Donanım Haber

Uygulama ile Aç Kapat butonu
Kayıt
Arama butonu

Binbaşı
24 Aralık 2005
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
6 üye
357855 Gün Cezalı
357032 gün 9 s. 40 dk.
Gönderiler Hakkında
2 yıl
Power Boost Temperli Cam Gaming ATX kasa + 650w +80 PSU 366 TL
Yanlış yer silinebilir
2 yıl
LCD paneller hakkında yardım
Monitörlerden çıkma lcd panellerin bağlantıları hakkında bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum. Elimde monitörlerden çıkma sağlam lcd ler ve kartları var bunları vitrinde bambaşka bir amaçla kullanacağım ama bağlantıları yapamıyorum. Bilgisi olan arkadaşlar varsa yardımlarını bekliyorum.
3 yıl
N11 ikinci el araç satışına başlıyor
Şimdi siteye girdiğimde gördüm sistemin nasıl işleyeceği hakkında tam bilgi yok ama muhtemelen ekspertizi kendileri yaptırıp ilan açılacak havuz sistemli satış olacakmış noterden aracı üzerinize aldıktan sonra satışı onayladığınızda para satıcıya aktarılacak. Komisyon oranlarını da görmek lazım fazla yüksek olmazsa kimsenin kimseye güvenmediği ortamda iyi bir sistem olabilir.3 yıl
27 bin liralık Fiorinonun vergisi 2 bin lira
Çürük çarık getir götüre kullandığımız bir Fiorinomuz var geçenlerde vergi avantajı vs hikayesine hadi değiştirelim dedik takasa zorla 27 bin hesapladılar vazgeçtik. Şimdi araç vergilerini ödemek için internete girdim senelik vergisi 1900 lira ( geçen sene 1200 küsürdü) . Sıfır araçlardaki ötv indirimi de bize binmiş haberimiz yok.
4 yıl
Microsoft office kurulu hakkında
El Capitan kurulu 2015 Başı 1,6 GHz Intel Core i5 işlemcili MacBook Air kullanıyorum ve dahili gelen Numbers özellikleri yeterli gelmediği için çevrim içi Office 365 satın aldım fakat özellikle formüllerde bazı sorunlar çıkartıyor bu sebeple indirilebilir sürüm office kurmak istedim ama maalesef kuruluma izin vermeyip El Capitan sürümünü daha yüksek bir versiyona güncellemi istedi. Bu güncellemeleri yapan kullanıcı deneyimlerini okuduğum kadarıyla pişman olan sayısı oldukça fazla ve sistemin ciddi yavaşladığını söylüyorlar. El Capitan sürümünden çok memnunum o yüzden değiştirmek istemiyorum... Sorum şu; kullandığım sisteme ve yazılıma uygun indirilebilir bir office sürümü hakkında bilgisi olan var mı?
4 yıl
Bu doğruysa Eylül ayı otomobil satışları tarihi düşüşle kapanacak.
4 yıl
Külliyede Menü : Ejder Meyveli Smoothie, zencefilli somonlu suşi, Efuli (Liçi meyvesi eşliğinde)
Maliye bakanımız kamuda tasarruf tedbirleri alınacak diye bir beyanat vermişti ama bu Külliye'yi pek etkilemedi sanırım. Resepsiyon menüsü Ejder Meyveli Smoothie (Chia tohumu eşliğinde), Efuli (Liçi meyvesi eşliğinde), Aloevera (Starex meyvesi eşliğinde), Zencefilli Somonlu Suşi...Fakir halkın bir parçası olarak Ejder Meyvesi nedir kaç paradır diye şöyle bir araştırdım da adedi 35 TL miş bilmemem normal

4 yıl
Avrupa'nın hatta dünyanın büyük bir kısmında ki en ucuz benzini kullanıyoruz. Benzin 12 TL olacak
DÜNYA PİYASASINDA PETROL DOLAR KAŞISINDA ALINIP SATILABİLEN BİR EMTİADIR. EURO BÖLGESİ DAHİL TÜM DÜNYA PETROL ÜRÜNLERİNİ YEREL PARA BİRİMLERİNİN DOLAR KARŞISINDAKİ DEĞERİNE GÖRE FİYATLAR. OLASI TL KARŞILIĞI DEĞER ANLAŞILSIN DİYE ANLIK DOLAR KARŞILIKLARI TL YE ÇEVRİLMİŞTİR! KONUNUN AMACI ALIM GÜCÜ DEĞİLDİR BENZİNE GELECEK OLAN ZAMDIR FİNANS DAHİSİ ARKADAŞARIN KONUYU SAÇMA SAPAN YERLERE ÇEKİLMEMESİNİ RİCA EDERİM !

Evet böyle bir başlık atamak da varmış. Ama bu gelecek olan büyük zamların habercisi! Aşağıda bazı Ülkelerde ki benzin fiyatlarını bugünkü dolar kuruyla TL karşılıklarını listeledim.

Almanya : 11,5 TL
İngiltere : 11,15 TL
Fransa : 12 TL
Hollanda : 13 TL
İtalya : 12,55 TL
Danimarka : 12.7 TL
Portekiz : 12,3 TL
Yunanistan : 12,8 TL
TÜRKİYE : 6,90 TL

Yakın geçmişe baktığımızda Türkiye'deki benzin fiyatları Yunanistan satış fiyatlarının ortalama %5 altında oldu. Yani kur bu şekilde devam ederse çok yakın bir gelecekte benzin fiyatları 12 TL civarlarını kesinlikle görecektir.

Dip not: Şu an dünyadaki en ucuz 70. benzini kullanıyoruz ve üst sıradaki 69 ülkenin çoğu petrol zengini. Büyük zamlar kaçınılmaz...
4 yıl
Araç zamlarıyla ilgili konu açmadan şu konuyu bir okuyun. Araçlara zam değil indirim yapıyorlar.
Az önce evrakları kurcalarken geçen sene sonunda aldığım Golf aracın teklif kağıdını buldum o zaman 116 bin Tl gibi bir rakama almıştım. Şimdiki listesini açıp baktığımda 199,500 TL vergiler dahil satış fiyatı

Bu geçen sene bana verilen ayrıntılı fiyat teklifi görüldüğü üzere cam tavan opsiyonu dahil vergiler hariç aracın fiyatı 68.754 tl opsiyonu çıkınca rakam 66864 TL oluyorMerkez bankasının sitesinden teklifi aldığım tarihteki Euro kurunu aldım rakam 4,2 TL ( 30 Eylül hafta sonu olduğu için 29 Eylül cuma kapanış geçerli kur )O gün 66,864 TL vergiler hariç listesi olan aracın döviz karşılığı 15,920 Euro

Gelelim bugün ki rakamlara... Güncel satış fiyatı 199,500 tl olan aracın vergiler ve opsiyonlar hariç satış fiyatı 104.987 TL yani güncel kur olan 6,88 ile hesaplarsak 15,259 Euro yapıyor.

Yani araca zam gelmemiş aksine indirim yapılmış sadece bizim paramız değersizleşmiş. Buna karşılık devlet geçen sene benden 33,377 TL olarak aldığı ÖTV yi bu sene 62.992 TL olarak tahsil ediyor.
4 yıl
Ülkenin Ekonomik Durumunu Tek Örnekle Özetliyorum ( Suriye Lirası vs Türk Lirası )
Çok basit bir örnekle anlatacağım;


Ocak 2018 başında 100 bin Türk Lirasıyla Senelerdir İç Savaşla Boğuşan Suriyenin Para Birimi Olan Suriye Lirası alsaydınız şu anki kurla 124 bin 657 TL niz olurdu.
Daha da kötüsünü söyleyim bazılarınızın adını ilk kez duyacağı bir para birimi

3 Nisan 2018 tarihinde 100 bin Türk Liranızla Afganistan Afganisi almış olsaydınız şu anki kur değeri 123 bin 418 lira olacaktı

DH Mobil uygulaması ile devam edin.
DH Uygulaması
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
DH App Store Uygulaması DH Google Play Store Uygulaması
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
DH Mobil Uygulaması
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle