Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt
A

Binbaşı
26 Mart 2011
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
46 (Bu ay: 2)
Gönderiler Hakkında
A
4 yıl
Yüksek akım garanti dışı bırakır mı?
Arkadaşlar yeni buzdolabı aldım ve kurulumu yapan servis eğer dolap prizden gelen akımdaki dengesizlik sonucu bozulursa, dolabın garantiden tamir edilmeyeceğini söyledi. Bu durumları garanti kapsamına almak için servisten akım korumalı priz satın almamız gerektiğini söyledi. Başka arızalarda da suçu akıma atıp işin içinden çıkmasınlar, servisin insafına kalmayalım deyip aldım. 25 liralık prize 50 lira verdim. Peki bu "akım dengezisliği garanti dışı bırakır" demelerinin yasal dayanağı var mı? Her arızada akım düzensizliğini sebep göstermeyeceklerini nereden bileceğiz? Akım sebebiyle olsa bile garanti dışı kalması mümkün mü? Dengesiz akıma dayanıklı yapmak firmanın görevi değil mi?
A
4 yıl
2500-3200 lira arası tavsiye - mu7400 vs xd7005
Merhaba arkadaşlar,
Film ve dizi izlemek için bir televizyon arıyorum. Spor pek izlenmeyecek. Şu modeller arasında kaldım:

Sony 49xd7005
Sony 49xe7005
Samsung 49mu7400
Samsung 50mu7000

En başta aklımda sony 49xd7005 vardı fakat rtings.com'da samsung 49mu7400 daha iyi diye okudum meğersem Samsung Türkiye'de farklı model numarası kullanmış. Bu yüzden için işler karıştı. Sony ile kıyaslayamıyorum. Bilen arkadaşlar yardımcı olursa güzel olur. LG'yi rgbw dizilim yüzünden, philips'i de kötü servis yüzünden yazmadım ama yine de tavsiyelere açığım.
A
4 yıl
Philips TV 4 kere aynı arızayı verdi
Arkadaşlar 2014 yılında aldığım Philips televizyonun arka aydınlatma ledleri 4 kere arızalandı. 2 kere garanti kapsamında, 1 kere de ücretli tamir oldu. Şu anda son arızasından dolayı hala serviste. Şimdi tekrar tamir edilecek de ne zaman tekrar bozulacak diye bekleyeceğiz. Bu ayıplı mal kapsamına girmez mi? Tüketici hakem heyetine gidip yeni TV isteyebilir miyiz?
A
5 yıl
Amazon'un Coil Whine Problemine Tutumu Nasıldır?
Arkadaşlar amazon.de'den gtx 1060 almayı düşünüyorum da coil whine şikayetleri çok duyuyorum 1060 ile ilgili. Acaba amazon coil whine'ı kusur sayıp değişim yapıyor mu?

Ayrıca 1 senelik garanti için amazon'a gönderebiliyorum değil mi?
A
5 yıl
Ekran kartı fiyatlar yakın zamanda düşer mi?
Arkadaşlar merhaba. Ekran kartı almayı düşünüyorum bir süredir. 1060-480 gibi kartlar bakıyordum. Bugün de uygun fiyata kartlar buldum. Fakat gördüğüm üzere 1080ti'nin çıkışı üzerine 1080 fiyatları çok düşmüş. Acaba bu durum 1060 gibi kartların fiyatını yakın zamanda düşürür mü?

Bir de AMD vega gelecek diyorlar ne zaman geleceği belli mi? Yakın zamanda çıkarsa şimdiki kartlar ucuzlar mı?

Bütçeyi zorlayacağım. Aldıktan 1-2 ay sonra fiyatlar %20 düşerse çok koyar
A
5 yıl
Xperia Z1 Radyo Problemi
Merhaba arkadaşlar Z1 telefonunumun radyosu bir süre normal çalıştıktan sonra sadece statik gürültü vermeye başlıyor. Radyoyu kapatıp 5-10dk bekledikten sonra düzeliyor fakat 5dk içerisinde tekrar aynısı oluyor. Radyo dinleyemiyorum.

Önerilen çözümlerden "google voice"u kapatmayı denedim çare olmadı. Yabancı kaynaklarda da servise yollamışlar yenisi gelmiş. Çözüm önerilerinize açığım.
A
5 yıl
Ankastrede Kablolar Bağlı Değil Ama Telefon Çalışıyor
Arkadaşlar birkaç hafta önce hattımı TürkTelekom'dan Türknet'e geçirdim. Önceden evde sadece sabit telefon vardı, internet yoktu. Türknet'e geçince internet de bağlattım. Kablolar apartmandaki telefon ankastre kutusuna kadar gelmiş ama uçları açık. Bu kabloları kendim bağlatmam gerektiğini zaten biliyordum ama anlayamadığım ev telefonu nasıl çalışıyor? Telefon ve internet aynı kablo üzerinden gelmiyor mu?

A
5 yıl
bozulan Z2'den bilgileri kurtarma
Merhaba arkadaşlar, ablam Z2 telefonunu temizlemek için musluğun altına tutmuş. Bir kaç saat sonra telefon kapanmış. Şu anda açılmıyor. Şarja takınca kırmızı led yanıp sönüyor ve cihaz 3 kere titriyor. Paralel ithalat bir cihazdı. Kapaklar kapalı olmasına rağmen büyük ihtimalle içine su kaçtı.

Şimdi şöyle bir sorum olacak. Yetkili servis içindeki bilgileri kurtarabilir mi? Eğer mümkünse sony servisine vereceğim yoksa paralel servisine yollayacağım.
A
6 yıl
İnternetten alınan kartların garantisi
Arkdaşlar GTX 960 almayı düşünüyorum da en ucuza webdenal adlı sitede bulabildim. 775 lira. Forumda da hepsiburada'dan vs. alınmış ikinci el kartlar var. Merak ettiğim bu kartların garantisi vatan mağazasından alacağımız kartın garantisiyle aynı mı? Yoksa telefonlardaki gibi ithalatçı, distribütör gibi durumlar var mı?
A
6 yıl
Bilgisayar donuyor
Merhaba arkadaşlar. Bilgisayarımı 5-10dk boş bıraktığım zaman bazen donuyor. Bazen 15-20dk sorunsuz bekliyor. Donduğunda geri geldiğim zaman kasa çalışıyor fanlar dönüyor fakat ekrana sinyal gelmiyor. Klavye ve fareye tepki vermiyor. Mecburen düğmesine basılı tutup kapatıyorum. İşlemci + anakart ve ramleri değiştirdim yine aynı sıkıntı oluyor.
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.