Donanım Haber

Uygulama ile Aç Kapat butonu
Kayıt
Arama butonu
Y

Çavuş
24 Ekim 2005
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
28 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
Y
3 yıl
Mazda 3 1.6D Touring Motor Kaybı Hk.
Merhaba arkadaşlar,
Mazda 1.6D Touring 2012 model araç almak üzereyim, kafama bazı sorular takıldı. Araç orjinalinde motor devri 1750rpm iken 115BG güç ve 270NM tork üretiyor. Şu an baktığım araçta 163bin km'de ve 2830rpm'de 86 BG ve 221 NM tork üretmiş (testinde). Bana çok düşük geldi,sizce normal mi bu kadar kayıp. Bu araçlarla ilgili fikriniz nedir, sorunları çok oluyor mu? Kullanan tecrübesi olan arkadaşlar yardımcı olabilir mi?.

Şimdiden teşekkürler.
Y
3 yıl
Server Özellikleri Hakkında Tavsiyeleriniz
Merhaba arkadaşlar,
Şirketimiz için almayı düşündüğümüz en fazla 5 kullanıcının aynı anda muhasebe programını kullanabileceği, zaman zamanda uzak masaüstü bağlantı yapacağımız bir server almak istiyoruz. Aşağıdaki server sizce yeterli olur mu, eksisi artısı ne olur, Lütfen tecrübelerinizi paylaşır mısınız?

SERVER DETAYLARI
DELL T30 II E3-1225v5 1x8G 1x1TB, 1x305W PSU
DELL ROK Microsoft Windows Server 2012 R2 Foundation
SOPHOS XG 85 Firewall
SOPHOS XG 85 EnterpriseGuard with Enhanced Support
Y
8 yıl
KAPANDI-Yeni bir Websitesi Projesi
PROJE TAMAMLANDI. İLGİNİZE TEŞEKKÜRLER.
Y
8 yıl
BOSCH-Ürün yorumlarınız-WAQ20480TR,SMS30E02TR
Merhaba Arkadaşlar;
Araştırmalarım sonucu gerek fiyat gerekse de ihtiyaçlarımı karşılayacağını düşündüğüm aşağıdaki modellerde ürünleri satın aldım, ancak herşeye rağmen kullananlardan ve tecrübeli kişilerden ürün yada ürünler hakkındaki yaşadıkları deneyimlerini paylaşmalarını rica ediyorum,Şimdiden teşekkürler. Eğer var ise genel anlamda yaşadığınız problemler olabilir, önerileriniz olabilir vb.

BOSCH

WAQ20480TR-Çamaşır Makinesi
http://www.bosch-home.com/tr/%C3%BCr%C3%BCnler/%C3%A7ama%C5%9F%C4%B1r-ve-kurutma-makineleri/%C3%A7ama%C5%9F%C4%B1r-makineleri/WAQ20480TR.html?source=search

SMS30E02TR-Bulaşık makinesi
http://www.bosch-home.com/tr/%C3%BCr%C3%BCnler/bula%C5%9F%C4%B1k-makineleri/60-cm-geni%C5%9Fli%C4%9Finde/SMS30E02TR.html?source=search
Y
10 yıl
Teknik terimler sözlüğü-(Bilgisayar,Elektrik Mühendisliği, Tekstil,Otomotiv vb.)
Gün içerisinde farklı dallarda çoğu zaman ingilizce teknik terimlere ihtiyaç duymaktayız. Farklı meslek gruplarına göre değişen bu terimlerle ilgili hazırlanan bir dökümanı sizinle paylaşmak isterim.

İÇERİK

Elektrik Mühendisliği Sözlüğü
AB-Terimler sözlüğü
Bilgisayar terimler sözlüğü
Gemici dili
Kozmetik ile ilgili teknik terimler
Matbaacılık Terimleri
Ticari ve Hukuki Terimler sözlüğü
Pazarlama ve Satış terimleri sözlüğü
Muhasebe terimleri sözlüğü
İlaç ve Eczacılık Terimleri sözlüğü
Fono İngilizce Deyimler
Tekstil ile ilgili teknik terimler
Otomotiv ile ilgili terimler

ve daha birçok dalda verilen terimler dosya içerisinde bulunmaktadır. Dosya içeriğinin ekran görüntüsü aşağıdadır. Dosyayı aşağıdaki linkten indirebilirsiniz. İyi çalışmalar.İNDİRME LİNKİ

http://hotfile.com/dl/144210182/3f7253b/szlkler.rar.html
Y
11 yıl
Kablolu Uydunet Modem+Switcher+Access Point(Pikatel Airmax)=2 PC'den fazla internete girmiyor
Merhaba arkadaşlar;

Forumda bayağa bir araştırma yaptım ama sorunuma benzer bir sorunu yaşayan ve çözüme ulaşan konu bulamadım.


Evimde Scientific Atlanta Kablolu Uydunet Modem, ona bağlı bir switcher ve ona bağlı bir Access Point (Pikatel Airmax-101 )var. Amacım kablolu modem üzerinden kablosuz modemi kullanarak daha fazla internete girmeyi sağlamak. Ancak 1.kişi kablolu modemden giriyor ve 2.kişi de wireless ile Router'dan giriyorken 3. kişi internete giremiyor. Örneğin evde farklı bir pc yi internete bağlamak istediğimde wireless ile giren bir bilgisayara internet vermek istediğimde internete bağlı bilgisayarın birini internetten kesiyorum ve modemi resetliyorum ondan sonra giriyor. Yani işin özü Aynı evde 2'den fazla bilgisayar internete girmiyor. Sanırım IP ve DNS ile ilgili bir sorun. Sizce nasıl çözebilirim?Yardımcı olursanız sevinirim.
Y
12 yıl
Excelde köprü dizini hatası?
Merhaba arkadaşlar;

Daha önce Excel dosyasında köprüleme yaptım.Her bir hücrede farklı resimlere verilmiş köprüler var.Mesela C:\Resimler\\Manzara Resimleri\Resim.01 bir başkası \\Resimler\\Manzara Resimleri\Resim.02 diye gidiyor. Ancak nedense bilgisayarda şöyle bir dosya yolu oluşmuş C:\Documents and Settings\Resimler\Application Data\Microsoft\Excel

Bu kök dizininde de hiç öyle bir dosya yok.Şimdi ben kök dizinini nasıl değiştirebilirim hücrelerdeki dosya yollarını değiştirmeden.
Y
12 yıl
Flash belleğim içindeki bazı dosyalar görünmüyor.
Philips marka Flash belleğim içinde bulunan bazı dosyalar görünmüyor.Dosyalar gizli değil.Belleğimde 50 Mblık dosya var onlar görünüyor ama normalde Sağ tıklayıp Özelliklerde baktığımda yaklaşık olarak 1,5 Gb'lık yer kaplıyor.Ama onları neden görmüyor anlamış değilim.Yardımcı olursanız sevinirim.
Y
13 yıl
Wireless ile bağlantı sorunu
Merhaba arkadaşlar.Hp compaq nx6110 modelinde laptopum var.Evimde bulunan modem bilgisayar tarafından biraz uzaklıkla yan odadan tam dolu şekilde çekiyor ancak sadece modeme yaklaştığımda yada öok yakınında internete giriyor.Aynı model aynı bilgisayardan başka bir bilgisayar dairenin her tarafından rahatlıkla girebiliyor.Sizce donanımda bir sorun mu var ne yapabilirim size bilginiz var mı.Yardım ederseniz sevinirim.
Y
14 yıl
Ibm A20 için ethernet sürücüsü
Merhaba arkadaşlar elimde IBM A20 26284AG modelinde bir laptop var.Ethernet driverı gerekli nerden temin edebilirim.Ethernet driverının modeline nerden bakabilirim Everest Home Edition programıyla baktım ama göremedim.Bir fikriniz var mı arkadaşlar.Şimdiden tşkler.
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
DH Uygulaması
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
DH App Store Uygulaması DH Google Play Store Uygulaması
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
DH Mobil Uygulaması
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle