Uygulama ile Aç Kapat butonu
Kayıt
Arama butonu

Teğmen
17 Ekim 2005
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme (?)
55 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
2 ay
Hidrofor Pompa Basınç (Bahçe Sulama Konusunda Yardım)

Merhaba, bahçede 5 tonluk bir su depom var ve hemen yanında hidrofor pompa var (resimdeki gibi), pompadan 32'lik kangal boru çıkışıyla bahçeye su basıyorum. Geçen yıl 32'lik üzerinden arıklara ve damlama olarak ağaçlara gidecek şekilde 16'lık 4 tane çıkış ile kullanmıştım. Arıkları sulamak çok uzun olduğu için bu yıl 32'lik boruyu arıkların başına uzatacağım. Sorum şu;


32'lik kangal boruyu 32'lik olarak devam ettireyim mi yoksa maşon ile 40'lığa çevirsem bir faydası olur mu? Teşekkürler.5 ay
Einhell Akülü Çapa Makineleri

Merhaba, 1000 metrekarelik bir bahçem var. İçerisinde harım yapıyoruz kendimize göre. Zemin düz ama irili ufaklı taşlar var. Büyük taşları fırsat oldukça topraktan dışarı atıyorum. Einhell'in iki tane zemin çapası var, linklerini ekleyeyim. Sizce bunlardan biri benim işimi görür mü? Geçen yıl açtırdığım arıkların ortasını bunlardan biriyle sürecek şekilde kullanmayı düşünüyorum. Şimdiden teşekkürler.amazon
Einhell Elektrikli zemin çapası GC-RT 7530 (750 W, 30 cm çalışma genişliği, 200 mm çalışma derinliği, 4 sağlam doğrama bıçağı, katlanabilir kılavuz kiriş, kablo gerginliği azaltma)
https://www.amazon.com.tr/Einhell-7530-%C3%A7al%C4%B1%C5%9Fma-Arbeitstiefe-katlanabilir-Fuehrungsholm/dp/B00SCTJDR2/ref=sr_1_1?__mk_tr_TR=%C3%85M%C3%85%C5%BD%C3%95%C3%91&crid=3EEPDND0O0YK3&keywords=einhell+%C3%A7apa&qid=1673800351&sprefix=einhell+%C3%A7ap%2Caps%2C138&sr=8-1


amazon
Einhell Akülü zemin çapası GE-CR 18/20 Li E-Solo Power X-Change (18 V, Li-Ion, elektronik devir sayısı ayarı, 4 doğrama bıçağı, ilave sap, pil ve şarj cihazı dahil değildir)
https://www.amazon.com.tr/dp/B09VPRDHCM?ref_=cm_sw_r_apin_dp_7C1MF1ZSS737BE0QDG7D
2 yıl
Ofis İçin Çok Fonksiyonlu Siyah Beyaz Yazıcı

Merhaba,


Ofis için aylık ortalama 5000 basım civarı kullanacağımız siyah-beyaz bir fotokopi makinesi arıyorum. Ağ üzerinden de kullanılacak. Çift taraflı yazdırma desteği de olması gerekiyor. Önerilerinizi bekliyorum.

2 yıl
Ucuz Ankastre Ocak Önerisi

Merhaba, bahçe evi için bir ocak bakıyorum. Önceliğim ucuz olması, kumtel ko-40'lara baktım ama başka önerisi olanlar yazarsa sevinirim. Tüp ile kullanacağız. Teşekkürler.

2 yıl
Dondurucu/Soğutucu Çevirme Özelliği Olan Buzdolabı Önerisi

Merhaba, 5.000TL bütçeye kadar dondurucusu soğutucu olarak da kullanılabilen bir buzdolabı arıyorum. Evde ayrıca dondurucu olduğu için buzluk kısmına şimdilik ihtiyaç yok ama ileride şartlar değişebilir diye sadece soğutucu almak istemiyorum. Buzluk altta ya da üstte farketmez. Renk de sorun değil. Genişlik maksimum 78cm civarı olması gerekiyor.Samsung RT46K6000WW/TR 468

Samsung RT46K6000S8/TR 468 (Üstteki ile sadece renk farkı var sanırım)

Samsung RT46K6360WW/TR 468 (bunun da fiyatı 5000TL üzerinde ama bariz fark varsa oraya da çıkabilirim)


Samsung harici soğutucu/dondurucu çevirme özelliği olan başka marka var mı onu göremedim. Benim için marka farketmiyor. Yardımcı olursanız sevinirim.

2 yıl
Video Düzenleme İçin Laptop Önerisi

Arkadaşlar merhaba,


Hali hazırda 27'' 2013 Late iMac kullanıcısıyım. Uzun süredir kullandığım emektarın emeklilik vakti geldi ve dışarıda da düzenleme yapabileceğim bir laptop istiyorum. Macbook Pro alamayacağım.


Video düzenleme amaçlı laptop önerisi istiyorum. 15.6'' ekran boyutu düşünüyorum. 27'' den geçiş zor olacak ama 13 ile falan hiç yapamam sanırım. Normalde iMovie kullanıyordum ama Premiere Pro ya da Windows'un kendi düzenleme programını kullanabilirim. 10.000TL'ye kadar bütçe düşünüyorum (iMac'i satacağım). Yardımcı olursanız sevinirim.


Not : Video düzenleme derken efekt vs kullanmıyorum. Daha çok kesme, bölme, ekleme, video üzerine ses ekleme, resim üzerine ses ekleme vs. Ama uzun videolar düzenliyorum. 5-6 saate kadar oluyor. Çoğunluk da 1 saatlik videolar. Şimdiden teşekkürler.

3 yıl
Yardım : Manfrotto Compact Action Round Plate

Merhaba Manfrotto tripodun plate denilen bağlantı kısmını kaybettim. Orijinali 100TL'den pahalı. Ucuz yollu bir çözüm önerisi olan var mı acaba?

3 yıl
Uydu Alıcılı IPTV Cihaz Önerisi
Merhaba, Digiturk'ü iptal ettim. IPTV üyeliği aldım, uygulama üzerinden izliyorum ama hanım çok uğraştırıcı diyor. O yüzden uydu alıcılı bir receiver almayı planlıyorum. Next 2000 ya da başka hangi cihazları önerirsiniz?
3 yıl
Samsung Smart Hub İndirme Problemi
Merhaba Samsung ue40ju6570 model tv var. Aldığımdan beri smart hub'u kuramadım (ilk denedim olmadı, sonra da lazım değil diye uğraşmadım. Smart hub indirme için internet bağlantısı vs yapıyorum. Daha sonra 3. aşamada indiriliyor, bu internet hızınıza bağlı olarak biraz zaman alabilir yazıyor ve o ekranda kalıyor. 1 saat de beklesem indiremiyor. Ne yapmam lazım yüklemek için acaba?
4 yıl
MacOS Mikrofon Tavsiyesi
Merhaba, Macbook Pro ve iMac'de kullanmak üzere mikrofon arıyorum. Direk girişlerde sıkıntı oluyormuş, sanırım usb'li modellere bakmam gerekiyor. Youtube videoları için ses kayıt yaptığımda kullanacağım. Dış sesi engelleyip benim sesimi net kaydetmesi yeterli. Çok yüksek fiyatlılara bakmıyorum. Uygun bir model tavsiyesi olan var mı acaba?

Not : 200TL'ye kadar olabilir.
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
DH Uygulaması
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
DH App Store Uygulaması DH Google Play Store Uygulaması
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
DH Mobil Uygulaması
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle