MİNİ SÜRÜM

Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt

Yarbay
01 Temmuz 2008
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
72 üye
Görüntülenme (?)
381 (Bu ay: 5)
Gönderiler Hakkında
geçen yıl
Bloody P93 Gaming Mouse Nasıldır, Kullanan Var mı?
Selamlar arkadaşlar. 2 seneyi aşkındır Logitech G300s kullanıyorum. Bundan önceki farem de G300'dü. Yani bu fareyle rahat 5-6 senem var. Şu an kullandığım da kafayı yemiş durumda. Ben bu kadar malzeme kalitesi düşük, satın aldıktan sonra 2 ay içinde scroll tuşu bozulan, çift tıklama, tıklamama, tuşlarında sertleşme sorunları olan bir fare görmedim. Bunun yanında, fareyi yanlışlıkla masadan falan düşürürseniz, direk sapıtıyor. Nereye baksam herkes bu konulardan şikayetçi.

Öte yandan o kadar ergonomik ve rahat ki, anlatamam. Bu fareye alışanlar, diğer farelerin yüzüne bakmaz öyle diyeyim. toplam 9 programlanabilir tuşu olması, tuşların yerleşimi falan çok iyi. Üstüne bende solak olup, fareyi sol elle kullandığımdan dolayı, oyun da oynadığımdan vazgeçmesi zor. Sağ elle klavyeyi kontrol ettiğimden dolayı, oyunlarda sağ elle ana tuşlara uzanmak zor. O yüzden oyun içi önemli kontrolleri farenin üzerindeki tuşlara atarım. Ama daha garantisi bitmeden çöpe gidecek olma ihtimali %95 civarı falan. O yüzden bu fareye bir daha 150 küsür TL para vermek istemiyorum.

Sadede geleyim;

Birkaç gündür fareleri araştırıyorum. Hem G300s almak istemiyorum, hem de bir yandan vazgeçemiyorum. "Belki yenisiyle değiştirirler" diye, Logitech'e bile yazdım sorunu. Forumda ve bazı yerlerde Logitech'in "Kullanıcı memnuniyetini önemsediğini ve bazı kişilerin ürünlerini garantisi dolmasına rağmen yenisiyle değiştirdiğini" okumuştum çünkü. Ama onlardan da cevap yok.

Bende dün Bloody P93'ü keşfettim. Sol ele uygun, tasarımı güzel, G300s'den bir eksik, 8 programlanabilir tuşu olan bir fare. Tasarımı falan da G300s'den güzel. O yüzden dün sipariş verdim. Daha önceden X7 kullandığım için, A4TECH'in farelerinin ne kadar sağlam olduğunu biliyorum. Dün sipariş verdim bu yüzden.

Bu fareyi kullanan arkadaşlar var mı? Nasıl bir mouse? Malzeme kalitesini G300s'le karşılaştirabilirseniz, durum nedir? Görüşleriniz için teşekkür ederim şimdiden. Biraz uzun oldu kusura bakmayın. İçimi döktüm sanırım bu konuyla alakalı.
geçen yıl
FORD TRUCKS F-MAX [ANA KONU] [ARTIK STEAM ATÖLYE'DE]
SimülasyonTürk.com'dan Bertan Baday ve Emre Aydın tarafından sıfırdan geliştirilen, Hasan Elmaz Öfke tarafından tanıtımı yapılan F-MAX modu 29 Ekim'de çıkışını yaptı. ETS 2 için yapılan Türk çekici modlarını genellikle beğenmem ve vasat bulurum. Ama bu mod hakikaten bir başka olmuş. Oldukça detaylı ve kaliteli bir araç. SiSL'nin aksesuar modlarını desteklemekte ve EVR'nin gerçek Ford Cargo motor sesini kullanıyor şu an. Mod 1.35 ve 1.36 versiyonlarında sıkıntısız çalışıyor. Yeni çıkmasına rağmen optimizasyon bayağı iyi ve desteklenmeye, geliştirilmeye devam edilecek.

Sadece çekici değil, Ford Trucks bayiisi de mevcut ve Berlin'e konuşlandırılmış durumda. Road to Black Sea DLC'si geldikten sonra, bayii Türkiye'ye taşınacak.

Modu denemek isteyenler;http://fmax.simulasyonturk.com adresinden indirebilir. Bütün emeği geçenlere teşekkürler.

Mod Steam Atölye'ye gelmiş durumda. Dilerseniz bu linkten abone olabilirsiniz;https://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=1915802227

Kendi aracımdan bir kaç fotoğraf paylaşmak gerekirse;

2 yıl
Forumun 140M. Mesajını Atmışım
https://forum.donanimhaber.com/mesaj/yonlen/140000000

Gördüğünüz gibi, forumun 140 milyonuncu mesajını atmışım. Bunun için özel olarak çalışmadım. Ama bi konfeti patlaması falan beklemedim değil. Güzel olurdu. Forumda 11. yılım. 17 yaşındayken kayıt olmuştum, şu an 28 yaşındayım. Bu forum beni yaşlandırdı. Forumdaki nice üyeden yardım gördüm, nice üyeye yardımda bulundum. Hepinize teşekkür ediyorum.

Gun beyden günün anlamına binaen DH kupa bardağı rica ediyorum. 11 senedir takıldığım ve bana nice şeyleri çözmemde yardımcı olan, öğreten siteyi, DH kupasıyla çay veya kahve içerken gezmek hoş olurdu. Teşekkürler
2 yıl
Milli ve Dini Bayramlarda Toplu Ulaşımın Ücretsiz Olması ve Suriyeliler
Senelerdir bu "Suriyeli" konusundan, ülkenin ve insanların neler çektiği hepimizin malumu. Geleyim konuya;

Ben 28 yaşında fiziksel engelli biriyim. Çorlu'da yaşıyorum. Mevzubahis Türkiye olduğu için yaşamaya çalışıyorum diyeyim. Arabam olmadığı için toplu taşıma kullanıyorum. Bu güne kadar çok zorlukla karşılaştım. Ama bugün başıma geleni size anlatmak istedim.

Biliyorsunuz ki ülkede dini veya milli bayram olduğu zaman, otobüsler bedava olur. En azından burada öyle. Şahsen bu durumdan rahatsızım hep. Çünkü belediye otobüsleri bedava olduğu zaman, ipini koparan, 2 adımlık yere yürümeye üşenip, otobüse binip, bir durak sonra inen tipler yüzünden gereksiz bir yoğunluk olur. Bu sefer gerçekten işi olanların, okuluna gidip gelmeye çalışan öğrencilerin hakkına girilir. Hep derim ki; Madem bayram, madem özel gün, şu otobüsleri bedava yapma, indirimli yap. 50 kuruş dahi alsan, o boş beleş otobüs işgal eden tiplerin önüne geçersin. Zaten bizim belediye sürekli otobüs işletmesinin zararda olduğunu söylüyor. Otobüs sayısı da az.

Gelelim Suriyeli meselesine; İstanbul'dan teyzemler geldi. Dedik hava da güzel. Gidelim bir Gölbaşı yapalım. Saatlerce otobüs bekledik. Gelen dolu, giden dolu. En son bi tane geldi ona bindik. Gittik Gölbaşı'na. Yoğunluktan otobüsten inemedim. İnenlere bırak yol vermeyi, otobüse hücum ediyorlar. Otobüse binenlerin yarısından fazlası ise Suriyeliydi. Otobüsü arasan Trakyalı zor bulursun. Bi Suriyeli ailenin yanında 5 çocuk saydım. Ben kendi insanımıza laf anlatmaya çalışırken, bir de bunlar var başımızda. Müsaade et diyorsun, bön bön suratına bakıyorlar. Otobüste bedava olunca daha beter oluyor. Diyeceğim şu ki; Bu ülkede hakikaten işimiz zor. Şimdi böyle ise, 10-20 sene sonrasını varsın siz hayal edin.
2 yıl
İmzalarda Satır Sorunu
Merhabalar. Forumda aylardır imzalarda satır sorunu mevcut. Koyduğumuz resim, yazı gibi içerikler, imzayı hazırlarken boşluk bırakmamamıza rağmen bu satır sorunu yüzünden boşluklu bir şekilde görünüyor. Bu sorun sadece imzayı düzenledikten sonra kontrol etmek için öz izleme yaptığımız kısımda yok. Onun için oradan bir önizleme alarak göstereceğim.

Bu ekran görüntüsü imza önizleme kısmında aldığım görüntü. Gördüğünüz gibi bir sıkıntı yok. Ama konulara yazdığım zaman, imza boşluklu bir şekilde bozuk gözükmekte.Bu da normal konularda gözüktüğü şekil. Gördüğünüz gibi arada boşluklar bulunuyor.Düzeltilebilirse gerçekten iyi olur. Teşekkürler.
2 yıl
"Demokrasi" Denen Olgunun Aslında Demokrasi Olmaması
Bilmiyorum bunu hiç düşündünüz mü ama, demokrasi denen olgunun, gerçekten demokrasi olduğuna inanan var mı?

Biz istediğimiz kişiyi seçmiyoruz. "Partilerin istediği kişileri seçmeye itiliyoruz" sadece. Bu güne kadar, (parti farketmeksizin) gerçekten kendi istediğiniz kişileri seçtiğinizi düşünüyor musunuz?

Bir ilçede, ilde, mahallede insanlar kendi istediği kişiyi aday gösterebiliyor mu? Aday gösterebiliyorsak, seçtirebiliyor muyuz? Yoksa partiler her seçim zamanı, kafalarına göre kendi listelerini çıkarıp, bize "Bu listedekilerden birini seçeceksiniz" mi diyor? Bu gerçekten "Halkın iradesi" mi, yoksa "partilerin iradesi" mi?

Size kalsa, bu ülkenin başına RTE'yi, Bahçeli'yi Kılıçdaroğlu'nu, Akşener'i geçirir misiniz? Hiç sanmıyorum. Bakın ben/biz 10 yaşındaydım bu isimler vardı. 28 yaşına gireceğim hala aynı kişilerle ülke kurtarmaya çalışıyoruz. Siyasetimizde bir tane adını yeni duyduğumuz, genç, dinamik bir isim var mı? Yok.

Ben Çorlu'da ikamet ediyorum. Geçmiş dönemlerde burada oy kullanırken Chp adaylarına oy verdim hep. Chp'yi sevdiğimden, Chp'li olduğumdan mı? Hayır. Bakın burada önceki belediye başkanı Ünal Baysan'dı. Geçen sene milletvekili adayı oldu diye başkanlıktan istifa etti. Seçilemeyince bir daha dönemedi tabii. Şu an başkanlıkta yine Chp'nin getirip koyduğu Ahmet Sarıkurt diye bir isim var. Eminim Çorlulu'ların çoğu "Bu kim" demiştir. Ama Chp bu seçimlerde "Ahmet Sarıkurt'u seçeceksin" diye önümüze koydu. Ayrıca diğer partiler de kendi adaylarını koydu. Çorluluların kendi adayı var mı? Yok.

"Bir oy her şeyi değiştirir" "Bir oy bir oydur" gibi sözlere inanmayın. Bu ülkede her şey ne zaman düzelmeye başlar biliyor musunuz? Kaos çıktığı zaman. Evet kaos. Ülkenin yarısından fazlası sandığa gitmezse, o zaman görün neler olacak. Bırakın birbirlerini yesinler. Demokrasi denen şey, demokrasi değil. Demokrasi aslında bir nevi otokrasi. En azından Türkiye için. Elinde yetkisi olanlar istediği gibi at koşturup, bizlere kendi istediklerini seçtiriyor. Biz de siyasileri kendimizin seçtiğini, onlara yetkinin bizim tarafımızdan verildiğini zannediyoruz. Hepsi bu. Bir söz vardır ya. "Oy vermek bir şeyleri değiştirseydi, yasaklanırdı" diye. O hesap.
2 yıl
NVIDIA GEFORCE 418.91 Mavi Ekran GTX 1050Ti
Selamlar arkadaşlar. Başlıkta belirttiğim gibi. Nvidia ekran kartı kullanıp, şu anki güncel sürücüyle ilgili çeşitli "Mavi Ekran" sorunları yaşayanlar oldu mu diye danışmak istedim. Bu sürücüye güncellediğimden beri, düzensiz ve kafasına göre bir şekilde, her olduğunda farklı bir hata koduyla mavi ekran hataları almaktayım. Hata kodlarını internette araştırdığımda, genellikle sürücülerle ilgili yazılar çıkmakta. DDU'yla temiz kurulum yaptım, çare olmamış gibi gözüküyor. Açıkçası bu duruma ekran kartı sürücüsünün neden olduğuna tam emin olamadım. O yüzden son sürücüyü kullananlara sormak istedim. Sorun bu sürücüyü kurmamla başladı. Emin olamamamın sebebi ise bu hatayı düzensiz olarak yaşamam. Bazen hiç olmuyor. Bazen durup dururken mavi ekran alıyorum. Kartım GTX 1050Ti

Sistemine 418.91 numaralı sürücüyü kurup, bu sorunu yaşayan başka arkadaşlar oldu mu?

Şimdiden teşekkürler.
2 yıl
ABDURREHİM HEYİT
Abdurrehim Heyit'i bu parçayla tanımıştım. 3 sene önce ülkemize gelmişti. Meğer şehit edilmiş Çin tarafından. Daha ölümünü yeni öğrenmenin üzüntüsünü mü, yoksa ölümünün üzüntüsünü mü yaşayayım bilemedim. Anmak, bilgilendirmek istedim.

Huzur içinde uyu.

2 yıl
Engel Tanımayanlar Tarifeleri Kalkıyor (Son Tarih 1 Eylül)
Merhaba arkadaşlar. Ben 2017'de geçtiğim SOL'da, o zamandan beri Engel Tanımayanlar tarifesindeyim. Yeni tarifeler, fahiş fiyatlar açıklanadursun, yeni dönemde Engel Tanımayanlar tarifelerine ne olacağıyla ilgili bir bilgi yok. Dolayısıyla bu tarifeleri kullanan arkadaşlar, benim gibi acaba sürpriz fiyatlarla karşılaşırmıyız, zam gelir mi, AKN kalkar mı diye düşünüyor. Hali hazırda yeni Engel Tanımayanlar Tarifeleri ve fiyatları açıklanmadı.

Şu anki mevcut tarifeler ve fiyatları:
https://www.superonline.net/kampanyalar/sosyal-destek/engel-tanimayanlar-adsl-yalin-adsl
https://www.superonline.net/kampanyalar/sosyal-destek/engel-tanimayanlar-fiber

SOL'a geçtiğim 2017 Mart-Nisan döneminden beri, 25mbit 100GB AKN 54TL tarifesini kullanıyorum. Engel Tanımayanlar tarifeleri yapısı gereği taahhütsüz bir şekilde devam eden tarifeler. Yani istediğiniz zaman çıkabileceğiniz tarifeler.

Bundan ötürü, acaba yeni dönemde fiyatlar artar mı diye düşünenler, taahhütsüz tarifelerde olduğumuz için kendini güvende hissetmeyen arkadaşlarımız olabilir benim gibi.

Bu konuyla ilgili biraz önce SOL MH'yi aradım ve bilgi aldım. AKN'ler bu tarifeler dahil, tüm tarifelerde kalktı. Asıl haber: Eğer benim gibi eski dönem müşterisiyseniz, 1 Ocak'tan sonra da, sözleşme yaptığınız ilk günkü fiyatla, AKN kalkmış bir şekilde interneti kullanmaya devam edebileceksiniz. Ne zaman SOL'dan çıkmaya karar verip, tekrar dönüş yaparsanız, sadece o zaman Engelsiz Tarifeler için 1 Ocak'tan sonra belirlenmiş yeni fiyatlardan ücretlendirileceksiniz. Anlayacağınız, mevcut Engel Tanımayanlar müşterileri, yeni dönemde de sözleşme yaptığı ilk günkü fiyattan ücretlendirilecek.

Güncelleme:

1 Eylül 2019 tarihinden itibaren halihazırda 1 Ocak 2019'da kalkmış olan, ama eski abonelerin kullanmaya devam ettiği "Engel Tanımayanlar" tarifeleri eski aboneler için de bitiriliyor. Bunun yerine; herkes gibi normal ADSL veya Fiber tarifelerinden birine geçip, bu tarifeler üzerinden engelli raporunuzu götürerek "%25 Engelli İndirimi" alabilecek şekilde devam edilecek
.
2 yıl
Ancestors Legacy (2018) [ANA KONU]
Steam linki:
https://store.steampowered.com/agecheck/app/620590/Bu oyunun ana konusunu aradım ama bulamadım. Şaşırdım ne yalan söyleyeyim. Benim gibi RTS seven, ama sadece Battle for Middle-earth serisini seve seve oynamış kişiler bu oyunu çok sever diye düşünüyorum. Oyun Destructive Creations adlı Polonyalı oyun stüdyosunun yapımı. Niye Polonyalı diye üstünde durdum? Çünkü Polonyalıların oyun konusunu çözdüğünü düşünüyorum. Yaptıkları oyunların geneli güzel oluyor.

Oyun Orta Çağ temalı. BFME serisinin "Geliş, ordu yap, yok et" felsefesinin yanı sıra, Age of Empires'ın detaycılığına da sahip. Yani gelişmek ve ordu için maden ve yaşamsal öğeler şart. Oyun müzikleri de oyunun kendisi gibi güzel. Önümüzdeki Steam Yılbaşı indirimlerinde kaçırılmamalı bu türü sevenler tarafından.

DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.