Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt

Yarbay
05 Aralık 2011
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
3 üye
Görüntülenme (?)
147 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
4 ay
Logitech G502 makro sorunu

Elimde logitech g502 mouse bulunmakta, ben buna birden fazla otomatik tekrar eden makro atamak istiyorum ama ilk makroyu çalıştırdıktan sonra ikinciyi çalıştırınca makroların ikisi de duruyor ve birini tekrar çalıştırmak isteyince tepki vermiyor. Sonra sapıtmış bir şekilde çalışmaya başlıyor ve durdurulamıyor. Örnek olarak bir tuşa "z1r" diğer tuşa da "4" e basmasını ve ben durduruncaya kadar yinelemesini istediğimde, ilk makroyu aktif edince z1rz1rz1r diye başlıyor ama ikinci makroyu aktif edince z1rz1rz1r4 diyip duruyor. Tekrar başlamıyor ve belli bir süre sonra 111111111111111111111 diye aşırı hızlı bir şekilde çalışmaya başlıyor. Bunun çözümü var mı? Logitech G HUB uygulaması üzerinden yapıyorum bunu.

2 yıl
Turknet ten nasıl hızlıca ayrılır?
Arkadaşlar 2 yıldan uzun süredir Turknet kullanıyorum ve gayet memnunum 75mbps hız alıyorum ve şimdiye kadar sorun çok az oldu sağolsunlar iyi ilgilendiler. Fakat yayın yapmaya başladığım için Vdsl in asimetrik olması sonucu yayın kalitesi çok dalgalı oluyor, bu yüzden fiber kullanmayı düşünüyorum ve sorum şu, okuduğum bazı yorumlarda internet aboneliğini bırakırken sorunlar olduğunu gördüm. Faks yollayarak abonelik sonlandiranlar varmış. Acaba en kısa sürede aboneliği nasıl sonlandirabiliriz?
2 yıl
Superbox Upload Sorunu Yardım (Servis sağlayıcıları siz de gelin)
Merhabalar, son zamanlarda twitch yayını yapmaya başladığım için upload lazım olmaya başladı, ve ne yazık ki Türkiye şartlarında bu sorunu çözmek çok zor tabi zengin değilsen. Ben de superbox alan yakın arkadaşım, upload'ın 25-30 mbps arası olduğunu ve 20mbps sınırsız tarifesini kullandığını söyledi.

Sonra superonline ın superbox tarifesine bakmak için sitesine girdiğimde 20mbps ve 5 mbps upload verildiği yazıyordu.

Belki güncellenmemiş yazıdır diye düşünüp müşteri temsilcisiyle görüştüğümde gerçekten de 5mbps upload verdiklerini fakat kotalı paketlerde hız sınırlamasının olmadığını ve yüksek upload değerlerini verdiklerini söylediler fakat hem fiyatları sınırsıza göre daha fazla ve kota sadece 200gb.

Fakat arkadaşımda bu 5mbps sınırı söz konusu değil ve orta ölçekli twitch yayıncıları da superbox kullanıp yüksek bitrate verebiliyorlar.

Bu konuda yardımcı olabilecek biri var mı? Gidip taahhütlü superbox alıp sonra 1 ay sonra upload ım 5mbps e düşünce sıkıntı yaşamak istemiyorum. Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.

Yada bu upload sorununu başka yollarla çözebilir miyim bir fikri olan varmı? Çünkü superonline fiber altyapısı da var fakat onda bile upload sadece 5mbps (fiber bu yav fiber nasıl 5 yuh), hadi upload paketi alayım desen günlük 20tl bu da benim bütçeyi zorlar. Vodafone alsam onda da upload paketi görmedim, 10mbps upload verseler ona bile razıyım.

(Eğer internet servis sağlayıcıları bu mesajı okuduysa tekliflerinize açığım, aklımı çelmeyi deneyebilirsiniz)
2 yıl
Twitch yayın yaparken, yayın kasıyor.
Obs ten veya streamlabs ten twitch e yayın yaparken, yayın kasıyor ve durmadan ayar değiştirmeye çalışıyorum. Bu sorunun donanımsal mı yoksa upload dan mı olduğunu anlayamadım. Ekran kartım gtx1070, işlemcim i7 6700k ve 16gb 2666h Ram e sahibim. 4mbps te upload im var. Upload yormayacak ayarlarda yayın yapmama rağmen kasmalar oluyor fakat kasma sadece yayında oluyor yani oyun oynarken en ufak kasma yada anı drop oluşmuyor, oyunda 100-120fps alsam bile kasma oluşuyor yayında. Yayına verdiğim ayarlar ise 720p 30fps 2550bitrate,bazen enteresandır bunu 720p 50fps yaptığımda daha az kasalar yaşıyorum. Birde oyunda 60fps e yaklaştığında kasma miktarı artıyor yayında.

Özet geçmem gerekirse yayın yaparken sadece yayın kasıyor ve oyun kasmıyor, bunun bir çözümü var mı? Sorun ekran kartının yetersizliği mi? Yoksa sorun upload miktarı mi?
2 yıl
Yerli televizyon firmaları neden 100hz ve 10bit tv yapmıyor?
Sayın forum sakinleri, başlıktan da anlayacağınız gibi yerli tv firmalarına biraz diyeceklerim var. Öncelikle büyük ihtimalle çoğunuz televizyon alırken 3bin 4bin derken bir anda bütçenizi zorlayıp samsung, sony tv almaya doğru gidiyorsunuzdur. Çünkü bunun en büyük sebebi bu firmalara güven ve teknolojik olarak ilerde olmalarıdır. Peki en büyük farkları neler? Öncelikle parayı basarsan 100-120hz ve 10bit panelli tvleri alabilirsin ve bununla kalmaz hdr1000 li tv sahibi olabilirsin. Ama sonra dersin ki bir de vestele bakayım, çünkü büyük paralar verirken para dışarı çıkacağına, ülkede kalsın. Ama yerli olarak 100hz 10bit panel bulunmuyor. Peki neden ? 50hz li panelde niye zorluyorlar. En yeni tvleri bile 50hz panelli. E böyle durumda ben niye vestel gibi yerli firmaları seçeyim. Eğer bu mantık hakkında fikriniz varsa paylaşırsanız sevinirim, belki yetkililer sesimizi duyarda "Aaa bak 100hz ve 10bit talep eden insanlar varmış" derler.
2 yıl
Samsung 27chg70 colorbanding?
Öncelikle merhaba, arkadaşlar bu hafta hepsiburada dan Samsung 27chg70 monitörünü aldım tabi kontrollerden sonra oyun açtım ve denizin olduğu yerde renklerin katman katman geçtiğini gördüm aha dedim colorbanding, sonra deathstranding trailerini açtım orada da pek çok yerde bu sorunu gördüm. Eski monitörümde ve amoled ekranlı telefonlarda da aynı sorun var size soruyorum ben mi fazla önemsiyorum yoksa bu bir sorun mu? TV de aynı görüntülere baktım onda da var ama eski olduğu için renkleri bu kadar iyi vermiyor onun için daha az belirgin.

Edit:https://www.youtube.com/watch?v=piIgkJWDuQg&t=2s&app=desktop
Bu videoda açılıştaki playstation logosundaki mavilikte ve 16.saniyeden itibaren olan görüntüde katmanlaşmalar var sizlerden ricam sizlerinde kontrol etmesi eğer sorun genelse hiç iade etmeyeyim çünkü bunun haricinde çok güzel bir ürün.
2 yıl
1500-2000tl e kadar Müzik için ses sistemi tavsiyesi
Arkadaşlar ses sistemlerinden pek anlamıyorum ama aradığım şey sinema ses sistemi değil, müzik dinlemek için kaliteli bir ses sistemi, var mı şuna bak bunu araştır dedikleriniz ? Varsa çok güzel olur
3 yıl
Dark Seer ayakkabı güvenilir mi?
Merhabalar, ayakkabı bakınırken bu markaya trendyolda denk gelmiştim fiyatları kendi sitesinde gayet uygun ama kullanan varsa yorumunu duymak isterim.
3 yıl
Video nun belli bir kısmını diğer videonun üstüne eklemek?
Arkadaşlar elimde 2 tane aynı video var, farkları birinde gömülü altyazı var fakat çözünürlüğü düşük. Diğeri de altyazısız ama çözünürlüğü yüksek. Ben altyazılı videonun sadece altyazılı tarafını diğerinin üstüne eklemek istiyorum bunu nasıl yaparım bilen ve yardım edebilecek var mıdır?
4 yıl
Videolarda ses kayması yaşanıyor.
Arkadaşlar bilgisayarımda çözemediğim bir sorun var, videolarda saniyelik sessiz ses patlama sesi geliyor yani videoların takılmasında çıkan ses gibi fakat bir takılma olmuyor sonra ara ara bu ses devam ediyor ve böylece ses iyice kaymaya başlıyor. Ses önden geliyor görüntü arkadan, format attım düzelmişti 1 hafta kadar rahattım ama tekrar olmaya başladı bilgisayarımın işlemcisi i7 6700k ve gtx1070 var buna rağmen arada kasılma oluyor, oyunlarda değil misal internette gezinirken sayfa yüklenecek diyelim mouse yavaşlıyor ve video varsa o ara yine patlama sesi oluyor ve sonucunda ses kayıyor.
Bunun sebebini bilen ve yardım edebilecek biri var mı?
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.