MİNİ SÜRÜM

Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt

Yarbay
17 Şubat 2005
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
10 üye
Görüntülenme (?)
110 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
2 yıl
2019 Kasım Dubai seyahati
Merhaba,
Eşimle Kasım ayında 5 günlük bir Dubai seyahati planlıyoruz. Henüz ufak bir araştırma yaptık fakat Dubai için en iyi tarihlerin Eylül-Nisan arası olduğunu okudum, fiyat olarak ortalama 4500 TL sadece tur bedeli var 2 ya da 3 yıldızlı bir otelde.
Daha önce gidenlerden fikir verebilecek olan var mı ? Bu tarihler nasıl olur ve tur şirketi olarak kimi tercih etmeyi tavsiye edersiniz.
https://www.tatilsepeti.com/dubai-turu-4-gece-konaklama-tr-86253
2 yıl
Xbox tavsiye
Merhaba arkadaşlar,
Eski bir Wii kullanıcısı olarak 6 yaşındaki kızımla kinect oyunları oynayabileceğim bir Xbox arayışındayım ,araştırmaya devam ediyorum fakat paralelde bana versiyon-donanım tavsiyesi verebilir misiniz?
Amacım özellikle kinect oyunları , 4K endişem yok zira televizyonum da 4K uyumlu değil. Son sürüm oyunları da oynamak istiyorum elbette.

Xbox one x almam fazla kaçar mı ? Bunu aldıktan sonra kinect oyunları oynayabilmek için ekstra birşeye ihtiyacım olacak mı? ya da one s yeterli olur mu?
Yardımcı olabileceklere şimdiden teşekkür ederim
3 yıl
HP G62 b24st kapanma sorunu
Merhaba,

Uzun bir süredir klavyesinde bazı tuşları çalışmayan ve hoparlörü çalışmayan ve çok ısındığı için bir kenarda duran HP G2 B42st laptopu temizlemek için açtım ve termal macunladıktan sonra geri topladım fakat alet ilk açıldığında CMOS hatası vermeye başladı , bu hatadan sonra da otomatik olarak kapanıyor.

Dün tekrar söküp tekrar topladım fakat bu sefer CMOS hata ekranı çıkmıyor açıldıktan 20-30 saniye sonra kendi kendine direk kapanıyor.

Sizce problem ne olabilir ?
Cihaz bilgileri aşağıdaki gibi ;
http://www.****/modeller/2503/HP-G62-b00-G62-b24ST-XW731EA.html
6 yıl
dürbün ve teleskop görüntü ters/düz?
Selam , ortaokul seviyesinde bir bilgiye ihtiyacım var , dürbün ve teleskopta görüntü oluşumuyla alakalı. Ekteki resimde dürbünde görüntünün düz olduğunu görüyoruz fakat teleskoplarda görüntüyü hep ters olarak biliyoruz. Benim sorum ikisinde de 2 tane ince kenarlı mercek kullanıyosak birinde düz diğerinde ters görüntü oluşmasının mantığı nedir?
6 yıl
The Great Gatsby'i izleyin
Az önce izledim , uzun hatta uzuuuuuun zamandır izlediğim en harika filmdi herşeyiyle. İzledikten sonra soundtrack'ini indirdim kitabının/yazarının hikayesini okudum bir kat daha beğendim , izlemeyen ve ne izleyeyim diye düşünenler izlesin.

7 yıl
İkinci el bölümüne TC kimlik numarası ile doğrulatma
Merhaba az önce referanslı bir üye tarafından aşağıdaki linkte 3 kişi dolandırıldı. Baktığınızda referansları olan güvenilebilir sınıfta bir üye fakat aynı telefonu 3 kişiye satmış zarar 3000 lira. İkinci el bölümünde Tckimlik numarası ile üyelik doğrulama sistemi eklenebilir , bu sayede isim soyisim tc no tutmayan dolandırıcılar uzak tutulmuş olabilir .

http://forum.donanimhaber.com/m_86319984/f_//tm.htm#86327428
8 yıl
receiver ayarı (bireyselden merkezi sisteme)
Merhaba, uydu ve receiver olayından hiç anlamayan birisi olarak , merkezi uydu sistemi kurulu olan bir apartmana taşındım , receiver almadan önce arkadaşımdan aldığım ve bireysel uyduya göre ayarlı receiver'ı denemek istiyorum fakat ayarlarından merkezi sisteme nasıl çevrileceği ile ilgili hiçbir bilgim yok , araştırmama rağmen de birşey bulamadım , bu konuda yardımcı olabilecek dostlara teşekkür ederim şimdiden.

elimdeki receiver'ın modeli Sunny AT13100 , mini modellerden .
8 yıl
Teka ankastre tavsiyesi
9 yıl
PIC BASIC çok basit bir yardım
gerek kalmadı tşk.
9 yıl
AVEA'nın faturalı- faturasız farklı fiyat saçmalığı
Sadece avea'mı yapıyor bu iki yüzlülüğü bilmiyorum, adamlar faturalı hatla faturasız hat arasında aynı hizmeti farklı paralara veriyolar, siz de kontrol edin kazık yemeyin.5 senedir faturalı hattını kullanıyorum aveanın 2 gün önce de faturasıza geçtim artık dayanamadım.

Faturalı hatta:

19'luk tarife : Her yöne 300 DK (Hafta sonları avea'lılarla geçerli 3000 DK(ki hiçbir işime yaramıyor)) + ikiz 250 paketi (250SMS+250MB internet) aldınız diyelim. toplamda 19(tarife ücreti)+ 10 TL ikiz paket ücretiyle 29 TL verirsiniz.

Faturasız hat kullanıcısı iseniz:

Bal paket alıp Her yöne 250SMS+ Her yöne 250 DK+ 250 MB interneti 20 TL'ye alabilirsiniz. 250MB yetmedi mi? Aradaki 9 TL fark ile, faturalı hatlara 29 TL, faturasız hatlara ise 9 TL olan 1GB'Lık internet paketini alabilirsiniz.

Şimdi bu fark neden kaynaklanıyor??Faturalı hat kullanıcısı neden yolunacak kaz olarak görülüyor , bunu şikayet edebileceğimiz kimse yok mu nasıl bir rezilliktir bu Allahaşkına.
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.