Herkese merhaba;

Biz uzun süredir araba arayışı içindeyiz,başlarda 2.el de düşünüyorduk ve bir sürü araç arasında gidip geldik. Sonunda sıfır bir araç almaya karar verdik.

Başlangıçta dizel olması kesinlikle bağlayıcı bir koşul değildi ancak zamanla dizele doğru kaymaya başladık, dizel bir araba olursa yapacağımız km de artacaktır. Ama az yakan bir benzinliyi de düşünebiliriz. Tüp taktırmayı düşünmüyoruz.

Bütçemiz aslında 35.000- 40.000 aralığında. İstediğimiz temel özellikler, kesinlikle büyük bir bagajı olmalı, şu anki arabamız Şahin onun bagajından memnun sayılırız, tüp olması biraz sıkıntı ama yine de fena değil. Daha büyük bir bagaj daha da güzel olacaktır.

Aracı çoğunlukla uzun yolda kullanıyoruz, Muğla'ya gider arabayı patlayıncaya kadar doldurur döneriz :)

Donanımlı bir araç tercihimiz olacaktır.Tabi biraz yakışıklı da olsun. Öncelikli olarak güvenliği iyi olsun, çok fazla elektronik aksama gerek yok, Şahin'de sorun çıktığında kendin tamir etmek gibisi yok :). Şu an daha çok B sınıfı araçlarla ilgilenebiliyoruz bütçe gereği.

Önerileriniz nelerdir, ama en çok aklımızda olan araçları şöyle sıralayayım;

Yeni Aveo Sedan 1.4 LTZ Manuel (Benzinli) şehir içi, şehir dışı, ortalama: 7.7 - 4.9 - 5.9
Yeni Aveo Sedan 1.3 LTZ Manuel (Dizel) şehir içi, şehir dışı, ortalama: 4.8 - 3.6 - 4.1
Honda Jazz FUN+düz vites,oto iyi olurdu şehir içi, şehir dışı, ortalama: 6.7 - 4.9 - 5.6

Opel Astra Classic 3 al diyen çok oluyor çevremizde ama artık fiyat listesinde dizel gözükmüyor ayrıca bagajı pek yeterli değil. Sedan versiyonu almaya kalkarsak bütçe 45'lere doğru yol almak zorunda kalıyor.

Bunlar arasından ya da başka bu koşulları sağlayan sıfır araç önerilerinizi bekliyorum, 2.el gerçekten çok düşündük ama biz aldığımız zaman uzun yıllar kullanmayı düşünüyoruz. Bu yüzden sıfır alıp kendimiz bilerek kullanmak istiyoruz. Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.