MİNİ SÜRÜM

Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt

Yarbay
21 Eylül 2005
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
55 üye
Görüntülenme (?)
377 (Bu ay: 1)
Gönderiler Hakkında
2 ay
Superonline'dan Gelen Esracengiz E-Posta

Resimde görüldüğü gibi aslında kimden geldiği belli değil.

İlk bakışta "bu spam dır sil gitsin" desen yeridir.


https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/1b/3a/29/1b3a29eb30705e356732d8fd9ba323b6.jpeg&t=0&width=480&text=1


Zaten o amaçla böyle yapmışlar. Bir kaç yıl önce Aboneydik. 2 sefer dondurmak zorunda kaldık. Dondurunca abonelik taahhüt süresi uzadı. Bu uzama vaktinde taahhüt dışı görüldüğümüz için fatura 2 katına yakın çıkmıştı. ben bunun haksız olduğunu söyleyip mahkemeye başvuracaktım. Son faturayı ödemeyipğ onların mahkemeye başvurmasını bekledim. Avukata defalarca aratıp borcunuz var dedirtiyorlar icra ile tehdit ediyorlardı. Hatta başta garanti süresi içinde arıza yapmış modeme sahip çıkmadılar. Yani hem parasını aldılar hem de garantisi çöp..

Huawei modemin wi-fi yi arızalanmıştı. ( o gün bu gün huawei kullanmıyorum. Almıyorum.)Abonelik bitince modemi de iade ettim. Edene kadar da canım çıktı. Nereye iade edeceğimiz güç bela buldum. telefonla aramasam yanlış adrese gidecekti. Sitedeki adresler hatalı.


iade ettik ama 3 ay sonra ek fatura ve tehdit mesajları gelmeye başladı. Modem ücretini ödeyin diye.. Gönderdik diyoruz inandıramıyoruz. Yurtiçi kargodan aldığım gönderi takip nosu olmasaydı karambole gidecekti.


Sonra bu maili açtım. mailde 4 ayrı mesajda 4 tane fazla ödeme iade bilgisi vardı. Yani Superonline ın bize borcu. Bunun için beni hiç telefonla aramadılar. para alacak olsalar veya abone yapmak için olsa zırt pırt arayan şirket..


İçini açınca bunları gördüm..https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/2d/d2/21/2dd2219525653591cf63ccfd8b9d1583.jpeg&t=0&width=480&text=1
2 ay
77 Yıllık Ülker'in Kakaolu Fındık Kreması Yapamaması

77 Yıllık Ülker'in Kakaolu Fındık Kreması Yapamıyor.

Dünkü Nutella, Sarelle bugünkü Nuga çok daha kaliteli ve güzel fındık kreması yapıyor.

Ülker galiba malzemeye kıyamıyor. Fındık ve kakaosu yeterli değil.

Ağa sen pazarın liderisin.Binlerce çalışan var.

Hadi madem bilmiyorsun teknoloji casusluğu yap diyeceğim ama az önce kurulan Nuga ya casus göndermek te ayıp değil mi?

Neden Çokokremde garip bir metalik tat var. Güzel değil. Alışkanlık yapmıyor.Canın istemiyor.


Ne koy(m)uyorsunuz içine?

2 ay
Anakart Bozma Teknikleri

50 maddeye tamamlayacağım inşallah.Anakart Bozma Tekniklerihttp://sinuzitforum.ecballium.com/konu-anakart-bozma-teknikleri.html?pid=1139

2 ay
Yazıcıoğlu Hırsızı Zengin Notebook: Özgür Zengin

Bu kişiden önceki yılllarda 6 gb ddr2 rem satın aldım. Yani öyle sandım. o şekil verdi. Ama eve gelince gördüm ki remler 3 gb . Yani kit olarak satılan remlerden miş. Kingston marka.. üzerinde 2 of 1 gb yazıyor. Ben o zaman bilmiyordum bunu.


neyse dedim ne de olsa dükkandan aldım. Aradım . Dedi; "tamam getir remleri değişelim. " Gitttim dükkana (gitmek te o kadar kolay değil. avrupa yakasından gidiyorum oraya) verdim remleri. "Ama şu an rem yok. yarın sabah hesabına eft yaparım paranı" dedi. 1-2 ay boyunca sürekli aradım ama eft filan yapmadı. Hem remler hem param bu hırsızda kaldı. fatura da yok elimde. ikinci eldi sonuçta..


Sonra google yorumlara baktım .. Herkesi bu şekil soyuyormuş..


https://www.google.com/search?q=zengin+notebook&oq=zengin+notebook&aqs=chrome..69i57j0j69i60.6396j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8#lrd=0x14cab868667fd199:0x56894842a75b6cd,1,,,


Forumda da bununla ilgili konular varmış..


https://forum.donanimhaber.com/yazicioglu-ndan-kadikoy-2-el-notebook-alacaksaniz-yazimi-okuyun--31030307


https://www.sikayetvar.com/zengin-notebook


Bir de burda çalışan genç, toy elemanlar var. Acıyorum onlara. Müşterisini soyan şerefsiz, elemanlarını ya soyar ya da onu da hırsızlığa alıştırır. Bu tip yerlerde çalışmayın.

8 ay
İş Aramak Beyhude Zaman Kaybıdır.

İstanbul Sultangazi'deyim. Çevremde gördüğüm tüm atölyelerde göçmenler çalışıyor.

Yandaki konfeksiyonda Suriyeliler, karşıdaki atölyede Afganlar ve Afrikalılar, kardeşimin komşu dükkanında Ermeni..


Cuma günü sanayi sitesine gittim bisiklet tekerleği almaya orda da çalışanlar göçmen idi. PAkistan muhtemelen..


Çok geniş bir çevrem yok. ama bu çapta bile her taraf göçmenle kaplı..


Göçmenler düşmanlığı yapmıyorum. Asgari ücreti+ SSK yı vermek istemeyen esnafımızın pratik zekası bu..


Siz de olsanız böyle yapardınız. MENFAAT dünyası.


Hani diyordunuz ya karnımı kim doyurursa oyum ona diye...


İşsizim diye şikayet etmeyeceksin. İşte tavuklar senin evine döndü..

geçen yıl
Hırsızlık mı? Çalıntı malı kabul etmek mi?Türk Adalet Sistemi bu Mu?
Apartman aile apartmanı... Kapı açık değil. Apartman boşluğundan farklı zamanlarda, taşıma esnasında 2 dizüstü bilgisayar, merdiven, klima oto lastiği(jantıyla beraber) çalındı. En son da da 12 anakart 6 adaptör ve katalitik soba çalınmıştı. ben mahallenin 2. elcisine gittim ve sobayı buldum. Polisi çağırdım. Satıcı, hurdacının getirdiğini söyledi. Hurdacı da tanımadığı birinden bilmediği bir yerden(?) aldığını söyledi. Hangi sokaktan aldın, nasıl biri, yaşı kaç vs vs cevap vermedi. Polis te sormadı. Bizim sokaktan hergün geçen bir hurdacı bu. Polis arabasındayken, beraber çalınan anakartları, remleri ve adaptörleri "bilmiyorum" dedi. Ama sorgudan sonra anakartları remleri de getirtti karakola.Ama dava çalıntı malı kabul etmeden açıldı. Buna göre yargılanıyorlar. Hakim buna göre karar verecek. Ama bana gayet SALAKLIK geliyor bu. Adam anakartları sorgudan sonra getirdiyse tanımadığı birine tekrar nasıl ulaştı da getirdi. Hakim hırsızlığı neden görmezden geliyor? Ne yapmak gerek? Bu arada hurdacının kesinlikle kendisi hırsız. Birinden filan almadı. Bunu anlamamak aptalık. Nasıl itiraz ederim.Çalıntı malı kabul etmek mi daha ağır ceza yoksa hırsızlık yapmak mı? Dava uzlaşmaya verildi. Ama o bedellerini ödemeyi reddetti.Ben hırsızlık yapmaktan cezalandırılsın istiyorum. Başkasının canını yakmasın diye. Hurdacıya çalıntı malı herkes satabilir sonuçta..
geçen yıl
İFŞA: Şube Şube Harami Kargocular Listesi
Binlerce kargo göndermiş ve almışlığım var. O nedenle Anadolu ve İstanbul'da bir çok şube ile muhatap oldum.
Devletin denetlemesinin yetersiz olması,şikayetlerle ilgilenmemesi ve şikayetlerin bireysel ilginenilmesi nedeniyle kargocular bu tür haramiliklere devam etme de mahzur görmüyor.Bir de buna Sürat kargonun sahibinin artık devlet olmasını ekleyebiliriz.
Ne de olsa kimse 10-20 Tl için mahkemeye başvurup vaktini heba etmek istemiyor. Neredeyse kimse gönderdiği aldığı kargonun ebatlarını kontrol etmiyor.Bir de şirketler kargo takip sayfasında kargonun fiyatını kasten yayınlamayıp mağduriyete sebep oluyorlar.Devlet devlet olsaydı buna izin vermez ve bu tür haramilere okkalı cezalar verirdi. misal Avrupa devleteleri gibi olsaydık. Şu an Türkiye'deki esnafların bir çoğu bildiğin sahtekâr..

En çok sahtekarlığa Tabi ki Sürat Kargoda rastladım. Bu 4 yıldır böyleydi. Halen de böyle.

Yaşadığım ve şikayette bulunduğum durumlar altta. Hepsinin belgesi var. Ve şu ana kadar hiçbir şirket : "Sizin hakkınıza girmişiz paranızı iade edelim" demedi PTT kargo hariç.. PTT kargoda 2 defa yüksek girilmiş desi olayı oldu.İstanbul'da 130 gramlık bir şeyi 16 desi girmişlerdi.(1 desi bile değildi) Sivas Cumhuriyet üniv. şubesi de 1 desiyi 6 desi girdi. Şikayet sonucu iade edeceklerini söylediler.Yani kargo fişini kontrol etmeden şubeden çıkmayın.

Mutlaka ama mutlaka kolinizin ebatlarını, ağırlığını kontrol edin, ettirin. Hem bu sizin her türlü mağdur olmanızı engelleyecektir.
Misal bir anakart satın aldınız. Ama adam içine hıyar koydu gönderdi. Ağırlığı 200 g gelsin. Bu kargonun hileli olduğu dışından belli olur. Mahkemede elinize bir kozdur.

Kargocular bunu niye yapıyo;Çünkü gönderdikleri fiyat üzerinden komisyon alıyorlar.

Sürat Kargo Sivas Kongre Şube :1 desilik ürünü 10 desi girdi. faturayı görüp anında düzeltirmek istedim bu sefer de 4 e indirdi.
MNG Kargo Sivas Kızılırmak:(müdürü bayandı, elemanı ülkücü bıyıklı) Kampanya kodu ile verdiğim kargoyu normal (4 kat pahalı) göndermeye çalıştı. kod çıkmıyor yalanı söyledi. Gökmedrese şubeden gönderdim.
Sürat Kargo istanbul Mercan Şube: Aynı şekilde kod çıkmıyor yalanı..( 600 kere kargo yolladığım bir yılda ilk defa burda böyle bir yalan gördüm) "Siz kutu üzerine ad soyad yazın biz sistem düzelince 4 kat pahalıya yollayalım yani..
Sürat Kargo Kars Acente: 5 Desilik bir kargoyu 10 desi girip haram yemiştir. Kutusu ağırlığı bellidir. Resim atacağım. 4 kg olduğunu ispatlarım. Telefonda aradım "fiyatta farketmiyor" yalanını attı.farketmiyorsa neden hiçbir sürat kargo şubesi 10 desiyi 5 desi diye göndermiyor? 8 Tl mi çaldı. bir de "ne olacak ki bir sigara parası abi yaaahh" diyo. Sanki sigarayı fakirler içiyor. Müşteri hizmetlerine şikayette bulundum. Kargoyu almadım. "Şubede ölçün faturayı değiştirin" dedim YAPMADI Allahsızlar.
Sürat Kargo Yenikapı Şube: Desisini yüksek girip çalmıştır.

83 / MUTAFFİFİN - 1

Veylun lil mutaffifîn(mutaffifîne).
Eksik ölçenlerin (ve eksik tartanların) vay haline.


Lütfen admin beyler. Şirket baskısı nedeniyle konuyu silmeyin. Ben bunların hepsinin şikayetini yaptım.Bilhasssa sürat kargo durumu ispatlayabileceği halde ilgilenmedi ve tazmin etmedi.. Alttaki ayakkabı kutusu desi olarak 2,5 desidir.içinde 4 kg kaşar vardı. kutuyla birlikte en çok 5 desidir. Ama barkoda bakın 10 yazıyor..

geçen yıl
Bu Ne? Bilen var mı?
Sultangazi deyim. Son günlerde sağda solda bu şeyden görüyorum. İçinde de bir miktar sıvı var.

geçen yıl
Bu Zenciler Akşam Vakti Nereye Gidiyor?
Saat 19 dan sonra, Sultangazi'den, otobüsleri ve tramwayı doldurup cümbür cemaat merkeze gidiyorlar.
Birine sordum Aksaray dedi.

İyi de ne yapıyorlar o saatte Aksaray'da. o saatte ne iş olur ki?
geçen yıl
Dolar'da Zıplama Öncesi Sessizlik
Grafik hiç te iyi şey söylemiyor. 3 vakte kadar 6,8 i test edecektir.

DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.