Donanım Haber

Uygulama ile Aç Kapat butonu
Kayıt
Arama butonu
G

Yüzbaşı
27 Temmuz 2011
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
73 (Bu ay: 1)
Gönderiler Hakkında
G
5 yıl
Ankara'da receiver tamircisi tavsiyesi
İki yıldır sorunsuz çalışan kathrein ufs 800 receiverin ön paneldeki ışığı (harfler/rakamlar), ilk açılma esnasında söndü. Cihaz bir daha açılmadı...

Ankara'da önerebileceğiniz, kathrein'den anlayan, bir receiver tamircisi var mı?
G
6 yıl
Kadjar Kullanıcıları Bilgi Paylaşım Platformu
Herkese Selam,

Sayın Kadjar sahibi arkadaşlar, Kadjar satın almayı düşünen ya da düşünmeyenlerin Kadjar ve benzeri araçlar ile ilgili övgü ve yergileri veya değerlendirmeleri yerine, sadece Kadjar kullanıcılarının, araçları ile ilgili olarak dişe dokunur somut bilgi paylaşımı yapacağı bir foruma ihtiyacımız bulunmaktadır.

Yanlı ya da yansız her türlü yorumlardan uzak, sadece fiili tespitlerimize dayanan somut bilgi paylaşımlarımıza bu başlık altında yer verelim..
G
7 yıl
Bu tablet alınır mı? Chuwi Vi10
G
9 yıl
Goldmaster PVR-74400 uydu alıcısı NTFS'den FAT32'ye formatladığım WD Harddiski görmüyor
Goldmaster PVR-74400 uydu alıcısında kayıt yapmak için 1 TB Western Digital My Passport harici disk aldım.

WD harici diskin NTFS olan dosya sistemini Mini Aide Fat32 Formatter programını kullanarak FAT32'ye formatladım...

Formatlamadan sonra bilgisayarım WD harici diski görüyor. Ancak, receiver görmüyor.. Receiverin bu harici diski görmesi için ne yapmak gerekir?

Yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler...
G
9 yıl
Necvox Geri görüş Kameralı, Navigasyonlu Multimedya Set
Aracına; Renault yetkili servislerinde, Necvox (DVA-9944HD) geri görüş kameralı, navigasyonlu multimedya set taktıran ve memnun olan var mıdır?

Varsa, yorumlarını bize aktarabilir mi?
G
9 yıl
TP-Link TL-MR3040 3G Router Kurulumunda Sorun Yaşayanlar İçin
Merhaba,

TP-Link TL-MR3040 3G Router'in Turkcell Vınn Huawei E353 HSPA 3G modem ile kurulumunda sorun yaşamıştım. Buradaki bilgilerden yararlanmaya çalıştım.Yeterli olmadı. Bunun üzerine, üretici firmadan destek istedim. İşe yaradı... Belki bir başka arkadaşımızın da ihtiyacı olabilir düşüncesiyle, üretici firmadan gelen yazıyı paylaşmak istedim..


"TL-MR3040 için 3G ayarlarının yapılandırılması ;

Kurulum öncesinde cihazı fabrika ayarlarına sıfırlayınız. Cihazı fabrika ayarlarına sıfırlamak için üzerindeki RESET butonuna 15-20 saniye arasındaki basılı tutunuz. 3G yönlendiriciniz ile bilgisayar arasında kablolu bağlantı yapınız. Bilgisayarınızdan web tarayıcı açın ve tarayıcıdaki adres satırını tamamen siliniz. Adres satırında 192.168.0.1 yazarak sayfaya giriş yapınız. Karşınıza çıkan kullanıcı adı ve şifre bilgilerine cihazın ara yüz giriş bilgilerini giriniz. Varsayılan olarak bu bilgiler “admin”dir. Quick Setup>Next> 3G Router Mode>Next>3G Only (Recommended)>Next e tıklayınız. Quick Setup - 3G sayfasında Location : Turkey seçiniz. Mobile ISP için abonesi olduğunuz 3G operatörü seçiniz. 3G operatörünüze ait yapılandırma için sayfasının en altındaki operatör ayarlarına bakınız. 3G operatörünüz için gerekli yapılandırmayı uyguladıktan sonra Next butonuna basınız. Quick Setup – Wireless sayfasında Wireless Radio>Enable seçiniz. Wireless Network Name kısmında cihazın kablosuz ağ ismini belirleyiniz. Region>Turkey seçiniz. Wireless Security>WPA-Personal/WPA2-Personal seçiniz ve Password kısmında kablosuz ağ şifrenizi belirleyiniz ve Next butonuna basınız. Sayfadaki Reboot butonuna tıklayınız ve çıkan uyarıda “Evet”e tıklayınız. Bu işlemden cihazınızın yeniden açılmasını bekleyiniz ve yükleme işlemi bittikten sonra 3G modem 3G yönlendiriciye (Router) bağlayınız. Eğer cihaz 3G routerda tanımıyorsa 3G modemin BIN dosyasını cihaza yükleyiniz. Cihazı tanımasına rağmen bağlantı kuramıyorsanız teknik destek birimimizle görüşünüz.

Cihazdaki 3G ayarlarını abonesi olduğunuz 3G operatöründeki bilgilere göre yapılandırınız. Turkcell 3g abonesi iseniz 3G ayarlarınızı bilgisayarınızdaki bağlantıya göre yapılandırınız.

(Aşağıda verdiğim yapılandırma ayarları sadece "Turkcell 3G Vınn" aboneliği içindir.)


Authentication Type : CHAP

Dial Number .........: *99#

APN .....................: mgb

Username .............: Boş bırakınız.

Password ..............: Boş bırakınız.BIN dosyası yükleme ;

Eğer 3G modeminiz 3G Router tarafından tanınmıyorsahttp://www.tp-link.com/en/support/3g/ adresinden 3G modeminizin BIN dosyasını cihaza yükleyiniz. İndirdiğiniz sıkıştırılmış dosyayı klasöre çıkartın. Bu dosyayı cihaza yüklemek için Network>3G> Modem Settings>Add New butonuna tıklayınız. “Gözat” butonua tıklayarak klasördeki BIN dosyayı seçiniz ve “Aç”a tıklayınız. “Upload” ve “Tamam”butona tıklayarak dosyayı 3G routera yükleyiniz.Bu işlemin ardından System Tools> Reboot sayfasında Reboot>Tamam butonuna tıklayınız ve cihazı yeniden başlatınız.

3G Uyumsuzluk ve Bağlantı Sorunu İle İlgili Açıklama

3G routerlar ile 3G modemler arasında bir takım uyumsuzluk ve bağlantı problemleri yaşanmaktadır. Fakat 3G modemin 3G hattı ile uyumsuzluğu şu ana kadar karşılaştığımız bir problem değildir. 3G router ve 3G modemler arasındaki uyumsuzluk problemin sebebi ise donanım veya yazılım kaynaklı olabilmektedir. TL-MR3040 için Bu problemlerin bir kısmı şu ana çözülmüş olsa da uyumsuzluk problemi yaşayan birçok farklı 3G modem ve bu 3G modemlerin farklı donanım versiyonları ile olabilmektedir. Problem ile ilgili ar-ge birimimiz şu anda incelemelerini sürdürmektedir. Fakat bu işlemin kısa bir sürede çözümlenmesi mümkün olmayabilir.

Yazılım güncelleştirme ;

Bu işlem için kullanmış olduğunuz 3G yönlendiricinin internet sitemizdeki güncel yazılımı olup olamdığını kontrol ediniz. Eğer cihazınızın güncel bir yazılımı mevcut ise indiriniz ve aşağıdaki talimatları uygulayınız.

DİKKAT!!!
1.Güncelleştirme işlemine başlamadan önce yüklemek istediğiniz yazılımın cihazınızın donanım versiyonuna uygun bir yazılım sürümü olduğundan emin olunuz.
2.Yazılım güncelleştirme işlemine başlamadan önce bilgisayarınız ve cihazınızı mümkünse bir güç kaynağına bağlayınız. Güncelleştirme işlemi esnasında bağlantınızın kesilmesi cihazınızın arızalanmasına sebep olabilir.
3.Yazılım güncelleştirmesine başlamadan önce bilgisayarınız ve cihazınız arasında kablolu bir bağlantı kurunuz ve bağlantının verimliliğinden emin olunuz.
4.Güncelleştirme işlemi sırasında bilgisayarınızı ve cihazınızı kesinlikle kapatmayınız.

Yazılım güncellemesi için System Tools > Firmware Upgrade menüsünü açınız. İndirmiş olduğunuz güncel yazılım dosyasını .zip li dosyadan çıkartınız ve “Browse” botununa tıklayarak seçiniz."


NOT: Kurulumu gerçekleştirmek için, sadece;

- Yazılım güncelleştirmesi yaptım,
- Yukarıdaki talimatları yerine getirdim,
- Yukarıdaki yapılandırma ayarlarını girdim...

MR3040 zaten Huawei E353 HSPA modemi tanıdığından, "Bin Dosyası" yüklememe gerek olmadı...


Üretici Firmanın İletişim Bilgileri:

TP-LINK Bilgi Teknolojileri Tic.Ltd.Şti.
Atatürk Mah. Turgut Özal Bulvarı
Gardenya Plaza 5 Kat:11 Ataşehir/İSTANBUL
Technical Support: 444 1 925
Tel: +90 216 5481133/Pbx
Fax: +90 216 5481136
support.tr@tp-link.com
www.tp-link.com.tr (2)
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
DH Uygulaması
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
DH App Store Uygulaması DH Google Play Store Uygulaması
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
DH Mobil Uygulaması
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle