MİNİ SÜRÜM

Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt

Teğmen
26 Ocak 2009
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
361311 Gün Cezalı
357861 gün 23 s. 12 dk.
Gönderiler Hakkında
11 yıl
Güncelleme[YARDIM]
Arkadaşalar nvidia geforce 6200TurboCache ekran kartı sahibiyim [3-4 yıl filan oldu] daha hiç güncelleme yapmadım yardım edebilir misiniz?*
11 yıl
CoDModern Warfare2 Multi Sorunu
arkadaşlar , multiplayere giriyorum Find game diyip bekliyorum ama searching diyor ama bulamıyor
Yardımlarınızı bekliyorum
11 yıl
Cabal Yardım
Ben yeni bir cabal oyuncusuyum ve size bir sorum var

Force Archer kasıyorum statları nasıl vermeliyim fakat ben auto dist diyorum doğrumu yapıyorum

teşekkürler
12 yıl
[ SHAİYA TÜRKİYE ] [ REHBER ]
Oyun: Shaiya TürkiyeResmi Site:http://tr.shaiya.aeriagames.com/Download:http://tr.shaiya.aeriagames.com/downloadResmi Forum :http://tr.forums.aeriagames.com/?f=1Fan Sitesi :http://www.shaiyaonlineturkiye.com/Karakterlerin Point Dağılımı :http://tr.forums.aeriagames.com/viewtopic.php?p=581#581 (GhosTLord)Lapis Rehberi :http://tr.forums.aeriagames.com/viewtopic.php?t=591Shaiya Hatalar ve Çözümleri :http://shaiya.aliveingames.com/index.php/rehber/51-rehberler/128-skca-sorulan-sorular
IRKLAR
[İnsanlar]

Teos'un en gençleri İnsanlardır.Güçlü, zeki ve çevik... İnsanlar neredeyse Teos'taki bütün görevleri üstlenebilirler ama daha çok güçleri ve ruhani özellikleriyle öne çıkmışlardır. Doğuştan cengaver ve rahip olan İnsanlar büyülü Elfler'i çok iyi tamamlar. Tanrıçaları tarafından Teos'a, düzeni ve birliği yeniden kurmaları umuduyla gönderilmişlerdir. Malesef onlar da bu karmaşanın içine çekildi ve yanlarında dost olarak bir tek Elfler kalmıştı.[Elfler]Düzenli, zeki ve tedbirli kavramları bir elfi tanımlamayabilmek için gerekenlerden yalnızca bir kaçıdır. Elfler, Vailler gibi, Dumianas'ın torunlarıdır. Doğa kanunları, düzen ve disiplin elfler için çok büyük önem taşır. Birincil amacı olası tehlikeleri sınırlarından olabildiğince uzakta tutmak olan büyülü elf ırkı, Işık Tanrıçası'nın göz bebeğidir.[Vailler]

Zeki ve çevik, kurnaz ve ruhani, Vailler Karanlıklar Tanrıçası'nın gözde ırkıdır. Dumianas neslinden gelen iki ırktan biri olan ilginç ve gizemli vail ırkı beklenenin aksine, savaşa ve şiddete susamış bir ırk değildir. Fakat kendi bölgelerinde dengeyi ve huzuru korumak adına her türlü hain ve korkunç davranışı sergilemekten kaçınmazlar. Fazla kuvvetli olmayan Vailler, gizli ve esrarengiz savaş teknikleriyle bu durumun üstesinden gelirler.[Nordeinler]

Nordeinler, Büyük Savaş'ın son dönemlerinde Teos'u korumaları için yaratıldılar. Uygar ve zeki olmaktan oldukça uzak olan Nordeinler gaddar ve saldırgan bir ırk olarak tanınırlar. Fakat bu kadim ırkı bu özelliklerinden dolayı yargılamak doğru değildir. Süregelen savaşlarda gördüklerinden dolayı büyüyü kınayan nordeinler, savaşta sihir kullanmamaktan yanadırlar. Bu belki de sihirli elfler yerine ruhani Vailler'in yanında saf tutmalarının en önemli sebeplerinden biridir.
CLASSLAR
[İNSANLAR]İnsan - CengaverCengaverler tipik yakın dövüşçülerdir, bire bir karşılaşmaları tercih ederler. Bir cengaverin en önemli özelliği fiziksel saldırı gücü olmasına karşın özel yeteneklerini kullanabilmek için bir miktar manaya da ihtiyaç duyar.Özellikleri:-Çoğu silahı kullanabilirler.

- Üst düzey fiziksel saldırı gücüne sahiptirler.

- Savaşlarda ön saflarda etkili olurlar.

- Her seviye artışında otomatik olarak +1 GÜÇ puanı alırlar.İnsan - MuhafızMuhafızlar üstün Dayanıklılık ve Hayat puanlarıyla ön safların değişmez savaşçılarıdır. Muhafızlar, cengaverlerin aksine aynı anda birden fazla düşmanla girdikleri mücadelelerden canlı çıkmayı başarabilirler. Ayrıca canavarları üstüne çekme özelliği sayesinde gruplarda çok faydalı olurlar.Özellikleri:

- Kalkan, tek-el kılıç ve ağır silahları kullanabilirler.

- Yüksek direnç ve yaşam enerjisine sahiptirler.

- Savaş hengamesinde hiç düşünmeden göğüs göğse çarpışmaya hazırdırlar.

- Her seviye artışında otomatik olarak savunmaları ve hayat puanları artar (+1 DEF).İnsan – RahipRahipler yeteneklerini insanlığın ruhani doğasından alırlar. Yenileme büyüleriyle savaşlarda gerek kendilerine gerekse içinde bulundukları gruba büyük fayda sağlarlar. Hem ölüleri diriltebilen hem de büyülere karşı koruma sağlayabilen rahipler bu özellikleriyle paganların karşıt klasını temsil ederler.Özellikleri::

- Yenileme büyülerinde uzmandırlar.

- Müttefiklerini güçlü yaratıklara dönüştürebilirler.

- Rakiplerini zararsız hayvanlara dönüştürebilirler.

- Her seviye artışında +1 BIL (Bilgelik puanı) alırlar.
[ELFLER]
Elf – Korucu

Korucular doğa ve hayvanlar üzerine sahip oldukları bilgiler sayesinde çevrelerine uyum sağlamakta ustadırlar. Gizlenme, şaşırtma ve pusuya yatma bir korucunun en önemli özellikleridir. Kendini zararsız bir hayvana dönüştürerek ormanda farkedilmeden dolaşabilir.Özellikleri:

- Kısa kılıçları ve muştaları kullanabilirler.

- Üstün sıyrılma yetenekleri vardır.

- Gizlenme ve dönüşme yeteneklerine sahiptirler.

- Her seviye artışında +1 BEC (Beceri puanı) alırlar.

Elf – OkçuOkçular uzun mesafe saldırıları sayesinde tehlikelerden uzak durabilirler. Rakibinin hareket ve saldırı hızını düşürerek rahatça üstesinden gelebilirler. Özel yetenekleri sayesinde rakiplerinin üzerine gerçek anlamda ok yağdırabilirler. Oldukça şanslı olan okçular, diğer klaslara oranla daha çok kritik hasar verebilirler.Özellikleri:

- Ok, tatar yayı ve kısa kılıç kullanabilirler.

- Uzmanlık alanları uzun mesafeli saldırılardır.

- Üstün isabet oranına sahiptirler.

- Her seviye artışı ile birlikte şansları da artar (+1 ŞAN).Elf – BüyücüElfleri elf yapan özelliklerden belki de en önemlisi büyü kullanımı, bu özelliğin en ön plana çıktığı klas da kuşkusuz büyücülerdir. Büyücüler gerek teker teker gerekse grup halinde, her türlü rakiple başetmek için büyüye başvururlar. Ateş, su, toprak ve hava elementlerinden sağlayabildikleri fayda sayesinde oldukça çetin bir düşmana dönüşürler.Özellikleri:

- Olağanüstü saldırılara sahiptirler.

- Bir hedefe veya bir alana saldırabilirler.

- Her seviye artışında 1 Zeka puanı alırlar (+1 ZEK).[VAİLLER]Vail – Suikastçı

Öfke Birliğinin koruculara verdiği karşılık suikastçılardır. Suikastçiler, aynı korucular gibi doğa ve hayvanlar üzerine sahip oldukları bilgiler sayesinde çevrelerine uyum sağlamakta ustadırlar. Gizlenme, şaşırtma ve pusuya yatma bir suikastçının en önemli özellikleridir. Zararsız bir hayvana dönüşerek, hatta düşman kılığına girerek farkedilmeden dolaşabilir.Özellikleri:

- Kısa kılıçları ve muştaları kullanabilirler.

- Üstün sıyrılma yetenekleri vardır.

- Gizlenme ve dönüşme yeteneklerine sahiptirler.

- Her seviye artışında +1 BEC (Beceri puanı) alırlar.
Vail – Pagan

Ruhani güçleri reddeden paganlar bu sayede büyü kullanımında uzmanlaşmışlardır. Paganlar, gerek teker teker gerekse grup halinde, her türlü rakiple başetmek için büyüye başvururlar. Ateş, su, toprak ve hava elementlerinden sağlayabildikleri fayda sayesinde oldukça çetin bir düşmana dönüşürler.Özellikleri:

- Olağanüstü saldırılara sahiptirler.

- Bir hedefe veya bir alana saldırabilirler.

- Her seviye artışında 1 Zeka puanı alırlar (+1 ZEK).Vail – Kahin

Kahinler yeteneklerini Vaillerin ruhani doğasından alırlar. Yenileme büyüleriyle savaşlarda gerek kendilerine gerekse içinde bulundukları gruba büyük fayda sağlarlar. Hem ölüleri diriltebilen hem de büyülere karşı koruma sağlayabilen rahipler bu özellikleriyle paganların karşıt klasını temsil ederler.Özellikleri:

- Müttefiklerini güçlü yaratıklara dönüştürebilirler.

- Rakiplerini zararsız hayvanlara dönüştürebilirler.

- Her seviye artışında +1 BIL (Bilgelik puanı) alırlar
Nordein – Savaşçı

Savaşçılar tipik yakın dövüş ustalarıdır. En öneli özellikleri fiziksel saldırı güçleri olmasına rağmen gerçek potansiyellerini su yüzüne çıkarmaları için mana puanlarını da gözardı etmemelidirler.Özellikleri:

- Çoğu silahı kullanabilirler.

- Üst düzey fiziksel saldırı gücüne sahiptirler.

- Savaşlarda ön saflarda etkili olurlar.

- Her seviye artışında otomatik olarak +1 GÜÇ puanı alırlarNordein – NöbetçiNöbetçiler de muhafızlar gibi üstün Dayanıklılık ve Hayat puanlarıyla ön safların değişmez savaşçılarıdır. Nöbetçiler, savaşçıların aksine aynı anda birden fazla düşmanla girdikleri mücadelelerden canlı çıkmayı başarabilirler. Ayrıca canavarları üstüne çekme özelliği sayesinde gruplarda çok faydalı olurlar.Özellikleri:

- Kalkan, tek-el kılıç ve ağır silahları kullanabilirler.

- Yüksek direnç ve yaşam enerjisine sahiptirler.

- Savaş hengamesinde hiç düşünmeden göğüs göğse çarpışmaya hazırdırlar.

- Her seviye artışında otomatik olarak savunmaları ve hayat puanları artar (+1 DEF).

Nordein – Avcı

Avcılar uzun mesafe saldırıları sayesinde tehlikelerden uzak durabilirler. Rakibinin hareket ve saldırı hızını düşürerek rahatça üstesinden gelebilirler. Özel yetenekleri sayesinde rakiplerinin üzerine gerçek anlamda ok yağdırabilirler. Şanslarıyla öne çıkan avcılar, diğer klaslara oranla daha çok kritik hasar verebilirler.Özellikleri:

- Ok, cirit ve tek-el balta kullanabilirler.

- Uzmanlık alanları uzun mesafeli saldırılardır.

- Üstün isabet oranına sahiptirler.

- Her seviye artışı ile birlikte şansları da artar (+1 ŞAN).
Karakterimi nasıl oluşturabilirim?

Bir karakter oluştururken öncelikle ismini, klasını, cinsiyetini, mesleğini ve dış görünüşünü belirlemen gerekir.

Zorluk dereceleri:Kolay– Online RP-oyunlarına yabancı olanlar için uygundur. 2 katı hızla tecrübe puanı kazanılır, ancak 30. seviyeye kadar devam edilebilir.

DİKKAT!! Karakterler normal, zor ve aşırı derecelerdeki kadar güçlü değildir. 2 katı hızla tecrübe puanı kazanılır, ancak 30. seviyeye kadar devam edilebilir. Bu derecede özel yetenekler kullanılamaz.Normal– Bu derecede tecrübe puanı ve bonuslar normal hızla kazanılır.

DİKKAT!! Karakterler zor ve aşırı derecelerdeki kadar güçlü değildir.Zor – Tavsiye edilen derece!!Seviye atlamak için daha fazla tecrübe puanı gerekir, buna karşılık her seviye için daha fazla bonus kazanılır. Özel yetenekler ve neslere bu derecede ulaşılabilir. 'Aşırı' derecede yeni bir karakter oluşturabilmek için 'zor' derecedeki karakterinizin 40. seviye ulaşması gerekir.

Aşırı– Bu derecede oynamak gerçek anlamda bir meydan okumadır.Tecrübe puanı kazanımı zor derecedeki gibidir ancak karakteriniz ölüp canlandırılmadığı takdirde kalıcı olarak silinir.

Bu derecede oynarken diğer derecelerde kullanamayacağınız nesne ve yeteneklere sahip olabilirsiniz.

Sistem gereksinimleri

Minimum:İşletim Sistemi – Windows XP oder Vista 32İşlemci – Intel Pentium 4 işlemci veya AMD Athlon XP, 1.5 GHz ya da daha hızlıEkran Kartı – GeForce FX-sınıfı veya ATI Radeon 9600 128 MBBellek – En az 512 MB RAMSes Kartı – 16 bit, DirectX uyumlu ses kartıDirectX - 9.0cSabit disk – En az 1.8 GB sabit disk belleği, ayrıca sonradan indirilecek içerikler için ekstra sabit disk belleğiİnternet bağlantısı - genişbant internet bağlantısı, örn: DSLKontrol – Klavye ve tekerli fareSisteminiz yukarıda belirtilen özelliklere sahip değilse Shaiya çalışsa bile oyun içeriğinde bazı eksiklikler oluşur. İyi bir oyun deneyimi için sisteminizin belirtilen özelliklere sahip olması gerekir. Oyunu çalıştırmadan önce diğer bütün programları ve uygulamaları kapadığınızdan emin olun. Bazı firewall uygulamaları sunucunun oyuna erişimini engelleyip Shaiya'yı bloke edebilir. Oyun açılırken 'Sunucuya bağlanılamıyor/Cannot connect to server' veya 'Cannot change directory c.35' uyarılarını alırsanız Shaiya için firewall uygulamalarını devre dışı bırakmanız gerekmektedir
.
Beyler Üzgünüm Bu sene pek online olamıcam
12 yıl
Geri Dönüyorum Ama
Evet geri dönüyorum ama sorularım var 3 ay kadar önce AR ler için ıtem mall dan Ring almamı söylemişdi GARYO hala öle mi.Yeni char accam AR
12 yıl
Şampiyon Galatasaray
Biliyorsunuz ki GS sadece futbol takımı değil.
Bu sene Takımımız Kürekte ve SuTopun da da Şampiyon Olmustur

TEBRİKLER
12 yıl
PeS 2o1o Fragman
12 yıl
Twelve Sky 2 Clan
Evet Beyler OBetanın açılmasına 11 gün kaldı.
Bende İlk defa TwelveSky oynucam.
Ama Aklıma Şöyle birşey geldi.Hepimiz Bir Clanda Olsak olmaz mı ?
Herkes Hangi Clanda olmak istediğini Yazsın ve Siz de isterseniz o clanda toplanalım.
12 yıl
-------Yardım------
Herkese merhaba.
Size birkaç sorum var.
1.26 lv'im ve FuLL pt gidiyorum melle pt 30 yeni skillerin gelmesi gerekmiyomu yoksa Class Açtırıncamı geliyor.
2.Armor görevini anlamadım detaylı anlatacak biri varmı?
12 yıl
Samsung Monitörüm var. SyncMaster940N
Arkadaşlar bilgisayara format attık.Formattan sonra Mönitörde arıza olustu.
Bilgisayarı actıktan sonra Siyah bölüm geliyor sonra windows açılıyor diyip görüntü gidiyor.Ne yapmamız Lazım.?
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.