Uygulama ile Aç Kapat butonu
Kayıt
Arama butonu

Yüzbaşı
09 Kasım 2005
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme (?)
21 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
9 yıl
Telefonda ® karakteri nasıl yapılır.
Telefon Sony xperia go ® karakterini bir türlü yapamadım. Bilgisayarda yapmak mümkün. Şimdiden ilgilenen herkese teşekkürler
10 yıl
FIAT PUNTO HAKKINDA YARDIM
Arabamı değiştirmeyi düşünüyorum. Linea ve Punto arasında karar veremiyorum. Linea'larda 1,4 Fire 77 hp seçeneği var ve 31,500 vadeli. Ancak o kasaya 1.4 motor yeterli olur mu.
Ayrıca Puntonun 1,2 69hp seçeneği de aynı fiyat. Ama elimdeki araba 1,2 motor ve 8V Palio ve çokta tat vermiyor. Aynı Puntonun 1,4 77 hp 8V modeli de var. performans olarak çok hissettirir mi kararsızım. Bayinin elinde olmadığı için test sürüşüde yapamıyorum.
Fikri olanlar :)
11 yıl
LG 42LM620S Altyazı Sorunu
Birkaç gün önce LG 42LM620S led tv aldım. Harddiskten tüm versiyondaki filmleri açıyor. Yalnız tüm altyazıları görmüyor. Bazılarını görüyor bazılarını ise görmüyor. Sorun neden kaynaklanmış olabilir
13 yıl
Explorer'da Sağ Tuş Sorunu
Vista kullanıyorum.Mouse'da explorer'e girince sağ tuş problemi yaşıyorum. Halbuki diğer programlarda (Word-Excell-Power Point) ve mozillada sorun yok. Ama Explorer'de hiç bir şeyi kopyalayamıyorum
14 yıl
Caner: Fenerbahçeliyim
Galatasaray bir transferi daha noktalandırmak için geriye sayıma başladı. Sarı-Kırmızılılar CSKA Moskova'nın Türk yıldızı Caner Erkin'in transferini bitirmek için Volkan Yaman'ın ayrılma kararını bekliyor.

Volkan Yaman'ın takımdan ayrılmasından sonra Caner'i kadrosuna katması beklenen Galatasaray'da Haldun Üstünel'in oyuncu ile her konuda anlaşma sağladığı ifade edildi.

Öte yandan Star TV Spor Müdürü Ertem Şener'in hazırlayıp sunduğu Futbolig'de dün gece ekrana gelen görüntüler ve Caner Erkin'in geçen sezon devre arasında yaptığı açıklamalar gündeme bomba gibi düştü.

CANER: "FENERBAHÇELİYİM"

Galatasaray'a transferi gündemde olan CSKA Moskovalı Caner'in geçen sezon devre arasında Futbolig'den Ertem Şener'e verdiği röportajda "Ben küçüklükten beri Fenerbahçeliyim. Fenerbahçe'nin Avrupa maçları beni bir başka heyecanlandırıyor" demesi dikkat çekti.
16 yıl
KİM DÜŞECEK
Maçlarda 65. dakika ve şu an Sakaryadan başka Antalya ve Erciyes potada
16 yıl
EN SEXI KLİP SEÇİLİYOR
En seksi klip seçiliyor

İngiliz 'The Sun' gazetesi bugüne kadar yayınlanmış en seksi video klibi seçiyor...


Aday Klipler şöyle:

Alex Gaudino- Destination Calabria

Sunblock Feat. Sandy- Baby Baby

Fedde Le Grand- Put Your Hands Up For Detroit

Eric Prydz- Call On Me

De Souza- Guilty

Mason vs Princess- Superstar Perfect (Exceeder)

Benny Benassi- Satisfaction

Fedde Le Grand vs Camille Jones- The Creeps


(Milliyet)
16 yıl
MUAZZEZ İLMİYE ÇIĞ MESELESİ
Bugünlerde 90'ını aşmış Sümerolog Çığ gazetelere manşet oldu. Yaptığı çalışmalar ve yazdığı kitaplarla değil. Bir bilim adamının çalışmaları ile gazetelere manşet olması zor bu ülkede. Mesele ise şu :

Muazzez İlmiye Çığ ve Analiz Yayıncılık’ın sorumlu müdürü İsmet Öğütücü hakkında, Çığ’ın 2005 yılında yayımlanan ‘Vatandaşlık Tepkilerim’ adlı kitabında yer alan başörtüsü ile ilgili ifadeleri nedeniyle, Ceza Yasası’nın 125. ve 216. maddelerine dayanılarak dava açıldı. Yazar ve yayımcının 9 aydan 1 yıla kadar hapsi isteniyor.

TCK’nin 125. maddesi, “kişinin mensup bulunduğu dine göre kutsal sayılan değerlere hakaret”i TCK’nin 216. maddesi ise “halkı kin ve düşmanlığa tahrik ve aşağılama”yı içeriyor. Bu maddeler de 301. madde gibi ifade özgürlüğünü tehdit edecek şekilde yorumlanabilme riski taşıyor.

Çığ, dava konusu kitabında kadınların başlarını örtme adetinin Sümerler’e dayandığını anlatıyor; o dönemde hayatlarını Tanrıça İnanna’ya vakfeden rahibelerden bazılarının fahişelik yaptıklarını ve sadece bu kadınların başlarını örttüklerini söylüyor.

Ayrıca Sümer dininin Tevrat, İncil, Kuran gibi kutsal kitapları nasıl etkilediğinden bahsediyor ve Sümerler’deki baş örtme uygulamasıyla bugünkü baş örtme biçimlerini karşılaştırıyor.

Çığ bu düşüncelerini geçmişte de farklı yerlerde yazılı olarak ifade etmiş. 1995 yılında yayımlanan ‘Kuran, İncil ve Tevrat’ın Sümer’deki Kökeni’ kitabında aynı düşüncelere ayrıntılı biçimde yer vermiş. 1997’de Ütopya Dergisi’nde benzer düşüncelerini dile getirmiş, fakat bunlar hiçbir tepki almamış ya da dava konusu olmamış.
16 yıl
İmamlarla Rahipler Yeşil Sahada
Rahipler, imamlarla maç yapacak
Almanya'nın Dortmund kentinde Protestan rahipler, Diyanet İşleri Türk İslam Birliği'ne (DİTİB) bağlı camilerin imamlarıyla 27 Ekim Cuma günü 2. kez futbol maçı yapacaklar.

Maçı organize eden rahip Friedrich Stiller, dinler arasındaki dialoğu canlandırmak amacıyla düzenledikleri maç için Yahudi hakem aradıklarını söyledi.

İmam Mehmet Ali Koç da iki kültür arasındaki dialoğun teşvik edilmesinin önemli olduğunu ifade etti.

Rahiplerin mavi-kırmızı, imamların da yeşil formalarla sahaya çıkacakları maçın Borussia Dortmund'un stadının yakınlarındaki daha küçük bir sahada oynanacağı, her takımdan kaleciyle birlikte 7'şer kişinin sahada yarımşar saatten 2 devre oynayacağı bildirildi.

Rahipler ile imamların mayıs ayı başında Berlin'de oynadıkları ilk maçı rahipler 12-1 kazanmışlardı.
16 yıl
NEW ALİ SAMİ YEN
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
DH Uygulaması
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
DH App Store Uygulaması DH Google Play Store Uygulaması
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
DH Mobil Uygulaması
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle