MİNİ SÜRÜM

Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt

Teğmen
23 Ağustos 2008
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
4 üye
Görüntülenme (?)
50 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
2 ay
Whatsapp Kullanmayacağız diyoruz alternatif olarak ne kullanacağız peki

Son açıklamalar, kullanıcı sözleşmesinde ki yenilik nedeniyle AB üye ülkelerinde sözleşmeyi kabul etmeyen kullanıcıların whatsapp kullanabileceğini ama üye ülkeler dışındaki ülkelerde kullanıcıların whatsapp kullanamayacağı yönünde, whatsapp tan vazgeçip kullanacağı uygulama hakkında bizleri bilgilendirecek arkadaşlar var mı acaba.

2 ay
Telefon Onaysız Sınırsız Gmail Hesabı Açma

Arkadaşlar açıklama yapacak bir şey yok siteye girin gereğini yapın.


https://accounts.google.com/signup/v2/webcreateaccount?flowName=GlifWebSignIn&flowEntry=SignUp

2 ay
I·stenmeyen Sms Ve Aramaları Engelleyin Rahat Edin

Firmalar reklam, tanıtım içerikli telefon mesajı ve elektronik postaları denetimsiz ve izinsiz olarak kullanıcılara gönderemeyecek, kullanıcılar tek bir noktadan tüm ticari elektronik ileti onaylarının kontrolünü sağlayacak. 16 Şubat 2021 tarihine kadar e-Devlet üzerinden veya İleti Yönetim Sistemi adresinden onay tercihlerinde değişiklik yapabilirsiniz.

https://vatandas.iys.org.tr/giris

4 ay
Türk burgeri değil Yunan burgeri satacağız diyen Suudi şirket, Türkiye'de sektör lideri çıktı

Suudi Arabistan'ın Türk ürünlerini boykot etme kararı almasının ardından ülkenin en büyük yemek şirketi Herfy da katıldı. "Türk burgeri yerine Yunan burgeri satacağız" duyurusu yapan şirketin bağlı olduğu Savola Group, Türkiye'de "Yudum" yağ markasının sahibi olduğu ortaya çıktı. Markanın ayrıca, Türkiye'deki yağ sektöründe birinci sırada olduğu öğrenildi.


Türkiye'de Savola Gıda adıyla faaliyet gösteren şirket, Türkiye'de yenilebilir yağ sektörünün lideri konumunda yer alıyor. Savola Gıda, Yudum ve Sırma markalı ayçiçeği, mısır, omega 3 ve kızartma yağlarının yanı sıra Egemden, Brillo, Cielo ve Afia markalı natürel sızma, natürel birinci ve organik zeytinyağları üretiyor. Savola Gıda, Afia, Cielo, Brillo, Yudum, Egemden ve Sırma markaları ile ihracat yaptığı 20 ülke arasında Suudi Arabistan da yer alıyor.https://www.haberler.com/turk-burgeri-degil-yunan-burgeri-satacagiz-13678241-haberi/?utm_referrer=https%3A%2F%2Fzen.yandex.com

2 yıl
Reklamları ve takipçileri Hosts dosyasıyla engelleyin siteler daha hızlı açılsın
Arkadaşlar, eklenti ve programlar kurarak reklamlardan takipçi sitelerden kurtulmak için hepimiz uğraşmışızdır, ama bunları çok küçük bir host dosyasıyla da önlemek mümkün. Host dosyasını indiriyoruz  "C:\Windows\System32\drivers\etc" konumundaki klasöre kopyala yapıştır yaparak değişimi onaylıyoruz ve yeniden başlat yapıyoruz. Yalnız bir noktayı belirtmek istiyorum bilgisayar da bir yavaşlama olmaması için,  Denetim masası>Yönetimsel Araçlar>Hizmetler>DNS istemcisine sağ tuş yapıp özelliklere tıklıyoruz ve başlangıç türü devre dışı, hizmet durumu durduruldu yapıyoruz ve uygula tamam diyoruz...

Host dosyasın da yeni değişiklikler olursa otomatik olarak link güncellenmesi yapılacaktır.

(Konuyu yanlış bölüme açtıysam yönetici arkadaşlardan özür diliyorum)

Virüs total sonucu....  https://www.virustotal.com/tr/file/8964e29eb1ded8f3b9f5b95e2c38e25353df3a5888270378df606ad6cebc4bf8/analysis/1551289551/

İndirme linki....  https://yadi.sk/i/yTizlpZSDjzyHw
2 yıl
PTT’ye Gitmeden İnternetten BEDAVA E-Devlet Şifresi Alabilirsiniz
E-Devlet uygulaması, geçtiğimiz yıllarda hayata geçirilen ve resmi kurumlardaki işlemlerimizi internet üzerinden yapmamıza olanak sağlayan oldukça faydalı bir sistem. Öyle ki daha önce vergi dairesi, nüfus müdürlüğü, SGK gibi kurumlara şahsen giderek hallettiğimiz birçok resmi işlemi E-Devlet sistemi üzerinden birkaç tıkla halledebiliyoruz. Hem kişisel olarak bize, hem de resmi kurumlara zaman ve iş gücü bakımından avantaj sağladığı için, herkese E-Devlet şifresi alarak bu sistemi kullanmasını tavsiye ediyoruz. Çoğumuzun bildiği gibi ilk defa E-Devlet şifresi almak isteyenler şifrelerini PTT’den alıyor. Ve bunun karşılığında 4 ya da 5 TL gibi bir ücret ödüyor. Ödenen ücret bir yana PTT şubelerine gitmek, kuyruk beklemek ve sıra size geldiğinde E-Devlet şifre sisteminin çalışmadığını öğrenmek oldukça can sıkıcı olabiliyor. Ancak E-Devlet’e giriş yapmanın ve şifre almanın tek yolu PTT’ye gitmek değil. Birçoğumuz bilmiyoruz ama sisteme e-Devlet Şifresi, Mobil İmza, Elektronik İmza, T.C. Kimlik Kartı ve İnternet Bankacılığı ile giriş yapılabiliyor. Evet yanlış okumadınız, İnternet Bankacılığı ile E-Devlet’e girilebiliyor. Peki bunu nasıl mı yapacaksınız? Haydi ayrıntılara bakalım…


Öncelikle e-Devlet’e İnternet Bankacılığı ile giriş yapabilmek için aşağıdaki listede yer alan 16 bankadan birinin internet şubesini kullanabiliyor olmanız gerekiyor.

1- Akbank
2- Albaraka
3- Anadolubank
4- Denizbank
5- QNB Finansbank
6- Garanti
7- İngbank
8- KuveytTürk
9- Odeabank
10- Şekerbank
11- TEB
12- Türkiye İş Bankası
13- Türkiye Finans
14- Yapı Kredi
15- Ziraat Bankası
16- Ziraat Katılım

Şöyle bir baktığımızda Vakıfbank ve Halkbank gibi iki devlet bankasının bu sistemde yer almamasının can sıkı olduğunu söyleyebiliriz. Listede yer alan bankalardan birinden İnternet Bankacılığı’na giriş yapabildiğinizi düşünerek e-Devlet’e nasıl giriş yapış, şifre alabileceğinizi anlatalım.

1. Adım: Öncelike e-Devlet’in resmi giriş adresi olan www.turkiye.gov.tr‘ye girin.


2. Adım: Site açıldıktan sonra sağ üstte yer alan Sisteme Giriş butonuna tıklayın.3. Adım: Giriş sayfasında üstte yer alan giriş yöntemlerinden İnternet Bankacılığı seçeneğine tıklayın.
4. Adım: Açılan sayfada bankaların simgelerini göreceksiniz. Kendi bankanızın simgesine tıklayın.
5. Adım: Bankanızın internet şubesi giriş sayfasına yönlendirileceksiniz. Mevcut bilgilerinizle giriş yapıp cep telefonunuza gelecek SMS’teki şifreyi girdikten sonra tekrar e-Devlet sistemine yönlendirileceksiniz ve bu kez sisteme giriş yapmış şekilde size özel e-Devlet sayfası açılacak. Ancak artık sisteme girdim, hep bu yöntemi kullanırım demeyin. Çünkü İnternet Bankancılığı ile giriş yaptığınızda e-Devlet’in tüm özelliklerini değil, kısıtlı özelliklerini kullanabiliyorsunuz.

6. Adım: Sisteme giriş yaptıktan sonra sağ üstte yer alan Benim Sayfam butonunun yanında yer alan aşağıyı gösteren oku ve açılan menüden Şifre ve Güvenlik Ayarlarım bağlantısına tıklayın.7. Adım: Açılan sayfada sağ üstte bulunan Şifremi Değiştir butonuna tıklayın.
8. Adım: Açılan sayfada açıklamalara uygun olacak yeni şifrenizi belirleyin ve iki bölüme de yazarak, sağ altta yer alan Değiştir butonuna tıklayın.Artık e-Devlet şifresi sahibi oldunuz ve bundan sonraki girişlerinizde İnternet Bankacılığı yöntemini kullanmanıza gerek olmayacak. T.C. Kimlik No ve Şifre ile sisteme giriş yapabileceksiniz!

Yazıyı e-Devlet şifresi olmayan ve PTT’ye gidip ücret ödemek istemeyen daha çok kişiye ulaştırmak için, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşın!
2 yıl
Suriye'liler de poşet parası verecek mi ki?
2 yıl
Opera tarayıcıda bildirim sorunu
Arkadaşlar opera tarayıcı da sitelerden masa üstü bildirim gelmiyor, örnek vermek gerekirse youtube da abonesi olduğum bir kanal yeni video ekleyince bildirim gelmesi gerekir (crome de böyle oluyor) ama gelmiyor, ayarlarda bildirimler açık şekilde ama hiçbir siteden bildirim gelmiyor . Bu konuda yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum.
2 yıl
W-10 Defender Sorunu
Arkadaşlar uzun yıllardır kaspersky antivirüs kullanıyorum ve çok memnunum,son zamanlarda bir çok platform da W-10 defenderin çok iyi duruma geldiğini ve tek başına yeterli olacağını okudum AV test sonuçlarını inceledim sonuçları iyi gördüm ve kaspersky devre dışı bırakıp defenderi faal duruma getirdim ama hiç dosya indiremiyorum her şeyi engelliyor denemek için ccleanır indirmek istedim onu da engelledi ne yapmam gerekiyor, nette araştırdım bazı çözümler yazılmış ama hiçbiri etkili olmadı işletim sistemim W10 pro .
2 yıl
Konkordato ilan etmek, borcum var ama
Konkordato ilan etmek, borcum var ama üstüne bir bardak soğuk için demektir.
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.