Arkadaşlar merhaba,

Ben Lg LA640 serisi almayı planlıyorum fakat biraz daha fiyat düşmesini bekleyeceğim. Televizyonun oldukça beğendiğim özellikleri var. Kendimce 1 haftadır araştırma yapıyorum ve görüşerim şu şekilde.

Öncelikle iyi özellikleri söylüyorum;

*En beğendiğim özelliği ayağı ve çerçevesi çok güzel, çok beğendim ayrıca ince bir ayrıntı LG logosunu ışıklı yapmışlar ve açılıp kapanabiliyor.

*MCI 200 Hz, Truemotion 100Hz bence bu bir insan için en ideal Tv hızı çünkü zaten bunun yukarısındaki Hz leri gözlerimiz ayırt edemiyor. Bu tamamen diğer Tvlerde, Tvden anlamayan insanların karşılaştırma yapabilmesi için çıkartılmış pazarlama taktiğidir.

*Bu sene LA640 ın en ayırt edici özelliği olarak Tvnin arkasında aşağıdaki hafif 3 - 4 cmlik çıkıntı. Burayı incelerseniz 2 + 1 hoparlör koyduklarını göreceksiniz ki buda benim LED Tvlerde en nefret ettiğim şeyi engellemiş oluyor, ses patlamasını. Sürekli TVyi ses sistemine bağlı tutmadan çok kaliteli ses alınabiliyor ve elektrik faturası boş yere şişmiyor.

*Bu sene ekstradan 100 TL değerindeki sihirli kumanda kutudan çıkıyor ki bu bence fiyat açısından çok önemli. (Kişisel bir görüş; Samsungun çıkardığı yeni kumanda gerçekten çok karmaşık geldi bana ama belki eve alınca alışılabilir. Fakat ben her türlü sihirli kumandayı tercih ederim. Miss gibi imleç oluyor ekranda bilgisayar gibi kullanabiliyorsun)

*Bu Tv yi önermemin en büyük sebeplerin diğerleri; Cinema 3D teknolojisi (Gerçekten başka hiçbir marka bu keyifi veremiyor), Dual Play özelliği (Bildiğim kadarıyla bu özellik sadece LGde var. Özellikle evinizde PS3 , Xbox falan varsa ekrana iki kişi de gözlüklerle bakıyor fakat ikiside kendi ekranını görüyor. Bir aVM de rastlamıştım çok ilginçti buda.)

TVnin dezavantaları ise şu şekilde:

*Şuanda 42" 2299 TL, 47" 2799 TL, 55" 3899 TL. Bu fiyatlar bu Tvye çok fazla fakat ben kesinlikle düşeceğine inanıyorum. En azından 1900 ler civarında olmalı 42" i. Çünkü geçen seneki 42LM660 la aynı fakat sadece 400 Hz yerine 200 Hz olması. Şu anda 42LM660 2000 TL olduğuna göre bu Tvde 1900 olmalıdır BENCE.

*2. dezavantajı ise sadece Teknosa da satılıyor olması. Böylece diğer Mediamarkt Vatan falan fiyatı indirmeyeceği için rekabetten tüketici olarak faydalanamıyacağız.

*Belki arkasındaki hafif çıkıntıyı bazılarına göre dezavantaj olabilir ama o çıkıntıyla beraber (ölçtüm ) birbuçuk Iphone 3 kalınlığında oluyor ki bunce o ses sistemine değer.

*Diğer bir dezavantaj olarak Samsungtaki gibi kamerası yok fakat dışarıdan bağlanabiliyor. Bana kalırsa buda bir dezavantaj olmayabilir. Geçen sene Samsung için tvye virüs yollayıp milletin evi izleniyor gibi haberler çıktı. Ne kadar doğru bilmiyorum ama kamerayı dışarıdan bağlamak daha ergonomik olacaktır benim için.


Özetlersek Tv bence 3D LED SMART olarak gerçekten şuanda alınabilecek en net model. Samsungun bu modele karşılık olarak getirdiği model F6470 ise bu sene Samsungun vay haline diyim ben . Bir kere o televizyon gerçek LED değil. Direk LED dedikleri Tv nin arkasına iki tane uzun paralel ışık koyuyorlar ve oradan bütün ekrana ışık dağılıyor. Bu yüzdende zaten Tv çok kalın ve parlaklık her noktada aynı değil. Gerçek LED olduğu zaman Tv ince oluyor, renkler daha gerçek oluyor ve en önemlisi Tvnin parlaklığı her noktada aynı oluyor. Bana kalırsa kesinlikle 40F6470 in kesinlikle 1500 lira civarında olması gerekir satabilmesi için.


Fikir verebildiysem ne mutlu bana.


Arkadaşlar düzeltme yapıyorum kutudan sihirli kumanda çıkmıyormuş.