Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt

Yüzbaşı
24 Temmuz 2013
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
2 üye
Görüntülenme (?)
173 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
5 gün
netler beklediğmden katlarca kez daha kötü ama

sıralama çok iyi geldi, 2018 çarpı bilmemne hikayesini zaten biliyosunuz, herkes mutlu oldu sıralamalar iyi geldi ama bu 1 aylık zulüme gerek var mıydı? insanları elemek için böyle bir sınava hiç gerek yoktu bence

4 ay
150-170k 1.16

2-3 gün denk geldi arkadaştan 2012 model 1.16 kullandım aşırı beğendim, tam aradığım arabaydı özet olarak görünüşü güzel iyi yürüyen otomatik bi arabaydı. internette bakınca 150k'dan başlayıp sonsuza giden fiyatlar görüyorum, 150-170k'ya ağır hasarlı bi bmw 1.16 almak nasıl olur, kronik sıkıntısı var mıdır çok mu masraf çıkarır? ağır hasar kayıtlı olup olması umrumda değil bana çok masraf çıkarmasın ve normal dursun yeter. üniversiteye gideceğim arabayı sonradan satmak için değil de uzun süre kullanmak için alacağım.

4 ay
hatchback

dıştan güzel görünen otomatik kötü yürümeyen hatchback bir araba alacak olsanız 120-130'a ne alırdınız? ilanlarda geziniyorum neredeyse her fiyata her araba var zaten kimisi temiz kimisi 3500 taklalı pek anlamıyorum hangisi uğraştırır hangisi uğraştırmaz, ağır hasar kayıtlıdır odur budur benim için önemli değil kozmetiği güzel olsun bana çok ciddi sıkıntılar çıkarmasın satarken zorluk çıkarması da önemli değil

11 ay
2 puanla olmadı
2 puanla özü ut tam bursluyu kaçırdım ve açıkta kaldım seneye 1.'yim sebepsizce yazma ihtiyacı hissettim
geçen yıl
bir eşit ağırlıkçı
hukuk okumak istemiyorsa ne yazabilir?
geçen yıl
İİBF İSTEYENLER
İİBF isteyenler arasında şu anlık gördüğüm kadarıyla boun ut ve itü econ baya iyi gözüküyor, herkes kendi sıralamasında araştırdığı üniversiteleri, ya da giden varsa bilgi aktarabilirse çok faydalı olur. Araştırmaya kalkıldığında çok büyük bir bilgi kirliliği var.
geçen yıl
Bilgisayarım elektrik gitmiş gibi kapanıyor.
Bilgisayarı 4 yıl önce topladım, son 1 aya kadar hiç sorun yoktu ama artık herhangi bir oyunu açmaya çalıştığımda, ya da yük gerektiren bir şey çalıştırdığımda elektrik gitmiş gibi kapanıyor. Sorunun güç kaynağının yeterli voltajı verememesinden olduğunu düşünüyorum ama güç kaynağını değiştirecek durumda değilim.

Güç Kaynağı: Corsair VS550
Ekran Kartı: SAPPHIRE R9 380X
İşlemci: Core i5-6500
8GB DDR4 RAM
H110M PRO-VD Anakart

Bileşenlerin sıcaklıklarına bakıyorum sıkıntı yok, işlemci ve ekran kartına underclock yapmayı denedim, ekran kartının voltajını az bir şey düşürmeyi denedim ama pek bilgim olmadığı için başarılı olamadım. İşlemci normalde 3.2 GHz, ben 2.2 GHz'de kullandım ekran kartının saat ve bellek hızlarını 200mhz civarı düşürdüm yine bir sonuç elde edemedim olan sadece performansıma oldu.

1 hafta öncesine kadar ağır oyunları yüksek ayarlarda çalıştırırken bu sorunu yaşıyordum ancak şimdi çok basit bir hareket yaparken bile kapanıyor. Ekran kartını çıkartıp hd graphics 530 ile devam etsem bu sorun çözülür mü?
geçen yıl
batırmış gibi hissediyorum
2019 YKS'nin ardı günden beri elimden geldiğinde bir şeyler yapmaya çalıştım ama bugüne kadar 1 kitap bile bitirmedim, yarım yamalak bir şeyler yapa yapa bugüne kadar geldim ve düzenli çalışmadığım için çok pişman hissediyorum. Hedefim Boğaziçi İşletmeydi ama ihtimal bile veremiyorum şu anda kendime. Tytde 70-80 arası yapıyorum kolay denemelerde 80 üstüne çıktığım da oluyor ancak aytde berbatım 30-40 arası yapıyorum. Her şey için çok mu geç? Bugüne kadar umudum hiç yoktu ancak 1 ay daha sürenin olması limit türev integralın çıkması insanların afallaması umut oldu bana.

Size hala şans var mı, yok mu diye sormam hiçbir şeyi değiştirmeyecek en nihayetinde düzenli bir şekilde çalışmam gerekiyor ancak bu değişken durumlarda planlamanızı nasıl yapıyorsunuz, bana ne tavsiye edersiniz duymak istiyorum.
3 yıl
Ders çalışmak ve derece yapmak
Merhaba arkadaşlar, ben 11. sınıfa yaklaşık 2 ay sonra geçeceğim ve 9. 10. sınıfta hiç çalışmadım (sınavların son günleri bile adam akıllı çalışmadım) ve matematik fizik gibi dersler de dolayısıyla baya düşük geldi ve ben %90'ını bilmiyorum bu iki dersin. diğer derslerde ise yüksek not alabilecek kadar bilgim ve temelim var sanırım. Ben bu yaz tyt kursuna gidiyorum ancak şu an yarısı bitti ve ben hala (adam gibi çalışmadığımdan/çalışamadığımdan dolayı) ilerleyemedim. Sadece önceden elime test kitabı alıp ayda 10 soru çözmezdim şimdi günde 40-50 soru çözüyorum, o da basit derslerden ya da basit konulardan. Üzerine düşmem gereken konularla uğraşıp düzenimi oturtmam gerekiyor ancak matematikte temel kavramlar konusunda kitabı elime aldığım zaman 10 soruyu çok uğraşarak zorlanarak çok uzun sürede çözüyorum, kurstaki denemelerde de ortalama 50 net civarı yapabiliyorum(yarısı Türkçe'den). Nasıl bir yol izlemeliyim, kalem bile oynatamadığım derslerde nasıl yavaş yavaş başlayıp yetişebilirim? Hedefimi söylememe gerek var mı bilmiyorum ama Boğaziçi işletme istiyorum, sıralamasını da biliyorsunuz zaten bir hayli yüksek. Aslında cevabı kısmen belli olan bir soru sordum ama yine de sizden tavsiye almak istiyorum.
5 yıl
bu konu tutacak
Bu konu tutacak
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.