Donanım Haber

Uygulama ile Aç Kapat butonu
Kayıt
Arama butonu

Teğmen
15 Kasım 2011
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
4 üye
Görüntülenme (?)
24 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
7 yıl
Discovery Elite 4G Hakkında
Arkadaşlar merhaba malumunuz Türkiye 4.5 G geçmek için çalışmalara başladı. Bende kullanmakta olduğum Elite (Küresel pazarda Elife E7) de 4G var mı diye ufak bir araştırma yaptım. Genaral Mobile yetkilileri telefon üzerinde 4G bulunmuyor açıklaması yaptı fakat durum sanırım öyle değil (Android One'ı pazarlamak için böyle söyleniyor olabilir.)

Öncelikle beni böyle bir araştırmaya iten Qualcomm'un sitesinde yer alan Snapdragon 800 işlemcisinin teknik bilgiler kısmı oldu.Qualcomm'un kendi sitesinde yer alan bilgilere göre işlemci kendi üzerinde yerleşik olarak Cat4 4G LTE modem barındırıyor. Ürün Türkiye pazarına gönderildiği için bu özelliğin kapatılmış olduğunu düşündüm ve yazılımsal olarak açılabilir mi bunu bulmaya çalıştım.

Elife E7 4G Active vb. gibi kelimelerle yabancılar bu işi nasıl halletmiş onu araştırdım. Ve karşıma *#*#4636#*#* kodu çıktı.

Bu kodu telefona girince şöyle bir ekranla karşılaşıyosunuz.Telefon bilgileri kısmına tıklayıp bir sonraki sayfaya geçiyoruz."WCDMA preferred" yazılı açılır menüyü tıklıyoruz.Gördüğünüz gibi sim bağlantı seçenekleri arasında LTE bulunuyor yani 4G. Ben bunu seçtim fakat büyük ihtimalle ülkemizde 4G olmadığı için aktif olmadı.

Sonra buda yetmez deyip araştırmayı bir tık daha yoğunlaştırıp daha derin bilgiler buldum. ES Dosya Yöneticisi üzerinden System/build.prop adlı bir dosya olduğunu ve bu dosya üzerindeki oynamalarla sistemde kalıcı değişiklikler yapılabildiğini fark ettim.Ve dosya üzerinde LTE ve 4G kelimelerini aradım.Arama sonucunda 3 satırda çıktı LTE kelimesi ve bunlar üzerinde değişiklikler yaptım .
Sonuca çok yakın olduğumu düşünüyorum. Sizleri bilgilendirmek ve ilgilenen arkadaşlardan yardım istemek amacıyla sizlerle paylaşıyorum.
8 yıl
GM Stok Sıkıntıları Hakkında
Arkadaşlar Merhaba,

GM telefonlarına fiyat performans telefonları olarak bakıyoruz fakat sıkıntılar telefonlardan yana değil. Dün başımdan geçenleri aktarıyorum. Bir arkadaşıma Discovery 2 veya Elite alalım dedik Sakarya'da yaklaşık 25 telefon mağazası gezdik bir tanesinde bile çıkmadı bu telefonlar. Bazı arkadaşlar LG G2 veya Nexus al demekte GERÇEKTEN çok haklı en azından o telefonları gidip hemen bulabiliyorsunuz. Bence firmanın en büyük sıkıntısı f/p diye bize tanıttığı telefonları yeterli tedariği olmadan piyasaya çıkarması.

Piyasada bulunamayacaksa bir telefonun satılıyor denmesinin ne anlamı var. Madem forumları takip ediyorlar burdan GM yetkililerine sesleniyorum. Telefon satacaksanız tedariğinizi ona göre yapın o zaman daha çok telefon satarsınız emin olun.

Hayırlı Forumlar.
8 yıl
Discovery Elite Fm Radyo Uygulaması
Elite için kullanılabilecek FM Radyo uygulamaları paylaşabilir misiniz ? Forumlarda araştırdım birkaç apk buldum ama hepsinde FM Radyo durdu uyarısı alıyorum. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

8 yıl
GMD Elite Home Butonu Değiştirme
Arkadaşlar merhaba ,

Eğer sizde benim gibi Discovery'nin yuvarlak gökkuşağı home butonunu pek sevmediyseniz Google Asistan Launcer ile bu butonu orjinal haline getirebilirsiniz. Google Launcer pencere geçişleri bana göre çok daha hızlı. Bu ufak ayrıntıyı sizlerle paylaşmak istedim.

Hayırlı günler.

DH Mobil uygulaması ile devam edin.
DH Uygulaması
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
DH App Store Uygulaması DH Google Play Store Uygulaması
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
DH Mobil Uygulaması
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle