Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt

Binbaşı
11 Mart 2011
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
3 üye
Görüntülenme (?)
195 (Bu ay: 1)
Gönderiler Hakkında
3 hafta
Dsl ışığı yanıyor, internet ışığı yanmıyor(?)

-Turk telekom aboneligimi Turknete taşıdım.

-Belge,geçiş işlemleri tamamladıktan sonra modem kullanıcı arayüzüne girebilmem icin kullanıcı adı ve sifre verildi.

-Modem arayüzünde kullanıcı adı ve şifreyi kurulum sekmesinde yazip kurulumu tamamladım ancak bir türlü internet ışığı yanmıyor.

-DSL ışığı yanıyor, değerler aşağıdaki gibi.

-Turknet musteri hizmetleri ile 3 kere iletisim kurdum, ilki modem kurulum işlemlerini benimle yaptıktan sonra modem ip almıyor dedi ariza kaydı olusturdu.Ikincisi destek kaydını benim olusturudugumu dusunerek bağlantıda sıkıntı yok siz muhtemelen yanlis giriyorsunuz diye tekrar kurulum yaptırdı, o da sorunu teknik ekiplere ileteceğini söyledi ve ben halen bekliyorum.


Sorun ne olabilir,ve nasil çözülebilir, bir de ben pakete geçtiğimde 81 mbps hiz gözüküyordu, buradan anladigim max 71mbps olacak dogru mu?

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/0e/19/a8/0e19a881aabdb45b01abd7e611eec6a4.jpeg&t=0&width=480&text=1
geçen ay
Android Box-Telefon fps farki sorunu

Arkadaşlar merhaba, ufak bir sorunum var.

Ip-tv uygulamasında telefondan yayın izlediğimde kasma-donma yok.Ama televizyondan ayni uygulama ayni yayina baktığımda düşük fps oluyor, hani ekran kartiniz yetmez, oyunu kasarak oynarsınız ya öyle.Boyle bir sorunla karşılaşan var mi?

5 ay
Pokemon oyun tavsiye?

Mümkünse cep telefonu-android işletim sistemi üzerinden oynanabilir olsun.

Şu yeni nesil degisik degisik pokemonlardan ziyade 1. Jenerasyon, bildiğimiz bulbasaur, caterpie falan olsun.


Mesela pokemon fire red vardi onu yıllar önce bitirmiştim.Ama artik onun grafikleri bir tik eski geliyor.Grafikleri bi nebze daha iyi olsun 2 boyutlu olmasi sorun değil.


Onerileir bekliyorum

7 ay
Başınıza gelen en kötü olay? :((

Takıntılı olduğum bir kız arkadaşım vardı.Onunla tüm whatsapp mesajlarını yedeklemiştim.Maile atmıştım yedeklerini.Zaman sonra olmadi zaten, başka birisi oldu.Bu başka birisinin laptobuna ihtiyacım vardı, aptobunu aldim mailden işim vardı, hallettim.Çıkış yapmayi unutmuşum, sonrasını tahmin edebiliyorsunuzdur  

8 ay
Sanayiye Gideceklere Tavsiyeler

Hepimizin bir anısı, yediği bir kazık vardır mutlaka.Dikkat etmemiz gereken şeyleri yazalım.Ben başlıyorum:


-Eğer bir tanıdık vasıtasıyla,yönlendirmesiyle gitmiyorsaniz ilk gördüğünüz dükkana girmeyin.Cok farklı onarımlar veya fiyat teklifleri söylenebiliyor.

-Basit bir iş ne var ki diye düşünmeyin,işin fiyatını yaptırmadan önce mutlaka sorun.Yoksa 20-30 liralık bir iş için 100-150 tl isteyebilirler.

-Sanayiye gitmeden önce, eger aracınızın kaskosu vs. varsa yetkili servise gidip fiyat teklifi alin.

-Bir parçanın daha iyisi veya alternatifleri olmasına rağmen ısrarla belirli bir parçayı öneriyorsa, anlayın ki malzeme aldığı parçacida sizin söylediğiniz parçalar yoktur.(Abi birebir aynı o sadece isim yapmış vb.)

9 ay
Twitter/Facebook Trump'ın hesaplarını blokladı!

Twitter'ın ardından Facebook da Trump'ın hesabını geçici olarak blokladı

Twitter'ın ardından Facebook da, bir dayanağı olmadan seçimin hileli olduğunu iddia etmeye devam eden ABD Başkanı Donald Trump'ın hesabını geçici olarak kilitledi.

Hesabı 24 saatliğine engelleyen Facebook, Trump'ın ABD Kongresi'ni işgal eden protestoculara hitaben konuştuğu ve seçimlerde hile olduğunu iddia ettiği videoyu da kaldırdı.

Facebook "Kaldırdık çünkü süregiden şiddeti dindirmek yerine bunu körükleyeceğini düşünüyoruz" açıklamasını yaptı.

YouTube da "seçimlerin hileli olduğunu yaymaya yönelik kuralları ihlal ettiği" gerekçesiyle videonun platformdan kaldırıldığını açıkladı.

Twitter Trump'ın seçimlerin hileli olduğunu iddia eden video paylaşmasının ardından, Trump'tan topluluk kurallarını ihlal ettiği gerekçesiyle üç mesajını kaldırmasını istediklerini ve 12 saatliğine hesabını kilitlediklerini açıkladı.

Twitter, kaldırılması istenen mesajların silinmemesi halinde, hesabın kilitli kalmaya devam edeceğini söyledi.

Twitter'dan yapılan açıklamada, "Washington DC'de eşi benzeri görülmemiş, süregelen şiddet olayları sonucunda, @realDonaldTrump tarafından bugün erken saatlerde atılan üç Tweet'in politikalarımızı defalarca ve ciddi şekilde ihlal etmesinden dolayı kaldırılmasını istedik" denildi.

-

-

-

-

Aynısı Türkiye'de olsa neler olacağını tahmin edebiliyor musunuz?

9 ay
Savaşın yıktığı çocuklar(Suriye)

Haber sitelerinde gezinirken yukarıdaki videoyu görünce içim sızladı.Savaşlar kravatlı insanlar için ideolojik,siyasi olarak nitelendiriliyorken bir yanda da hayatları yıkılan bu masum çocuklar var.Her kim bu çocuklarin bunlari yaşamasına sebep oluyorsa iki katını kendisi yaşasın.


Not:Tabi bizim ülkemizde de daha kötü durumda olanlar var ama savaşı en çok yaşayanlar, Suriye'deki çocuklar olduğu icin onu paylaştım.

10 ay
Kışın sıcak tutacak mont tavsiyesi?

Soğuğa dayanıklı, ama boyle çuval gibi de olmayan?

10 ay
Ülkedeki ekonomiyi,refah seviyesini yükseltmenin tek yolu...

-Bilime, eğitime önem vermektir.

-Yatırımları bu yöne kaydırmaktır.

-Üretmektir.Her alanda, her konuda üretmektir.

-Ülkedeki tarımı yeniden modernize edersen, uzun vadede gıda ekonomin dışa bağlı kalmaz.

-Ülkede sanayi anlamında, teknoloji anlamında güzel tesisler kurarsan, uzun vadede ithal eden değil, ihraç eden ülke olursun.

-Otomotiv alanında mesela devlet fabrika kurmadı, neden çünkü 200 bin liralık arabaya 300 bin lira zaten kendisi vergi alıyor, eli ayağı değmeden hazineye para giriyor sözde.Ama böyle yapa yapa, senin paran değer kaybetti, çünkü sen uretmiyorsun, kimse senden birsey almıyor.Bu sefer 200 bin liralık araba 400 bin lira oluyor, sen de 500 bin vergi alacaksın ama yok.Bu sefer vatandaşının da cebinde o kadar para yok.Ne oldu bu sefer, hem paran değer kaybetti hem de artık hazinene vergi giremiyor.

-Kendin bir fabrika kursaydin,kurdursaydin ne olurdu, atiyorum 10 milyon TL bunun sermayesi olsaydı, argesi şuyu buyu...100 bin liraya mal edecektin.100 de vergi al 200'e sat.Tabi bunun bir sürü parçacısı, teknik servisi vb. derken yuz binlerce insanı işsizlikten kurtaracaksın.Urettigin arabayi illa ihraç da edeceksin atiyorum 150'den oradan da geldi.Yine bu ihraç ettigin ülkelere aracla ilgili yedek parçasından tut aksesuarina belki yüzlerce sirket tarafından bir sürü şey satılacak, oradan da ülkene giren parayı düşün.

Bakin sadece bir sektörden örnek verdim.Böyle her şeyi üretebildiginizi düşünsenize!Bu durumda ekonominin çökme ihtimali var mi?Dış devletler ne yaparsa yapsin kendini çeviriyorsun, çünkü dışa bağımlı olmuyorsun,üretiyorsun!Ama simdi en ufak bir şeyde senin ekonomin tepetaklak oluyor.Tabi ki salgındir, başka siyasi etkenlerdir ekonomini zayiflatabilir ama kendin üretirsen bunlardan asgari düzeyde etkilenirsin.

11 ay
Berat Albayrak istifa trollü

Inanilmaz sacma dil bilgisi hataları var.

Instagramdan duyuruyor.

Twitter hesabı kapanıyor.

İnanan var mı buna?

DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.