MİNİ SÜRÜM

Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt

Yüzbaşı
25 Eylül 2005
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
12 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
7 yıl
..::MOTOSİKLET EKİPMAN ÖNERİSİ::..
Arkadaşlar merhaba; yakında alacağım Honda CBR 250R motosiklet için öncesinde mont, pantolon, eldiven ve kask araştırmasına giriştim. İnternetten bulduğum modeller, mont:revit jupiterhttps://www.motoavm.com/ProductDetails/-revit-jupiter-mont-kirmizi/-/2646 , pantolon: revit dakarhttps://www.motoavm.com/ProductDetails/-revit-dakar-pantolon-siyah/-/2579 , eldiven: revit torxhttps://www.motoavm.com/ProductDetails/-revit-torx-eldiven-siyah/-/2574 , kask: LS2 FF396 DYNASTYhttps://www.motoavm.com/ProductDetails/-ls2-ff396-dynasty-siyah-beyaz-kask/-/1610 . Ekipman için yaklaşık olarak bütçe 2000 TL civarı, bu bulduklarım da o fiyata yakın seviyede ürünler, bu ürünleri daha önce kullananlar var mı veya nasıl bir ekipman kombinasyonu önerirsiniz, şimdiden teşekkürler.
7 yıl
..::HONDA CBR 250R 2014 (ÇİFT FARLI MODEL)::..
merhaba arkadaşlar; honda cbr 250r 2014 çift farlı model almaya karar verdim ancak honda yetkilileri ile konuştuğumda bu yeni kasa mayıs sonu gibi bayilerden temin edilebilecekmiş. 27 şubattaki motosiklet fuarında sipariş edildiğinde daha erken tarihlerde alabileceğimi duydum. Ben fuarda o modelin ön siparişini verdiğimde İstanbul dışındaki bayilerin herhangi birinden teslim alabilir miyim yoksa sadece İstanbul'dan mı teslimat yapılır. Bilgisi olanlar yardımcı olursa sevinirim, şimdiden teşekkürler.
9 yıl
..::FORD FIESTA KUMANDA SORUNU; TEK KAPIYI AÇIYOR::..
selamlar; 2005 model ford fiesta aracımın kumandasından açma düğmesine bastığımda sadece şoför kapısı açılıyor, art arda 2 defa açma düğmesine bastığımda önce şoför kapısı, sonra tüm kapılar açılıyor ancak düğmeye bir kere bastıktan sonra 2-3 saniye geçince tekrardan açma düğmesine basınca tüm kapılar açılmıyor. kilitlemede sıkıntı yok, kapatma düğmesine basınca tüm kapıları birden kilitliyor, kumandada da sıkıntı yok, hatta kontak üzerinden tekrardan kumandaya programlama yaptım, sigortada da bir sıkıntı olsa hiç çalışmazdı zaten, kapı üzerinden anahtarla açtığımda tüm kapılar açılıyor ama kumanda üzerinden aynı işlemi yapınca 2 defa açma düğmesine basmak durumundayım. pazartesi sanayiye gideceğim ama zaman kaybetmek istemiyorum, direkt çözüm yoluna girmek istiyorum, hatta halledebileceğim bir olaysa kendim de halledebilirim, sorun ne olabilir? şimdiden teşekkürler.
10 yıl
..::NIKON D90 SENSÖRÜNDE ÖLÜ PIXEL SORUNU::..
selamlar, nikon marka d90 model makinada yüksek isolarda çekim yaptığımda parlak yeşil, düşük isolarda çekim yaptığımda beyaz renk görülen örnek fotoğraftaki gibi ölü pixeller mevcut. fotoğrafı bilgisayara attığımda o noktalar yine görülmekte, yani sorun makinadaki LCD ekranda değil. makinayı 2010 ocak ayında teknosadan 2 yıl karfo-karacasulu garantili aldım. ben makinamı servise göndersem değişim mi tamirat mı yaparlar, bu sorunu garanti dahilinde mi çözerler. daha önce böyle bir şeyle karşılaşan, gören veya duyan olduysa bu konu hakkında bilgilendirirse ona göre hareket ederim, şimdiden teşekkür ederim.

10 yıl
..::NIKKOR 70-300 VR Mİ NIKKOR 55-300 VR Mİ?::..
selamlar;
nikkor 70-300 vr modeli ile 55-300 vr modelinden birisini alacağım ancak kafama takılan birkaç soru var. 55-300 vr daha yeni bir lens ama dx formatında olmasından ötürü köşe kararlamaları yapar mı? 2 lensin keskinlik kalitesi birbirlerine kıyasla nasıl ve 70-300 vr yi almak için o aradaki fiyat farkını vermeye değer mi? fotografiumdaki fiyatlar 55-300 vr için: 896,84 TL, 70-300 vr için: 1319,00 TL.
10 yıl
..::NIKON 50 MM 1.8D LENS HAKKINDA BİR SORU::..
selamlar;
nikon 50 mm 1.8D serisi lenste diyafram halkası mevcut, bu lensi kullanırken makinenin pozlama ayarını diyafram öncelikli moda getirdiğimizde enstanteneyi otomatik olarak ayarlayabiliyor mu, veya diyafram halkasından ayarladığımız değeri dijital olarak göstergede görebiliyor muyuz?
10 yıl
..::MARŞ DİNAMOSU BOŞA DÖNÜYOR???::..
selamlar;
2005 model ford fiesta aracı çalıştırdığımda marş dinamosu dönüyor ama ateşleme yapmıyor, sanki boşa dönüyor gibi ses veriyor. daha önceleri 2. seferde kontağa basınca çalışıyordu ama bu deneme sayısı zamanla artmaya başladı, bir de motor sıcakken daha sık yapıyor bu sıkıntıyı. sebebi kömürden mi dişliden mi yoksa bobinden mi kaynaklı olabilir? daha önce bu sorunla karşılaşan olduysa ne gibi bir çözüm buldu?
şimdiden teşekkürler...
10 yıl
..::NIKKOR AF-S VR "70-300" MM f/4.5-5.6G IF-ED LENS HAKKINDA SORU::..
selamlar;
1 seneden fazla süredir nikon d90 makine ve nikkor 18-105 mm vr lens kullanmaktayım. çektiğim fotoğraf tarzı doğrultusunda daha fazla zoom yapan bir lens ihtiyacım olduğunu anladım ve nikkor 70-300 vr lensi araştırmaya başladım. 70-300 vr nin çektiği fotoğraflara baktığımda netliği-keskinliği ve ışık kalitesi bana 18-105 vr den daha yetersiz gibi geldi. bu durum bendeki bir yanılsama mı yoksa 70-300 vr gerçekten benim analiz ettiğim gibi mi? bir de 70-300 vr ile çektiğiniz fotoğraflar varsa eklemeniz daha çok yardımcı olur bana.
şimdiden teşekkürler...
11 yıl
..::NIKON SERVİS GARİPLİĞİ::..
selam arkadaşlar, daha geçen ay izmir nikon serviste d90 model makinenin 200 tl ye değiştirdiğim focusing screen i ankara nikon serviste 50 tl ye değiştirildiğini öğrendim. zoruma gitti, yadırgadım, garipsedim, kınadım bu olayı. bilgilerinize...
11 yıl
..::LENS İÇİNDEKİ TOZLANMA VE KİRLİLİK SORUNU::..
selamlar;

geçenlerde dışarıda fotoğraf çektikten sonra eve geldiğimde lensin içinin buğu yaptığını farkettim, dışarısı soğuktu ve yağmur sonrası olduğu için hava nemliydi, 18-105 vr lensi çıkardım arkasındaki mercekten baktığımda buğulanma yavaş yavaş geçiyordu ama tortuya benzer bir iz bıraktı, dış yüzeyde olsa neyse diyeceğim ama dış tarafta değil, lensin makineye bağlandığı kısımdaki küçük merceğin içerdeki yüzeyiyle ondan sonraki mercekte belirdi bu izler, daha önce vapurda falan fotoğraf çektiyseniz bilirsiniz, ufak su zerrelerinin lensin ön merceğine bıraktığı izler gibi. yetmiyormuş gibi ufak toz partikülleri de sırıttı kaldı. o günden beri araştırıyorum, toz pek önemli bir faktör değilmiş bu konuda, konstrat ayarını düşürüyormuş genelde, ama buğulanmanın bıraktığı iz hakkında yazı bulamadım. benim kendi fikrim bu oluşan buğulanmanın bıraktığı kirlilik illaki fotoğraf kalitesini etkiler. dslr makine kullanmak ciddi anlamda titizlik gerektiriyormuş. sizlere soracağım sorular;- lensi nikon servisinde temizletmeyi düşünüyorum, herhangi bir zararı olur mu lense ( AF hızı veya odaklanma motoruna etkisi ),

- temizletmek gerçekten faydalı olur mu,

- tahminen ne kadara mâl olur,

- siz bu sebepten ötürü lensi açtırır mıydınız, daha önce lens içini temizleten veya bu konuyla bilgisi olan var mı?şimdiden teşekkürler arkadaşlar...
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.