Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt

Yüzbaşı
06 Eylül 2011
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
6 üye
359397 Gün Cezalı
357188 gün 5 s. 40 dk.
Gönderiler Hakkında
6 yıl
Günleriniz nasıl geçiyor? Ne yapıyorsunuz?
Ben;
-Sabah uyanıyorum pokemon eşliğinde kahvaltı yapıyorum. Sonra biraz ingilizce çalışıp ardından film izliyorum akşam yemeği eşliğinde. Sonra gitar çalışıp, biraz internette takılıyorum ve yatıyorum.

Genelde evdeyim, öyle arkadaşlar vs. çağırırsa çıkıyorum dışarıya. Sizin nasıl geçiyor?
6 yıl
Bir tanıdığın düğününde başımıza gelenler [Neymiş adet böyleymiş]
Bir tanıdığın düğünü vardı, arabasını süslettik, damadı aldık sürücünün yanındaki koltuğa arkada ben ve 1 arkadaş, gülmeler vs. en mutlu günümüz güya, yola koyulduk.. Buraya kadar her şey normal asıl sorun gelin evine yaklaşınca patlak vermeye başladı..

Gelin evine yaklaşınca aracı park ettik ve aractan indik (inmez olaydık) zile basıyoruz kapıyı açan yok, etraftaki akrabalar bize bakıp sırıtıyor üstten gelinin yeğenimidir nedir, el kadar bebe camdan sarkıp;
-Amca kapı acma tuşu çalışmıyor para sıkışmış galiba diyerek (hay paranıza) aşağıya iple yoğurt kovası saldı bizim damat 100 lira attı içine çekmiyorlar yukarı en son galiba 500 lira gibi bişey attı tam göremedim anca ikna oldular açtılar kapıyı.
İçeri girdik ben o ara çaktım durumu ''-Asansörü kullanmayalım bak zararda oluruz'' dedim. ''+gerek yok ya, enerjiyi geceye saklamak gerekli'' dedi (Hala aklımda sözü). (Bu arada birşeyler daha olucağını anladım cünkü gelinin katında asansör) aşağıya gelinin kardeşi mi ne indi asansörle ''- Yukarı çıkmak için pamuk eller cebe'' dedi. Oradada damat bi 600 kağıt bayıldı. 1100 lira gitti ortalama sadece yukarı çıkana kadar
Ben saf saf etrafa bakıyorum noluyor lan modundayım kıza bakıyorum asansörde;
Kapıya geldik ben sırada ne var diye bekliyorum, etrafa bakıyorum. Zile bastık kapıyı açmadılar 300 lira kapının altından yolladı bizimki anca açtılar
Ben dışarıda kapının önünde bekliyorum dedim, nasıl olsa gelini alıp çıkacak dışarıya olay bu yani.
Bu sefer gelinin odasının kapısını açmadılar galiba öyle şeyler duydum
Kapının önünde gülmemek için kendimi zor tutuyorum lan
Ben kapıda bekliyorum ne kadar verdi içeride bilmiyorum, en son sorduğumda gelinin kapısının anahtarına, gelinin makyaj takımına, giydiren kıza, türk bayrağı saçmalığı mı ne varmış ona para verdim dedi Kesin 2-3 kağıt orada vermiştir hatta daha fazla
Bu arada Kapıda beklerken çocuğun teki geldi ayakkabıları aldı bizim damadın hiç ses çıkartmadım ona da 100 lira bayıldı, aşağıya indik arabanın arkasına araç çekmişler çıkartmadılar aracı onada 600-700 küsür para baydı

Gelini evden alıp düğünün yapılacağı yere gidene kadar rahat 5-6 bin lira bayılmıştır kendisi


Bugün şunu gayet iyi anladım, evlenmek mi? Asla..
6 yıl
Barış Manço
Kendileri bugun yaşasaydı 73 yaşına girecekti.
Kendisi çocukları seven, onlar için TV programlar yapan birisiydi. Etkinlikler yapan birisiydi..
Onu rahmetle anıyoruz. Mekanın cennet olsun barış manço..

6 yıl
Kinder Yumurta İncelemesi [SSLi] [10 Adet Yumurta]
10 tane kinder yumurta aldım, bakalım eskisi gibi içinden eğlenceli şeyler çıkıyor mu. Yoksa değersiz şeyler mi çıkacak.. Nostalji içerir.Kinder yumurtaların hepsini soydum, bir kaba doldurdum çikolataları, sanırım tek değerli birşey çikolata olucak gibi.. Tüm parayı sırf çikolata için verdim tadı süper .İçinden çok saçma şeyler çıktı, sadece birleştirmesi uzun süren traktör vardı, diğerleri çok kolay birleştiriliyor, hatta bazıları birleştirilmeye ihtiyacı bile yok.. Eskisi gibi değil arkadaşlar, hiç almayın. Eskiden montaj kılavuzuna bakıp bakıp dururduk. Anlamazdık, yapamazdık bazen.Son olarak minionlar baya işime yaradı süs olarak, diğerlerini attım çöpe çok gereksiz şeyler çıktı.

ve
Minionlar varken jedilerde kimmiş.
'' Darth Vader is minions' prisoner '' der giderim.

6 yıl
♫♪ Listening Sitesi ♪♫♪ LyricsTraining ♪♫
Aşağıda vermiş olduğum sitede listening yapıyorsunuz arkadaşlar, bunu yaparken eğleniyorsunuz ayrıca, güncel paylaşılan şarkılarda geçen sözlerdeki kelimeleri tahmin ediyorsunuz veya dilerseniz direk yazabiliyorsunuz. Bir çok dili bulunmaktadır sadece ingilizceye mahsus değildir. Site ücretsizdir.Sitenin sistemi şöyle işliyor, video'ya girince karşınıza 4 tane seçenek çıkıyor, seviye seçenekleri onlara tıklayarak kaç tane videoda geçen cümlelerdeki boşluk sayısını seçebiliyorsunuz, video oynatmaya başlayınca altında cümleler geçiyor (kelimeleri eksik) Choice Mode'da videonun yanındaki kelimelerden seçebiliyorsunuz boşluğa gelecek kelimeyi / Write Mode'da doğru kelimeyi siz yazıyorsunuz.
Oyun (Choice mode):


Oyun (Write mode)

İsterseniz kendiniz, kendi alıştırmanızı oluşturabiliyorsunuz. Benim tercihim budur, çünkü otomatik sormasını isterseniz kelimeleri, saçma kelimeleri sorabiliyor. Ben bizzat kendim hazırladım, yorumda sürekli güncel olarak şarkı paylaşıcağım, tek isteğim konuya yorum atmanızdır, maksat herkese yardımcı olalım bilgilendirelim.

Sitenin kullanımı hakkında bilgi:
1.) Siteye girince üst kısımda '' Search '' kısmından herhangi bir şarkı (yüklüyse sitede) bulup oradan oynayabilirsiniz.
2.) Üst kısımda '' Genres '' şarkı (pop,rock vs.) yada film kesidi vs. seçip oradan da bulabilirsiniz.
3.) Şarkı / Film vs. buldunuz ve izlemek için tıklayınca ''Select a Game Mode '' gelecektir karşınıza oradan ''Beginner,İntermediate...'' seçip (Bunlarda kelimeleri boş bırakma sayısı altlarında yazacaktır.'' Yada ''Kara oke'' yi seçip hiçbir şey seçmeden sadece izleyebilirsiniz.
4.)Oyun modunu seçtikden sonra ''... Level'' yazıyor videonun üzerinde onun sağ tarafında ''Write / Choice Mode'' vardır. Onlar yazma veya seçim modudur, onlardan birini seçerek video yu izlemeye başlayabilirsiniz.
5.)
Yazma modunda; Klavyeyi kullanarak duyduğunuz kelime'yi yazıyorsunuz (Yanlış ise yazdığınız harfler videonun altındaki söz kısmında gözükmüyor)
Seçim modunda: Videonun sağında 4 tane seçenek oluyor, oradan duyduğunuz kelimeyi seçiyorsunuz.
6.) Üst kısımda '' Sign Up '' üye olabilirsiniz. Ücretsizdir üyelik, üye olmanın en büyük avantajı kendi exercise'inizi kendiniz oluşturabiliyorsunuz. Yani; Şarkıdaki kelimeleri siz beliyorsunuz, o kelime'yi dinlerken dolduruyorsunuz.
7.)Ayrıca üyeyseniz istediğiniz bir şarkı yoksa kendiniz yükleyebiliyorsunuz. Yükledik'den sonra yöneticiler tarafından video incelenip onaylanıyor. Bunun hakkında bilgiyi aşağıda verdim oradan bakabilirsiniz.

Oyun modundayken yapılabilecekler:
1.) Kaçırdığınız cümle içindeki kelimeyi ''|<'' işaretine tıklayarak video'yu cümlenin başından devam ettirebilirsiniz.
2.) ''--->'' işaretine cümledeki tıklayarak anlamadığınız kelimeyi atlayabilirsiniz.
3.) Videonun üstündeki ''||'' işaretine tıklayarak videoyu durdurabilirsiniz (videonun üzerinede tıklayabilirsiniz.).
-Score: Bildiğiniz kelimelerden puan geliyor, o puanlar birikip videonun en sonunda sıralamanızı gösteriyor (Diğer üyelerle kendinizi kıyaslayabiliyorsunuz.)
-Gaps: Bildiğiniz kelimeleri gösteriyor.
-Hits: Doğru kelime sayısı
-Fails: Yanlış kelime sayısı
-Bonus: Kelimelerden daha fazla puan kazanmanızı sağlayan bir şeydir kendisi, yanlış yazarsanız/seçerseniz, kendisi düşmektedir, kelimeyi atlarsanız kendisi en başındaki ''x1'' e dönmektedir.
-Kırmızı çubuk: Sizin sürenizdir, eğer duyamadığınız kelimeyi anlamaya calışırsanız (Videodaki cümleyi tekrar et tuşuna basmadığınız sürece) süre azalmaktadır, bitince oyun sonlanmaktadır. İsterseniz devam edebilirsiniz, oyuna dahil olmadan. Kendisi doğru bilerseniz artmaktadır, yanlış bilerseniz azalmaktadır.

Kendi alıştırmanızı yapmak için:
1.) Üye olmanız gerekiyor, üye olduktan sonra istediğiniz bir video ya tıklıyorsunuz ( üst kısımdan arama yapabilirsiniz )
2.) Video'ya tıkladıktan sonra oyun modunun sağ alt koşesinde ''New Exercise'' var, ona tıklıyorsunuz.
3.)'Input Mode'' kısmından videonun hangi modlarda oynatılabileceğini seçebilirsiniz.
4.)''Title'' kısmına videonun adını yazıyorsunuz. '' Level '' kısmında seviyeyi seçiyorsunuz, alttaki kelimeleri (Yanındaki oynatma işaretine tıklayarak) çalışmak istediğiniz kelimeyi işaretliyorsunuz, (işaretlediğiniz kelime video'yu oynatınca saklanacak ve siz kendiniz duyup yazacaksınız / seçeceksiniz.)
4.) Seçimleri yaptıktan sonra en alttaki ''Save'' tıklayarak kaydedebilirsiniz. ''Preview'' tıklayarak deneme yapabilirsiniz.
5.) Üst kısımdaki ''Hi (Kullanıcı Adı)'' yazısına tıklayarak, oradaki ''My Exercises'' seçerek hazırladığınız video'ya ulabişirsiniz.

İstediğiniz herhangi bir video'yu siteye yüklemek:
1.)Üye olmanız gerekmektedir, üye olduktan sonra ''Hi (Kullanıcı Adı)'' tıklayıp, ''My Lyrics'' seçip, ''My Lyrics'' yazısının yanındaki ''Add Lyrics'' seçerek, video oluşturma yardımcısına ulaşabilirsiniz.
2.)''Search Videos'' kısmında (Youtube arama yapmaktadır.) videonun ismini yazıyorsunuz.
3.)Karşınıza gelen videoyu seçiyorsunuz sonra oradaki bilgileri dolduruyorsunuz.
-Title ( Videonun ismi)
-Artist (Sanatçının ismi)
-Album
-Genre (Videonun türü)
-Language (Videonun dili)
-Level (Videonun anlaşılabilir seviyesi)
-Release Year ( Videonun oluşturulma yılı)

4.) Alt kısımda ''Lyrics''
4.1) Lyrics'a tıklayarak videodaki geçen sözleri/cümleleri yazıyorsunuz.
4.2) Videonun altındaki ''Start (videonun başlama kısmı), End(Sonlanma kısmı), Offset(Yazının geçikme süresi (- olursa geriden,+ olursa ileriden geliyor yazı))
4.3)''[Copy the lyrics here to start editing]'' yazısına tıklayıp, yazıyı siliyorsunuz, oraya videodaki bir cümleyi yazıyorsunuz.
4.3.1) Şarkı oluşturacaksınız, size tavsiyem şarkının sözünü bulmanız, sonra bütün sözü kopyalayıp, o sütuna yapıştırmanız, bu sayede sözler teker teker sıralanacaktır.
Örnek:

4.4) Ek sütun eklemek için sağ taraftaki ( + ), sütunu çıkartmak için (-) seçiyorsunuz.
4.5) Sütundaki kelimenin yanındaki gri boşluk kısmı vardır, video oynarken o boşluğa tıklarsanız süre yazacaktır, o süre cümlenin videonun neresinde geçtiğini belli ediyor ( o süreye geldiğinde videonun altına kelime geçmeye başlayacaktır. )
4.5.1) Süresini belirlediğiniz sütundan (Kırmızı) sonra başka bir sütunda(Siyah) süre belirlediğinizde o süre'ye gelene kadar sistem, önceki sütundaki sözü işlemeye devam edecektir. Resimde örneği vardır.
Örnek:


5.) Sözleri tamamladıktan sonra ''Preview'' kısmından kontrol ediyorsunuz.
6.) En son ''Details'' kısmına gelip (En alttadır kendileri), Sol taraftaki ''Draft'' seçeneğini, ''Pending to Review'' e çevirip, ''Save'' e tıklayarak kaydediyorsunuz, bir süre sonra video incelenip, onaylanacaktır.

Herhangi bir konuda sorunuz varsa, konuya yazarsanız memnun olurum.. Ben kendim ilk yoruma kendi oluşturduğum şarkı çalışmalarını paylaşacağım.. Genelde Choice Mode'unu kullanıyorum, maksat şarkı dinlerken tekrar geriye almamak için.

Kendi hazırladığınız alıştırmaları paylaşabilirsiniz.

Sizden tek birşey rica ediyorum emeğe saygı için yorum yapmanız konuya :)
6 yıl
Nostalji yaşayalım mı?
Herkes ∞ - 2010 yıllarından bir şeyler paylaşsın, ben müzik ile başlamak istiyorum..
İsteyen film sahnesi, isteyen bir haber, isteyen müzik bir şeyler atsın


6 yıl
Eskişehir Baksan E-Sınav Merkezi bilen varmı?
Oraya kendi imkanlarımla, arabasız nasıl gidebilirim? Tramvay & Otobüs & Dolmuş vs. ile
6 yıl
Mesut Reis'in telefonla çeviz kırması


https://www.instagram.com/p/_tv2JJslwN/

Edit: Başlığı yanlış açtık ya lan [sm=muha.gif Mesur değil o gençler Mesut [sm=bandit.gif

Mesut reis o klima kumandasının yanındaki çay kutusu mu ?[sm=bandit.gif/embed" style=" color:#000; font-family:Arial,sans-serif; font-size:14px; font-style:normal; font-weight:normal; line-height:17px; text-decoration:none; word-wrap:break-word;" target="_top">.


(
)

Link:https://www.instagram.com/p/_tv2JJslwN/

Edit: Başlığı yanlış açtık ya lan Mesur değil o gençler Mesut

Mesut reis o klima kumandasının yanındaki çay kutusu mu ?
6 yıl
Abi biri bana açıklasın bu nedir?
Youtube'da ders notlarını arıyordum buna denk geldim nasıl oldu ne oldu bilmiyorum
6 yıl
''İtiraf ediyorum'' dediğiniz ne var?
Yaş geldi 20'ye çocukluğumda pokemon internetten vs. izlerdim, itiraf ediyorum hala da severek izliyorum.
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.