Donanım Haber

Uygulama ile Aç Kapat butonu
Kayıt
Arama butonu

Yarbay
03 Aralık 2012
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
20 üye
Görüntülenme (?)
73 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
4 yıl
platin küme çok kötüymüş
Hesabı altın1e çıkardım. Takımıma veya karşı takıma platin oyuncular gelmeye başladı. Gümüşte veya altında görmediğim kadar kötüler
4 yıl
Kredi çekmeyi düşünüyorum.
İyi günler. Öğrenciyim ve masraflarım çok. İyi bildiğim bir iş var ve bunun için 20 bin lira kredi çekmek istiyorum. Eğer işler yolunda giderse ben krediyi 3 aya ödemiş bile olurum. Gel gelelim işler kötü giderse ne yapacağımı bilemiyorum. %75 ihtimalle işler yolunda gidecek. Daha önce kredi çektiniz mi ve tavsiyeleriniz nedir?
5 yıl
Ekmeği bırakan arkadaşlar nasıl kahvaltı yapıyorsunuz
Bal nasıl yiyorsunuz yada pekmez ? Sırf ekmeği azaltarak doymak için haşlanmış yumurta yemeyi öğrendim ve hala ekmek yemeden kahvaltı yapabileceğimi sanmıyorum.
5 yıl
Ağlayarak çektim
Ne güzel konuydu ya . Linki duran varsa atsın pls.
5 yıl
Eski bir konuyu arıyorum (poster yapma konusu)
Selam millet. Eski bir konu vardı: Bir program vasıtası ile resimleri parçalara bölüp onları yazıcıdan çıkartıyorduk. Daha sonrada duvara yapıştırıp kendimize poster yapmış oluyorduk. O konuyu arıyorum.
5 yıl
Fikret Orman yüzünden iflas ettik
Fanatik' te gördüğüm bir haberde geçen söz. Bana biraz ısmarlama haber gibi geldi ama gerçekte olabilir.


Gültekin Öbekli'den Fikret Orman'a şok suçlama
Fikret Orman bir televizyon kanalına çıktı ve noktası virgülüne dokunmadan şunları söyledi: “Beşiktaş belirli bir ciddiyete gelmiş bir kulüp artık. Eskisi gibi 6 ay parayı ödeme, çek ver, böyle bir şeyler yok artık yani...” Benim adım Gültekin Öbekli. Bir de beni dinleyin...

İz İnşaat’ın ortaklarından biriyim. Vodafone Park’ın çatısını yapan firmayız. 2014 yılında Beşiktaş A.Ş.’den ihaleyi aldık. 2015’in 6. ayında frekansları teslim aldıktan sonra işe başladık. Bu arada bütün imalatları yaptırdık. 2016’nın 1. ayında işi bitirdik. Normalde 1 yıl sürecek işi, 6 ayda bitirip teslim ettik. Buna rağmen bize ceza kesip durdular. İnanın, neden bilmiyoruz. Hesabı ödememek için bunları yaptılar. Hatta “Bizim borcumuz yok” bile demeye başladılar. Bütün amaçları Beşiktaş’a haksız yere para kazandırmak, yerli üreticiyi, yerli mühendisi, yerli firmaları, o statta Beşiktaş adına çalışan herkesi zarara uğratmaktı.

‘İhalede bile 10 milyon Euro kazandırdık’

İlk ihale açıldığında bir firma 26 milyon Euro’luk teklif verdi. Biz ise 16 milyon Euro’luk teklifle ihaleyi aldık. Sadece ihale sürecinde 10 milyon Euro kazandırdık Beşiktaş Kulübü’ne. Bu firmaya, böyle yapılır mı? İlk etapta 12 milyon Euro ödeme yapacaklardı. Yaptılar, ama o kadar geç yaptılar ki, bu parayı aldığımızda, çoktan büyük zarar etmiştik. Hiç bir ödemeyi doğru dürüst, zamanında yapmadılar. Bu durumdan dolayı da ekstra zarara uğrattılar. Resmi açıdan alacaklarımız belli, birebir size söyleyeceğim şekilde. Yani “Borcumuz yok” falan demeleri, asılsız. Bizim açımızdan her şey, resmi belgelerle kanıtlı. Yine de ödemiyorlar. Ahmet Başkanı (Nur Çebi) Demir-Çelik piyasasından tanırım. Bir kez babasına gittim, rica ettim, hatır-minnet 500 bin TL alabildim. Ondan sonra da bir daha para alamadık. Gittim kulübe, yöneticilerle görüştüm ve “Bu masadan bu iş bitmeden kalkmayacağız. Akşama kadar oturacağız ve kimin borcu var, kimin alacağı var. Bu işi bitireceğiz” dedim. İşte orada 190 bin Euro ceza dediler, haksız olmalarına karşın, kalan paramı kurtarmak için bunu bile kabul ettim. Faturalaştık. Resmi anlamda her şeyi bitirdik, paramızı alacağız diye sevindik. 1.5 yıl geçti, yine ödemiyorlar.

‘Sülün Osman vardı eskiden, o da Sülün Orman’

Bakın, sadece bizim sorunumuz da değil bu... Statta çalışan petrolcü, frekansı yapanlar, herkes... Toplam 50 milyonun üzerinde alacak var. Mimarların, mekanikelektrikçinin, petrolcünün, bizim, herkesin alacakları duruyor. Fikret Orman, ‘tek adam’ olarak yönettiğini söylüyor Beşiktaş’ı... Kendi şirketi gibi yönetiyor. Fakat alacaklıların telefonlarına çıkmıyor, randevu vermiyor, paraları ödemiyor. Artık bu durumu herkesin bilmesi lazım. Beşiktaş Kulübü büyük bir kulüp. Beşiktaş Başkanı ise yaptıklarıyla o kulübe yakışmıyor. Herkes bilir, bir efsane Sülün Osman vardı eskiden. Fikret Orman da şu an Türkiye’nin Sülün Orman’ıdır. Hatta Sülün Osman’dan da beteri... Hak etmiş olan hiç kimseye parasını ödemiyor. Benim firmamın 4 milyon TL alacağı var halen. Stat bittiği günden beri paramızı alamıyoruz. Kaç kez randevu talep ettik, sürekli kaçtı. Zaten yaptığı ödemelerin hepsinde de sorun yaşadık. Çeklerin arkası yazıldı, geç geç ödedi. Buna rağmen biz, kendi iş ahlâkımız gereği, işi tertemiz bitirmek için elimizden geleni yaptık. Halâ ödeme yapmayarak bizi eziyor.

‘Her şeyimizi kaybetmek noktasına geldik’

Fikret Orman her gün televizyona çıkıp, “Bizim borcumuz yok, harcımız yok. Çek falan vermiyoruz” diyor. Televizyonların arkasındaki görüntü ise benim halim. Türkiye maalesef bunları bilmiyor. İflas erteleme aldık, her şeyimizi kaybetmek noktasına geldik. Şirketimizi batırdı. Artık beni ölüm noktasına getirdi. Bir sürü borcumuz var. Evim satıldı, barkım satıldı, intihar noktasına getirdiler. Bana günah değil mi? Böyle bir Sülün Orman daha Türkiye’ye gelmemiştir. Basından rica ediyorum, bizim çığlığımız duyulsun, gerçekler görülsün-bilinsin. Bakın, Beşiktaşlı yöneticiye aynen şu mesajı attım: “Resmen dolandırıldım. Ölmemi istiyorsunuz. Paramı ödemezseniz stadın önünde kendimi vuracağım. Karar sizin... Bir de mektup bırakacağım. Bana başka çare bırakmadınız.” Bu mesaja bile bir dönüş yapmadılar. Stat iki sene önce bitmesine rağmen, bizzat Başkan Fikret Orman, “40 bin Euro gelir elde ettik” demesine rağmen, halen orada çalışan müteahhitlere, firmalara toplamda 50 milyon TL civarında hatta üzerinde borçları duruyor.

‘Bize verilmeyen paralar nereye gitti!’

Sayın Cumhurbaşkanımız, “Beşiktaş Kulübü’ne parayı biz verdik” dedi Ampüte Milli Takımımız şampiyon olduktan sonra... Vodafone ile tarihin en büyük anlaşmasını yaptılar. Locaları sattılar. Spor Toto destek oldu. Sayın Cumhurbaşkanımızın söylediği üzerine, Devletimiz de çok önemli destekler verdi. Stat para basıyor diyorlar. Buna karşın kulübün borcu neden büyüyor, stadı yapan taşeronlar, emekçiler neden paralarını alamıyor 2 sene geçmesine rağmen. Bu paraları ne yaptılar? Nereye gitti bu paralar? Sonuçta bu stadı yapanların hakkıydı ve bu stadı yapanlar paralarını halen alamadı. Acaba bu paralar, nereye gitti? Sayın Cumhurbaşkanımız’dan rica ediyorum; Fikret Orman’a bu konuda gerekli uyarıları yapın lütfen. Bu taşeronların, bu emekçilerin haklarını almalarına yardımcı olun lütfen.
İlişkili Haber

Monaco-Beşiktaş maçı şifresiz hangi kanalda saat kaçta?

'İşçimiz öldü, yardım edeceğiz dediler! Tek kuruş yardım etmediler'

Bakın, çatının yapılma döneminde bir işçimiz düştü ve hayatını kaybetti. O zaman verdikleri söz şuydu; “Bu işçimizin her türlü ihtiyaçlarını karşılayacağız...” Basın önünde başka konuşuyorlar, uygulamada başka şeyler yapıyorlar. Hepsi yalan çıktı, bir kuruş yardım etmediler rahmetlinin ailesine. 10 yıllık işçimdi benim rahmetli. Bunu da bilsin herkes...

'Dünya çapında stadımız var diyorsun ama bu eseri yapanı öldürüyorsun...'

Biz Vodafone Park’taki çalışmamız nedeniyle firma olarak Türkiye Yapısal Çelik Derneği’nden ödül aldık. Dünya Yapısal Çelik Derneği’nden ödül almak üzereyiz. Biz, Türkiye’nin en güzel stadını yaptık. Belki de Dünya’nın en güzel 3-5 stadından birisini yaptık. Televizyona çıkıp gururla konuşuyor Fikret Orman. Ben de soruyorum, “Dünya çapında stadımız var” diyorsun Fikret Orman ama neden bu stadı yapanları öldürüyorsun!

Zafer Büyükavcı
http://www.fanatik.com.tr/2017/10/11/gultekin-obekli-den-fikret-orman-a-sok-suclama-1324156
5 yıl
Caps yaptım nasıl olmuş ?
5 yıl
Aranızda yüzük yapmayı bilen var mı ?
Aklıma çok sağlam bi fikir geldi.
5 yıl
Ne kestin be.. ci tipler
Artık iyice gına geldi bunlardan. Her gün mutlaka bir tanesine rastlıyorum. İnsan içinde oturuyorsun ve etrafından birileri geçiyor. Bakıyorsun veya bakmıyorsun ama yinede anında ne kestin be diyen bi mal çıkıyor. O an deli oluyorum. Kestim veya kesmedim, baktım veya bakmadım. sananeee

Sözlük entry si gibi oldu biraz kusura bakmayın.
5 yıl
Dh Kolon temizliği yapıyor
Kolon Temizliği nedir ?(Özet)

Kolon yani bilinen adıyla kalın bağırsak temizliği, kalın bağırsağın içerisinde birikmiş olan atıkların temizlenmesi ve bağırsak içerisinde türemiş olan bakterilerin dezenfekte edilmesi işlemidir. Özellikle katı ağırlıklı beslenen insanlarda 4-5 kiloya kadar atık birikebilir. Bu atıklar kalın bağırsak kaslarının kasılmasını zorlaştırır ve kalın bağırsak içerisinde zararlı bakterilerin üremesine neden olur. İlerleyen yaşlarda bu olan çok ciddi rahatsızlıklara sebebiyet verebilir. Daha ayrıntılı bilgiyi İnternetten edinebilirsiniz

Kolon temizliği nasıl yapılacak (Anlatacağım yöntem doğal yollarla kolon temizliği anlamına gelir)

+ Günlük en az iki iki buçuk litre su içeceğiz

+ Sabahları bir kase yoğurt yiyeceğiz

+ Aç karnına gece yatmadan ve sabah kalkınca tarifini verdiğim karışımı yapıp içeceğiz.

+ Bu düzeni on beş gün boyunca deva ettireceğiz. Üç gün bile yapsanız faydası olur ama kesin çözüm on beş gün sonra

Karışım

Bir bardak ılık suya toz haline getirilmiş ( içmesi kolay olsun diye) zencefil, elma ve limon koyuyoruz. Fırsatı olan arkadaşlar tatlandırma için bal ya da ekstra malzemeler koyabilirler. Yine fırsatınız varsa elma suyu limon suyu falan koyabilirsiniz. Herhangi bir ölçek vermedim: Kafanıza göre takılın.

Her hangi bir liste vs yapmıyorum. Zaten yapmak isteyen arkadaşlar buna gerek duymazlar. Sonuçlarını elimden geldiğince yazarım.
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
DH Uygulaması
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
DH App Store Uygulaması DH Google Play Store Uygulaması
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
DH Mobil Uygulaması
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle