Donanım Haber

Uygulama ile Aç Kapat butonu
Kayıt
Arama butonu

Çavuş
15 Nisan 2012
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
8 üye
Görüntülenme (?)
64 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
5 yıl
MARKAFONİ TEKRARDAN AÇILIYORRR

Artık resmi: Cafer Mahiroğlu, Markafoni’yi 15 milyon dolara satın aldı

http://www.markafoni.com

Markafoni‘nin Select Fashion’ın sahibi Cafer Mahiroğlu tarafından satın alındığına dair duyumumuzu geçen hafta paylaşmıştık.

Bugün Anadolu Ajansı aracılığıyla gelen bir habere göre, Mahiroğlu’nun bir basın toplantısıyla açıkladığı bilgiler, satın almanın resmi olarak gerçekleştiğini doğruluyor. Bununla birlikte Markafoni.com alan adı kaydının da değiştiği artık açık bir şekilde görülebiliyor.
15 milyon dolarlık maliyet + 15 milyon dolar yatırım

Habere göre İngiltere merkezli Select Yönetim Kurulu Başkanı Cafer Mahiroğlu, Markafoni’yi 15 milyon dolarlık bir maliyetle satın aldı. Mahiroğlu bu satın almaya nelerin dahil olduğunu paylaşmıyor ancak 15 milyon dolarlık bir yatırım daha yapacaklarını belirtiyor. Kısa süre içinde Markafoni bünyesinde 600 kişinin istihdam edileceğini de ekliyor ki 2012 yılında yaptığımız “e-ticaretin istihdam karnesi” haberimizde de Markafoni’nin 600’e yakın çalışanı olduğunu paylaşmıştık.

Mahiroğlu, Türkiye e-ticaret sektörüne yaptığı yorumda ise her sene yüzlerce yeni markanın ortaya çıktığını ancak bu şirketlerin yüzde 80’inin kâr edemediğini; Markafoni gibi bazı şirketlerinse marka konumlandırmasını doğru yaparak zarar bile etse varlıklarını devam ettirdiklerini ifade ediyor:

“Markafoni, Türkiye’de bir hikayenin üzerine oturmuş, Türkiye’de e-ticaretin ilk çıktığı yıllarda kendini konumlandırmış, doğru pozisyon almış, insanlara doğru mesaj vermiş ve ulaşmış bir marka. En önemli kısım, markayı insanların kafasına kazıyabilmek. Önümüzdeki bir kaç yılda dünya, e-ticaretin kaybolan şirketlerinin çöplüğüne dönecek. Birçok şirket açılıyor, aradan geçen belli sürede sektörden diskalifiye oluyor. Oysa bazı isimler kafaya kazınıyor, Markafoni de bunlardan biri.

Markanın bilinirliğinin, akıllara kazınmış olmasının bir değeri yok, bunlar parayla satın alınabilen şeyler değil. Diğer yandan dünyanın her yerinde bu yatırımı yapabilirdik, dünyanın 5 ülkesinde işletmelerimiz var ama bizim Türkiye’ye karşı sorumluluğumuz var, Türkiye’nin geleceğine güveniyoruz. Burada kendi ülkemde de var olmak istiyordum. Bu benim için çok önemli bir imkan oldu ve değerlendirdim.”

Markafoni Cuma günü indirimlerle açılacak

Mahiroğlu, 30 Haziran’da faaliyetlerini durduran Markafoni’nin yeni dönemde daha hızlı sipariş göndereceğine ve özellikle kargo/lojistik tarafında daha iyi bir deneyim sunacağına işaret ediyor. Bununla birlikte web sitesini Cuma günleri indirimli fırsatlarla açmayı planladıklarını da ekliyor.
Markafoni, 2018’de Avrupa’ya açılacak

Cafer Mahiroğlu, Markafoni’nin 2018 yılında Avrupa’ya açılacağını da paylaşıyor zaten kendisinin bu konuda oldukça tecrübeli olduğunu pakala malum. Select’in 250 mağazasıyla İngiltere’nin en güçlü markalarından biri olduğunu söyleyen Mahiroğlu; “Açtığımız günden itibaren ziyaretçilerin yüzde 80’ini yakalayacağımızı düşünüyorum. 2018 yılında Markafoni’yi Avrupa’ya açacağız. Ana önceliğimiz Türkiye’deki konumunu sağlamlaştırmak. Bugüne kadar Avrupa’daki bir markayı Türkleştirdim, şimdi Türk bir markanın Avrupa’ya açılma zamanı geldi.” diyor ve Select’in küllerinden yeniden doğmasını sağladıklarını ve Markafoni ile çok daha büyük bir başarı öyküsüne imza atmak istediklerini de ifade ediyor.

Son olarak Mahiroğlu’nun e-ticaret özelinde paylaştığı rakamlara yer verelim ve önümüzdeki günlerde Markafoni’nin nasıl bir geri dönüş yapacağını beklemeye koyulalım…

2016 yılında küresel online ticaretin 1,6 trilyon dolar. Bu rakamın 2020’de 2,9 trilyon dolara ulaşmasının bekleniyor.
Dünya’da e-ticaretin toplam perakendedeki payı yüzde 8,5. Bu oranın 4-5 yıl içinde yüzde 15’lere çıkacağı tahmin ediliyor.
80 milyon nüfusu ve 46 milyon internet kullanıcısının bulunduğu Türkiye’de ise e-ticaretin 2016’da ulaştığı toplam hacim yaklaşık 31 milyar TL. Bunun 17,5 milyar liralık bölümünü online ve çok kanallı perakende oluşturuyor. Sadece online perakendenin pazardan aldığı pay ise 11,3 milyar TL.
Türkiye’de e-ticaretin toplam perakende içindeki payı yüzde 3,5 düzeyinde.
Türkiye’de online ticaret dünya ortalaması olan yüzde 8,5’a çıktığında pazar büyüklüğü neredeyse üçe katlanacak ve yaklaşık 100 milyar liralık bir hacme ulaşacak.


Alıntı
http://webrazzi.com/2017/07/10/markafoni-cafer-mahiroglu/
6 yıl
3 ay Taahhüt var.. Bir sorum var !!!
edit

gerek kalmadı.
7 yıl
İnterneti Kestirsem Kaç TL Öderim ??
Arkadaşlar interneti bugün kestirsem kaç TL öderim ?? Normalde aylık 60 TL ödüyorum. Bugün kestirirsem yine 60 mı alırlar ???
7 yıl
Önerebileceğiniz kulaklık var mı ??
8 yıl
1 AYLIK ÜCRETSİZ TİVİBU KURULUMU.. yardım lütfen
Arkadaşlar merhaba.. Bugün ttnetden aradılar beni. Bana özel 1 aylık tivibu hizmetini ücretsiz olarak deneme teklifi sundular. Hiç bir ücret ödemeyeceğimi söyledi. İstediğim takdir de 1. aydan sonra taahhütlü veya taahütsüz olarak devam edebileceğimi belirttiler. Bende kabul ettim, yarın gelip cihazı takacaklar. Cihazı herhangi bir ttnet bayisine iade ettiğim gün, tivibuda kapanacakmış. Yani 1 ay içinde iade etmem gerekiyor.

Böyle bir teklifi siz olsanız kabul eder misiniz ? Sonradan bir ücret kitlemelerinden korkuyorum Aramaızda daha önce böyle bir teklifden yararlanan var mı acabaa..
9 yıl
GTA 4 dosyalarımı McAfee siliyor YARDIMM !
Merhaba arkadaşlar,

Bugün sıkıntıdan gta 4 yükledim. Herşey tamam crackini de yapayım dedim. Fakat bir sorunla karşılaştım. MCAFEE antivirüs programı crack dosyalarını anında siliyor. Prograı kapatıp crack yaptığım zaman bir sorun yok, oyun açılıyor. Fakat MCAFEE tekrar aktif olunca dosyaları siliyor ve oyun açılmıyor. Programı aradım taradım ama dosyaları izin vermek için bir yer bulamadım.

Lütfen arkadaşlar yardım edin, oyunu oynayamıyorum.
9 yıl
Netlioo -Sosyal Ağla herkes kazansın...
Netlioo Nedir ?

Markafoni, daybuyday, hızlı al gibi daha bir çok tanınmış siteyle anlaşması bulunan ve yaptığınız alışverişlerden belirli bir yüzde alarak para iadesi yapan bir sitedir. Ayrıca bazı üyelik teklifleri var ki sadece üye olarak 0,70 tl gibi rakamlar kazanıyorsunuz.

Nasıl Kazanç Sağlanır ?
Sitede 2 tane para kazanma bölümü var.
1- İnternet üzerinden yaptığınız alışverişlerden komisyon olarak.
Bunu açıklayayım hemen size. Misal markafoniden bir alışveriş yaptınız zaman size sistemde de gözüktüğü üzere %7 iade ediyor. Yani bu demek oluyor ki 100 liralık bir alışverişinizde netlioo sizin sosyal ağınıza 7 tl veriyor.
Sosyal ağınız ne diye soracak olursanız da, sosyal ağ sizi Netlioo ya üye yapan ve Netlioo ya sizin üye yaptıklarınız oluşturur.
Şu linkteki bilgileri okursanız daha iyi anlayabilirsiniz.
http://netlioo.com/netlioo/nasil#sosyalag

Yukarıda örneğini vermiş olduğum 7 liranın %35i size, %35i sosyal ağınıza, %10u sizi netliooya üye yapan kişiye, %20si ise netlioo hesabına aktarılır.

Şu linke tıkladığınız zaman sosyal ağınıza ulaşırsınız. http://netlioo.com/profiles/network

Gördüğünüz gibi 1. seviye ve 2. seviye var. 1. Seviyede 10 kişilik yer var. 2. seviyede ise 100.
Misal siz siteye 10 kişi üye yaptınız diyelim. Yani 1.seviye dolmuş oluyor. Üye yaptığınız 11. kişi 2.seviyeye yerleşiyor. 11.kişi 1.kişinin altına yerleşmış oluyor. Yani bu durumda 11. kişinin yapmış olduğu alışverişlerden artık 1.kişide para kazanacak. 1.kişi 11.kişiyi hiç tanımadığı halde 11.kişi sayesinde para kazanmaya başlıyor. Bu aynı şekilde sizin içinde olacak. Yani sizi üye yapan kişinin, üye yaptığı kişiler zamanla sizin altınıza yerleşecek ve hiç tanımadığınız kişiler sayesinde para kazanabileceksiniz. Yani uyurken bile para kazanabileceğiniz bir sistem Netlioo :)

2- EXTRA PUAN KAZANIN bölümündeki sitelere üye olarak

Diğer para kazanma yöntemi ise Netlioo'nun bizlere sunmuş olduğu sitelere üye olarak. Sadece sitelere üye olarak bile ciddi kazançlar elde edebilirsiniz Ama bunun en önemli noktası ise ne kadar çok alt üyen olursa o kadar çok para kazanırsın. Alt üyenin alt üyesinden de para kazanacak olman ise çok çok daha güzel. Hatta onunla eş değerde para kazanacaksınız. Ödeme limiti 50 TL. Ama inanın bunu çok kolay doldurabilirsiniz.

Ne kazanacaksınız ?

Tüm bu işlemler biriktiğinde hesabınız da olan parayı ister çekersiniz, ister alışverişte kullanırsınız. ( alışverişte kullanma bölümü daha açılmadı. )

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Siteye normal olarak üye olunmuyor, illa birisinin alt üyesi olma zorundalığı var. Normal üye olsanız bile sistem sizi bir başkasının alt üyesi olarak tanımlıyor.
Sadece 2 haftada alışverişlerim, yapmış olduğum üyelikler ve alt üyelerimden gelen toplam kazancım [size=14pt]56 TL ve günden güne de artmaya devam ediyor.
 Netlioo -Sosyal Ağla herkes kazansın...
9 yıl
ÖĞRENCİ EVİNE Süpürge Tavsiyesi ? ? ?
Arkadaşlar merhaba.. Bir konuda sizlerin yardımına ihtiyacım var. Üniversite öğrencisiyim, sene başında 2. el almış olduğumuz süpürge pert oldu :) Tamirciye götürdüm yeni motor takacaz dedi ve 60 lira istedi. Bizde arkadaşlarla yeni bir süpürge alalım dedik. İnternetten biraz araştırdım en uygun şu süpürgeyi buldum. Sizce bu süpürge nasıldır arkadaşlar ? kullanan falan var mı hiç aramızda ? Bundan ayrı tavsiye edebileceğiniz, uygun fiyatlı bir süpürge varsa da yazarsanız sevinirim.. Şimdiden hepinize çok teşekkürler :)

http://www.n11.com/sinbo-svc-3438-elektrikli-supurge-P12429043
10 yıl
Yurtdışından telefon aldım Gümrüklte takılır mı ?
Arkadaşlar İngiltereden 3 adet iphone 5 satın aldım. Adam yarın kargoya verecek DHL kargo ile gelecek telefonlar. Sizce telefonlar gümrükte takılır mı ? Takılırsa da ne kadar vergi veririm ? Vergiden ayrı masraf olur mu ? Bu konuda bilgisi olan arkadaşları konuya bekliyorum...
10 yıl
Yeni alınan turkcell numarasını Avea ya geçirebilirmiyim
Arkadaşlar bir sorum olacaktı sizlere yardımcı olursanız sevinirim..

Yeni almış olduğum (2 gün önce) turkcell hattımı avea ya geçirebilirmiyim ? Yoksa bir süre falan geçmesi gerekiyor mu ? Bazı yerlerde süre yok geçirilir deniliyor bazı yerlerde ise 3 ay geçmesi gerekiyor diyor. Bu konu hakkında gerçekten bilgisi olan var mı acaba ?
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
DH Uygulaması
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
DH App Store Uygulaması DH Google Play Store Uygulaması
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
DH Mobil Uygulaması
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle