Donanım Haber

Uygulama ile Aç Kapat butonu
Kayıt
Arama butonu
E

Binbaşı
18 Ekim 2005
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
35 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
E
geçen yıl
G3930 vs G4400

Arkadaşlar ikiside elimde mevcut birini kullanıp diğerini satmam lazım biri sky lake biri kaby lake imiş kaby lake daha güncelmiş ama hangisi daha performanslı olur pek anlamam genel performans önemli oyun oynamıyorum internet fullhd video vs..

E
3 yıl
Huawei P spart 2019 telefon boşaltma.
Arkadaşlar tel hafızası dolmuş pc ye atıyorum okadar yavaşki 1 fotoğraf 10 saniyede gidiyor ''işleniyor'' yazısı var doğrudan aktarmıyor ek işlem yapıyor sanırım neden olabilir pc den telefonun içine girdim DCM içinde Camera klasörünü kes yapıştır yaptım masaüstüne sinir etti neden böyle yapıyor nek yazılım falanmı olması laızm
E
4 yıl
Kabin yenileme .
Arkadaşlar Elimden Kenwood S-58 eski stereo kolonlar var, tamamen orjinal ama suntası berbat halde arkada çökük var bazı yerleri dökülüyor.

Orjinal ölçüleri 50*25*24cm yani 30 LT, ben bu 30 Litrelik hacmi koruyarak şekliyle oynayabilir miyim yeni kabini kare yapabilir miyim mesela? Farkeder mi yoksa standart orjinal ölçülerinde yeni suntamı kestireyim? Ham suntayı çok çok ucuza alabiliyorum tanıdık var, kabin şekliyle oynayasım var ne dersiniz? Bide hava portunun yeri önemli midir?

Resimdeki kolonlar bendekiler değil aynı model örnek olsun diye koydum, bendekiler rezil durumda
E
4 yıl
Slim-Küçük Av receiver arıyorum
Arkadaşlar olabildiğince küçük hafif slim Av Receiver arıyorum DTS Dolby Digital prologic2 desteklesin bide Optik girişi olsun tamam gerektiğinde söküp kaldırabilmeliyim, frontları bile bookshelf olaran yapcam, anfi çıkışları 40-50 watt verse yeter var mı böyle modeller gören duyan paylaşırsanız sevinirim.
E
4 yıl
El yapımı 3 yollu kabinde toplam güç
Arkadaşlar elime hurda Sansui S815 3 yollu kabin çifti geçti etiket değeri 8 ohm 160W sadece basslar sağlamdı basların kendi değerleri mıknatısta yazmıyor (8 ohm garanti kendi Watt değerini bilemem)

Crossover aldım technics kabinden çıkma. Technics kabin değeri 8 ohm 260 Watt tı.

Tweeter ucuz buldum aldım philips pss mıknatıs değerleri 8 ohm 70W

Midrange çifti alıcam watt değerleri ne olmalı

Sansui bass lara hadi 100 Watt değer Tweeterler 70 Watt midrange 150 watt lık taksam desek...

Anfim Yamaha 100 Watt çıkışları var kabinin toplam yeni etiket watt değeri ne olur hesabı nasıldır ?

Midrange ve tweeterleri benim yerimde olsanız Watt değerlerini hangi aralıkta belirlersiniz gerekirse tweeteride değiştiririm
E
4 yıl
Arkadaşlar projem bitiyor Crossover yolda yardımınız lazım emek var.
Arkadaşlar Sansui kabin buldum revize ettim Crossoverı sökülmüştü Midrange tweeterleri ölüydü Allahtan wooferlar sağlam, orjinal kabin değeri 8 0hm 160 watt.
Technics SB-A33 ten çıkma Crossover aldım (Bunu orjinal kabin değeri 8 ohm 260W) (4 yollu çift bas ben bunu tek bas kullanıcam)

SORU 1 Midrange ve Tweterleri alıcam 8 ohm sabit bu tamam ama bunların watt değerleri bulabildiğim kadar yüksek mi almalıyım mesela twterlear 20 watt olsa Crossover mid ve tweterları gücüne göremi beslicek bu şekildemi çalışıyor ne yapmalıyım.

SORU 2 Birde bunda hava çıkış deliği yok, basslar boğulmazmı açmalımıyım açarsam bozulurmu kabin 60 Litre delik çapı ve takılacak boru uzunluğu ne olmalı standardı nedir.

30 yıllık kaplama ölüydü söktüm hasarları macunladım woofer toz kapakları yırtıktı yeniledim boyadım vs vs hazır.


E
4 yıl
SANSUİ KABİN REVİZEM Bİ GÖZ ATINIZ
Arkadaşlar birinden çok çok uyguna Sansui S815 Vintage kolon çifti aldım çok kötü durumdaydılar Mid-Twitterler bozuk yırtık ve Crossoverı içinde yoktu. Dış kaplamayı soydum mat siyah olacak

-30cm basları var Allahtan Sağlamlar toz kapakları yırtdıktı söktüm sıfırı geliyor,

Orjinal kolon değeri 8 ohm 160W.
-Tüm Bileşenleri 8 ohm alıyorum Watt larıda bulabildiğim en yükseklerini ayarlıyorum
-Twitter sipariş vercem resmini ekliyorum (8 ohm 70W),
-Midrange hoparlör daha bakmadım
-Crossover belirledim yurtdışından alıcam resimlerini ekliyorum (5-8 ohm 150W)

Çok anladığım mevzular değil varsa tavsiye uyarı vs bekliyorum teşekkürler.


E
4 yıl
Av Receiver, Vintage ekolayzır bağlantısı
Arkadaşlar elime Sansui SE300 ekolayzır geçti, AV Receiver anfime bunu nasıl bağlamalıyım hiç bilmiyorum yardımcı olur musunuz?
Resimleri ekliyorum.
Normalde Android Tv box kullanıyorum Sesi Hdmı ile alıyorum, bu anfiy olmazsa Pikap için kullanıcam

E
4 yıl
Android Tv Box Limit Max 600TL
Arkadaşlar bu hafta almam lazım limit 600 e kadar, tv bile izlemem Dolby True HD - DTS HD gibi teknolojileri desteklesin 3gbrem-32gb hafızaya denk bir tv box arıyorum bilmediğim arka model olabilir tavsiyelerinizi bekliyorum.
E
4 yıl
Arkadaşlar ne yaptıysam olmadı Kodiiii! Ses kesilmesi.
Arkadaşlar özene bözene bi sistem kurdum, soruna geçiyorum DTS -DOlby Digital izlerken 5 saniyede 1 ses tık kesilip geliyor bütün emeğimi çöpe atıyor, dts de daha belirgin.

Anfi Yamaha RX-V467 bu ve bundan önce başka anfide denedim aynı.
Önceki anfide optikle, yamahada hem hdmı hem optikle dededim aynı.
En son Antroid tv kaldı ondan şüpheleniyorum M8s mini 905 amlogic 2gb
Kodide ayarlar tamam 5.1 seçili doğrudan geçiş aktif ac3 ve dts seçili, android menüde sound digital output hdmı yada pcm seçiliyken aynı değişmiyor, tek seçeneğim android tv onuda değiştirisem ses ksilirse çöpe atıcam hepsini

Kodi harici uygulamalarda ses orjinal dönmüyor kodi şart onu gördüm, kodi sürümü 16.1 jarvis, 14 sürümünde usb medyayı görmüyor, 15 sürümünde durum aynı 17 sürümünde zaten dts seçeneyi yok! Çıldırıcam artık 3 gündür uğraşıyorum.
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
DH Uygulaması
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
DH App Store Uygulaması DH Google Play Store Uygulaması
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
DH Mobil Uygulaması
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle