Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt
N

Yüzbaşı
28 Şubat 2011
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
2 üye
Görüntülenme (?)
38 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
N
geçen ay
KKTC(Kıbrıs) Yedek Astsubay Maaşı Ne Kadar Fark Ediyor?

Herkese merhaba,


Kardeşim yedek astsubay olarak 2 aylık eğitimini tamamladı ve şimdi astsubay olarak KKTC'de birlik çıktı kura çekiminde.


Kıbrısda maaş fark ediyor mu, ediyorsa ne kadar maaş alır acaba?

N
9 ay
Petlas 175*65*14 Kış Lastiği(snowmaster) Satılık
Merhaba arkadaşlar, aracımı sattığım için elimde kalan 4 adet kış lastiğini satmak istiyorum. Ürün özelliklerini görebilmeniz açısından hepsiburada sitesindeki satış linki de atıyorum. Zaten geçen sene ben de oradan almıştım.https://www.hepsiburada.com/petlas-175-65-r14-82t-snowmaster-w601-kis-lastigi-uretim-yili-2020-p-OTOZSU21400?magaza=LAST%C4%B0K%20OTONotlar;

# 4 lastik de satılıktır.

# Üretim yılı 2019'dur.

# Aracımla toplamda 1,5 yılda 4bin km yapmış biri olarak geçen sezon aldığım kış lastiği ile 400km ancak yapmışımdır. Zaten evden işe (ev-iş arası 5dk) kullanıyordum genelde.

# Toplam fiyat 800 TL'dir

# Lastikler Elazığ'da kayınvalidelerimin evinde şuan. Elazığ'da elden teslim olabilir. Ek olarak lastikler yanımda olmadığı için görsel yükleyemedim.
N
10 ay
2013 Audi A3 Hatchback Aldım Otomatik Vites, Fiyat Sizce Nasıl?
Merhaba arkadaşlar, dün itibariyle 2013 audi a3 hatchback 1.6 tdi ambiente Otomatik vites araç aldım. Fiyat 175.000

Km 110binde
Değişen, boya, hasar kaydı yok.
Ufak tefek çizik var.

Sizce nasıl?
N
geçen yıl
ÖTV'siz Araç Alımında Mirasçıların Feragat Etme Durumu
Merhaba arkadaşlar. Babaannemin %94 engelli raporu üzerinden araç almak istiyorum. 5 yıl geçmeden olası vefat durumundaki süreçle ilgili çok yazı okudum ama netleştiremedim bilgileri. Sizlere de danışmak istiyorum. Şunu da belirteyim, babaannemin araba dışında kayda değer mirası olmayacağı için ötv indirimi devam etmesi adına 5 yıl bekleyeceğim.

Şimdi 5 yıl dolmadan babaannemin vefat etmesi durumunda süreç nasıl işleyecek?

1) Babamlar 4 kardeşler, 3'ünden yana sıkıntı yok, görüştüm. Diğer amcamdan yana da sorun yok ama onun olası vefat durumu ve çocuklarının sorun çıkarma postansiyeli olabilir diye onun payına düşen ötv yi ödeyip aradan çıkarmak istiyorum.

Bunun için babaannem sağken bahse konu o amcamdan feragatname alıp onun payına düşen 1/4'lük ötv'yi ödemem halinde sorun ortadan kalkar mı? Böyle bir çözüm yapabilir miyim?
N
geçen yıl
İş yeri farklı ilde olanların il dışına çıkması nasıl oluyor?
Merhaba arkadaşlar. Babam ist.te ikamet ediyor ama kendine ait iş yeri bursada. Şimdi bursaya tekrar nasıl gidebilir? Ölüm vs dışında seyahat izin belgesi falan vermiyorlarmış doğru mudur?

Ben bugün interaktif vergi dairesinden mükellefiyet yazısı çıkardım. Birisi bu belgeyle il dışındaki iş yerine git gel yapabildiğini söylemişti. Aynı şekilde işlem yapan var mı? Bu belge yeterli mi acaba?
N
2 yıl
Vekaletle Araç Satışı,Çözüm Önerisi Olan Var Mı?
Merhaba arkadaşlar. İstanbul'da oturan(1000 km uzakta) yeğenim, gönderdiğim parayla bana bir araba aldı ve doğal olarak satışı üzerine aldı. Şimdi bu aracı benim bulunduğum ile getirecek ve devredecek. Kendisi bu hafta sonu gelecek ve devri de mecbur en erken pazartesi yapacağız. O da pazartesi günü gitmek zorunda. Pazartesi uçak bilet fiyatları da hem aşırı yüksek hem de saatleri çok uygunsuz.

Özet; şimdi ben yeğenimi pazar günü(uçak fiyatları uygun) göndersem daha sonra devri nasıl alabilirim bulunduğum ilde?
N
3 yıl
2006 model 206'ya 37bin verilir mi?
Selam millet, daha önce de 40bine kadar bütçeli otomatik vites araç tavsiyesi konusu açmıştım. Arayışım devam etmekte...

Geçen temiz bir 2006 model 206 x-design'a denk geldik. Fiyat 37bin. Araç hasarsız, boyasız orjinal. Içi dışı çok temiz. Km 90binlerde... Yanlız fiyat yüksek değil mi sizce?
N
3 yıl
40 Bin TL Benzin-LPG Otomatik Tavsiye
Selam arkadaşlar...
Ha sıfır aldık alacağız derken mal gibi kaldık açıkçası... Sıfır fiyatları ortada...

Şimdi 40 bin civarı ikinci el bir araç almak istiyorum. Şoförlük tecrübem yok ve bu nedenle en uygun fiesta modelleri geldi bana. Fakat öyle fiyatlar dolanıyor ki 2005-2006 modeller 40 bin yazıyor malum satış sitesinde... Bulamadım bir türlü eli ayağı düzgün bişey. Başka model tavsiyeniz ya da öneriniz olur mu?
N
3 yıl
Maya Programını Kolayca Çalıştırabilecek Laptop Tavsiyesi
Merhaba arkadaşlar. Bilgisayar destekli tasarım ve animasyon bölümünde okuyan kardeşim için bilhassa maya gibi ağır bir programı çalıştırabilecek çapta bir laptop bakınıyorum. Hiç olmazsa önümüzdeki 5 yıl ona yetebilecek bir şey olsa iyi olur. Bütçe en fazla 5000 olsa da daha azaltmaya çalışıyoruz. Önerileriniz nelerdir?
N
3 yıl
Kredili Mevduat Hesabı(Maaş Arkası Hesap) Faizleri Arttı
Merkez Bankası'nın faizleri arttırmasıyla beraber bankacılık sektöründeki ürünlerde de faiz artışları başladı. İlk etapta kredi faiz oranları ve mevduat faiz artışıyla başlayan dalga, son olarak KHM(Kredili Mevduat Hesabı) faiz artışıyla devam etti. Peki halk arasında maaş arkası hesap denilen KHM faiz artışı en çok kimleri ve nasıl etkileyecek, inceleyelim.


KMH(Kredili Mevduat Hesabı) Nedir? Neye Yarar?

Başta maaş çalışanları ve emekliler olmak üzere birçoğumuzun kredili mevduat hesabı mevcut. Peki halk arasında maaş arkası hesap olarak bilinen KMH nedir, neye yarar? Kısaca açıklamak gerekirse banka tarafından bireylere tanımlanan nakit avans hesabına Kredili Mevduat Hesabı denir. Şöyle ki banka tarafından maaş, gelir vb. durumlarınız dikkate alınarak tarafınıza bir kredi açılır. Bu krediyi istediğiniz zaman anında kullanabilirsiniz. Maaşınızın yetersiz kaldığı veya anlık küçük/orta çaplı nakit ihtiyacınız olduğu durumlarda, bankadan kredi çekmeyle uğraşmadan nakit avans limitinizi(KMH) kullanabilirsiniz.


Kredili Mevduat Hesabı Faizleri Arttırıldı!

Kredili mevduat hesabı olanlara 2018 temmuz ayının başından itibaren bankalarca sms gönderilmeye başlandı. Banka müşterilerine gönderilen mesajda, 1 Ağustos 2018'den itibaren geçerli olmak üzere Kredili Mevduat Hesabı faiz oranlarının arttırıldığı belirtiliyor. Şimdilik Vakıfbank başta olmak üzere bir kaç banka tarafından yapılan faiz artışı güncellemesinin diğer bankalar tarafından da devam ettirilmesi bekleniyor.

Vakıfbank'ın KMH faiz artışı bilgilendirme mesajına bakıldığında; aylık Kredili Mevduat Hesabı faizi %1,84 seviyesindeyken %2,02'ye yükseltilmiştir. Örnek bir kredili mevduat hesabı üzerinden faiz artışlarını inceleyelim;

Örnek; Ahmet bey 1000 TL'lik kredi mevduat hesabındaki 1000 liranın tamamını kullanmıştır. Bu tutarı da 1 ay(30 gün) sonra tekrar KMH hesabına yatırmıştır. Bahse konu 1 aylık kullanım için ne kadar faiz ödeyecektir?

→ Şu an itibariyle; 30 gün için yaklaşık(vergi vb. giderler dahil) 22 TL faiz ödeyecektir.

→ 01 Ağustos 2018 itibariyle; 30 gün için yaklaşık(vergi vb. giderler dahil) 24,2 TL faiz ödeyecektir.

Rakamlardan da görüleceği üzere 1000 liralık kredili mevduat kullanımına 30 gün için uygulanan faiz toplamı 2 ile 2,5 lira arasında artacaktır. Kredili mevduat hesabı her ne kadar ani nakit ihtiyaçlarımızı karşılama konusunda çok iyi olsa da en kısa sürede çekilen tutarı hesaba yatırmamız gerekir. Aksi takdirde ödenecek faiz tutarı ek masraf olarak karşımıza çıkacak ve bütçemizi bozacaktır.

Kaynak: http://www.krediverenbankalar.net/kredili-mevduat-hesabi-faizleri/
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.