Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt
E

Yüzbaşı
14 Temmuz 2012
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme (?)
18 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
E
3 yıl
Türkiye'nin Valileri - Emre ŞEYDA (Ücretsiz e-kitap)
Türkiye Cumhuriyeti’nde görev yapmış valileri tespit ederken Cumhuriyetin ilanından ziyade TBMM’nin açılmasını esas aldım. O tarihte cumhuriyet ilan edilmese de Türkiye Devleti kurulmuştu.
Bazı valiliklerde ve sitelerde 1920 öncesi Valiler de bulunmaktaydı ama ben bunları katmadım. Zira katmaya kalksam Osmanlı’nın kuruluşuna kadar gitmem gerekiyordu ki bu kitapta Türkiye’de görev yapmış valileri topladığımdan amacımdan da çıkmış olacaktım.
Bilgileri toplamadan evvel çok uğraştırmayacağını düşündüm ama yanılmıştım. Çünkü en çok güvendiğim kaynak olan valiliklerde ciddi derecede sıkıntılarla karşılaştım. Bunlardan en önemlisi bazı valiliklerde eski valilerle ilgili hiçbir bilgi olmaması idi. Diğer sıkıntılara gelirsek
1- Bir önceki valiyi yazmayan valilikler
2- Valilerin görev yıllarını yazmayan valilikler
3- Sadece yıl olarak yazan valilikler
4- Bazı yıllarda yazılmayan valiler
Bu gerçekten zorladı beni. İnternet üzerinde bir şekilde doldurmaya çalıştıysam da yine de çok fazla eksikle karşılaştım. Valilerin görev yıllarını neden gün, ay ve yıl olarak yazılmadığını anlayamadım açıkçası. Bu gerçekten de sıkıntılı bir durum.
Aslında bu kitap güncel bir kitap olacağından, yani devamlı güncelleyeceğinden dolayı bu durumu aştım. Her eksikliği tamamladığımda kitabı güncelleyeceğim ve zamanla en doğru hale getireceğim.

Emre ŞEYDA
26.02.2019

Kitap dijital olup Googlem Play Kitaplar üzerinden ulaşılabilir.
Adresi:https://play.google.com/store/books/details/Emre_%C5%9EEYDA_T%C3%BCrkiye_nin_Valileri?id=_weKDwAAQBAJ
E
6 yıl
Office belgesi açan projeksiyon tavsiye
Kolay gelsin öncelikle. Office belgelerini açan led yani minik projeksiyon arıyorum. Power Point açması özelikle önemli. Genel olarak sunum amaçlı kullanacağımız laptop taşımayacağımız için de elimizde bulunan flash belleklerdeki sunuları bu cihaza takaak içindeki sunum osyalarını okutmak istiyoruz. Bununla ilgili internetten sitelere girip baktığımda office ile ilgili hiç bir bilgi yazmıyorlar ürün sayfasında. Bu da dolayısı ile istediğim ürünü bulmamda çok zorluyor. Mağazaları dolaştığımda ürünü satan personele sorduğumda çoğunun bilgisi olmaması gene beni oldukça zorladı maalesef. Aradığım tarz led projeksiyon cihazını nasıl bulurum. Bu tarz bildiğiniz marka var mı varsa nedir. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.