Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt

Teğmen
13 Mayıs 2012
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
3 üye
Görüntülenme (?)
237 (Bu ay: 1)
Gönderiler Hakkında
geçen yıl
2021’de 1,3 Milyon Yolcu Garantisi Verilen Zafer Havalimanı, İlk Çeyreği 61 Yolcuyla Kapattı

Kütahya’da bulunup 3 şehrin ağırlıkla kullanması için kurulan Zafer Havalimanı’nın faaliyetleri durma noktasına geldi. 2012 yılından bu yana 10 milyonun üzerinde yolcu ağırlaması garanti edilen havalimanının etkinliği, pandeminin de etkisiyle bu hedefin yarısına bile ulaşamadı. Geçen sene 16 bin yolcu ağırlayan Zafer Havalimanı, 2021’in ilk çeyreğini 61 yolcuyla kapattı. Havalimanı için 2021 yılında 1 milyon 312 bin yolcu ağırlaması garanti edilmişti.


https://t24.com.tr/haber/2021-yili-icinn-1-milyon-317-bin-yolcu-garanti-edilmisti-zafer-havalimani-na-dort-ayda-61-yolcu-ugradi,9525381.300.000 - 61 = 1.299.939 yolcu biletinin daha mahşerin 5 inşaatçısına ödenmesi gerekiyor beyler , dh ahalisi olarak pamuk eller cebe , geriye kalanı biz vergilerimizle ödeyeceğiz, hadi bakalım dh olarak herhalde aramızdan 1.299.939 kişi çıkarabiliriz , devletimiz zarara girmesin yoksa devlet kasasından ödenecek  

geçen yıl
İkinci el araç alım satımına vergi yolda

Hükûmet, ikinci el araç satışlarından binde 5 vergi almak için harekete geçti. Hazırlanan yasa taslağının yakında TBMM Genel Kurulu’na gelerek yasalaşması bekleniyor.


Sözcü gazetesinden Taylan Büyükşahin'in haberine göre  hazırlanan yasa taslağında, ikinci el araçların satışından binde 5 oranında vergi alınacak. Satış miktarı da aracın en az kasko değeri kadar olacak. Böylece düşük satış gösterilip vergiden kaçılamayacak.


Meclis'te hazırlanan yasa taslağının genel kuruldan geçerek yasalaşması bekleniyor. Hazırlanan taslakta “2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu'nun 20'nci maddesinin birinci fıkrasının (d) bendi kapsamında, tescil edilmiş araçların ilk tescilinden sonraki birinci satış ve devir işlemlerinde alım satım bedeli üzerinden binde 5” ifadelerine yer verildi.


https://t24.com.tr/haber/ikinci-el-arac-alim-satimina-vergi-yolda,935843

geçen yıl
Kurum Kazançlarına Geçici İlave Stopaj Vergisi Geliyor!

Hükümet, Hazine’ye ek gelir sağlayacak çalışmalara bir yenisini ekliyor. Kurum kazançlarında vergi tevkifatı olarak adlandırılan şirketlerin kurum kazancından alınacak stopaj için geçici bir madde hazırlandı. Buna göre 2020’nin de içinde olduğu üç yıl için ilave vergi yolda.


Hazine ve Maliye Bakanlığı, COVID-19 pandemisiyle yaşanan ekonomik sıkıntılara karşı Hazine’ye gelir getirici yeni bir düzenleme için hazırlık yapıyor. Bütçe vergi gelirlerinin yüzde 4’ü kadar ek gelir getireceği tahmin edilen kurum kazançlarında vergi tevkifatı için düğmeye basıldı.

Önümüzdeki hafta Meclis’e sunulması beklenen kurum kazançlarında vergi tevkifatı için bir madde hazırlandığı öğrenildi. Geçici madde 92’yle yapılacak düzenleme ile Hazine ve Maliye Bakanlığı şirketlerde oluşan kâr paylarına geçici stopaj getiriyor.


Sadece bu yıl için değil, 2020 ve 2022 yıllarını da kapsayacak şekilde bir düzenleme yapıldığı belirtildi. Buna göre kâr elde eden şirketlerden, 2020 ve 2021 hesap dönemlerine ait kazançları için yüzde 10, 2022 hesap dönemine ait kazançları içinse yüzde 5 oranında tevkifat yapılacak.


Gelir Vergisi Kanunu’na eklenmesi düşünülen geçici 92’inci maddenin yer aldığı torba yasa teklifinin önümüzdeki hafta Meclis’e sunulması bekleniyor.


Henüz netleşmiş bir karar olmadığını söyleyen TÜRMOB Genel Başkanı Emre Kartaloğlu, “245 milyar TL’lik bir bütçe açığı var. Bu açığın kapatılmasına yönelik çeşitli adımlar atıldı. Finansman gider kısıtlaması yapıldı, KDV tevkifatlarının kapsamı genişletildi. Bu türden düzenlemelere ihtiyaç olduğu çok ortada. Kurum vergisi tevkifatı ise yine gelir getirici bir düzenleme amacıyla gündeme gelmiş görünüyor. Önceki yıllarda da uygulanmıştı. Böyle bir düzenleme kurumlar için ilave bir vergi anlamına gelir. 2020 yılını kapsayarak yapılması halinde kapanmış bir yılı vergilendirilmiş olur. Bu da yasaların geriye doğru yürümeyeceği ilkesine uygun olmaz” dedi.https://www.dunya.com/ekonomi/kurum-kazanclarina-gecici-stopaj-geliyor-haberi-612458


Pandemi zamanı faizsiz bile kredi veremeyenlerin, deprem için milletten para dilenenlerin, elbette böyle bir vergi çıkarması da haliyle normal görünüyor.. Sorarsanız ekonomi çok iyi..

geçen yıl
Çorlu tren kazasında oğlunu ve eşini kaybeden kişiye, söyledikleri gerekçesiyle para cezası verildi!

Çorlu tren kazasında oğlunu ve eşini kaybeden Mısra Öz, mahkeme heyetine "üç maymunu oynamayı tercih eden bir heyet" dediği gerekçesiyle "kamu görevlilerine hakaret etmekten" suçlu bulundu. Mısra Öz 8.840 ₺ para cezasına çarptırıldı


https://www.dw.com/tr/m%C4%B1sra-%C3%B6ze-8-bin-840-lira-para-cezas%C4%B1/a-56507392?fbclid=IwAR00qT22BQ5QbhR3mau8t8heVHaHlBq-7f0FbqWWCbqtMfx3JDcryfKXkyggeçen yıl
250 yıllık tarihi güneş saatinin üstünü badanayla boyadılar

Üsküdar’da bulunan Kısıklı Abdullahağa Camisi’nin minaresindeki 250 yıllık güneş saatinin üstü badanayla boyandı. Akademisyen Dr. Fatih Köse, önceki gün sosyal medya hesabından “İnsan nereye boya badana yaptığına dikkat etmeli ya da başında bir uzman olup ona yol göstermeli. Cahilce bir müdahale" diye tepki gösterdi.İstanbul Üsküdar’da bulunan Kısıklı Abdullahağa Camisi’nin, 3. Murad’ın Bostancıbaşı Abdullah Ağa tarafından yaptırıldığı biliniyor.

Tarihi cami 1892 yılındaki depremde büyük tahribata uğradı ve 1927 tarihinde temelleri üzerinde yeniden inşa edildi.

Hürriyet'ten Ömer Erbil'in haberine göre 2014 yılında restorasyona tabi tutulan ve 2016 yılında açılışı yapılan tarihi caminin minaresinde güneş saati bulunmaktaydı. Osmanlıca harfler ve rakamlarla mermer bir levha üzerindeki güneş saati minareye 1762 yılında monte edilmiş daha sonraki yıllarda ise üzerine günümüz harfleri ile ‘Aylara göre gölge düşümüyle öğle–ikindi vakitleri’ yazılmıştı.

2014 restorasyon öncesi fotoğraflarda görünen güneş saatinin, restorasyon sonrası üstüne boya badana yapılarak kapatıldığı ortaya çıktı.

https://tr.sputniknews.com/20210125/250-yillik-gunes-saatinin-ustunu-badanayla-boyadilar-1043649931.html/


geçen yıl
"Eskiden cep telefonlarında görüntülü arama yoktu. Allah başkanımızdan razı olsun."Aşağıdaki videodaki ablamızın , kayıp kardeşini bulduk arkadaşlar gözümüz aydın  2 yıl
İstanbul’u depreme hazırlayacak “çatı” düzenlemesini AKP-MHP grubu reddetti

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun depremle ilgili İBB Meclis gündemine sunduklarını açıkladığı dört maddeden biri olan kentsel dönüşümün önünü açacak çatı katlarıyla ilgili düzenleme AKP-MHP grubunun oyları ile reddedildi.https://www.sozcu.com.tr/2020/gundem/istanbulu-depreme-hazirlayacak-cati-duzenlemesini-akp-mhp-grubu-reddetti-6122294/?fbclid=IwAR0S_462-hNVlqyRX5eEN552Adm-OWLJunyvKs5HCCgxVUF5IxZmifZd5Tg

2 yıl
Dünyada Petrol Fiyatları gerilerken Benzine 16 Kuruş, Motorine 23 Kuruş Zam Yapıldı..

Bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere benzinin litre fiyatına 16 kuruş, motorinin litre fiyatına ise 23 kuruş zam yapıldı.


Ve tabii ki pompa satış fiyatlarına yansıyacak şekilde artış olmuş..https://www.sozcu.com.tr/2020/ekonomi/son-dakika-benzin-ve-motorine-zam-yolda-6069967/

2 yıl
Sigara ve içki bandrolleri üretimini rakipsiz bir ihaleyle alan yeni firma Damadın arkadaşı çıktı!

Sürpriz bandrolcü damadın arkadaşı!

Hazine ve Maliye Bakanlığı’na bağlı Darphane’nin sigara ve içki bandrolleri üretimini rakipsiz bir ihaleyle alan ve üstelik ihaleden sadece 3,5 ay önce kurulmuş olan DNS AŞ’nin patronu Halil İbrahim Danışmaz, Bakan Berat Albayrak’ın arkadaşı çıktı!
https://www.cumhuriyet.com.tr/haber/yerli-milli-ve-elbette-bizim-arkadas-17698893.5 ay önce kurulmuş yeni firma, Rakipsiz ihale, Berat Albayrağın arkadaşı.. Vay be.. Biz boş yere çalışıyoruz ihaleler böyle takır takır eşe dosta verilirken.. Eskiden bir utanma olurdu gizli saklı yapılırdı, şimdi umurlarında bile değil. Bu kadarı 100 yıllık cumhuriyet tarihinde yaşanmamıştır muhtemelen..

2 yıl
Kızılay için skandal iddia! İstanbul'da Kızılay'ın yardım kolileri böyle el değiştirdi

"Kızılay'da skandallar bitmiyor. İstanbul Fatih'te Suriyeli muhaliflere ait dernekte çekilen görüntüler şoke etti. Görüntülerde, vatandaşların yardımlarıyla oluşturulan Kızılay yardım kolilerinin içleri açılıyor ve Suriyeli derneğin kolilerine aktarılıyor."
https://www.aykiri.com.tr/kizilay-da-skandallar-bitmiyor-istanbul-da-kizilay-in-yardim-kolileri-boyle-el-degistirdi/5902/

Ve bu haberin ardından Kızılay'dan da haber içeriği için yalanlama geldi.


DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle