Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt

Binbaşı
21 Ocak 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
9 üye
Görüntülenme (?)
153 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
geçen hafta
Evlenme Yolu İle Bulgaristan Kalıcı Oturum ve Vatandaşlık Hakkı

Merhaba. 2016 yılında Bulgaristan göçmeni olan eşimle evlendik. 3 yıl sonra 1 yaşındaki çocuğumuz için Bulgaristan vatandaşlığını aldık. Şimdi ben de kalıcı oturum izni ve sonrasında vatandaşlık almak istiyorum. Öncesinde D vizesi alınması gerekiyor ve toplanması gereken evraklar internette paylaşılmış. Fakat çok fazla bilgi ve belirsizlikler var. Bilmediğimiz bir yerden de danışmanlık almak istemiyoruz zira fırsatçı çok.

Daha önce D vizesi sonrası vatandaşlık başvurusu yapmış olanlardan yardım bekliyorum. Ya da forumdan bu işlerle ilgilenen arkadaşlık varsa ücreti mukabilinde danışmanlık alabilirim. Başka düşünenler varsa onlara da bu konu klavuz olacaktır.


Teşekkürler.

2 yıl
iPh7 Ekranı Kırmızı Renkleri Turuncu Olarak gösteriyor.

Merhaba. Uzun süredir kullandığım iph7'de birden bire ekranda renk sorunu gerçekleşti. Dikkatli baktığımda ise telefonun kırmızı renkleri gösteremediğini, turuncu olarak yansıttığını gördüm. BU renk sorunu şuan ekranda kalıcı durumda. Donanımsal mı yazılımsal mı bilmiyorum.


Bu sorun öncesinde olanlar;


-Telefonu iph 12'nin hızlı şarjı ile %40 kadar şarj ettim, haliyle telefon bir miktar ısınmıştı.

-bir kere elimden halı zemine düştü

-Şebeke sorunları sebebi ile Ağ ayarlarını sıfırladım.


Bu saydıklarımın hiç etkisi de olmayabilir ama hızlı şarj sorun yaratmış olabilir.


Daha önce başına bezer sorun yaşayan oldu mu?


Ek not: Telefonu restore veya update etmek istersem de unknown error veriyor. iOS sürümü 11.3

2 yıl
20 Yaş Altı Şehir İçi Seyahat İzni Alan Var mı?
Merhaba. Virüs'ün ülkemizde görülmesinden beridir istanbulda evimizdeyiz, zorunlu alışverişler harici dışarı çıkmıyoruz. Eşim ve çocuğum ise sürekli evdeler, 2 yaşındaki oğlum da diğer çocuklar gibi maalesef çok huzursuz. Aklıma takılan bir konu var, yine istanbul/şilede müstakil bir evimiz var, şimdi ailecek oraya gitmek istesek izin almamız şart. Ama bu durum belirtilen özel durumlara da girmiyor. Bu şekilde olan veya başka sebeple 20 yaş altı / 65yaş üstüne seyahat izni alabilmiş kimse var mı? Açıkçası şartları zorlamak gibi bir niyetim elbette yok ama kendi aracımızla yine kendi evimize gidip orada belli süre ikamet etmek istiyoruz hepsi bu. Ekstra bir risk oluşturabilecek bir durum yok. Biz bir şekilde idare ediyoruz ama çocuklar için maalesef durum böyle değil.
2 yıl
Mekanik Klavye Tavsiyesi (Bluetooth Öncelikli) - 250TL
Merhaba, Bluetooth mekanik klavye bakınıyorum. Aydınlatmalı olsa güzel olabilir ama kablosuz olduğundan çok hızlı pil bitirebilir emin değilim. tavsiyelere açığım. Bütçe 250tl. bluetooth pahalı kalırsa da kablolu düşünebilirim
2 yıl
ABD'de Bir Günde +14.000 Yeni Corona Vakasının Çıkması!
Bu gün farkettiğim durum. Uzun süre bizdeki gibi düşük vaka sayısı görülen ABD'de birden bire yeni vaka sayısında patlama oldu. Detayı nedir bilmiyorum ama çok endişe verici duruyor.

Son günki +14bin eksik olarak ABD'deki vaka trendi:

3 yıl
2019 İtibari İle Sabit İnternette Alabildiğiniz Hız Ne kadar?
Herkese selam, AKN sonrası alt yapı desteklemeyecek, yığılma olacak vs diye kötü bir beklenti vardı. Ben mevcut tarifemi arttırdım ama akşam saatlerinde tam paket hızını alamıyorum. 2019 öncesi tarifem 24Mbps'e kadar idi ve maks hızı alabiliyordum (24mbps). Bu tarz bir durum yaşayan başkaları da var mı merak ettim.

Konuya kullandığınız ISS ve tarife bilgileri ile akşam saatlerinde alabildiğiniz maksimum hızı yazarsanız durumu daha iyi anlayabiliriz.

Turksat Uydunet:
50Mbps Ekosınırsız (Eski AKN'li): Saat 19:00'dan sonra 30Mbps hız alabiliyorum.
4 yıl
Altın GR 200'ü geçti.
Bir günde 10tl civarı arttı. Döviz konusuna girmiyorum bile. Bu gün günlerden hazin sanırım.
4 yıl
Tuna'mı Batı'mı?
Merhaba dostlar. Allah nasip ederse Haziran'da doğacak oğlumuz için isim arıyoruz. Eleye eleye seçeneği ikiye düşürdük. Sizce seçeneklerdeki hangi isim daha iyi. Eminim başka bir çok alternatif vardır ama ricam bu ikisi arasında bir tercih belirtmeniz. Şimdiden teşekkürler.

Edit: Yorum yapan herkese teşekkürler. Tuna'da karar kıldık. Artık bize gün saymak kaldı. Hayırlısı ile adını taşıdığı günleri de görürüz inşallah. Anket açık isteyen oy kullanmaya devam edebilir. Konu silinmezse ileride Tuna'ya da gösteririm

5 yıl
215 50 R17 yerine 225 45 R17. Tecrübe Eden?
Aracımın üzerindeki lastikler 215 50 R17. Bu ebat lastikler muadillerine oranla oldukça pahalı. Bunun yerine 225 45 R17 seçmeyi düşünüyorum. Toplamda %2'lik bir değişim çıkıyor ve toplamda teker çapı 13mm azalıyor (araç 6,5mm alçalıyor).

Rakamlardan da görüldüğü üzere çok küçük değerler bunlar ama kullanıcı yorumu olursa daha iyi olur. Neticede lastik çok az küçülse de tabanı 1cm artıyor. Yani sürtünme de artıyor.

Bu arada örnek ilanlar:

225 45 R17: 398TL (2016 üretimi) (2017 olanı 450 gibi)
225 45 R17

215 50 R17 olanı ise şaka gibi 600TL'den başlıyor
Link215 50 R17

edit: ebatta hata yapmışım, düzeltildi.
5 yıl
65K Bandında Kıyas Megane 3 VS Focus 3
Daha önce de buraya konu açmıştım ancak alma arifesine girdikçe seçenekler azalsa da kafalar daha da karışıyor. Bu iki araç arasında kalanlara da faydalı olabilir diyerek tekrardan konu açtım.

Karar verdiğim model ve donanımları:

Focus 1.6 TDI Titanium X
Megane 1.6 DCI GT Line

Muhakkak iki aracın da kendilerine göre avantaj ve dezavantajları vardır. Ama yaklaşık aynı bütçe için genel bir tercih yapmak biraz zor.
Sonraki aşama kasa tipi. Benim için bagaj önemli. Bu nedenle en son tercih Focus HB gibi duruyor. 316lt bagaj ile en sonda.

Bagaj ilk planda olunca da GT Line ST ilk tercih gibi. Sedan Focus'a göre hem daha büyük hem de yükleme açıklığı fazla.
Donanım olarak iki araçta da full paket var.
İç hacim sanırım focusta daha kötü.
Yol tutuşunun focusta iyi olduğu aşikar. En azından hep bu yönde yorumlar var.
Konfor ise iç oturum ve süspansiyonu dikkate alırsak sanırım ortada. GT Line da konfor daha iyi gibi. Süspansiyondan ötürü de focus önde.

Karşılaştırmalarım hatalı olabilir. İki aracı da kullanma şansım olmadı çünkü. Karar vermeden önce en azından birer kez kullanmak istiyorum.

Sizlerinde yorumu olursa zevkle okuruz. Teşekkürler

DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle