MİNİ SÜRÜM

Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt

Binbaşı
01 Aralık 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
2 üye
Görüntülenme (?)
29 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
7 yıl
Motorlu Taşıt vergilendirmesi ile ilgili imza kampanyası
Arkadaşlar change.org'da bir imza kampanyası açtım motorlu taşıtlarla ilgili vergilendirme sisteminin emisyona göre yapılması ile ilgili. Desteklerinizi beklerim.

http://chn.ge/16mnvqT
8 yıl
Civic HB dizel incelemem
Arkadaşlar. Ben de aracı ilk alanlardanım. blog sayfamda da bir inceleme yazdım. o kadar emek verdik biraz da sayfamız hit alsın diye şimdilik buraya koymuyorum yazıyı. (forumdaki mesaj sayıma bakarak burada reklam için bulunmadığımı anlayabilirsiniz) ilgilenenler aşağıdaki linkten yazıma ulaşabilirler.

http://sinirkupu.blogspot.com/2013/05/yeni-honda-civic-dizel-inceleme.html

sorularınız olursa pm'den ya da forum üzerinden sorabilirsiniz.

iyi forumlar.
10 yıl
Megane II Yol Bilgisayarı Verileri
Merhabalar arkadaşlar,

2 hafta kadar önce 2009 model magene II sedan 1.5 dci 85 hp araç aldım. araç 26.500 km de ve 30 bin bakımına 23 bin km de girmiş.
10 gün kadar önce de depomu opetten fulleyip (dolum tabancası ilk defa atana kadar) yol bilgisayarı değerlerini sıfırladım.
Bu gün yine aracımı (yarım depo filan kullanmıştım) fulleyip tüketim değerlerini karşılaştırmak için başka bir opet istasyonuna gittim ve yine tabanca ilk defa atana kadar depoyu fullettim.
ancak yol bilgisayarının verileri ile depo tüketimimi karşılaştırınca arada çok büyük fark olduğunu gördüm.
aracı yol bilgisayarına göre 551.2 km sürmüş ve 4.1 lt ortalama ile 23.1 lt yakıt tüketmiş olmam gerekiyorken, ben depoyu 27.99 litre yakıt ile tabanca ilk defa atana kadar doldurdum. buradan bakınca tüketim ortalamam 5 litre oluyor yapılan yola göre.
tüketilen yakıt hatası: (27,99-23,1)/23,1=0,213
ortalama yakıt hatası: (5,0-4,1)/4,1=0,219
yani hem ortalama hem de tüketilen yakıt miktarları yol bilgisayarının söylediğinden %21-22 civarı fazla çıkmış bulunuyor ki bu da bence çok fazla.
sizlerin de bu şekilde ölçümleriniz oldu mu? bu araçta bir sıkıntıya mı işaret eder? bilen bir arkadaş cevaplarsa sevinirim.

not 1: km sayacının doğru ölçtüğünü eski aracımla gittiğim güzergahta denedim yani yapılan km ile ilgili bir sıkıntı yok.
not 2: aracın lastikleri orijinal lastikleri (lastik çapı ile ilgili bir hata ve dolayısı ile km hatası yine yok)
not 3: 30 km altı hızlarda anlık tüketim göstermediği için acaba yol bilgisayarı hata mı yapıyor dedim ve istasyondan çıkıp bir süre sürdükten sonra aracı park halinde bir süre beklettim. anlık tüketim görünmemesine karşın ortalama tüketim yükseliyordu. demek ki bu da sorun değil.
10 yıl
5+1 tavsiye
selam arkadaşlar.
bir süre önce evime lg 42le5300 lcd tv aldım. görüntüden keyfimi çıkarıyorum ama ses sistemi olmadan da olmayacak. onun için tavsiyeye ihtiyacım var.
televizyonum usb üzerinden hemen her şeyi oynatabiliyor. zaten tercih sebeplerimden birisi de buydu. o sebeple bir arkadaşım bana optik bir ses sistemi almamaı taviye etti. böylelikle usb'den çalışptırdığım medyanın sesini optik çıkıştan ses sistemine aktarabileceğimi, hem dvd player gibi cihazlarla uğramayacağımı hem de yarın xbox vs kullanırsam da işime yaracağını belirtti.
salonum 20-25 metre kare filan. eşim de ayaklı sistem istemiyor. mümkünse pek görünmesin diyor.
benim için ses miktarından çok kelitesi önemli. bütçem de oldukça kısıtlı. özellikle optik destekli sistemelerin giriş düzeylerinin fiyatı benim ancak tavan bütçeme denk gelir. o sebeple
1- optik olmazsa olmaz mı?
2- optik destekli bile olsa player zaten sistemlere dahil değil mi? yani sadece ses için bir sistem var mı?
3- (1 ve 2 ışığında) 500 liradan az paraya mal olacak ne tür bir sistem tavsiye edersiniz?

teşekkürler.
11 yıl
Fotolarla yeni ASX
Arkadaşlar bu gün Çekmeköy'deki Mitsubishi Gül-Al bayiinde aracı inceledim. Henüz plakası çıkmadığından araçla test sürüşü yapmadım. İşte size bir kaç fotoğraf.

Renkli LCD ekranlı yol bilgisayarı

müzik sistemi lancer'dan tanıdık. Ama dinlediğim kadarıyla kalitesi (kolonların herhalde) daha iyi. Göğüste kullanılan yumuşak malzeme kalite hissi uyandırıyor.


Kol dayama lancer'lardakinden daha iyi. ileri geri kayabiliyor.


Ayrıca kol dayamada 2 tane göz var.


Her iki güneşlikte de ışıklı ayna mevcut.

koltuk döşemeleri kaliteli

İç tasarımı sade, direksiyon simidi lancer ile ortak. CC var fazladan.Bagaj hacim olarak yeterli. İki katmanlı olması hoş. Sadece stepne yerine tamir kiti olması bir eleştiri konusuDış görünüşü şık. ben bu rengi çok tutmadım gerçi. Mercekli far çok iyi olmuş. xenon yaptıracaklar da karşıdakinden küfür yemezler.


Motor lancerdan tanıdık. teknoloji hemen hemen aynı. sadece AS&Go sistemi için yapılan bir kaç değişiklik var. (daha verimli ve sessiz alternatör, sürtünme düşürücü ayrıntılar vs.) ama motor 4A91 (1.5 lancerdaki) yerine 4A92 kodlu. Stork ve sıkıştırma oranı ile oynanmış.

bu alet eğer esp ise bosch firmasından alınmamış herhalde. :D

daha hacimli bir motor konursa diye yeterli yer var kaputun altında. 2.0 benzinlisi ve 1.8 dizeli ve benzinlisi var sonuçta dünyada

jantlar ve lastikler çok hoşuma gitmedi. ara bütün olarak araca yakışıyorlar. en azından sırıtmıyorlar.


arkada yeterli baş ve diz mesafesi var. Kol dayama da mevcut. Bir an çok dik geldi koltuklar. denememkle birlikte şaban bey arka koltukların dayatabildiğini söyledi.

arka kısım için de tepe lambası mevcut.

Araçta beğenmediğim bir şey hemen hemen yok. Bir tek arka stop grubu alışkanlık isteyecek sanki. (bu arada arkadan da foto çekmemişim ) zaten ben hatchback lancer'ın da arkasını çok beğenmiyorum. Ama dediğim gibi alışma.
Ancak araç beklediğim kadar heybetli gelkmedi bana. belki bunda aracın rengi de etkişlidir. sonuçta lancer'dan enredeyse 30 cm kısa bir araç. Bir de üzerine yüksek. Belki de ben fazla beklentiye girdim bilemiyorum.
11 yıl
Vialle Lpi Sistemine Geçtim
Bu yazı:
http://www.mitsubishiclubturkey.com/
sitesinden alıntıdır.

Selam arkadaşlar,
Bir süre önce geçiş yaptığım Vialle Lpi sistemi hakkındaki görüşlerimi burada sizlerle paylaşmak istiyorum. Sisteme geçişim üzerinden fazla zaman geçmediğinden dolayı tüketim değerleri için henüz yüksek kesinlikli bir paylaşım yapmam mümkün değil. Ancak en azından şu ana kadarki tüketim değerlerimi de burada paylaşabilirim. Zaman zaman güncelleme yapmaya da devam ederim.
Önce geçiş kararım hakkında biraz açıklama yapayım. Önceki aracım olan mitsubishi colt ile yılda 14.000 km yol yapıyordum. İlk bakıma da km değil süre dolduğu için girmiştim. Bu hesaplarla yola çıkarak benzinin o zamanki fiyatı üzerinden de 1,5 litre kadar fazla yakacağımı bununsa bana aylık olarak 50 lira kadar bir fark getireceğini hesaplamıştım. Colt aracımla ilk aldığım andan itibaren 19317 km yol yapmış (ölçüm yaptığım km) bu mesafe içinde 1276,31 lt benzin tüketmiştim. Bu da ortalama olarak bana 6,6 lt/100 olarak dönmüştü. Lancer aldığım zaman ise bu ortalamanın 8,1 lt olacağını hesaplamıştım. Aracı sattığım dönem benzinin litre fiyatı 2,95 lt üzerinden düşünürtseniz (tüketim farkı*litre fiyatı*aylık km)=(0,015 lt/km*2,95 Lira/lt*1054 km)=46,63 lira olarak yansımasını planlıyordum. fakat bazı gerçekler köpekbalığı ile karaya çıktıktan sonra ortaya çıktı:
1- Lancer ile colt arasındaki tüketim farkı tam düşündüğüm gibi çıkmadı. ben 8,1 lt/100 km düşünürken 8,6 lt/100 km fark oluştu. Bu da 0,5 litre gibi bir fark oluşmasına sebep oldu.
2- Lancer aracı aldıktan sonra çeşitli sebeplerle (ihtiyaç, zevk vs) aracı daha fazla kullanmaya başladım. Sonuç 10.000 bakımına 6 ay içerisinde girdim. Ortalama 1050 km civarında olması gereken aylık yolculuğum 1650 km seviyelerine yükseldi. Ve hala aracı ağız tadı ile kullanmadığımı düşünüyordum.
3- En büyük vurgunu ise hariçten yedim (en azından buna mudahale şansım yoktu) benzin ben Lpi sistemi kararını aldığımda 3,75 lira/lt idi.
Bu sefer otorup tekrar bir hesap yaptım:
Aracı değiştirirken düşündüğüm:
(tüketim*birim fiyat*yol)=0,081 lt/km*2,95 lira/lt*1050 km=250,89 lira
Aracın lpi sistemine geçmeden önceki bana maliyeti:
(tüketim*birim fiyat*yol)=0,086 lt/km*3,75 lira/lt*1650 km=532,12 lira

aradaki fark: 532,12-250,89=281,23 lira

Bunun üzerine hesap yapmaya başladım:
Eğer lpi sistemine geçsem araç %40-%30 arası bir tasarruf yapsa km başına km başına 0,086 liradan 0,32 lira tüketim yerine 0,22 ila 0,19 lira arası yakacak ve bana km başına 0,10 ile 0,13 lira km başına kar getirecekti. Bu da aylık olarak bu günkü değerlerden 165 lira ile 214,5 lira arası bir ekonomi sağlayacaktı. Peki lpi sistemi? Bu değerleri lpg ile de elde etmem mümkündü. 2.000 lira vererek herşey dahil iyi bir sıralı sistem yerine 3500 lira verip lpi sistemine geçmek mantıklı mıydı? Biraz teknoloji deliliği biraz da aracın 1,5 sene garantisi olduğundan eğer taktırırsam lpi taktırırım dedim.
Ama olaya hemen balıklama dalmadım. Aracı değiştirip dizele geçmek de oldukça mantıklı bir yol olarak önümde uzanıyordu. Yaptığım araştırmalar sonucu attan inip eşeğe binmiş hissi vermeyecek, güvenilir bir dizel aracı eğer sıfır km düşünüyorsam segment düşürmeden alamayacağımı gördüm. aracı iyi ihtimalle 30.000 liraya bile satsam c segmenti bir dizeli bırakın, b segmenti bir dizeli bile alamazdım. Hadi dedim madem lpi için 3.500 lira vermeye razıyım o vakit gözden çıkardığım o parayı da üzerine ekleyeyim hatta daha fazlasını vereyim. O zaman da tek seçenek olarak artık classic kasa adını almış olan 1.3 cdti easytronic opel astra ile ilgilenmeye başladım. Bu arada dizel de olsa şartım otomatik vites olması idi. Bu da beni sınırladı doğal olarak. Gidip eşimle beraber aracı denediğimizde ise bize uygun olmadığına karar verdik. Kişisel bir durumdu bu. Aracımızı çok beğendiğimizden olsa gerek astraya ısınamadık. Vites geçişleri colt aracımıza göre daha belirgindi. Ama en çok bizi bozan aracın içinde bunalmamız oldu. Lancer'ın üzerine araç bizi tam manasıyla bastı. Onun dışında aracın donanımı, görüntüsü ve de yol tutuşuna diyecek bir şeyim yoktu. O fiyatlara ikinci el dizel düşünmekten de vazgeçtik. Aklımda auris m/m vardı gerçi ama hanımın astra sürüşünden sonra o defteri de kapattık.
Önümdeki tek engel olan ve ülkemizde yaygın olarak düşünülen "arabaya yazık etmek" mantığını fazla uğraşmadan aştım. Zira aracı aldığım firma garanti veriyordu. Aracın performansı değişmezken tüketimi düşecekti. Depoların yüksek basınçlara dayanıklı olması sebebiyle güvenlik konusunda bir endişem yoktu. (Makine yüksek mühendisi olduğumu da belirtmek isterim. Yaş tahtaya basmamaya çalışırım.) "Aracımın lpg ile yol almasının aşağılık bir durum olduğunu düşünenler benzine para vermeye devam etsinler, ben o kadar zengin değilim, ama bu aracı sürmeyi de hak ediyorum" diye düşünüyorum. Hak etmem için illa ki ayda 500 lira yakıt parası bayılmak zorunda da değilim. Üstüne size bir bahane daha: hem çevreye de daha az zararlı (yerseniz).
Artık yol ayrımından da geçmiştik. Eğer sevdiğimiz, güvendiğimiz aracımıza sahip olup ağız tadı ile yol yapacaksak lpg taktıracaktık ve bu da lpi sistemi olacaktı. Bu sefer ödeme seçeneklerini düşünmeye başladım. Aracım kredili olduğundan ve daha 18 ay kredi borcu bulunduğundan dolayı zaten kredi süresince aracı satmayacağımı düşünerek (kredi tüketici kredisi gerçi ama faizi başta ödemek beni baydı) lpi sistemine de kredi çekerek geçmeye karar verdim. elimde bir miktar para olduğundan 3,250 lira kredi çekerek bu sisteme geçişimi tamamladım. 24 ay vade yaptırarak da aylık olarak sistemin kendisini amorti etmesini sağladım. Aylık taksitlerim 167 lira.
Şimdi diyeceksiniz eeee? 24 ay boyunca araç kendisini amorti edeceğine göre bu sisteme geçmenin ne mantığı var?
1- eğer ki aracı düşündüğüm gibi 24 aydan fazla süreceksem bu sistem bana getirisi olacak
2- eğer ki en kötü seneryo yerine araç daha iyi tüketim değerlerine sahip olursa kendini daha erken amorti edip beni de daha çok kara geçirecek
3- eğer ki mali durumlar düzelirse (bir kaç ihtimalim var) aracın kredisini toplu kapatıp faiz kazancı sayesinde meliyeti düşürebilirim
4- eğer ki yaptığım km'de bir artış olursa sistem yine kendisini daha erken amorti edecek

Tabi bir de bunun diğer eğerkileri var:
1- eğer ki lpg birim fiyatı yükselirse
2- eğer ki mali olarak beklenmedik gelişmeler olursa

Bu durumda aracı satmam gerekir. Ha bu durumda 3500 liranın nereden baksanız 2000-2500 lirası belki de daha fazlası uçar gider. Bu da işin risk kısmı.

Neyse sonuç olarak bir çok hesap kitaptan sonra Lpi sistemine geçişimi Eyüp Mar Oto'da Erdal ustanın maharetli elleri ile gerçekleştirdim. Aracı akşam bıraktım ve bir sonraki gün öğleden sonra teslim aldım. Montaj zaten basit olduğundan dolayı fazlaca bir zaman gitmedi. Eh ayar mayar yapmaya da ihtiyaç yok zaten. Sadece uzunca bir teste çıkıp aracı denemişler.
Muamelecim ile anlaşarak tüm işleri de kendilerine yaptırdım. 390 lira gibi bir para da onlara veriyorum. Kendilerinde daha önceden veridim vekalet de olduğundan noter masrafından da yırtmış oldum.
Gelelim sisteme,
Sistem stepne yerine konulan 55 lt'lik simit depo içerisinden depo içerisinde bulunan bir dalgıç pompa vasıtası ile sıvı haldeki lpg'yi önce depo içerinde bulunan (sıralı sistemden farklı olarak) ve 10 yılda bir (tank değiştirilirken değiştirilen) filtreden geçerek ,regulatöre (sıralı sistemdekinden daha küçük zira buharlaştırıcı diye bir şey yok) oradan da manifolt delinerek üzerine eklenen lpi enjektörleri ile silindirlere sıvı haldeki lpg'yi, bir çok noktadan aldığı veriyi ve araca özel olarak ayarlanmış bilgiyi işleyen kendi ecu'sundan gelen emirler doğrultusunda püskürtüyor. Bu arada pompa tarafından gönderilmiş ama püskürtülmemiş olan sıvı lpg tekrar depoya dönüyor.
Şimdi ise kullanım yorularıma (sistem hakkında bilgi devererek) geçeyim:
1- 55 litre depo sonradan ayarlanabilir olmakla birlikte 4,5 litre kadar gaz kalınca uyarı vererek ama sürücüye sormaksızın benzine geçiyor. 4,5 lt depoda kalan, %80 de doluluk hesaba katılınca yaklaşık 39,5 litre gaz alabiliyorsunuz. 2 defa benzine geçene kadar tüketim yaptıktan sonra 39,95 lt ve 40,69 litre gaz aldığımı düşünürsek hesaplar yaklaşık olarak birbirini tutuyor. Burada malum pompanın da bir etkisi var.
2- Tüketime gelirsek
2,02 liradan aldığım 39,65 litre (80,7 lira) gaz ile 436 km yol yaptım.
Buna göre 0,185 lira/km gibi bir tüketimim var.
1,97 liradan aldığım 64,83 liralık dolum ile 357,8 km yol yaptım. (gazın fiyatı da istasyondan istasyona değişiyor bu arada)
Buna göre de 0,181 lira/km gibi bir değer bulunuyor.
Bu değerlerin dışında 50 liralık gaz ile 220 km, bu 0,227 lira eder bir ölçümüm mevcut. ama bu ölçümü şimdilik hesaba katmak istemiyorum. Katmam anlamında değil tabi, ama bu tüketimi sistemi ilk taktırdığım 2 gün içerisinde aracı sürekli olarak performans bakımından deneyerek, sıkıştırarak, ara hızlanma yokuşlarda kökleme gibi haşin davranışlarla yaptım, üstüne 2 defa da sağlam bir trafiğe maruz kaldım (bu her zaman olabilir gerçi).
Başta da dediğim gibi bu değerleri kesin değerler olarak ele almak çok sağlıklı olmaz. Sadece bir fikir verebilir. Kışın değerlerin artacağı söyleniyor. Ama henüz yaz da gelmiş sayılmaz. O bakımdan sanırım ortalama bu civarda olur. Yazın düşer kışın artar. Ümit ederim (görünen de o) hasaplarımın altında olacak tüketim değerlerim.
3- Simit depo dediğim gibi 55 litre stepneden çok büyük. Bu bakımdan stepne yerine tamir kiti bile taşısam bagajımın zemini yükseldi. Depo kenarlarında oluşan boşluklara bagajda sürekli taşınan ıvır zıvırı bile koysam bir miktar düşüş yaşayacağım.
4- araç ilk çalıştırıldığında 3-4 sn kadar bagajdaki pompanın sesini bariz duyuyorsunuz. Seyir halinde ise duyulmuyor. Sadece çok sessiz ortamlarda düşük hızlarda (mesela gece, park ederken) bagajdan bir vızıldama geliyor. ama bu radyatör fanından daha yüksek bir ses değil. sadece duyabiliyorsunuz.
5- Araç ilk çalıştırmada benzinle başlıyor da sonra;motorun, havanın sıcaklığı ve benzeri bir çok parametreyi de hesaplayarak 5-60 sn arası bir süre içerisinde lpg'ye geçiyor. Bunu çakmaklığın arkasına aux girişi için olan siyah kapağın üzerine monte ettirdiğim lpg-benzin geçiş düşmesi (aynı zamanda doluluk göstergesi) olan buton üzerinde görebiliyorsunuz. İlk çalıştırmada mavi olan lpg doluluk ışıkları yanıp sönüyor. Alttaki benzin pompası işareti (turuncu renkli) benzine geçtiğinde sürekli olarak yanıyor.
6- aracın performansında benim hissedebildiğim bir değişiklik olmadı. Otomatik vitesli olduğundan araç kendi karar veriyor sürüş karakteristiğine sonuçta. Ve bu durum aracı bir kararsızlığa ya da dengesizliğe sürüklemedi. Üstüne aracımı daha önce kullanmış bir kaç kişi performansının arttığını söylediler. Bence bir mahsuru yok :D ama benim için performans çok önemli bir kriter de değil. can sıkıcı düşüşler olmasın yeter.
Şimdilik bu kadar, bir kaç tane de resim ekliyorum.

simit depo, dikkat ederseniz büyük olduğunu fark edeceksiniz

Manifolt üzerine montajlı enjektörler

lpi sistemi beyni

Sarı kapağın altında sistemin sigortaları mevcut

Sistemin beyni ile bağlantı için soket. (güncellemeler için)

regulatör

Enjektöre yakından bakış

Koruma kapatılınca görüntü

Lpg-benzin geçiş düğmesinin yeri (oturduğum yerden görünüyor)

Araç Lpg ile çalışırken

Araç benzin ile çalışırken
11 yıl
5800 bluetooth araç kiti bağlantı sorunu (ÇÖZÜLDÜ)
selam arkadaşlar aracımda fabrika çıkışlı bluetooth araç kiti mevcut. telefon ile araç kitini birbirine tanıtmama rağmen araç kiti üzerinden ses komutu arama yapamıyorum. (araç kitinin özelliği olarak kendi hafızasına kaydettiğim telefon numaralarını ses komutları ile arayabiliyorum.)

ancak bana telefon geldiğinde ya da telefonu elime alıp numarayı elimle çevirdiğimde bluetooth özelliğini kullanarak sorunsuz bir biçimde görüşme yapabiliyorum.

fakat dediğim gibi ne zaman ses komutu göndermeye çalışsam araç kiti numarayı çevirmeye çalışıyor ama telefondan tık gelmiyor.

peşin olarak söyleyeyim araç kitinde bir sorun yok zira gerek eski telefonumdan (samsung e840) gerekse eşimin telefonundan (samsung d840) bu tip arama yapabiiyorum.

tam emin değilim ama telefonu ilk aldığım zaman bu işlemi yapabiliyordum gibime geliyor. (kit olmasına rağmen genelde arama yapmıyorum seyehat esnasında sadece gelen aramaları alıyorum.)

bunu düzletmek için nasıl bir ayar yapmalıyım. bluetooth seçeneklerinden değiştirmem gereken bir özellik filan mı var?

şimdiden teşekkürler.
11 yıl
Mitsubishi RVR (ASX)
Arkadaşlar Genova Auto Show da sergilenmeden önce Mitsubishi'nin compact SUV modeli RVR japonya'da satışa sunuldu. Avrupa'da ASX olarak satılacak.
4 çeker ve 2 çeker opsiyonlu araçlar 1.8 litre benzinli ve cvt şanzımanlı olarak satılıyor. Bu motor okuduğum kadarıyla yeni bir motor. 1.8 lancer da kullanılan ünite değil. ama bunun japonya'daki vergi indirimlerinden faydalanmak için sadece o pazara sunulması da söz konusu.
Bunun dışında 1.8 litrelik manuel vitesli dizel versiyonunun da avrupa da piyasaya sürüleceği konuşuluyor. bu versiyonda ise start stop mekanizması bulunucağı söyleniyor.
Araç 4.3 metre uzunluğunda ve bu boyutları ile lancer sedandan daha kısa bir araç. Araçta outlander'da da kullanılan 3 konumlu 4 çeker sistemi bulunuyor ve 2 çeker 4 çeker ve kilitli 4 çeker seçenekleri mevcut.

bir çok ayrıntısı ile de lancer ve outlander'dan izler taşıyor.


işte bir kaç resmin bulunduğu site linki:

http://carscoop.blogspot.com/2010/02/mitsubishi-rvr-asx-crossover-mega.html?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+Carscoop+%28CARSCOOP%29

bu da reklam videosu


bu da başka bir reklam filmi (o kaputa yakın dikiz aynasını burada koymazlar. diğer modellerde de var japonyada ama burada koymuyorlar. bir de ne acayip reklamları var bunların yav)Ufaltılmış önizleme resmi
*$*
Resmin büyük halini görebilmek için tıklayın
*$*
11 yıl
Pirelli Modemler kullanılmış mı?
Mehabalar arkadaşlar.
Dün itibariyle 10Mbit'lik sınırsız pakete ve sezon sonuna kadar lig tv'ye geçmiş oldum.
Kurulum ben evde yokken gerçekleşti. Ben eve geldiğimde sistem çalışıyordu. Bu ana kadar bir sorun yok.
Ama modemle gelen kurulum bilgilerine bakarken modem içeriğinin eksik olduğunu fark ettim. usb kablosu ve modemin kaidesi yoktu ortalarda. bunu hemen kurulumu yapanlara da müşteri hizmetlerine de bildirdim.
Laf uzadı. Bu olaydan, modemin çıktığı kutudan (dapılmış neredeyse) ve de speedtest sitesinden test yaptıktan sonra geçmiş testlere baktığımda benim aboneliğimde önce yapılmış testlerin değerlerini gördükten sonra aklıma şu takıldı:
- Bu modemler sıfır olarak bize kutusunda verilmiyor mu?
- Bunu anlamanın bir yolu var mıdır?

bu konuda beni bilgilendirirseniz sevinirim.
hayırlı günler.
11 yıl
Mitsubishi L200 Makyajlandı (Bolca foto mevcut)
Arkadaşlar L200 modeli makyajlandı. Haberi alınca Yıldızlar Mitsubishi'ye gidip hem yenilikleri öğrendim hem de sizin için fotoğraf çektim. İşte değişiklikler:
Motor ve şanzıman:
- Motor seçenekleri aynı kaldı. (değişiklik değil ama merak edenler varsa)
- Instyle versiyonu AT modellerde artık 5 ileri AT var.

Dış görünüm:
- Kasa boyu 180 mm uzatıldı
- Skid Plate (alt koruma plakası) ile Off-road imajı güçlendirildi
- Yan basamaklar değiştirildi
- Alaşım jantlar değiştirildi
- Kasadaki ovallikler düz hale getirildi
- Tekerlek yuvalarındaki bakalitler gövde rengi oldu
- Ön ızgara değiştirildi
- Far şekli değiştirildi
- Farlar mercekli oldu
- Sis farlarında değişiklik var

İç görünüm ve konfor
- Orta konsol değiştirildi
- Deri direksiyon simidi değiştirildi (Outlander, Lancer ve Colt'ta bulunan deri direksiyon geldi)
- Direksiyondan kumandalı müzik sistemi eklendi
- Direksiyondan kumandalı Cruise control eklendi
- Koltuk desenleri değiştirildi
- Gösterge paneli renkleri değiştirildi (artık mavi değil)
- Kol dayama değiştirildi (iki katmanlı kol dayama)
- Klima düğmelerinin rengi değişti
- Instyle verisyonda otomatik far ve yağmur sensörü eklendi

Donanımsal değişiklikler çok hoş. Ama görünüme bence biraz alışmak lazım. Bir de aksesuarları olmadan karar vermemek lazım sanki.

İşte resimler:Yıldızlardan Caramurat'a da teşekkürler. Değişikliklerin ayrıntısını kendisinden aldım.
Hayırlı günler.
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.