MİNİ SÜRÜM

Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt

Yüzbaşı
13 Mayıs 2011
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
4 üye
Görüntülenme (?)
153 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
geçen ay
Kürşat Ayvatoğlu hakkında

Bazı ak partili arkadaşlar adamın kokain çekmesi yüzünden linç edildiğini sanıyor. Yada işlerine böyle geldiği için konuşuyorlar. Biz adamın bu kadar serveti bu kadar kısa bir sürede nasıl edindiğini soruyoruz. Milyonluk arabada kokain çekebilecek kadar serveti , ak parti büro personeli sadece 4 yılda ulaşabiliyorsa gerisini düşünmek bile istemiyorum. Gözlerimizin içine baka baka vergilerimizi lüks hayatlarına akıtıyor şerefsizler.

11 ay
Yamaha R25 40.000 tl şaka mı?
Uzun süredir takip etmiyorum motor fiyatlarını fakat bu fiyatlar nedir böyle?Bu motor 13.500 tl'ye çıkmıştı.Şu başlangıç seviyesi motoru almak için asgari ücretli 5 yıl çalışsa alamaz.Araba fiyatlarından ve motor fiyatlarından bir süredir uzağım belki bu fiyatlar normaldir ama bu sadece dolar ile açıklanamaz.Ek vergi falan mı getiriyorlar sürekli.İhtiyaç kardeşim bu motor.Neyse içimi dökmek için çok şey söylemek istiyorum fakat bir yere varmayacak.https://www.yamaha-motor.eu/tr/tr/products/motorcycles/supersport/yzf-r25-2020/
geçen yıl
Ülkelerde kişi başına kaç doktor ve hastane yatağı düşüyor? Türkiye kaçıncı sırada?
Ülkelerde kişi başına kaç doktor ve hastane yatağı düşüyor? Türkiye kaçıncı sırada?

Yatak kapasitesi: Zirvede Japonya, Güney Kore, Rusya ve Almanya var
Ekonomik Kalkınma ve İşbirliği Örgütü (OECD) ve AB İstatistik Ofisi’nin (Eurostat) 2017 yılı verilerine göre, kişi başına düşen hastane yatağı sayısında zirvede Japonya var. Bu ülkede 100 bin kişiye düşen yatak sayısı bin 305.

Japonya’nın ardından bin 227 ile Güney Kore, Rusya (859) ve Almanya (800) geliyor.

Sürekli avrupa da sağlık sistemi yok,bizimki en iyisi,bize gıpta ile bakıyorlar diye halkı kandıranlar alın 2017 rakamları.Korona virüsü ile ilgili devletin paylaştığı hiç bir veriye güvenmiyorum.İspanya ve İtalya'yı geçtim Fransa da bile ölü sayıları bu kadar ivmeli artarken bizde 10 gündür 75-90 civarında sürekli.Bu istatiksel olarak imkansız.Bizim sağlık sistemimiz daha iyi,daha fazla yatak var,daha fazla doktor var diyenlere aşağıdaki grafiklere bakmasını öneririm.Devlet gerçek rakamları vermediği için millet maske bile takmadan dolaşıyor dışarıda pazartesi gününden beri kimse umursamıyor.Bizim yaşlı nüfusumuz daha az diyenlere de aldanmayın.Bizdeki yaşlı kesim kadar dışarıda bu kadar aktif dolaşan bir yaşlı kesim yok avrupada.Bir iki faturayı bir ertelemeye iradesi olmayan hükümet halkı uyutuyor sadece.Herkes önlemini alabildiği kadar alsın bu iş yazında devam edecek.
geçen yıl
Ev İçi Pandemi Planı(Dışarı Çıkmak Zorundakiler İçin)
Ev İçi Pandemi PlanıÖncelikle dışarıda çalışanlar için eve virüsü sokmadan nasıl yaparım diyenler için hazırlanmış bir plan.Şu an evdeyim fakat migros ve carrefoursa sanalmarketler bir hafta boyunca dolu yani mecburen herkes dışarı çıkmak zorunda kalacak.Türkiye olarak çok daha kötüye doğru ilerliyoruz,çok yakında marketlerdeki rafları dizecek adam bulamayacaklar.Kurye bulamayacaklar.Herkes çok daha geç olmadan önlemini almalı.

Planda eksikliler varsa belirtin ve yapabilecek arkadaşlar office üzerinden daha digital bir hale getirebilirler planı.Hep beraber kusursuz bir plana çevirebiliriz.Lütfen yayalım arkadaşlar.Dışarı çalışmak zorunda olan,eve ekmek getirmek zorunda olan binlerce insan var.Her şeyi kadere bırakmayalım, devletin başındakilerden hayır gelmeyecek çok belli.Faturaları ertelemeye yanaşmıyorlar bile.
geçen yıl
Türkiye'de Corona Virüs Testine Giren Kişi Sayısı Kaç
Yurtdışından gelenler hariç virüs testine giren kişi sayısı kaç acaba.Bununla ilgili niye kimse hiç bir soru sormuyor yada hiç bir bilgi yok.Yurtdışından gelenler karantina altında onların testleri yapılıyor ve rakam ortada.Yani test yapılan kişi sayısı bakımından avrupa ile aramızda ne kadar fark var.Pozitif çıkanlar üzerinden karşılaştırma yapıp bizde az diye sevinenleri anlamıyorum.Yani çok basit matematik hesabı bu.
Örnek olarak(rakamlar tam doğru olmayabilir)
Türkiye 2000 kişi test edilmiş 47 kişi pozitif çıkmış
İspanya 3.000.000 kişi test edilmiş 10.000 kişi pozitif çıkmış

Şimdi böyle bir durumda bizde çok az kişide var diye sevinenler cidden neyin kafasını yaşıyorsunuz?
geçen yıl
Ryzen 5 2600 - Asus B450M uyumlu çalışır mı?
geçen yıl
Gtx 1070 ti için Sistem Önerisi
Arkadaşlar 1080p Ultra için bir kasa toplamaya çalışıyorum.Öncelikle tercihim ikinci el almak.Aklımdaki düşünce ikinci el bir 1070ti alıp.Şuan ki sistemime takmak.Daha sonra ikinci el yada sıfır bir işlemci-ram-anakart üçlüsü almak istiyorum.Sizlerden bir kaç öneri ve sorularıma cevap istiyorum.

1-Önce ekran kartı alıp sonra sistemi toplamak iyi bir fikir mi?Çünkü ikinci el alacağım parçaları direk denemek için bu zorunlu bence.
2-Şu anki sistemimle 1070ti sorun çıkarır mı?
3-Hem ikinci el hemde sıfır olarak İşlemci-anakart ve ram önerilerinizi bekliyorum.
4-Son olarak güç kaynağım toplamak istediğim sisteme yeter mi?

Bütçe 1500-2500 arası


Şuanki Sistemim
İntel i5 4460
Galax gtx 1050ti
Asus h81m plus
Güç Kaynağı Corsair vs550 80 plus
geçen yıl
Max 750 TL büyük ekranlı telefon
Genelde ikinci el bakıyorum.Bütçe maksimum 750 tl.Boyutu 5.2 inç ve üzeri olmalı.Sorunsuz 1-1.5 sene kullansam yeter.Mobil cihazları 2-3 senedir takip edemedim.Aklımda Note 5 , Note Edge , Lg V10 gibi cihazlar var.Ama daha iyilerini alabilirim belki.Yardım edebilir misiniz?Bu arada cihaz en az 32 GB ve Pokemon GO oynatsa yeter.
geçen yıl
Nintendo Pokemon Soul Silver Çekilişi
Arkadaşlar yakınımın bir kanalı çekiliş yapıyor.Pokemon Nintendo DS Soul Silver oyunu , ilginizi çekerse bir uğrayın ve katılın.

geçen yıl
Nintendo Pokemon Soul Silver Çekilişi
Arkadaşlar yakınımın bir kanalı çekiliş yapıyor.Pokemon Nintendo DS Soul Silver oyunu , ilginizi çekerse bir uğrayın ve katılın.

DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.