MİNİ SÜRÜM

Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt
Y

Çavuş
02 Temmuz 2009
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
1 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
Y
2 yıl
bilgisayar açıldıktan bir süre sonra kapanıyor.
Selam. Evde biri laptop (Şu an kullandığım) diğeri kardeşimin kullandığı kasa iki bilgisayar var. İkinci bilgisayar bu akşama kadar iyi çalışıyordu ancak kardeşimin aldığı "WD My Book Live" isimli cihazı bağlamaya çalıştıktan sonra bilgisayar sürekli kapanmaya başladı. Yani bazen açıldıktan on saniye sonra kapanıyor bazen 3 ila 5 dakika sonra ve şu ana kadar en uzun süre 15 dakikayı buldu. Bir de program çalıştırırken kapanıyor mesela interneti açtım diyelim ve mesela Hürriyet gazetesinin sitesine girdim diyelim. Bir haberi izlemek için tıkladığımda bilgisayar kapanıyor. Benzer durum pc ye yüklediğim revo uninstaller setup dosyasını çalıştırmaya kalktığımda da oldu. Şu ana kadar yaptığım işlemler Eset Nod32 antivirüsü kaldırmak, sistem geri yükleme, Gelişmiş Sistem Ayarları/Gelişmiş/Başlangıç ve Kurtarma sekmesini açıp "Otomatik olarak yeniden başlat" seçeneğinin solundaki kutucuktaki işareti kaldırmak oldu. Başka ne yapmam gerektiğini bilmiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.
Y
6 yıl
Cevap: Insanity Workout (Çılgın Egzersiz Programı)
şu Fit Test kısmındaki bazı hareketleri çözemedim mesela Switch Kickte 2 kicks 1 rep diyor yani iki tekme tek sayı mı sayılıyor? Bir de Globe Jumps var orada da 4 jumps 1 rep diyor yani 4 zıplama 1 hareket doğru mu anladım bilemiyorum.
Y
10 yıl
Mouse Problemi
Selam. Kablo mouse kullanıyordum 2-3 saat öncesine kadar sorunsuz çalışırken aniden donmaya başladı. Ben de sistem geri yüklemeden tut son yüklemeleri silmeye kadar her yolu denedim. Tam "hah tamam düzeldi" derken bu sefer mouse kendi kendisine sağa sola yukarı aşağı hareket etmeye ve açık olan pencereleri kapatmaya başladı sonra yeniden donma durumu yaşandı. USB mouse mevcut bende USB mouseta sorun yok ama senelerdir kullandığım kablo mouse aniden sorun yaptı.Sorun sizce nedir?Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
Y
10 yıl
PC gürültüyle patladı
Selam. 2 saat kadar önce evdeki kasa pc neti kullanırken aniden patladı kasanın arkasından parlama ışığı oldu. Ev halkı ışığın prizden geldiğini söyledi.Prize baktım mesela modem prize takılı ve ışık veriyor. ekranda da ışık var ama pc açılmıyor.PCyi açıp baktım.Ne elektrik kablosunda yanık izi veya kokusu var ne de pc de!Sorun nerede olabilir ve ne yapmamı tavsiye edersiniz?
Y
10 yıl
Program çalıştırırken ekran donuyor ve siyah ekran çıkıyor
Öncelikle herkese iyi günler.Dün akşam bilgisayarımı kurcalarken daha önce hiç karşıma çıkmayan bir sorunla karşılaştım.Bir exe dosyasını (ki bu oyun dosyası yani oyun kurmaya çalışıyordum) çalıştırırken bilgisayar önce dondu ve bu donma yaklaşık 30 saniye sürdü.Daha sonra siyah bir ekran çıktı ve bu siyah ekran da bir 30 saniye daha kapladı ekranı.Daha sonra masaüstü yeniden gözüktü ama kurmaya çalıştığım dosya bilgisayara kurulamadı çünkü CTRL + Alt + Del ile Görev Yöneticisini açtığımda o programın içindeki klasör için (Yanıt Vermiyor) uyarısı çıkıyor ve onu mecburen kapatıyorum.Klasörleri açarken de çok yavaş açılmaya başladı.Mesela C:\Program Files\Belgelerim\Downloads dizini içinde oyun.exe diye virüs olmadığına inandığım ve güvenli olduğunu düşündüğüm programı pc’me kurmak istiyorum çift tıklayınca önce bir şey olmuyor sonra siyah ekran oluyor!Tedbir olarak 2 gün öncesine sistem geri yükleme yaptım ama sorun hala aynı şekilde devam ediyor.Bu sorunu çözmek için ne yapabilirim?Yardımlarınız için şimdiden sağolun.
Y
11 yıl
Webcam msnde çalışıyor masaüstünde çalışmıyor, yardım!
Webcam önceden kuruluydu benim bilgisayarda ve gayet iyi çalışıyordu ancak nolduysa bugün oldu.Webcamı bir türlü açamadım.Sistem geri yükleme yaptım olmadı, webcamı silip tekrar kaldırdım gene olmadı.Önce sildim, sildikten sonra kamera kablosunu bilgisayardan çıkartıp bilgisayarı yeniden başlattım ve başlattıktan sonra cd den yeniden kurdum ve sonra yine yeniden başlattım.Başlattıktan sonra kabloyu taktım ama sürücü güncelleştirme falan çıkmadı.Aygıt yöneticisine baktım orada kurulu gözüküyor.Masaüstü simgesine çift tıklayınca "Error 1: Cannot create video capture filter" hatası çıkıyor ama msn de ses ve görüntü kurulumu denerken kamera gözüküyor!İşin içinden bir türlü çıkamadım, masaüstünden nasıl başlatacağım?Kameramın markası "Pegasus VC12U Version 1.0 1.3K M Pixels".CD orjinal ordan olmazsa diye netten de sürücü bulup kurduğum halde sorunu gene de çözemedim.
Y
11 yıl
BİLGİSAYAR AÇILDIĞI HALDE EKRAN ÇALIŞMIYOR!
Sabah evimdeki bilgisayarımı açtığımda normal açılış yaptı.Siyah ekran üzerinde Windows XP yazısı çıktı fakat daha sonra masaüstüne geçmedi.Ben de bunun üzerine arkadaki ekranı bilgisayara bağlayan kabloyu kontrol ettim ve yeniden başlattım.Başlatırken hoparlörün sesini de açtım.Bilgisayar açılıpta masaüstüne geçiş yaptığı zaman çıkan müzik sesi çıkıyor ama ekranda görüntü yok!Kardeşimin ekranını alıp denedik sorun yine aynı.Bilgisayar açılıyor ama ekrana görüntü vermiyor.Bir de şu var, ekranın bilgisayara bağlı kablosunu çıkarırken bildiğiniz gibi "bilgisayar bağlı değil" türü bir ingilizce yazı çıkar siyah ekran üzerinde.Kardeşimin ekranında bu yazı çıktığı halde benim ekranın bilgisayara bağlı kablosunu çıkarınca aynı yazı çıkmıyor, üstelik daha önce o yazı çıkardı.Sorun nerede bir türlü anlayamadım, ekranda mı, ekran kablosunda mı yoksa ekran kartında mı çözemedim.Yardımcı olursanız sevinirim.
Y
11 yıl
Bilgisayar siteyi açmıyor!
Selamlar.Ben mynet sohbet sunucusuna girmek istediğim halde cuma gününden beri giremiyorum.İşyerinden girdiğim için proxy ile giriş yapıyorum ve bunda sorun yoktu geçen cumaya kadar.Ancak cuma gününden itibaren mynet sayfasını açamıyorum.Daha doğrusu sayfa açılıyor ama rumuz yazacağım sayfa bembeyaz, hiçbir şey çıkmıyor!Başka sitelere baktım, oralarda sorun yok açılıyor.Sorunu çözmek için Geçmişi sildim, temporary internet files klasörünü boşalttım, hatta sistem geri yükleme yaptım gene işe yaramadı!IE6 kullanıyorum onun dışında Chrome var fakat Chrome kullanırken bu sefer de "yüklü bir eklenti yok" uyarısı veriyor java yüklü olduğu halde ve yine açılmıyor!IE7 yüklemeye çalışınca da "C:\Documents and Settings\yücel\Belgelerim\IE7-WindowsXP-x86-trk.exe geçerli bir Win32 uygulaması değil" uyarısı alıyorum.Sorunu nasıl çözebilirim?
Y
11 yıl
mynet sohbete giremiyorum!
Selamlar.Ben mynet sohbet sunucusuna girmek istediğim halde cuma gününden beri giremiyorum.İşyerinden girdiğim için proxy ile giriş yapıyorum ve bunda sorun yoktu geçen cumaya kadar.Ancak cuma gününden itibaren mynet sayfasını açamıyorum.Daha doğrusu sayfa açılıyor ama rumuz yazacağım sayfa bembeyaz, hiçbir şey çıkmıyor!Geçmişi sildim, temporary internet files klasörünü boşalttım, hatta sistem geri yükleme yaptım gene işe yaramadı!IE6 kullanıyorum onun dışında Chrome var fakat Chrome kullanırken bu sefer de "yüklü bir eklenti yok" uyarısı veriyor java yüklü olduğu halde!IE7 yüklemeye çalışınca da "C:\Documents and Settings\yücel\Belgelerim\IE7-WindowsXP-x86-trk.exe geçerli bir Win32 uygulaması değil" uyarısı alıyorum.Sorunu nasıl çözebilirim?
Y
11 yıl
FIFA 2007 veri yükleme sorunu!
Millet FIFA 2010’u tartışırken benim 2007’den bahsetmem ne kadar geri kalmış olduğumu gösteriyor teknolojiyi takip edemiyorum Neyse benim sorunum şu.FIFA 2007 oyununda 4 sezon oynamayı başardım hiç sorun çıkmadı.Ancak 2010 Dünya Kupasından sonra 30 Haziran tarihinden 1 Temmuz tarihine geçerken, yani bir sonraki sezonun başlangıcına geçerken malum VERİ YÜKLENİYOR diye ara geçiş yapar ve taş çatlasa en fazla 5 dakika sürer bu veri girişi.Ancak ben 4. sezonu bitirip 2010-2011 sezonuna bir türlü geçemedim.Hatta şu yazıyı yazarken FIFA hala VERİ YÜKLENİYOR... diyor ve oyun neredeyse 3 saattir açık!Sorun neyden kaynaklanıyor olabilir, oyunun orjinal olmamasından mı?Gerçi sorun onda olsa 4 sezonu bırak 1 maç bile oynayamazdım!PC nin hızı deseniz orada sorun olmaması lazım 4 çekirdekli PC ne de olsa!Yardımlarınız için şimdiden sağolun.
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.