MİNİ SÜRÜM

Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt

Yüzbaşı
06 Mayıs 2009
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
72 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
10 ay
Sanal Gözlük'de ÖTV var mı?

Merhaba amazon avrupadan bir sanal gözlük aldım. %38-%40 arası bir gümrük vergisi kestiler. Bu üründe ötv var mı yok mu nasıl anlayacağım ?

geçen yıl
LG F4V9RCP2E vs LG FH6G1BCHK6N hangisini önerirsiniz ?
Merhaba

F4V9RCP2E almak istiyordum ama stoklarda bitmiş. 20-25 gün sonra geleceği söylendi.

Sonra FH6G1BCHK6N modelini gördüm indirimde şu an. İndirimli fiyatı ile iki üründe hemen hemen aynı fiyata geliyor.


F4V9RCP2E 10.5/7 , FH6G1BCHK6N 12/8 yıkama ve kurutma kapasiteleri onun dışında hangisi daha iyi anlayamadım.

İhtiyaçlarım:

1. Tabiki yüksek kapasite tercihim ama bu fark eğer F4V9RCP2E daha iyiyse göz ardı edilebilir ?

2. Kurutma aşamasından sonra kıyafetleri hangisi daha az kırıştırıyor ?

3. Hangisi daha iyi kurutuyor ?

Bu ilk üçü kadar ihtiyacım olmasada diğer ufak ihtiyaçlar:
1. Hangisi daha az ses yapıyor ?

2. Hangisi daha hızlı kurutuyor ?

3. Hangisinin bakımı kolay ?


Edit:
FH6G1BCHK6N daha eski bir model olması sebebiyle ürün yorumları bulma şansım oldu ve neredeyse hiç negatif yorum görmedim, her yorum olumlu idi. (En az 5 6 farklı sitedeki yorumlardan bahsediyorum).
F4V9RCP2E daha yeni bir model olduğu için pek yorum bulamadım.

Kapasitesinin büyük olması; yorumlarının olması ve negatif yorumunun olmaması; şu an stokda ve indirimde olması sebebiyle FH6G1BCHK6N aldım.
Deneyimledikten sonra sizle detaylı olmasıda bilgi paylaşımı yapacağım. (Detaylı bilgi verecek teknik bilgim yok).


Ürün Değerlendirmem:
Ürün beklediğimden gayet iyi çıktı. Yıkama için kapak üstünde bir limit var. Kurutma + Yıkama için kapağın yarısına kadar doldurmanız gerekli. Bende %95 Kurutma + Yıkama kullanıyorum.
Kurutması çok iyi kurutamadığı ya da nemli bıraktığı bir ürün olmadı. (hatta amazon.com'dan kurutma topları bile söyledik kullanmıyoruz onları paketinde duruyor).

Makineyi her 1 hafta 10 günde bir kazan temizleme modunda çalıştırıyorum sonra sağ alttaki bölmeyi su boşalttıktan sonra temizliyorum (Buna dikkat edin lütfen).

Makine 1600 devir var ama ben 1200 devirde yıkıyorum hiç denemedim 1600 devri. Yıkarken devrin en yüksek olduğu an ses yapıyor ama benim zemin düz olduğundan şüpheliyim eski makina da ses yapıyordu. İlk bir iki gün ses sizi endişilendiriyor ama şu an alıştık maximum 1 2 dk sürüyor zaten ses. Bunun dışında sessiz bir makina (çamaşır makinesine göre sessiz).

Diğer modlardan hoşuma giden buhar modu. Buhar modu ile 3 parçaya kadar olan kıyafetlerdeki kokuları tamamen alıyor. Bu moddan sonra buhardan dolayı biraz nem oluyor 15 20 dakika asmanız gerekli ama gerçekten kokuları alıyor (sigara parfüm).

Kıyafet türüne göre yıkama + kurutma 3.5 - 5 saat arası sürüyor. Kurutma yıkamadan daha uzun sürüyor.

Bu makine gerçekten kıyafetleri tamamen kurutuyor. Ben kesinlikle tavsiye ediyorum.
geçen yıl
Hepsiburada ve işlerine geldiğinde işleyen prosedürleri
Merhaba,

11 Kasım'da sipariş verdiğim bir ürünü, 12 Kasım'da iptal etmek için akşam saatlerinde (kargoya verilmesi imkansız) müşteri hizmetlerini aradım.
Müşteri hizmetleri prosedürümüz bu, satıcının ekranına erişemiyorum gibi sebepleri öne sürerek ürünümü iptal etmedi. (Bir çok yabancı ve Türk alışveriş sitesinde kargoya verilmeyen ürünleri iptal ettim).

Ürünü 22 Kasım'da kabul etmeden iade ettim. Ürün 28 Kasım Perşembe akşamı satıcıya ulaştı. 29 ya da 30 Kasım'da Hepsiburada'yı gene aradım. Satıcının ürünü kontrol etmesi için 2 iş günü var dendi. (Hiç kabul etmediğim bir ürünün nesi kontrol ediliyorsa).

2 ya da 3 aralıkta aradım satıcının 2 değil 3 iş günü olabileceği söylendi.

5 Aralık'da gene aradım satıcının iade işlemini başlatması gerektiğini daha yapmadığını söyleyip; manuel olarak oraya not düşüldü ve bana 2 3 iş günü içinde iade işleminin başlanacağı söylendi.

9 Aralık'da gene aradım gene net bir şey yok. Sadece çözüm departmanına gönderildi dendi.

11 Aralık'da aradım gene bir şey yok.

13 Aralık'da aradım 5 Aralık'da söylenen şeyler gene söylendi. 5 Aralık'da dinlediğim şeyleri tekrar dinlediğimi söylediğim için neredeyse fırçada yedim.

Sonuç: 11 Kasımda Sipariş ettiğim 12 Kasım'da iptal etmek istediğim ürün. Satıcı tarafından 14 Kasım'da Kargoya verildi. 22 Kasım'da bana ulaştı kabul etmeden iade ettim. 28 Kasım'da ürün satıcıya ulaştı ve bugün 13 Aralık halen iade başlamadı.

12 Kasım'da benim aleyhime işleyen prosedürleri 28 Kasım'dan beri lehime bir türlü işleyemiyor.
geçen yıl
Samsung HW-Q80R vs Sony HT-ST5000
Merhabalar.

Oda düzenim nedeniyle arka hoparlör kullanamıyorum. Yaptığım araştırmalarda içime Samsung HW-Q80R sindi ama Türkiye'de henüz yok. Sırf bu ürün için LG 10SKY siparişimi bile iptal ettim. Çünkü Samsung Türkiye'ye geldiğinde içim rahat etmeyecekti.

Malum Black Friday geliyor bu fırsatı da kaçırmak istemiyorum. Biraz daha araştırma yaptığımda Türkiye'de bulunan Sony HT-ST5000, Samsung HW-Q80R kadar olmasada içime sindi.

Şimdi sorum şu:

İyi bir indirim olursa Sony HT-ST5000'yi almalımıyım ? Yoksa Samsung HW-Q80R'ı beklemeye devam etmek en mantıklısı mı ?

Kullanım: Filmler için olacak. Müzik ve oyun performansları önemli değil.
2 yıl
RTX 2080 Super Benchmark/Test (Kart piyasaya çıktı)
Merhaba RTX 2080 Super benchmarkı yayınlandı.

Videonun 14. dakikasına gelirseniz orada diğer kartların RTX 2080 kartına göre performanslarını gösteriyor. Bu teste göre RTX 2080 Super RTX 2080 kartından sadece %3 daha fazla performans sağlıyor.

Diğer super kartların performans artışına bakmadım ama %3 artı bir ekran kartı çıkaracaklarına RTX 2080 kartına %10 indirim yapsalardı daha iyi olurdu.

2 yıl
RTX 2080 TI Super hiç bir zaman olmayacak
2 yıl
3800x testi gören oldu mu ?
Bir iki uydurma rakamlarla video oluşturanlar harici ben göremedim. 3800x piyasaya mı çıkmadı ne oldu ? Bir bilgisi olan var mı ?
2 yıl
Bu AMD Ryzen 3xxx Fiyatları doğru mu ?
2 yıl
Xiaomi alırken lütfen dikkat edin.
Telefonu çok kullanan birisi değilim. Bir iki oyun yüklü olur onları oynarım. Bunun dışında telefonu sadece iletişim olarak kullanırım. Bu söylediklerimi ve burada ki arkadaşlarında önerilerini dikkate alarak 3000 TL'ye 3-4 ay önce Xiaomi MI 8 aldım Migrostan. Telefona koruma cam koruma her şeyi taktım. 10 gün önce telefon 1 metreden düz zemine düştü. Önce dokunmatik ekran gitti yeniden başlattığımda mavi ekran çıktı. Garantiye gönderdim darbe sonucu iç ekran kırılmış dediler ve bana 1100 TL tamir masrafı çıkarttılar. Dış ekranda en ufak bir çizik bile yok.

Velhasıl Samsung Galaxy S6 kullandım en az 25 defa afsalt zeminde dahil her yere düşmüştür korumasız (sadece cam korumayla) hiç bir şey olmadı. Kız arkadaşımın huawei p10 plus oda en az 5-10 kez düşmüştür (bunda koruma var) ama hiç bir şey olmadı.

Bu telefon korumalı sadece 1 kez düz zemine düştü o da 1 metreden. Telefonun 2. eli şu an 2000 tl civarı benden 1100Tl masraf istiyolar tamir için.

Lütfen bu markayı alırken dikkat edin. En azından kullanıcı hasarlı garanti yaptırın ki bu ürünün kesinlikle buna ihitacı var.
2 yıl
Analog mu Digital mi ? (Anakart MSI X470 GAMING PRO CARBON)
Merhaba

Öncellikle neredeyse ses konusunda bilgi düzeyim hiç yok. Yeni bilgisayar aldım ve birde kulaklık alım derken iyice kafam karıştı işin içinden çıkamadım.

Bilgisayarı yazılım ve oyun için kullanacağım. Kulaklığı da oyun için istiyorum. Film ve müzik için kullanmayacağım.

%99'da First Person Shooter oyunlar oynuyorum (Multiplayer, Battle pass).

Bu bilgi düzeyiyle araştırdığımda MSI on board ses siteminin çok iyi olduğunu iddia ediyor. Bu doğru mu ?

Bunu doğru kabul edersek eğer; on board ses sistemi iyiyse analog kullanıp bundan yararlanmayı tavsiye ediyorlar. (Daha az para ile on board ses siteminini kullanmak).

Nasıl bir kulaklık almalıyım ?

5.1 mi 7.1 mi ? Analog mu dijital mi ?

Bütçe Max 900 Ama şu var 500Tl ile 900Tl arasındaki fark çok değilse de tercihim 500 Tl'Lik kulaklıkdır.

Yardımlarınızı bekliyorum.
1. Bunlar doğru mudur ?

2. Doğruysa da doğru değilse de hangi kulaklığı seçmeliyim ?
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.