MİNİ SÜRÜM

Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt

Binbaşı
11 Mart 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
17 üye
Görüntülenme (?)
114 (Bu ay: 1)
Gönderiler Hakkında
2 ay
Mouse'u oynatınca kasadan gelen cızırtı sesi

Yeni aldığım pc'de tuhaf bir sorunla karşılaştım. mouse'u hareket ettirdiğim zaman kasadan elektrik cızırtısı gibi bir ses geliyor. ses sadece mouse'u oynatınca geliyor başka şekilde herhangi bir ses yok. var mıdır çözümü ? tüm parçalar garantili, servislik durum varsa gönderebilirim.

4 ay
XBOX SERİES X NEDEN ÇIKIŞ OYUNLARINDA BEKLENENİ VEREMEDİ

Diğer konsolu işin içine katmadan (seviye kanalizasyona düşüyor). Xbox series x'in neden bazı çıkış oyunlarında bekleneni veremediği ile ilgili makale vari bir yazı buldum. Önemli yerleri kabaca çevirdim. Aşağıdaki kaynaktan yazının tamamına ulaşabilirsiniz.Call of Duty: Black Ops Cold War also demonstrates the differences between these consoles. It shows an advantage for Xbox Series X in ray tracing performance, but Microsoft’s console falls behind in the 120fps mode. Black Ops Cold War includes ray-traced shadows, which aren’t as demanding as ray-traced reflections, but they add some depth to scenes. The PS5 drops to 40fps in some scenes with ray tracing, where the Xbox Series X holds 60fps.


Genel olarak yazının ana odağı; Xbox series x’in bazı oyunların bazı modlarında ps5’ten kötü performans verdiğinden bahsediyor (örneğin cold war’da rtx’li performansta series x daha iyi iken 120 fps modunda ps5 daha iyi).


Microsoft only allowed developers to submit games for Xbox Series X certification in June, after delivering an update to its Game Developers Kit (GDK). That followed the company’s rather tight schedule for dev kit allocations, all while I’ve been consistently hearing that many developers had access to PS5 dev kits far in advance of Xbox versions.


Ms series x game developer kit (gdk)’i Haziran ayında oyun geliştiricilerine sunarken ps5 gdk’ları çok daha önce geliştiricilere vermiş.


These performance gaps, weird bugs, and differences between the Xbox Series X and PS5 versions of games look like issues related to the games rather than a platform problem for the Xbox. If Microsoft delivered dev kits and tools far later than Sony, then it could take creators more time to optimize further for Xbox. It may also explain why we didn’t see a lot of Xbox Series X gameplay in the months ahead of launch, but Sony was happy to regularly deliver PS5 gameplay.


Görülen performans sorunları donanımdan ziyade oyunlar ile alakalı olduğu görülüyor. Eğer series x gdk’ları ps5’ten önce geliştiricilere sağlansaydı, optimizasyon sorunlarının yaşanmayacağından bahsediyor. Ayrıca konsol çıkışı öncesi aylarca series x gameplay’i neden görmediğimizi de açıklıyor.


Microsoft also hasn’t explained why it waited for full RDNA 2 support from AMD for the Xbox Series X. Xbox chief Phil Spencer revealed to The Verge recently that Microsoft started manufacturing consoles in late summer. “We were a little bit later than the competition, because we were waiting for some specific AMD technology in our chip,” says Spencer.


Ayrıca ms’un neden RDNA 2 full desteği için beklediğini açıklamadığını yazmışlar. Spencer ise rekabette zaman olarak geride kalmalarını AMD’nin bazı özel teknolojilerini beklemek durumunda kalmasından kaynaklandığını söylemiş.


Microsoft may have been beating its chest about 12 teraflops and the “world’s most powerful console,” but that hasn’t materialized yet. Despite this, I understand Microsoft is still quietly confident that bigger and more obvious performance gains will appear on Xbox over time, thanks to full RDNA2 support and its maturing developer tools.


Son olarak microsoft’un dünyanın en güçlü konsol sloganını şimdilik kanıtlayamasa bile kendilerine son derece güvendiklerinden bahsetmiş. İlerki dönemlerde full RDNA 2 desteği ve oturan geliştirici kitleriyle bu farkı ortaya koyacağı söylenmiş. 


Kaynak: https://www.theverge.com/21718936/xbox-series-x-ps5-performance-game-comparison

6 ay
AÇLIK OYUNLARI - TÜRKİYE

Arkadaşlar iş ekonomik krizden, ekonomik buhrana doğru gidiyor. Temel gıda fiyatlarını işim gereği biliyorum. Ayçiçek yağı Ocak’tan bu yana %40’dan fazla arttı. Un %35’den fazla arttı. Keza makarna %30’dan fazla arttı. Bu saydıklarım en temel gıdalar.


Şimdi önümüzde iki seçenek var. Birincisi; faiz artmayacak dolar önce 9 sonra 10 olarak sürekli yükselecek, buda bir sürü firmanın batışı demek ve yeni işsizlikler demek. İkincisi faiz artacak, zaten durağan olan piyasa iyice resesyona girecek, 5.000 TL ve üzeri aklınıza gelecek her türlü harcama kalemlerinde satış kayıpları olacak. Bu da yine firmaların küçülmesi veya batması demek.


Gördüğünüz üzere 2 senaryonun da sonu kötü. Bu saatten sonra tek kurtuluşumuz erken seçim yapılarak İMF ile anlaşmak olur. Fakat bunun olacağını sanmıyorum.


Kısa çalışma ödeneği altında verilen 1.000 lira civarı para şu anki kurla 122 dolar civarı yapıyor. Bu parayla survivor yaşarsınız.


Bu sebeplerden dolayı toplumda iyice gerilmeler olacak. Özellikle trafikte dikkat edin neyin nerden geleceği belli değil. Sakin kalın, eyv diyip geçin. (Eve varamamaktan iyidir)


Özellikle genç ve orta yaşlılarda psikolojik sorunlar çoğalacak (major depresyon- anksiyete vs)


Malesef kadınlar arasında fuhuş artacak. Yine hırsızlık olayları artacak. Bakın artabilir demiyorum, artacak diyorum. Devlet geçen yıllara göre suç oranlarını açıklasında görelim.


Neyse ben kendime bir çay koyayım. Henüz çayı alacak maddi gücümüz varken.

6 ay
BİLAL ERDOĞAN: HERKES PLAYSTATION ALAMAZ

Bilal Erdoğan; “Herkes bir playstationu olsun ister. Ama herkesin alabileceği şeyler değil.


Kaynak: https://onedio.com/haber/bilal-erdogan-herkes-bir-playstation-i-olsun-ister-ama-herkesin-alabilecegi-seyler-degil-936878

11 ay
Hükümet Ölüye Kalp Masajı Yapıyor (Ekonomi)
Pandemi öncesi işsizlik %14’lerde
Genç işsizlik %27’lerde.

Nisan-Mayıs-Haziran aylarında, hali hazırda olan işsizlere yeni işsizler eklenecek, bu oranlar daha da artacak.

Mayıs ayı yıllık enflasyon %11,39
1.Q. Cari açık 13 milyar dolar.

2017’den bu yana ülke ekonomisi bozulmakta, Türk lirası değer kaybetmekte.

Bırakın pandemiyi falan 2017’den bu yana ne Tarım’da ne Sanayi’de ne de başka bir alanda reform yapıldı. İşleri güçleri inşaat sektörünü canlandırmak oldu, bunu da ucuz kredi vererek yaptılar.

İşsizliği azaltmadan, üretimi artırmadan, kamu bankalarına zararına kredi verdirmek, ülke ekonomisine ihanettir.

Günü kurtarma adına insanların 5-10-15 senelerini ipotek altına alıyorlar.

Hükümet ölmüş Türk ekonomisine kalp masajı yapmaya çalışıyor. Olan yine çok ağır vergiler ile Türk milletine olacak.
11 ay
Ali Babacan- Cüneyt Özdemir yayını 24 saatte 1 milyon izlendi
An itibariyle 22 saatte 950 bin izlenme. Muhtemelen 24 saat içinde 1 milyon olacak. Mhp genel sekreterinin neden coştuğunun göstergesi.11 ay
Yurt dışından laptop getirmek
Bu ek vergilerde ve rezalet ekonomi yönetiminden sonra bol bol bu tarz "yurt dışından xxx" getirmek tarzı başlıklar göreceğiz artık.Her neyse, ben almanyadan bir laptop alıp getirsem, kullanım olarak, ne bileyim risk olarak herhangi bir dezavantajı olur mu ? Garantisi zaten burada geçmez sanırım.Bi laptop bana bi laptop tayyibe değilde, direk bi laptop kendime almak istiyorum.
12 ay
JOLLY TUR 3.600 LİRAMA ÇÖKTÜ- PARAMI İADE ETMİYOR
Şubat ayında salgın öncesinde, Jolly tur üzerinden tatil satın aldım. 3.600 lira tatil + 40 lira koşulsuz iptal sigortası ödedim.

Salgın ülkemizde başlayınca rezervasyon iptali için aradım. Firma bana tatil tarihine 40 günden az kalan müşterilere yardımcı olabileceklerini, şu an içi yardımcı olamayacaklarını söyledi.

Neyse ben bekledim bir süre. Tatil günüme 40 günden az süre kalınca tekrar aradım, bu sefer para iadesi yapmacayaklarını ama 2021'e kadar geçerli hediye kuponu verebileceklerini söyledir. İptal sigortası salgında geçersizmiş (koşulsuz iptal sigortası birden koşula bağlandı). Şikayetlerin yapıldığı ünlü sitede bir sürü şikayet var bunla ilgili, herkese otomatik cevap yapıştırıyorlar.

Özetle salgını bahane ederek parama el koydu Jolly tur. Bankadan ödeme itirazı başlattım, oradan birşey çıkar mı bilmiyorum. Tüketici hakem heyetine de başvurdum, şu an savunmaları istendi.

Başka napılır bilemiyorum.

Bu arada Jolly turdan uzak durun.
geçen yıl
JOLLY TUR PARAMA ÇÖKTÜ- REZERVASYONUMU İPTAL ETMİYOR
Şubat ayında jolly tur üzerinden tatil paketi satın aldım. İptal için de ilave para ödeyerek ''iptal sigortası'' yaptırdım. 2 hafta önce salgın sebebiyle tatilimi iptal etmek için, acentayı aradım. Beni 3 gün için de arayacaklarını söylediler ve 2 hafta boyunca aramadılar. Ben bu iki hafta boyunca 4-5 sefer tekrar aradım ve her seferinde hatırlatma geçiyoruz dediler.

Dün şikayet'lerin yazıldığı ünlü siteye şikayetimi yazdım. Hemen ertesi günü arandım ve iade yapmayacaklarını, salgın sebebiyle sigortanın devre dışı kaldığını. İstersem 2021 sonuna kadar geçerli hediye kupon verebileceklerini söyledir. Kabul etmedim tabiki, iademi talep ettim. Başka birşey yapamıyoruz diyip telefonu kapattı karşıdaki.

Şimdi ben bunları avukata mı vereyim. Tüketici hakem heyetine mi vereyim ?

En hızlı nasıl sonuç alırım?

Bu arada jolly turunda ne olduğunu böylece gördük. Merdiven altı rent a car'cı anlayışı gibi resmen paraya çökmeye çalışıyor.
geçen yıl
BOMBA SÖYLENTİ - XBOX SERİES X WİNDOWS 10 MODUYLA GELİYOR
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.