MİNİ SÜRÜM

Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt
C

Binbaşı
14 Ocak 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
49 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
C
geçen yıl
Yaya geçidinde durduğum için aracım yumruklandı
Sizce şikayetçi olayım mı? Yaptırım ne olur? Bu görüntüyü halka açık yayınlayabilir miyim?
C
geçen yıl
Küçükken balon şişirmek çok kolaydı, şimdi zor geliyor
Merhaba. Geçen gün bir kutlama için hazırlık yapıyorduk. Çevremdeki insanlar balonları şişiremeyince bana verdiler şişireyim diye. Nasıl şişiremiyorsunuz ya dedim ve alıp şişirmeye başladım. Neden şişiremediklerini anladım. Şişirdim ama çok zorlandım. Küçükken ne kadar kolaydı balon şişirmek. Şimdi zor gelmesinin sebebi nedir?
C
geçen yıl
LG C9 alınır mı? Bozulmadan kaç sene kullanılır? - OLED55C9PLA
Başlıkta belirttiğim gibi. Piyasa 50Hz, siyahları gri, ışık sızdıran panellerle dolu. Alacak doğru düzgün televizyon bulamadım. Bütçeyi arttırmadıkça iyi bir şey almak zor gibi. Bu televizyonun eksileri var mı? Bütçeyi zorlayıp alsak uzun vadede bozulmadan kaç sene kullanılır?
C
geçen yıl
Ömrü en yüksek olan televizyon teknolojisi hangisi?
Merhaba. UE-32F5570 televizyonumuz dün görüntü gösterme yeteneğini yitirdi. Ekrana parmakla dokununca etrafı ışımıyor. Samsung servis geldi ve LED'lerin yaklaşık 50.000 saat ömrü olduğunu söyledi. 5.7 yıl yapıyor bu değer. Televizyonu alalı yaklaşık bu kadar oldu ama 24 saat açık değildi. Ya 800 TL ya da 1300 TL masrafı olduğunu, yeni televizyon almanın daha mantıklı olduğunu söylediler. LED monitörüm de 50.000 saate yaklaşmak üzere. Ömrü bitince o da mı bozulacak? O zaman bozulacaksa büyük ve pahalı televizyonları hiç almayalım mı?
C
geçen yıl
Kısa sürede 2 PSU bozan ofis bilgisayarında ne yanlış olabilir?
Merhaba. Ofis için 2013 yılında bir bilgisayar toplamıştım. PSU dahil 50 TL olan Quake marka bir kasa ile toplamıştım o zamanlar. Son derece kalitesiz olmasına rağmen bu PSU 5 yıl dayandı. 2018'de Aerocool VX-400 PSU ile değiştirdim. Bu PSU daha kaliteli olmasına rağmen henüz garantisi bitmeden bozuldu. VX-Plus 400 modeli ile değişimi sağlandı. Acaba bu bilgisayarda yanlış olan ya da daha sonradan yanlışa dönen bir şey mi var?

Anakart: Asus P8H61-M LX3 PLUS R2.0
Sata cihazlar: SSD, HDD, DVD-R
C
2 yıl
Okumuş olduğu belli olan yaşlı teyze bisiklete bindiğim için fırça attı
Bugün bisikletle kaldırımda gidiyordum. Özellikle kenarlardan gidiyorum kaldırımda yürüyenlere rahatsızlık vermemek için. Karşıdan 1 kişi bile geliyor olsa, önüme aydınlatma direği çıksa, sadece tekerlerin geçebileceği dar olan yerden geçip geniş olan yeri ona bırakıyorum. Tekerlerin geçebileceği yer yoksa tamamen durup, ayağımı yere koyup bekliyorum. İnsan geçerken aşırı yavaş şekilde uzağından geçiyorum, 10 kişilik grup yanyana yürüyorsa ve geçebileceğim yer yoksa arkalarında kalıp zil bile çalmıyorum.

Bugün bir yaşlı teyzenin bayağı bir uzağından, aşırı yavaş şekilde geçtiğim halde:

- Oğlum! Burası bisiklet sürülecek yer mi?
- Size rahatsızlık mı verdim hanımefendi?
- Vermedin ama burada da bisiklet sürülmez ki.
- Nerede süreyim hanımefendi, bu arabaları görmüyor musunuz, bunlar beni öldürür(yol kenarına parketmiş arabalar yüzünden yol kenarından ilerleyemiyorum, soldaki hızlı arabalar yüzünden ölüm tehlikesi geçiriyorum).
- Sürme o zaman bisiklet.
- Avrupa'da 25 km/s sınır var, bu bisiklet de 25km/s hızı geçemiyor(katlanır ve küçük tekerlekli), Türkiye'de de Avrupa birliği uyum yasaları var.
- Bana hukuk mu öğretiyorsun, ben hukuğu senden iyi bilirim!

Bir şey demedim ve uzaklaştım. Daha sonra dönüş yolumda bir daha karşılaştık. Önüme direk geldiği için tamamen durup geçmesini bekledim. Bu sefer:

- Saygılı ol saygılı!
- Efendim ne saygısızlığımı gördünüz? Nasıl yavaş geçiyorum yanınızdan, sizi bekliyorum.
- Al bisikletini götür tenha yerde sür, şehiriçinde de sürülmez ki.
- Ben bunu ulaşım aracı olarak kullanıyorum, otobüsler zaten dolu, bir de ben yer kaplamayayım içinde, ayrıca çevreye zararlı egzost gazı salıyorlar, bu daha masum bir ulaşım aracı(kaldı ki otobüsle gidilecek bir güzergah değil).

Burayı tamamen Avrupa gördüğünden emin olduğum için söyledim(hatta muhtemelen çocukları Avrupa'ya beyin göçü yapmıştır, ben insandan anlarım):

- Efendim siz hiç Avrupa'ya gitmediniz mi, nüfusun yarısı bisikletli.
- A hahahay sen benim kadar Avrupa görmüş müsündür? Bana Avrupa'yı mı anlatıyorsun?
- Avrupa'yı gören birisinin bisikletli görünce böyle bir şey dememesi lazım dedim, daha da ne dediğini dinlemedim. Zaten uzaklaşıyordu.

Bu duruma aşırı üzülmüş ve kafayı takmış durumdayım.
C
2 yıl
Silinebilir
Silinebilir
C
2 yıl
Dünyadaki 18-24 yaş arası erkeklerin %60'ı yılda 0 kez seks yapıyormuş


23:00'da öyle diyor. Araştırdım aslını bulamadım. Bulabilen var mı?
C
2 yıl
İnsanın ölülerden ve korkunç yüzlerden korkması evrimsel süreçle nasıl açıklanabilir?
Sizce neden olabilir? Eskiden korkunç yüzlü ve yaşamamız için uzak durmamız gereken bir kavim mi yaşamış? Yoksa sebep ölülerin bakteri içermesi mi?
C
3 yıl
İnsanoğlu milyonlarca yıldır güneşle yaşıyorsa güneş neden gözünü rahatsız ediyor?
Gündüzleri mağarada mı vakit geçirmişler?
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.