Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt

Yüzbaşı
20 Ağustos 2011
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
2 üye
Görüntülenme (?)
50 (Bu ay: 1)
Gönderiler Hakkında
3 yıl
ALL STUDY Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı DOLANDIRICILIĞI
Merhaba,
Uzun yıllar forum dh çatısı altında bilgilendim bilgilendirdim.Şimdi karşılaştığım dolandırıcılık üzerine başkalarının da başının aynı derde düşmemesi için yaşadığım olayı anlatacağım.Dil okulu seçecek öğrencilere örnek teşkil etmesini, seçtikleri danışmanlık firması hakkında bilgi sahibi olmalarını istiyorum.

Ekşi sözlükte'de paylaştığım yazımı buraya aynen kopyalıyorum.
"önceki adı als study şimdi ki adı all study olan ofisi beşiktaş'da bulunan bu yurtdışı eğitim danışmanlığı ile alakalı yaşadığım sorunu paylaşmak istiyorum.bu acenta internette sıkça reklam veren ve baya profesyonel hazırlanmış web sitesine sahip, yurtdışında dil okullarına öğrenci gönderen danışmanlık firmasıdır.

avustralya'da dil okuluna başvurmak sebebiyle kendileriyle anlaştım.anlaşma öncesi yaptığı güven veren açıklamalarla ve bilinirliği ile kuşku duymadan işlemlere başladım.dil okulunun ön kayıt ücretini ve vize masraflarını ödedim.sonrasında 24 haftalık okulun toplam maliyetini de talep ettiklerinden kendilerine 7717 avustralya doları gönderdim.ve vize alma sürecine girdik.
vizem konsolosluk tarafından reddedildi. acentayla iletişime geçip anlaştığımız gibi paramın iade edilmesini talep ettim.nazik bir şekilde okulla iletişime geçip 40 gün içerisinde paranın hesabıma geçeceğini bildirdiler.
40 gün sonunda param iade edilmedi.kendilerine telefon ile ulaşmaya çalıştığımda telefonlarıma çıkmadılar. e-mail ve mesaj yoluyla ulaşmaya çalıştım fakat geri dönüş alamadım.
hukuki olarak hakkımı aramak için araştırmalara başladım.

bu dolandırıcı danışmanlık firmasını ilan etmek ve yurtdışı eğitimi için danışmanlık firması arayan öğrencilere yol göstermesi açısından buradan bunu duyurmak istedim"

Hukuki yolları başlatmışken, buradan da yeni öğrencilerin bu tuzağa düşmelerini engellemek istiyorum.Ben kayıtlanırken web sitesine, sahibi olan hanımın iknasına aldanıp katıldım.internetten yorum göremedim.siz siz olun uzak durun.

edit : 10 eylul itibarı ile ön kayıt ücreti haricinde 7717 aud lik ödediğim paramın 5900 aud lik kısmını iade aldım, avustralyadaki ilsc ile iletişime geçtiğimde 5900 lük kısmın acenta tarafından okula ödenen kısım olduğunu söylediler.1817 aud lik kısım ise bu acentada kalmış olan kısımmış. 1817 aud' lik paramı iade etmemekte diretiyor, acenta sahibi hanım telefonlarıma çıkmıyor ofisinde kendisine ulaşamıyorum.ofisinde çalışan sekreterlerinin söylediğine göre benden sosyal medyadaki yorumlarımı kaldırmamı karşılığında geri kalan para ödemesini yapacağını söylüyor.hukuki işlemleri başlatmak hem bana hem de bu fırmaya maddi olarak daha fazla külfet olacak.ama artık ciddi olarak hukuki işlemleri başlatmayı planlıyorum.avukatlar ile görüşmeye başladım.
5 yıl
83binde Benzinli 2001 Focus Otomatik Ghia
Fiyat 27500 tl
ARAÇ 2001 MODEL OLUP FORD FOCUS 1.6 GHIA MODELİDİR.
KAZASI YOKTUR.PLAKAYI SORGULATTIĞINIZDA SADECE CAM KIRIĞI OLARAK BİN KÜSÜR LİRA BİR KAYIR ÇIKMAKTADIR.
BAKIMLARI ŞAHSUVAROĞLUNDA YAPILMIŞTIR.BELGELERİ DURMAKTADIR.
KİTAPÇIĞI YEDEK ANAHTARI MEVCUTTUR.
İKİNCİ SAHİBİYİM.KİLOMETRESİNİN AZLIĞI ŞAŞIRTABİLİR FAKAT ORJİNALDİR.İSTEDİĞİNİZ USTAYA GÖSTEREBİLİRSİNİZ.
OTOMATİK VİTESTİR.
LPG HİÇ TAKTIRILMAMIŞTIR.MOTOR DİRİDİR.
İSTEDİĞİNİZ USTAYA GÖSTEREBİLİRSİNİZ.
OTOMATİK ŞANZUMANI SORUNSUZDUR.
DEĞİŞENİ YOKTUR.LOCAL ÇİZİKLER VARDIR.
TAVANDA GÜNEŞDEN DOLAYI TAVAN YANIĞI VARDIR.15 SENELİK ARACTA OLMASı GEREKTİĞİ KADAR.
BAGAJ KAPAGININ ÜZERİNDE UFAK BİR YERDE LOKAL BOYA VARDIR.
ARKA VE ÖN TAMPONDA BOYANMASI GEREKEN UFAK YERLER VARDIR.SATACAĞIMDAN DOLAYI ALANIN İÇİ RAHAT OLSUN DİYE BOYATMADIM.
**KAPORTA HARİCİ ARACIN SORUNU YOKTUR.** 16 SENELİK BOYASIZ ARAÇ İÇİN NORMALDİR.
DÖŞEMELERİ ORJİNALİ KREM RENGİ SÜETDİR.
ALAN KİŞİNİN İÇİ RAHAT OLMASI İÇİN TAMPONDA VE BAGAJ KAPAĞINDAKİ BOYANMASI GEREKEN UFAK YERLER BOYANMAMIŞTIR.
GARAJ ARABASIDIR.
SORUNSUZ VE PERFORMANSLI ARACIMI MODEL YÜKSELTMEK İSTEDİĞİMDEN DOLAYI SATIYORUM.
HAYIRLI OLSUN.
6 yıl
Focus ghia 2001 80bin km bakım için servis önerisi
İstanbul Anadolu yakası için
Arkadaşlar benzinli 2001 otomatik şanzıman 80 bin km'deki aracımı uzun yola çıkacağımdan dolayı hem kontrol hem bakım yaptırmak için götürebileceğim tavsiye edeceğiniz yetkili veya özel servis var mıdır?Genel bir bakım kontrol istiyorum.Tutacağı fiyat tahmininizce ne kadar olur?
Geçen sene bu zamanlar bakımı yapılmıştı.motor yağı değişmişti aracı aldığımdan beri şanzıman yağı değişmedi.
7 yıl
spotify kredi kartı bilgilerini silmek
premium üyelik için ödeme yaptım ve 1 ay karşılığında 3 aylık premium üyelik satın aldım.fakat şimdi kart bilgilerimi sistemden silmek istiyorum neden yapamıyorum.ya da nasıl yapılıyor.
7 yıl
Ankara keçiören etlik teknosa
Merhaba arkadaşlar buraya yakın biri var mıdır oturan.bir ürün alacaktım teknosan ama ancak o mağazada kalmış.yakın olan arkadaş alsada ben burdan havale geçsem kargo ile gönderse?
not:istanbuldayım
7 yıl
bursa osmangazi zafer plaza
Merhaba arkadaşlar buraya yakın biri var mıdır oturan.bir ürün alacaktım teknosan ama ancak o mağazada kalmış.yakın olan arkadaş alsada ben burdan havale geçsem kargo ile gönderse?
7 yıl
axen mini uydu alıcısı kanal kurulumu
arkadaşlar nasıl yapıcam yönlendirebilecek olabilen var mı internette ki frekansları nereye giricem.girdiğim zaman olmuyor.
7 yıl
iyi derecede c++ bilen arkadaş yardımcı olabilir mi?
Merhaba arkadaşlar, verilen denklemin kökünü bulmam için bir kod yazmam gerek ancak kullanmam gereken yöntem bisection.Yardımcı olabilecek olanınız var mıdır?
7 yıl
iphone 6 spigen kılıf
Arkadaşlar fiyatlar arasında fark olduğu kadar kılıflar arasında da o kadar fark var mı?Daha önce spigen kılıflarından kullanınız oldu mu?Ben Spigen Sgp iPhone 6 (4.7") Tough Armor S Series olanını düşünüyorum acaba ne dersiniz.Fiyatına göre performansı iyi olacak mıdır sizce?

tough armor s series

neo hybrid series

Thin Fit A Series
7 yıl
abd lokasyonlu sitelerden alışveriş sorunu
abd lokasyonlu bir siteden alışveriş yaparken son aşamada ödeme kısmında kart bilgilerimi vedikten sonra hata alıyorum.Kartımda ürünün fiyatının (dolar) tl kuruna göre tutarı kadar bakiye mevcut ama bir türlü gerçekleştiremiyorum.Türk sitelerinden alışveriş yapabiliyorum.
paypal ile ödeme yapayım diyorum ordanda yabancı sitelerden türkiye girişli paypal ile alışveri yapamassınız mesajı alıyorum.Sorun nedir acaba.
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.