MİNİ SÜRÜM

Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt

Yüzbaşı
13 Eylül 2010
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
64 üye
Görüntülenme (?)
57 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
4 gün
CHPLİ BAKIRKÖY, KADIKÖY, ATAŞEHİR, MALTEPE, KARTAL BELEDİYELERİNDE İŞÇİ GREVİ

CHP'li belediyelerde isyan büyüyor: Dün Maltepe bugün Kartal Belediyesi'ndeki işçiler grevde

CHP'li belediyelerde grev dalga dalga yayılıyor.


Bakırköy, Kadıköy, Ataşehir ve Maltepe Belediyesi'ndeki işçilerin grev kararı almasının ardından bugün de Kartal'daki işçiler grev kararı aldı. Genel İş Sendikası ile Kartal Belediyesi arasında toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde anlaşma sağlanamaması üzerine, belediye binası girişine grev kararı asıldı.


İstanbul'da CHP'nin yönettiği belediyelerde toplu iş sözleşmesi görüşmelerinden bir sonuç çıkmayınca peş peşe grev kararları alınmaya başladı.

Grev krizinin ilk ateşi Bakırköy Belediyesi'nde yandı. Emekçiler, uğradıkları haksızlıkların giderilmesini ve daha iyi şartlar altına imza atmak istediklerini dile getirdi.

Toplu sözleşme hakları için basın açıklaması yapan Bakırköy Belediyesi işçilerinin eylemine katılmak isteyen Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu, işçiler tarafından ıslık ve alkışlarla protesto edildi. Tepkilerin ardından Kerimoğlu, eylem alanından hızla uzaklaşmak zorunda kaldı.


KADIKÖY'DE GERİYE ÇÖPLER KALDI


Kadıköy Belediyesi'ndeki 2 bin 300 işçi de gerçekleşen toplu iş sözleşmesi görüşmelerinden anlaşma çıkmaması üzerine grev başlattı. Kadıköy Belediyesi işçilerinin günlerce süren grevi, Belediye ile DİSK Genel-İş Sendikası arasında yapılan anlaşma ile sona erdi.

Grevin ardından akıllarda Kadıköy cadde ve sokaklarında oluşan çöp dağları kaldı.


Ardından Ataşehir Belediyesi'nde benzer bir durum yaşandı. Türkiye Genel Hizmetler İşçileri Sendikası'na (Genel-İş) üye Ataşehir Belediyesi işçileri ile belediye arasında yapılan Toplu İş Sözleşmeleri (TİS) görüşmeleri karara bağlanmadı. İşçiler bunun üzerine grev kararı aldı.

Karar sonrası Ataşehir'de çöp yığınları oluştu, vatandaşlar isyanlarını sosyal medyada dile getirdi.


Dün, Genel-İş Sendikası ile Maltepe Belediyesi arasında bin 500 işçiyi ilgilendiren toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde anlaşma sağlanamaması üzerine Maltepe Belediyesi işçileri de greve gitti.


Gülsuyu'nda bulunan Maltepe Belediyesi Temizlik İşleri Şantiyesi'nde toplanan işçiler, 24.00 itibarıyla "Bu iş yerinde grev var" yazılı pankartı bina girişine astı.

Burada işçiler çeşitli sloganlar atarken, çok sayıda çöp kamyonu şantiyeye dönerek iş bıraktı.


Grev kararı sonrası Maltepe’deki bazı sokaklarda çöp konteynerleri doldu taştı. Taşan çöpler, yerlerde birikirken mahalle sakinleri duruma isyan etti. Bir mahalle sakini, "Gördüğümüz üzücü bir manzara. Yakında ekmek aldığımız bir yer var. Başka bir arkadaşımız da bir şeyler satıyor. Bu manzarayla karşılaşmayı biz de istemiyoruz. Korona sıkıntısıyla uğraşırken bir de çöp ve benzeri şeylerle uğraşmayı istemiyoruz açıkçası" dedi.


BU VİRÜSTEN DAHA TEHLİKELİ"

Bir başka mahalle sakini ise, "Bu vaziyete bakar mısınız? Kar oldu, yemeğe tuz atacak kadar tuz atmadılar bu yollara ana arterler de dahil. Bu ne Allah aşkına. Biz şehirde mi yaşıyoruz köyde mi? Virüs aldı götürüyor. Bu virüs değil de nedir. Bu virüsten daha tehlikeli değil mi. Çok yazık" diye konuştu.

Öte yandan gece saatlerinde grev yapan işçiler Zümrütevler’de bulunan belediyeye ait garajda toplanarak ateş yakarken gündüz kurulan semt pazarının kaldırılmasının ardından yerlerde çöp birikintileri kaldı.


Maltepeliler toplanmayan çöplere isyan etti: Bu ne rezillik Allah aşkına, virüsten daha tehlikeli değil mi bu?

Maltepe Belediyesinde çalışan 1500 işçiyi kapsayan toplu iş sözleşmelerinde anlaşma sağlanamaması üzerine dünden itibaren grev başladı. Maltepe'de sokaklarda çöp yığınları oluştu.


Grev kararı sonrası Maltepe'deki bazı sokaklarda çöp konteynerleri doldu taştı. Taşan çöpler, yerlerde birikirken mahalle sakinleri duruma isyan etti. Bir mahalle sakini, 'Vaziyete bakar mısınız? Kar oldu, yemeğe tuz atacak kadar tuz atmadılar bu yollara ana arterler de dahil. Bu ne Allah aşkına. Biz şehirde mi yaşıyoruz köyde mi? Virüs aldı götürüyor. Bu virüs değil de nedir. Bu virüsten daha tehlikeli değil mi. Çok yazık.' ifadelerini kullandı.


DÜN MALTEPE BUGÜN KARTAL

Maltepe Belediyesi'nde çöp dağları baş gösterirken, komşu ilçe Kartal Belediyesi'nde de aynı manzaraların yaşanması yakın. Çünkü Kartal Belediyesi'nde de toplu iş sözleşmesi (TİS) görüşmelerinde belediye yönetiminin taleplerini kabul etmemesi üzerine Genel-İş İstanbul Anadolu Yakası 1 No’lu Şube üyesi işçiler grev kararı astı.

İşçiler, “Sözleşme hakkımız söke söke alırız. Bu daha başlangıç mücadeleye devam. Sözleşme hakkımız grev silahımız. Kahrolsun işçi düşmanları. Kartal halkı emekçine sahip çık” sloganlarını attı.


AVCILAR'DA DA GREV VAR

Tüm Belediye ve Yerel Yönetim Hizmetleri Emekçileri Sendikası (TÜM BEL-SEN) üyesi çalışanlar da Avcılar Belediyesi'yle Toplu İş Sözleşmesinde yaşanan sorunları nedeniyle eylem yaptı.

İşçiler uğradıkları haksızlıkların giderilmesini ve daha iyi şartlar altında toplu iş sözleşmesine imza atmak istese de belediye başkanları şartları kabul etmedi.


Bu durumdan ise sadece işçiler etkilenmedi. Pandemi döneminde çöplerin toplanmaması ve belediye işlerinin aksaması vatandaşları rahatsız etti.


Maltepe'de çöp dağları oluştu: Vatandaşlar isyan etti

Maltepe Belediyesi'nde çalışan bin 500 işçiyi kapsayan toplu iş sözleşmelerinde anlaşma sağlanamaması üzerine dünden itibaren grev başladı. Maltepe'de sokaklarda çöp yığınları oluştu.


Bakırköy'den sonra Kartal Belediyesinde de işçiler grev kararı aldı

CHP'li Kartal Belediyesi'nde çeşitli birimlerde çalışan işçilerin bağlı bulunduğu Genel İş Sendikası grev kararı aldı. Alınan karar belediye binasına asıldı. Çevik kuvvet ekipleri belediye binası çevresinde geniş güvenlik önlemleri aldı.


1 https://www.yenisafak.com/gundem/chpli-belediyelerde-isyan-buyuyor-dun-maltepe-bugun-kartal-belediyesindeki-isciler-grevde-3600725


2 https://mobile.twitter.com/hashtag/Chp%C3%87%C3%B6pleriyleD%C3%B6nd%C3%BC?src=hashtag_click


3 https://eksisozluk.com/maltepe-belediyesinin-grev-kiriciligi-yapmasi--6839749


Tam akp oyları düşüyor derken şu olan şeylere bak arkadaş. Hayır yani en azından bu belediye başkanlarına parti yönetiminden bir tepki gelir, bunlara parti içi bir yaptırım uygulanır. Bu da yok. Şayet parti içinde varsa böyle birşey ben henüz görmemişim. Bu tip andavalların da akp nin başımıza bela olmasında çok büyük katkıları var. Herşeyi geçtim bu pandemi döneminde belediye yönetiminin yapmış olduğu şu işgüzarlığa bakın. Bu belediye başkanlarının insan hayatına önem falan verdiği de yok. Ne diyim yani.

3 hafta
ZYXEL İKİ MODEMİ KABLOSUZ OLARAK BİRBİRİNE BAĞLAYAMIYORUM
https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/a8/13/11/a81311027cc7bc92db7f227156118412.png&t=0&width=480&text=1
https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/bf/05/cf/bf05cff3598a5aec86f31525edeaae06.png&t=0&width=480&text=1
https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/30/21/41/302141445d9f840fbfe39975788bd242.png&t=0&width=480&text=1
https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/1f/a6/e7/1fa6e7bb5eceeea3bb2e0c9055e3306a.png&t=0&width=480&text=1
https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/f1/ba/56/f1ba56b163d5198c105dfc0e93926bac.png&t=0&width=480&text=1
https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/63/72/b1/6372b1cd71dbd800e5d291d99ac83893.png&t=0&width=480&text=1
https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/77/25/36/7725368bb58db2f767ec70ec56f5558e.png&t=0&width=480&text=1


Arkadaşlar merhabalar herkese kolay gelsin. Bende iki adet zyxel marka modem mevcut. Birini kablosuz ACCES POİNT olarak kullanmak istiyorum ama bir türlü başaramadım. Her iki modemi kablo ile birbirine bağlayınca< sorun olmuyor çalışıyorlar ama kablosuz bunu asla başaramıyorum. Asıl internetin bağlı olduğu modem biraz daha yeni köprü wifi sinyalini daha uzağa yayma amacıyla kullanacağım modem daha eski. Yukarıdaki ilk üç resim yeni modeme yani asıl internetin bağlı olduğu modeme ait. Diğeri dördü ise eski köprü wifi sinyalini yayma amacıyla kullanacağım modeme ait.


Şimdi konuya gecicek olursak youtubedaki videolardan izlediğim kadarıyla ilk olarak asıl yeni ana modemden başladım. Onda sadece MAC adresi girdim ve de wifi şifresi WEP türünden ayarladım. Tabi birde WPS yi kapattım. Daha sonra eski köprü olacak modemin ayarlarına girip onda da wifi şifresi WEP şeklinde ayarladım. Aynı menüde bant genişliği var onu da yeni modemle aynı yaptım 6 seçeneğini seçtim. Ardından onda WPS yi kapattım. Sonra ev ağına gidip DHCP yi kapattım ve de iki modem çakışmasın diye modem ayarlarına giden ip yi değiştim. Yeni modem 192.168.1.1 iken eskisini 192.168.1.2 yaptım. Ardından genişbant ayarlarına gidip MYIS olan menüleri köprü olarak değiştirdim.


Acaba yanlış yaptığım veya eksik yaptığım birşey var mı diye burada konu açma ihtiyacı hissettim. Yukarıdaki VİDEODA 3.12 den sonra 802.11.BGN li bir menüde işlem yapıyor. Dün ben iki modemde de bunu yaptım ve de üstüne yeni yani ana, internetin bağlı olduğu modemde DHCP yi kapatmayı denedim ama olmadığı gibi wifi da bağlanamadım üstüne kablolu bilgisayara bağlayınca da modem ayarlarılarına da erişemedim. Her iki modemde de bunu yaşadım ve mecbur modemleri RESETLEYİP ayarları bir daha baştan yapmak zorunda kaldım.


Eski yani köprü olucak modemin DSL portu çalışmıyor. Galiba şimşek mi çaktı da yıllar önce modem bu şekilde bozuldu. Acaba dsl portundan başka bir yeri de mi hasar gördü de modem kablosuz köprü işini başaramıyor. Hayır kablo ile sıkıntısız olur şu iş ama kablosuz bir türlü başaramadım bunu. Birde yeni yani asıl internetin bağlı olduğu modem de DHCP yi kapatmadım. Acaba bu tür ayarlardan birinde yanlışlık veya birini eksik mi yaptım.

4 ay
BOYLER Mİ DAHA İYİ SULU KAZAN MI?

Arkadaşlar merhabalar. Evime kalorifer tesisatı döşetmeyi düşünüyorum. Bulunduğum bölgede doğal gaz tesisatı olmadığı için kombi taktıramıyorum. iki katlı evimin bodrumuna katı yakıtlı normal kalorifer kazanı koyduracağım. Fakat sıcak su için iki farklı seçenek varmış bir boyler birde sulu kalorifer kazanı. Sizce hangisini kullanmalıyım. Ve de bu tür ürünlerde marka çok fark ediyor mu?


Kalorifer işi için 3 firma işle görüştüm. Eve gelip keşif yaptıktan sonra söyledikleri fiyat herşey dahil 17 bin 800 ile 19 bin arasında. Ve kullandıkları kazan markaları ünmak, daiwa, tepa ve akfer. Kullandıkları petek markaları ise eca, termodinamik, vaillant. Boru olaraksa hepsi kompozit dışarıya ısı vermeyen boru kullanıyorlar. Ve de hepsi uzunluğu 1 metre yüksekliği 60 cm olan petek koyuyorlar her odaya. O şekilde fiyat hesapladılar.


Özelikle eca marka petek bana çok övüldü. Tamam her yerde herkes demirdöküm plus en iyisi falan diyor ama sanırım diğer peteklerden fiyatı daha yüksek. Acaba fiyatına değer mi fiyat performans açısından iyi bir marka mı? Ayrıca yıllardır bir numara olarak gösteriliyorlar. Acaba buna bağlı olarak en çıkan ürünlerinde ticari açıdan biraz daha ucuz olsun daha çok para kazanıyım diye kalitesiz üretim yapıyor olabilirler mi sizce?

5 ay
Ankara Whatsapp Grubu
https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/e8/74/54/e87454b31f8dfff3372d9064a7440498.png&t=0&width=480&text=1


Gerek ankara ile bağlantılı gerekse ankara ile alakasız insanlardan oluşan kızlı erkekli çok güzide whatsapp grubumuza herkes davetlidir. Gruptaki hemen hemen herkes 25 yaş üstü olmakla beraber çok seviyeli ve saygılı muhabbet dönüyor. İlgililere duyurulur :)


https://www.facebook.com/unsupportedbrowser


https://eksisozluk.com/ankara-eksi-sozluk-whatsapp-grubu--6595067

5 ay
Ridvan Dilmen Ntv de Feto ve Futbol Iliskisini Acikladi


Ridvan Dilmen ntv de %100 futbolda kim var kim yok herkese salladi. Fatih Altayli dan tut Rasim Ozan Kutahyali ya kadar herkes şu an birbirine girmiş durumda. Program yayınlandığından beri bütün spor kamuoyu Rıdvanın bu açıklamalarını konuşuyor.


https://www.yenicaggazetesi.com.tr/service/amp/ridvan-dilmenden-zehir-gibi-aciklamalar-rasim-ozan-kutahyali-ibrahim-seteni-topa-tut-303066h.htm

5 ay
Ridvan Dilmen Ntv de Feto ve Futbol Iliskisini Acikladi

Ridvan Dilmen ntv de %100 futbolda kim var kim yok herkese salladi. Fatih Altayli dan tut Rasim Ozan Kutahyali ya kadar herkes şu an birbirine girmiş durumda. Program yayınlandığından beri bütün spor kamuoyu Rıdvanın bu açıklamalarını konuşuyor.
https://www.yenicaggazetesi.com.tr/service/amp/ridvan-dilmenden-zehir-gibi-aciklamalar-rasim-ozan-kutahyali-ibrahim-seteni-topa-tut-303066h.htm
9 ay
SWF DOSYASINI BAŞKA BİR VİDEO FORMATINA ÇEVİREMİYORUM LÜTFEN YARDIM EDİN

Arkadaşlar herkese kolay gelsin. Aşağıda linkte koyduğum swf uzantılı videoyu bir türlü mp4e sorunsuz bir şekilde çeviremiyorum. Hep videonun ilk 4 saniyesi çevriliyor gerisi yok. Denemediğim video conventer kalmadı. ThunderSoft Flash to Video Converter, Wondershare UniConverter, Wondershare Video Converter Ultimate, Xilisoft Video Converter Ultimate, Aiseesoft Total Video Converter, Format Factory, Any Video Conventer denediğim programlar. Ayrıca bu programların hepsi son sürüm full lisanslıydı. Birde aşağıda linkteki siteyi de swf yi mp4e çevirmek için denedim ama sonuç alamadım.

Arkadaşlar sanki bu dosya özellikle üzerinde oynama yapılmasın diye oluşturulmuş gibi geliyor bana. Yukarıdaki resimde görüldüğü gibi lisanslı full gom player plus ile açtığımda ayrı bir ilerleme çubuğuyla karşılaşıyorum ve oradan ileri geri sarabiliyorum.

Sizin bu dosyayı mp4e çevirmeyle alakalı başka bir yönteminiz veya bildiğiniz bir program var mı? Yoksa dosyayı şu anki formatıyla olduğu gibi kullanmaya devam etmekten başka bir seçeneğim yok mu?

https://anyconv.com/tr/swf-to-mp4-donusturucu/

https://drive.google.com/file/d/1EjxzKpUgUUu1kup1w31A9WtQLWcNW8dN/view
10 ay
POSİTİVE BELGESEL VİDEO
çeşitli konularda ilginç videoların paylaşıldığı hoş bir youtube kanalı. umarım bu tür kanalların sayısı zaman ilerledikçe artar.

https://www.youtube.com/channel/UCkghsYmTqiQukcKMRGoUvJw


12 ay
TRABZONSPOR WHATSAPP GRUBU
geçen yıl
İSTANBUL'DA ÖLDÜRÜLEN TRABZONSPOR TARAFTARI
Arkadaşlar bu haberin başlığı açılmadığını görünce ben açıyım dedim. Dünkü Trabzonspor-Fenerbahçe maçını Trabzonspor'un 2-1 kazanmasına sevinen 18 yaşındaki kardeşimiz İstanbul Büyükçekmece'de öldürüldü. Başlarım şimdi maçına da galibiyetine de şampiyonluğuna da. Biz ne zaman gibi eğlenmesini becerebilicez merak ediyorum.

https://www.milliyet.com.tr/gundem/derbi-eglencesi-olumle-bitti-6135282

https://www.61saat.com/futbol/trabzonsporlu-genc-gurultu-yapiyor-diye-olduruldu-h719199.html
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.