Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt

Binbaşı
31 Ekim 2012
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
9 üye
Görüntülenme (?)
174 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
2 yıl
E-ticarete girmek
Merhaba 9 yıldır babam pazarcılık yapıyor, haliyle bende içimdeyim. Üniversite son sınıfım ve yumurta kapı meselesi oldu artık

Pazarda taki toka satıyoruz. Bunları babamında desteğiyle gittigidiyor.comda satmayı düşünüyorum. Şuan da herhangi bir vergi numaram vs. yok.

Sormak istedigim ise devlet tarafındaki işleyiş.
Böyle satış yapabilir miyim? Ne kadar süre gidebilirim böyle? Aylık kaç lira üstünde devlet sorgulamaya başlar?

Amacım vergisiz satış yapmak değil tabi ama başlangıç için iş oluyor mu, burada ilerleyebilir miyim görmek istiyorum.
3 yıl
Elektrik gidince hız arttı
Elektrikler kesilince, modemi evde ups tarzı bir alet var ona takıp çalıştırdım. 35 mbit hız görünüyor modemde. Normalde 25 falan olur. Akşam 14e kadar düşüyor. Turknet yapa altyapısındayım.

Bunun sebebi nedir? Bina 4 senelik ama iç hat sıkıntısının bi göstergesi midir bu? 2 gündür turknetten çıkıp netspeede geçmeyi düşünüyorum ama bu olaydan sonra acaba bina tesisatında mı sıkıntı var diye düşünmeye başladım.
5 yıl
24 Aylık Taahhüt İptal Ettirmek
Merhabalar, Türk telekom abonesiyim ve 24 aylık taahhütüm var. 14-15 ay oldu kullanıyorum. 35 mbit verilmesi gereken hız 18 verilince ve altyapının 100 mbit desteklediğini öğrenince çıldırdım. Türknete başvuru yaparak bi olaya girdim.

1 haftadır bölümde her yeri talan ettim ve artık emin oldum ki Tüketici Hakem Heyeti dışında sonuç almak zor.

Öncelikle beni cesaretlendiren yasadan başlayalım;
quote:

(4) Tüketici, belirsiz süreli veya süresi bir yıldan daha uzun olan belirli süreli abonelik sözleşmesini herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin istediği zaman feshetme hakkına sahiptir. Süresi bir yıldan az olan belirli süreli abonelik sözleşmesinde satıcı veya sağlayıcı tarafından sözleşme koşullarında değişiklik yapılması hâlinde de tüketici sözleşmeyi feshedebilir. Fesih bildiriminin kâğıt üzerinde veya kalıcı veri saklayıcısı ile satıcı veya sağlayıcıya yöneltilmiş olması yeterlidir. Satıcı veya sağlayıcı, abonelik sözleşmesinin feshi için sözleşmenin tesis edilmesini sağlayan yöntemden daha ağır koşullar içeren bir yöntem belirleyemez.16.05.2017 Türk telekom ofisine gidip kanundan bahsettim. "Biz BTK ile çalışıyoruz böyle bir yasa bize söylenmedi. Cayarsan belli bi fatura çıkarılacaktır. Sonuçta iki tarafta kendi çıkarlarını korumak için bu sözleşmeyi imzalıyor dedi. Fatura çıkarıldıktan sonra ödeyip Tüketici Hakem Heyetine başvurabilirsin." hemen hemen böyle bir şey dedi. Faturayı ödemeden başvurursam diye sorduğumda, eğer hakem heyetinden olumlu sonuç çıkmazsa cezadan daha fazla ücret ödersin, ödeyip başvurman senin için daha iyi olur dedi. Aynı şeyi forumdan doominsert hocamda söylemişti sağolsun.

Şuanda Türk Telekomun bana fatura çıkarmasını bekliyorum. Çıkar çıkmaz hem düşük hız yani ayıplı hizmet hemde kanuna göre 2 senelik taahhüt feshetme hakkım için Tüketici Hakem Heyetine başvuracağım.Merak edilen bir mesele;
Ceza faturası geldi, bu faturayı ödemeden başka bir firmaya başvurursam geçiş yapabilir miyim?
Evet geçiş yapabilirsiniz. Tahminim gelen fatura taahhüt bedeli olarak geçmediği için yasalar gereği direk feshetmesi gerekiyor.Bu konuyu da açmamın sebebi, bu konuda çok fazla bilgi yok. İnsanlar başvuru yapmak istediğinde emin olamıyor. Bu konu üzerinden her gelişmeyi ve her adımı paylaşacağım. Merak eden arkadaşlar favorilere ekleyebilir. (At fava bekle )
5 yıl
Düşük hız sebebiyle taahhüt iptali
Merhaba 1 yıl 24 mbit kullandıktan sonra 35 mbit pakete geçiş yaptım. Taahhüt yenilendi ve süresi 2 yıl oldu. Bana gelen hız modem arayüzünde 18000 küsür görünüyor yani yarısı geliyor nerdeyse. Aradığımda bana hattın vdsl desteklemediğini söylüyorlar.

Ben şimdi btk'nın sitesinden şikayet yazıp düşük hız verildiği için taahhütü ceza ödemeden iptal etme hakkım var mı? 500 TL ceza çıkarıyorlar bana 1 yıl kullandığım için.

Turknet sitesinde yapa altyapıyla 75 mbit verebileceği yazıyor. Vodafone sitesinde de 79 mbit görünüyor. Türk telekom ise adsl kullanabilir diyor.
5 yıl
2. amfi kesme sorunu
Merhabalar, aracıma 2. amfi bağladım fakat bas vurduğunda 2. amfi ses kesiyor.
Sistem şöyle;

1 takım Pioneer Oval (80+80 rms)
1 takım JBL GTO6508C 16 cm (70+70)
Pioneer TS-W302F (150)
JBL CS1214 (250 rms)
4 kanal Metropol MP-200 - Toplam 360w rms verebiliyormuş içini açıp bakmıştık. Kanal başı 80 rms diye hesaplanır sanırım.
4 kanal Pioneer GM-6500f


Pioneer bas ve midler Metropol amfiye bağlı. Ovaller Pioneer amfiye bağlı. Jbl bas boşta.
Kesme yapan amfi Pioneer. 1. amfide kesinlikle sorun yok. Işığı bile kısılmıyor.

Voltmetre ile kapasitorun değerini ölçtüm amfiler kapalıyken 12 küsür görünüyor. Normal çalarken 10 küsürde oynuyor. Bas vurunca 9 volta düşüyor ve kesme yapıyor burada. Şarkının bas kısmı geçince 10 volta dönüyor sonra Pioneer amfi geri geliyor.


Arabayı çalıştırdığımda kesme daha yüksekte oluyor yani çalışmıyorken ses 25te kesiyorsa çalışıyorken 35de falan kesiyor.

Aküden bagaja gelen kablo 8ga çekilmiş.
5 yıl
sahibinden de boş kutu satan adam
5 yıl
Amfi çalışıyor ses vermiyor
Öncelikle iyi bayramlar.

Amfiye elektriği veriyorum mavi ışığı yanıyor ama 5-6 saniye sonra sönüp tekrar yanıyor. Bu devam ediyor hep. Kapasitör ile bağladım yok, direk aküden gelen kabloyla bağladım yok olmuyor hiç.

Kabloların ve aletlerin sağlam olduğundan eminim çünkü diğer amfiye bağladımda sorunsuz çalışıyor her şey.

Amfi modeli: Pioneer GM6500f

En son 3-4 ay önce sorunsuz çalışıyordu. Evde yattı bugün kapasitör alınca çift amfi yapayım dedim olmadı
6 yıl
Hangi subwoofer? (302f vs cs1214)
Yeni aldığımız arabayla gelen sistem;

Pioneer gm-6500f
Jbl cs1214
İki adet oval

Benim evde kullandığım sistem;

Pioneer TS-a6992s (2 adet)
Pioneer TS-w302f
Metropol MP-200 (toplam 360rms)


Şimdi masraf yapmadan. Arabadaki anfiyi söküp bendekini takacağım. Ovalleride bi bakıp karar veririm.

Geldik suba;

Şuan jbl kabinde bagaj duruyor. Onu söküp kendi kullandığım 302f (kabiniyle beraber) koymayı düşünüyorum ama bu bas bildiğiniz gibi freeair yani pandizot istiyor. Maalesef pandizotun altında demir var sadece ovallerin için delik var demirde. Bas için delmeye değmez demiri. Yani bu 302f kabindeyken kullansam mı? Yoksa jblden devam mı?


Birde önleri direk teype bağlamış yani ses arkadan geliyor. Onun içinde ovallerin bağlı olduğu kanallara önleride bağlasam sorun olur mu?
7 yıl
3500 TL civarı tavsiye
Merhaba arkadaşlar evdekileri sonunda yeni bir tv almaya ikna ettim ve hemen buraya koştum Neyse konuya gelirsek almışken iyi bir şey olsun istiyoruz çünkü tvnin ömrü bitene kadar kullanılacak.

3500 TL, iyisi olursa 4000 TLde uygundur ama o da son noktadır yani. Vatandan (İstanbul) alacağımız için oradan öneriler daha iyi olacaktır. Görüpte almak istiyoruz çünkü. Bu tv piyasasından hiç anlamıyorum o yüzden sizden tavsiye istiyorum.
Şimdi istediğimiz şeyleri yazayım;

120 - 130 cm arasında yeterlidir. (sanırım bu fiyata daha üstü yok zaten)
4K: Çok önemli değil ama olursa iyi olur.
3D: Kullanmayız gerçi de yinede bulunsun. (Olmasa da olur ısrarcı değilim.)
İnternete girme kesin olmalı kablosuz olarak, Digiturk Play bilen varsa ondan maç izleyebilmeliyiz bu çok önemli.(Gerçi internet tarayıcı sistemi nasıl bilmiyorum, izin veriyor mu böyle bir şeye)

Diğer özellikler sanırım standart bu fiyat aralığında (dahili uydu alıcı, hdmi, usb, smart tv vs.)

Arada pc bağlayıp oyun oynamayı da düşünüyorum.
7 yıl
13.03.2015 Kuponum (Degerlendirilir)
156 - Leverkusen-Stutgart Mac Sonucu 1
157 - Spezia-Livorno KG Var
129 - Konyaspor-Kasımpasa Mac Sonucu 1
751 - CSKA Moscow-A.Efes Mac Sonucu 2
752 - Zalgiris-P.hinaikos Alt (146.50)

-Supriz gordugum konya macı ondada konyanın bu hafta cıkıs yapıcagını durunuyorum.
-Efes macındada cskada teodasic yok ve efesin 10.5 handikapı var.
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.