Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt
N

Binbaşı
31 Aralık 2011
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
151 (Bu ay: 6)
Gönderiler Hakkında
N
geçen yıl
Lastik hava basıncı hakkında
Uyarı verdi araç hemen lastiğe 32 psi bastım dört tekere birden ama öncesinde 27-29 civarıymış lastikler araç yükseldi sanki bu normal mi sorun olur mu? Lastikler daha 1 senelik bile değil bu arada
N
geçen yıl
.......................

silinsin

N
2 yıl
SuperBox kullananlar bakabilir mi?
Kampanyayla birlikte yeni bir data hattı alınması gerekir. Tekliflerle birlikte verilen data hatlarına, yeni tesis ücreti kampanyaya ek olarak faturaya yansıtılır.

Buna göre 129.90 TL olan ücrete ne kadar daha ekliyorlar yeni hat tesisi için?

Ayrıca kota bitince durdurma gibi bir özelliği var mı?

Son olarak memnun musunuz?
N
2 yıl
Altyapım yokmuş ama Turknet kullanıyorum nasıl oluyor
Hangi firmaya sorsam alt yapı yok internet kuramıyoruz diyor adsl bile yok diyor. Ama Turknet gelip kurdu. Turk Telekom servisi kurdu hatta. Ama turk Telekoma sordugumda alt yapı kurmamız lazım şuan size internet bağlayamıyoruz diyor
N
2 yıl
Yeni başvuru yaptığım interneti iptal ettirebilir miyim?
Bağlanmadı daha henüz bugün başvurdum tv var dediler ancak tv smart televizyonumda çalışmıyor cayma bedeli ödemeden bağlanmadan şuan iptal edebilir miyim?
N
2 yıl
Hafta sonu için stoklar yapıldı mı?
Kim ne stoğu yaptı bakalım

Ben abur cubur ve biraz içki stoğu yapacağım.

Tatlı stoğu hali hazırda tamam
N
2 yıl
Gün içinde ne kadar kendinizle ilgileniyorsunuz?
Biliyorsunuz gündem hep yoğun bu yoğunluktan sıyrılıp günde kaç saatinizi kendinize ayırabiliyorsunuz? Ve neler yapıyorsunuz?
N
2 yıl
Nasıl bir insan olarak ölürseniz bu hayattan her anlamda tatmin oldum dersiniz?
İyilik yaparak mı?

Maneviyatınız üzerinde gelişerek mi?

Kariyer mi?

Aşk mı?

Veya başka bir şey...
N
2 yıl
Gün içinde vaktinizi en çok ne harcıyor?
Benim Youtube harcıyormuş günde yaklaşık 3-4 saate yakın boş beleş videolar.
N
2 yıl
Size Snelman'dan güzel bir kesit
"Bahçe ile orman...

Bahçenin içinde yollar açılmış. Yollara ince, güzel, temiz kum döşenmiş. Yolların iki tarafı çiçekler ve meyve fidanları ile süslenmiş. Çayırlık kısımları, her gün düzenli sulanan ve zaman zaman biçilen yeşil ve özlü çimenler... Kameriyelerin etrafını, menekşe çiçekleri sarmış... Şadırvanlar akıyor... Yolların kenarına banklar konmuş... Bu bahçede her köşeye ve her fidana özenen bir insan elinin olduğu görülüyor.

Şimdi, bir de ormana bakalım: Bunun görünüşü büsbütün başkadır. Burada her şey yabani, ihmal edilip kendi haline terk edilmiştir. Tohumları nereye düşmüşse, ağaçlar ve çalılar orada biterler. Ormanların bazı yerleri geçilmeyecek bir hale gelmiştir. Fırtınada devrilen bir ağaç olduğu yerde çürür. Orman içinde meydana gelen patikalar insanların oralardan geçmesiyle gelişigüzel oluşmuştur. Bunların düzenlenmesi ile kimse meşgul olmaz.

İşte, milletin elit tabakası yukarıda tasvir edilen bahçeye benzer. Tahsil, terbiye, konfor, sağlık, güzel sanatların verdiği zevk hep onlar için.
Halkın durumu ise tabii hayat yaşayan bir ormana benzer. Eğer kıymetini bilirlerse onu korurlar. Fakat buna canlı ve gerekli olduğu için kıymet verirler. Ormandaki ağaçlar, nasıl bahçedekiler gibi birer canlı ağaç ise, halkın içerisindeki her bir fert de, yüksek mevkilerde bulunan insanlar gibi birer insandır. Onlar da yaratılış bakımından zeki ve kabiliyetlidirler. En yüksek ruhi gelişimlere açık ve meyillidirler. Sadece bunlara emek vermek, milyonlarca insandan her birine, tam anlamıyla yetişebilmeleri için, imkan vermek gerektir."

Yorum: Şikayet ederek asla bir ormanı bahçe haline getiremeyiz.
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.