Donanım Haber

Uygulama ile Aç Kapat butonu
Kayıt
Arama butonu

Çavuş
14 Mayıs 2011
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
144 (Bu ay: 3)
Gönderiler Hakkında
4 yıl
Lastik Kampanyaları [Sürekli Güncellenen]
Değerli Donanımhaber üyeleri,

Sitemizde ürünler indirimli fiyatlarla sunulmaktadır. Ancak dönem dönem, özel fırsat ürünleri ile ekstra indirimler sağlamaktayız. Bu kampanyalarda olabildiğince sektörün en iyi fiyatlarını sunmaya çalışmaktayız.
Bu konu altından, güncel kampanyalar ve güncel fırsat ürünlerini takip edebilirsiniz.


- Tüm Türkiye'ye ücretsiz sevkiyat
- Peşin fiyatına 6 taksite varan ödeme kolaylığı
- Anlaşmalı ve Yetkili montaj noktaları
- Canlı stoklarla hızlı sevkiyat avantajları
- Hafta içi her gün 08:30 - 18:30 arası ücretsiz çağrı merkezimiz üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Not: Sitemizde sunulan bütün ürünler faturalı ve fatura tarihi itibarı ile iki yıl üretim hatalarına karşı garantilidir. İkinci el ürün satışı yapılmamaktadır.

Lassa SNOWAYS 3 185/60R15 84T 225 TL

Lassa SNOWAYS 3 185/65R15 88T Kış Lastiği 200 TL

Continental ContiPremiumContact 5 205/55R16 91V Yaz Lastiği 399 TL

Lassa Greenways 205/55R16 91V 275 TL11 yıl
Sprint Booster
2000 li yıllardan sonra üretilen bir çok araçda gaz teli kullanılmamıştır, gaz telinin yerine aracın boğaz kelebeğine sinyal yollayan bir potansiyometre bu görevi yerine getirmektedir. Sprint Booster aracın gaz pedalı sensörü ve beyin ile boğaz kelebeği arasındaki sinyal transferini hızlı bir şekilde yapar. Otomobilinizin gazına basıdığınızda daha çabuk ve hızlı tepki vermesini sağlayan mükemmel bir üründür.
Aracınızın beklediğiniz ani hızlanmayı ve ilk gaza basıldığındaki tepkileri yarı süresine indirir. Örneğin Mini Cooper S' de 0-100 akselerasyonu 0.7-0.9 saniye gibi hızlandırmaktadır. Düşük hacimli veya otomatik vitesli araçların alt devirlerdeki ağırlığını %80 oranında serileştirmektedir.

Ayrıca sakin kullanımlarda %5-10 arası yakıt tasarrufu sağlamaktadır. Tüm araçlara 5 dakika gibi kısa bir sürede takılabilen bu ürünle otomobiliniz çok daha seri ve atak olacak.

Sprint Booster TÜV onaylı ve 2 yılın garantilidir. Aracınızın garanti kapsamında olmasıda ürünü kullanmanıza engel değilidir.
11 yıl
Lastik Fiyatları
11 yıl
Lastik Hakkında Bilgiler
LASTİĞİ FONKSİYONLARI

Lastiğin işlevi ve amacı; aracınızın bir parçası olmasının çok ötesindedir. Lastik; aracınızın yolla temasını sağlayan tek ve en önemli bağlantısıdır. Lastiğin en önemli fonksiyonlarından başlıcaları, araç hareketini başlatmak ve durdurmaktır.

LASTİK aracın yükünü taşır.
Düzgün ve emniyetle viraj almasını sağlar.
Yol sarsıntılarını azaltarak sürüş konforunu sağlar.

Lastik NEDİR?
Lastik ; kauçuk, kord bezi ve çelik teller ile çeşitli kimyasal maddelerin bileşiminden oluşan ve aracın yol ile temasını sağlayan tek ve en önemli parçasıdır.

LASTİĞİN GÖREVLERİ
Aracın yükünü kaldırmak:
Lastik , üzerindeki belirli bir yükü (yükendeksinde belirlenen yükü), gerekli yüksek basınçlı havayı (araç üreticisinin uygun gördüğü hava basıncı) muhafaza ederek taşır.

Aracın hareketini ve durmasını sağlayan kuvvetleri zemine iletmek:
Zemin yüzeyine transferi sağlayarak, motorun yarattığı tork ve aktarma ekipmanlarından gelen kuvvet ile aracın hareketlerini/çekişini düzenler.
Lastik fren sisteminin yarattığı frenleme kuvveti ile de duruşunu sağlar.

Aracın yönünü isteğe direksiyondan gelen kullanıcı tepkilerine uygun olarak değiştirmek ve sabit tutmak:
Sürücü kontrolü ile aracın, yüksek hızda düz olarak ilerlemesini, slalom benzeri manevralar ve virajlarda kayma ve savrulmasını önleyerek emniyetili bir sürüş sağlar.

Asfalt ve stabilize yüzeyinin etkisi ile oluşan sarsıntıları azaltarak sürüş konforu sağlar:

LASTİĞİN PERFORMANSI
Hava Basıncı
Lastik hava basıncının gerekenden çok ya da az olması, tamiri mümkün olamayacak hasarlara yol açabilir. Ayrıca, bu durumlarda lastikde düzensiz ve erken aşınmalara yol açar. Hava basıncı lastik soğukken ölçülmelidir. Araç üreticilerinin belirlediği hava basıncı değerlerine mutlaka uyulmalıdır.

Rot Ayarı
Aracınızdaki süspansiyon ve mekanik sistemlerdeki aksaklıklar nedeni ile direksiyon ve araç yönü farklı olmayabilir. Ön düzen bozukluğu sadece lastiklerinizde ekonomik kayba neden olmakla kalmaz aynı zamanda aracınızın süspansiyon ve döner aksamına da zarar verir. Buda maddi kayba sebeb olur.
Balans Ayarı
Jant ve lastiğinizin kütle dağılımına uygun olarak dengede tutulması gerekir. Yoksa; özellikle hızlı sürüşte, yalpalama, zıplama, titreşim gibi rahatsızlıklar konforunuzu olumsuz yönde etkiler ve lastiklerinizde düzensiz aşınmaya sebeb olur.

Rotasyon
Lastikleriniz araçta takılı oldukları her ayrı pozisyonda değişik aşınmalar görülebilir. Lastiklerinizin yerlerini periyodik olarak 6 ayda bir yada 10.000 km bir değiştirin.

LASTİKTEKİ HAVANIN ETKİSİ


Az Hava
Bu durum aşırı bir esnemeye sebep olur. Dolayısıyla oluşan fazla ısı, lastiğin arızalanmasına sebeb olabilir. Lastiğin tabanın dış kenarlarında (omuz bölgesinde) fazla miktarda aşınma görülür

Fazla Hava
Bu durum lastiğin yol kusurlarına karşı direncini azaltır. Yerle temas azaldığından sürüş rahatlar. Aynı zamanda taban ortasında aşırı aşınmaya sebep olur. Bu durumda lastiğin düzensiz aşınmasına ve maddi kayba sebeb olur.

Normal Hava
Bu durumda lastik tabanı yola tam olarak oturur. Kontrollü ve güvenli bir sürüş için lastik havalarınızı düzenli olarak kontrol ettirmelisiniz.YER DEĞİŞTİRME VE ROTASYON
Bir araçta ön ve arka lastikler, hatta sol ve sağ tarafta bulunan lastikler farklı aşınma gösterdikleri için eş aşınmayı sağlamak, Lastik Fiyatları ömrünü ve sürüş konforunu arttırmak için radyal binek lastiklerin her 10.000 km çapraz, binek lastiklerin ise her 5.000 km de bir yerleri değiştirilmelidir.
11 yıl
Lastik Hakkında Genel Bilgiler
LASTİĞİ FONKSİYONLARI

Lastiğin işlevi ve varlık nedeni; aracınızın bir parçası olmasının çok ötesindedir. Lastik; aracınızın yolla temasını sağlayan tek bağlantısıdır. Lastiğin en önemli fonksiyonlarından başlıcaları, araç hareketini başlatma ve durdurma, aracın yükünü taşıma, düzgün ve emniyetle viraj almasını sağlama ve yol sarsıntılarını azaltarak sürüş konforunu sağlamak olarak sayılabilir.

LASTİK NEDİR?
Lastik; kauçuk, kord bezi ve çelik teller ile çeşitli kimyasal maddelerin bileşiminden oluşan ve aracın yol ile temasını sağlayan tek ve en önemli parçasıdır.

LASTİĞİN GÖREVLERİ
Aracın yükünü kaldırmak:
Lastik, üzerindeki belirli bir yükü, gerekli yüksek basınçlı havayı muhafaza ederek taşır.

Aracın hareketini ve durmasını sağlayan kuvvetleri zemine iletmek:
Zemin yüzeyine transferi sağlayarak, motorun yarattığı tork ve aktarma organlarından gelen kuvvet ile aracın hareketlerini/çekişini, fren sisteminin yarattığı frenleme kuvveti ile de duruşunu sağlar.

Aracın yönünü isteğe uygun olarak değiştirmek ve sabit tutmak:
Sürücü kontrolü ile aracın, yüksek hızda düz hatta seyretmesini, slalom benzeri manevralar ve virajlarda kayma ve savrulmasını önleyerek emniyeti sağlar.

Zemin yüzeyinin etkisi ile oluşan sarsıntıları azaltarak sürüş konforu sağlamak:

LASTİĞİN PERFORMANSI
Hava Basıncı
Lastik hava basıncının gerekenden az ya da çok olması, tamiri mümkün olamayacak hasarlara yol açabilir. Ayrıca, lastiğin düzensiz ve erken aşınmasına neden olur. Hava basıncı lastik soğukken ölçülmelidir. Araç üreticilerinin belirlediği hava basıncı değerlerine mutlaka uyulmalıdır.

Rot Ayarı
Aracınızdaki mekanik ve süspansiyon sistemindeki aksaklıklar nedeni ile direksiyon ve araç yönü aynı olmayabilir. Ön düzen bozukluğu sadece lastiklerinizde ekonomik kayba neden olmakla kalmaz aynı zamanda aracınızın süspansiyon ve döner aksamına da zarar vererek zaman içerisinde yüksek bir mekanik tamir ve bakım masrafına yol açar.

Balans Ayarı
Jant ve lastiğinizin kütle dağılımına uygun olarak dengede tutulması gerekir. Yoksa; özellikle hızlı sürüşte, zıplama, yalpalama gibi rahatsızlıklar konforunuzu etkileyecek, lastiklerinizde düzensiz aşınma görülecektir.

Rotasyon
Lastikleriniz araçta takılı oldukları her ayrı pozisyonda değişik aşınma özellikleri gösterir. Lastiklerinizin yerini periyodik olarak değiştirin. Bu, lastiklerinizin ömrünü uzatır.

LASTİKTEKİ HAVANIN ETKİSİAz Hava
Bu durum aşırı bir esnemeye sebep olur. Dolayısıyla oluşan fazla ısı, lastiğin arızalanmasına yol açabilir. Aynı zamanda tabanın dış kenarlarında fazla miktarda aşınma görülür.

Fazla Hava
Bu durum lastiğin yol arızalarına direncini azaltır. Yerle temas azaldığından sürüş rahatlar. Aynı zamanda taban ortasında aşırı aşınmaya sebep olur.
Normal Hava
Bu durumda lastik tabanı yola tam olarak oturur.YER DEĞİŞTİRME VE ROTASYON
Bir araçta ön ve arka lastikler, hatta sol ve sağ tarafta bulunan lastikler farklı aşınma gösterdikleri için eş aşınmayı sağlamak, lastik ömrünü ve sürüş konforunu arttırmak için radyal binek lastiklerin her 10.000 km çapraz, binek lastiklerin ise her 5.000 km de bir yerleri değiştirilmelidir.lastik
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
DH Uygulaması
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
DH App Store Uygulaması DH Google Play Store Uygulaması
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
DH Mobil Uygulaması
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle