Bu ay: 13)
Gönderiler Hakkında
B
geçen ay
Depremden sonra bina kontrolü nasıl yapılmalı? Uzman kişiler özellikle cevaplayabilir mi?

Merhaba arkadaşlar. Kayseri'de yaşıyorum. Asıl deprem bölgesi ile kıyaslanamaz tabi ama beşik gibi sallandı binamız. Alt katlarda çok fazla çatlak var, bir dairenin alçı tavanı çökmüş, komşunun birinin dediğine göre de dairesindeki bir kolonun üzerinde çatlak var. Hasar alan yerlerin neredeyse hepsini sıva üstünden görüyoruz. Belediyeden birkaç kişi gelip duvarı tokatlayarak falan kontrol yapmışlar. Hiç güvenilir gelmedi. Dairelere girmemişler bile. Güvenilir bir kontrol nasıl yapılmalı? Bu iş için başvurabileceğimiz bir yer var mı? Parasıyla da olsa acilen adam akıllı bir kontrol yaptırmak istiyorum. Sadece şöyle bir bilgiye ulaştım:

izmir.imo.org.tr
Deprem Sonrasında Binaların Tespit Çalışmalarına İlişkin Bilgilendirme
https://izmir.imo.org.tr/TR,43012/deprem-sonrasinda-binalarin-tespit-calismalarina-iliskin-bilgilendirme.html

Yaptırmamız gereken şey burda bahsedilen "deprem performans analizi" midir?

B
2 ay
Logo ekranında takılan GM20Pro'nun dosyalarına nasıl erişebilirim?

Merhaba forumdaşlar. GM20 Pro açılırken logo ekranında takılı kalıyor. Normalde bu ekranda 2-3 saniye takılıp açılıyormuş telefon. Bu durumda telefondan dosyaları nasıl alabiliriz? Fotoğraflar ve videolar çok önemli.


Güncelleme: Telefon kurtarma modunda açılıyor. Ordaki seçeneklerle yeniden başlatmak işe yaramıyor. Aşağıdaki videoda android başlamadan verilere erişebiliyor adam. Gm20 Pro için yapabilir miyiz bunu ?


Güncelleme2: ADB explorer diye bir program buldum. Başlatma seçeneklerindeki ADB ile bu programın ismindeki ADB aynı şey mi ? Açıklamasında "A simple and straightforward application that enables you to view files in ADB and simplify the way you browse, transfer and manage them(ADB'deki dosyaları görüntülemenizi ve bunlara göz atma, aktarma ve yönetme şeklinizi basitleştirmenizi sağlayan basit ve anlaşılır bir uygulama)" diyor. Başlatma seçeneklerinde ADB'yi seçiyorum fakat program telefonu görmüyor. Bu iş niye bu kadar zor yahu? Windows çökse bile başka bir windows kurup bilgileri alabiliyorum. Niye ulaşamıyorum ben bu cihazdaki bilgilere ? Windowstaki gibi dosyaları silmeden var olan sistemin üzerine yeni bir android kurup dosyaları alabilir miyim? Alabiliyorsam bu işlemin nasıl yapıldığı ile ilgili yönlendirebilir misiniz ?
EMRE GENÇyoutube
Merhaba arkadaşlar ben Emre Genç bu videomda sizler için kırık ekrana sahip android cihazlarınızdan resimlerinizi nasıl alabileceğinizi anlatan bir video hazırladım. Umarım beğenirsiniz.... ABONE OLARAK ve BEĞEN BUTONUNA BASARAK bana destek olabilirsiniz. ********************** SOSYAL (SOCIAL): INSTAGRAM: @emregencyt WEBSITE ► https://www.gencemre.com Telegram (HELP - YARDIM) ► https://t.me/emreberk BAĞIŞ ► https://www.bynogame.com/destekle/emregenc IBAN (ENPARA) ► TR47 0011 1000 0000 0084 3309 77 ********************** ► İş Teklifleri (Business) ► emregenc2780@gmail.com
https://www.youtube.com/watch?v=NKKpaoZzDq4
B
5 ay
Core2duo ve 1gb ram donanımlı okul bilgisayarları için windows önerisi

Merhaba arkadaşlar. Okulumuzdaki bilgisayarları formatlayıp mümkün olduğunca kullanılabilir hale getirmeyi düşünüyoruz. Donanım olarak düşükler. 1GB ram ve core2duo işlemci bulunuyor çoğunda. Mümkün olan en hafif, en az kaynak kullanan sürüm lazım bana. Öğrenciler office ve bazen ufak çaplı kodlama işleriyle uğraşıyorlar. @cohannan hocamın sistem önerilerini hatırladım fakat linklerin hepsi ölmüş durumda. Google üzerinden de biraz araştırdım fakat bir sonuca ulaşamadım. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

B
5 ay
Karşı tarafın %100 suçlu olduğu kazada sigorta pirimim arttı

Merhaba arkadaşlar. Yüzde yüz karşı tarafın suçlu olduğu bir kazadan sonra karşı taraf değer kaybı için başvurmuş. Tabiki reddedilmiş ama bu durum tramerde takılı kalmış. Sigortacımın anlattığı durum bu. Bu durumdan dolayı sigorta pirimim 7. kademeden değil de 6. kademeden yapılacakmış. Bu yüzden de 2700 lira yerine 3500 liraya sigorta yaptıracakmışım. Böyle saçmalık olur mu yahu? Her geçen gün başka bir saçmalıkla karşılaşıyorum. Birileri cebimden 800 lira fazla para çıkmasına sebep oluyor ve sigortacı bir şey yapamayacağımızı söylüyor. Bugün sigortanın son günü. Yarına kalırsa 200 lira da onun cezası varmış. Ne yapmamı önerirsiniz?

B
6 ay
Moderatörün şikayetime yaptığı dönüş

"Sokak köpeklerinin çoğunun içinde olan sevgi merhamet sizin gibi şehir köpeklerinde var mı?" cümlesiyle konudaki herkese "şehir köpeği" diyerek hakaret eden bir insan müsveddesini şikayet ettim. Moderatörün verdiği beyin yakan cevap ekleyeceğim resimde mevcuttur. Bu adamların moderatörlüğüne kaldıysak vah halimize. Kendisine aynı şekilde hitap etsek bize de ceza vermez mi acaba?B
8 ay
Yeedi mop station

Merhaba forumdaşlar. Robot süpürge ararken yeedi mop station hakkında neredeyse hiç bilgi bulamamıştım. Merak edenler için tecrübelerimi burda paylaşacağım.


İlk gün tecrübelerim:


- Haritalamayı çok çabuk bitirdi. Yarım saat sürdü mü bilmiyorum. Evin her yerine girebildi. İlk temizliği de hızlı bitti. En güçsüz modda bazı parçacıkları alamadı ama otomatik modda güzel temizliyor.


- "Paldır küldür her yere çarpıyor." şeklinde bir yorum okumuştum ve korkmuştum. Öyle bir sorun yaşamadım.


- Eve temizlik için biri gelmişti ve ertesi gün ilk çalışmayı yapmama rağmen çok fena toz çıkardı. Nasıl becerdi bilmiyorum  


- Toz haznesi çok küçük(300 ml). Düzenli çalıştığında bu kadar çabuk dolmamasını temenni ediyorum.


- Sürekli "Main brush is tangled. Please clean it up." diyor sanırım. Ama ana fırçada dolanan birşey olmuyor. Hazneyi boşaltıyorum ve temizliyorum. Hata ortadan kalkıyor. Ama bir ara hata ne yaptıysam gitmedi. Bu sorun da tekrarlamaz ve kaybolur umarım.


- Haritalama birer bitmez odaları böldü. Yalnız odalara isim vermeye çalışınca uygulama donuyor. Bir türlü isim veremedim.


- Fırça hatasını Google üzerinden arttığımda kendi sitesinde bir sayfa çıkıyor fakat o site de açılır açılmaz çöküyor. Bir türlü giremedim. Umarım bu hatalar günlük veya anlık hatalardır ve düzelir.


Şimdilik izlenimlerim bunlar. Şuan tekrar temizleyip saldım eve. Fırça hatası vermeden güzel güzel temizliyor. Kullandıkça izlenimlerimi yazarım.


1 Ağustos 2022 itibariyle tecrübelerim:


- Ana fırça hatasını hep aynı halıda veriyor. Sanırım fırça o halıda dönerken zorlanıyor ve robot hata veriyor. Aslında normal ve hatta ince sayılabilecek bir hali. Niye böyle yaptı bilmiyorum. En düşük modda çalıştırınca bu hatayı vermemişti. Otomatik moddan çıkarıp en güçlü modda çalıştırınca sadece bir defa o hatayı verdi ve sonra bütün evi temizledi. Şimdilik bir sorun yok gibi görünüyor. Umarım alışır ve hata vermez tekrar.


- Bugün mop özelliğini denedim. Zaten birkaç gün önce temizlikçi gelmiş ve yerleri silmişti. Buna rağmen moptan sonra çıkan kirli su karşısında şok olduk. "Ne pasaklı evimiz varmış." dedirtiyor adama   Moptan sonra çıkan suyun fotoğrafları:
- Mop yaparken halıya çıkmıyor. Halılarınız robotun geçeceği kadar bir alan bırakmıyorsa halıları kaldırmalısınız. Bu bence bir dezavantaj ama bu konuyu tam anlamıyla halledebilmiş bir robot yok sanırım. 10 metrekare mop yapınca moplarını yıkıyor ve temizliğe devam ediyor.


- Süpürme ve mop işlemleri gayet hızlı ama bu işlemlerden sonra kenar temizliği yapıyor ve bu uzun sürüyor. Bütün robotlar böyle mi yoksa bu robotta bir sıkıntı mı var bilmiyorum.

B
12 ay
570 TL KIOXIA Exceria 480GB SATA3 2.5" SSD R: 555 MB/s W: 540 MB/s

Fırsat: KIOXIA Exceria 480GB SATA3 2.5" SSD R: 555 MB/s W: 540 MB/s https://www.amazon.com.tr/dp/B087CPLWKP/ref=cm_sw_r_cp_apan_i_dl_2Z2JDCBVFSYXYYFSG2W7

B
12 ay
Sigorta aracımı eksik tamir ettirdi. Hukuki olarak ne yapabilirim?

Merhaba forumdaşlar. Olay biraz çetrefilli fakat mümkün olduğunca sade anlatacağım.


17 Aralık'ta karşı tarafın %100 suçlu olduğu bir kazaya karıştım. Aracım Hyundai Accent Era 2009 otomatik benzinli. Aracı Hyundai Kayseri servisine çektim. Tam 53 gün sonra aracımın tamir olduğunu söylediler. Araç başına gittiğimde çamurluk ve ön cam arasında parmağımın girebileceği bir boşluk olduğunu ve tampon ile farlar arasında aynı şekilde boşluklar olduğunu gördüm ve aracı teslim almadım.


Sigortaya durumu bildirdim. Sigorta tekrar dosyanın eksperini gönderdi ve araç başında konuştuk. Servisin ustası "Yan sanayi parçalar araca uymadı. Boşluklar o yüzden. Orjinal parça kullanılmazsa bu sorun çözülmez" dediyse de eksper duymamazlıktan geldi. Ustaya aracın sağını solunu bükerek düzeltmenin mümkün olup olmadığını sormaya başlayınca itiraz ettim. Benden araca yapılacak birşey olmadığına dair dilekçe almak istedi ve yine reddettim.


Görüşmeden yaklaşık bir ay sonra sigortadan hâlâ cevap gelmeyince sigortaya SEDDK üzerinden başvurdum. 14 gün sonra reddettiler. Her başvurunun sonucu çok uzun sürüyor ve ben bu süreçte aşırı yıprandım. Bahsettiğim boşluklardan su girecek ve bu giren suyun neye sebep olabileceğini bilmiyorum. Arkadaşımın aracının kapısı bu sebepten çürüdü. Başvurabileceğim bir yer de bulamadım. Tahkim komisyonu sadece maddi uyuşmazlığa bakacağını söylüyor. SEDDK sadece posta görevi görüyor. Görüştüğüm avukatlar sadece değer kaybı, parça farkı gibi şeylerden bashediyor. Hepsi de aracı teslim almamı ve bu saatten sonra yapılabilecek hiçbir şeyin olmadığını söylüyor. Son olarak buraya danışayım dedim. Eger hukuki olarak da yapılabilecek birşey yoksa mecburen sineye çekeceğim. Ama karşı tarafın %100 suçlu olduğu bir kazada aracımın rezil olması ve hakkımı arayamamak çok ağırıma gidiyor. Aşağıya benim aracımın tamirden sonraki fotoğraflarını (gri araç) ve aracın orjinal fotoğraflarını (beyaz araç) bırakıyorum.B
geçen yıl
Aksigorta aracımla uyumlu olmayan yan sanayi parça taktırmış. Ne yapabilirim?

Konuyu açtıktan sonra fi tarihinden kalma mesajlar için ceza yedim ve konuya cevap yazamadım. O sırada bazı gelişmeler oldu ve bu gelişmeleri düzenleme olarak mesaj sonuna yazıyorum. Cevap veremedigim için kusuruma bakmayın.


Merhaba forumdaşlar. Karşı tarafın %100 kusurlu olduğu bir kazada resmen rezil oldum. Aracımın tamiri tam 53 gün sonra bitti ve bugün teslim almaya gittim. Kazadan önceki hali çok daha iyiydi. Şuan tamir edilmiş halinde ön cam, kaput ve çamurluğu birleştiren conta arasına parmağım giriyor. Aynı şekilde yan sanayi tampon yüzünden farların altına ve etrafına parmağım giriyor. Bu rezalet tamir işlemini kabul etmek zorunda mıyım? Sigortanın görevi aracımı eski haline getirmek değil mi? Eşdeğer parça kullanma yetkisi verilmiş bu sigorta şirketlerine fakat eşdeğer parça demek aracın ölçülerine uymayacak, montajlandığında aracı yarım yamalak örtecek parça mı demek ? Durduk yere biri aracıma vurdu ve 2 ay rezil oldum, yetmezmiş gibi orjinal parçalar yerine yan sanayi parçalar takıldı, bu da yetmezmiş gibi özellikle oturmayan parçalar yüzünden aracım ucube gibi görünüyor. Artık hukuki süreç başlatmak istiyorum ve bilgisi olanlardan yardım istiyorum. Merak ettiklerim şunlar:


1- Aracı fotoğraflayarak ve videolayarak teslim alsam, teslim aldığım evrakın üzerine gördüğüm sorunları alsam daha sonra hak idda edebilir miyim? 2 aydır kayınvalidemin arabasını kullanıyorum emaneten ve arabasını geri vermek istiyorum artık.


2- Bu durumda yapılacak hiçbir şey yok mu? Süreci hızlandırabilirim diye kendim de araştırıyorum fakat çok fazla bilgi kirliliği olduğu için doğru düzgün bir bilgiye ulaşamadım.


3- Eşdeğer parçanın tanımı tam olarak nedir ? Her yan sanayi parça eşdeğer parça mıdır? Aracımın üstündeki parça ile ölçüsü dahi tutmayan parça eşdeğer olabiliyor mu?


4- Araştırdığım kadarıyla parçanın eşdeğer olması için TSE belgeli ve yerli üretim olması gerekiyormuş. Gönderilen parçaların kanuna uygun olup olmadığını nasıl sorgulayabilirim?


Düzenleme: Durumu sigortaya bildirdim. Dosyaya bakan eksperle araç başında görüştük. Servisteki usta orjinal parça kullanılmazsa sorunun çözülmeyeceğini söylemesine rağmen eksper kulağıyla duyduğu halde bunu sigortaya söylemiyor. Benden yapılacak birşey olmadığına dair dilekçe almaya çalıştı ama reddettim. Bir ay boyunca da sigortaya geri dönüş yapmadı. En sonunda SEDDK üzerinden sigortaya yazınca sigorta tamir talebimi tamamen reddetti. Başvurduğum yerler de aracı ucube olarak teslim almam gerektigini söylüyor. Anlayacağınız rezilliğimle başbaşa kaldım. Hukuk bölümüne ne yapabileceğim ile ilgili başka bir konu daha açtım. Bilgisi olanlar cevaplarsa memnun olurum.B
geçen yıl
Kaza tespit tutanağı çok detaysız. Bu durumda ne yapılmalı?

Merhaba arkadaşlar. Kaza tespit tutanağını hepiniz biliyorsunuz. Görüş yazdığımız kısım maksimum 2-3 cümle alıyor. Durumu anlatamayınca ne yapmak lazım? Karşı tarafın %100 suçlu olduğu bir kaza geçirdim. Karşı tarafın sigortası farklı bir oran verdiği için iş komisyona kalmış. Komisyondakiler insan evladı olduğu için anında sonuçlandı ve %100 karşı tarafa verildi suç. Bu konuyu açmaktaki amacım ise nasıl detaylı bir tutanak hazırlayabileceğimi öğrenmek. Karşı tarafın sigortası bu yetersizliği kullanarak bir hikaye uydurmuş ve bana kusur verebilmiştir diye düşünüyorum. Yoksa diğer şoför "Cam buğuluydu, sağ şeridi göremedim, sağ şeritten gelen adamın üstüne çıktım" diye ifade vermesine rağmen bana kusur bulmalarına imkan yok.

DH Mobil uygulaması ile devam edin.
DH Uygulaması
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
DH App Store Uygulaması DH Google Play Store Uygulaması
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
DH Mobil Uygulaması
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle