MİNİ SÜRÜM

Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt

Çavuş
21 Şubat 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
5 üye
Görüntülenme (?)
114 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
7 yıl
Üniversite interneti üzerinden online PC FIFA 14 oynamak (hangi portlar?)
Arkadaşlar üniversite interneti üzerinden, PC için online FIFA 14 oynamak için port açtırmam gerekiyor sanırım. Daha önce konuştum UDP: 3659 ve TCP: 3569 portlarını verdi EA yardım bölümü, onları üniversiteden rica ettim, açtılar ancak yine bağlanamıyorum online modlara, giriş yapılamıyor. EA yardım şu aşağıdaki portları vermiş online oynayabilmek için ama hepsini üniversite açmıyor güvenlik nedeniyle.

Sizce ne yapmam lazım, hangi portları ek olarak açtırayım veya yukarıdakilerin yerine tavsiye edebileceğiniz port numaraları var mı aralıkları çok geniş olmamak koşulu ile?
Veya diğer üniversitelerin yurtlarında kalan arkadaşlar nasıl oynuyor online?

UDP: 3659; 9565; 9570; 9000 - 9999
TCP: 3569; 9946; 9988; 10000 - 20000; 42124
7 yıl
FIFA 14 PC, ekleyin maç yapalım, 50k ödüllü
Arkadaşlar PC için originden ekleyin maç yapalım.

İlk ekleyen arkadaş beni yenerse 50k vereceğim :) Zaten şu an sadece 1 maç yapacak zamanım var.

origin id : ssavur

efkarli_adam 50k yı kazandı arkadaşlar :) teşekkür ediyorum maç için kendisine.
7 yıl
Zorunlu sağlık sigortası borcu, ödemeyen bir ben miyim?
Arkadaşlar yaşım 27, 2 sene önce çıkan yasa ile, 25 yaş üzeri tüm erkek çocukları, çalışmıyorsa ailesinin geliri tespit edilip, belirli bir miktar zorunlu sağlık sigortası primi yatırmaya mecbur bırakıldı.
Şimdi ben öğrenciyim, yasa çıktığında 25 yaşındaydım, her ay 130 lira gibi bir miktar ödemekle yükümlü bırakıldım. Bir gelirim yok, çalışmıyorum okuduğum için. 2 senedir ödemediğim bu prim gün itibariyle 3356 lira olmuş !!! Bu devlet beni ne sanıyor, okurken neremden çıkarıp verecekmişim acaba ben bu parayı?

Bu durumda olan bir tek ben miyim? 25 yaşın üzerindeki okuyan erkekler resmen haraca tabi tutuluyorlar. Ödeyen var mı arkadaşlar bu primi?
Resmen sağlıklı olduğumuzun haracını kesiyorlar. Benim 25 yaşıma kadar sağlık yüzünden devlete sebep olduğum borcumu toplasalar değil 3000, 300 lira olmaz yahu !!
7 yıl
0850 635 04 50 ferdi kaza sigortası için aradı, numarayı bilen var mı?
Arkadaşlar iyi günler, annemi az önce 0850 635 04 50 numaralı bir telefon aradı ve ferdi kaza sigortası için bilgi güncelliyoruz diyerek bilgilerini doğrulamasını istemişler. İlk başta adını soyadını ve kimlik numarasını okumuşlar anneme o da doğrudur demiş, doğum tarihi ve kredi kartı numarasının ilk 4 hanesi hariç son 12 hanesini istediklerinde ben aldım telefonu, zaten konuşmanın yarısında merak edip de yanına gittim ne oluyor diye. Annem hatırlamıyor ferdi kaza sigortası için başvuru yaptığını, kredi çekerken bankalar zorunlu olarak yaptırıyor mu orasını bilemiyoruz. Sonra kart yanımızda yok diyip kapattık telefonu. Yarın doğrulamak için tekrar arayacaklarmış.

Her ne sebeple olursa olsun ben kredi kartı numarası falan vermem, öyle bir sigorta varsa da iptal mi ederler ne yaparlar bilmiyorum artık.
Var mı arkadaşlar bu numarayı bilen?
Google da bir sitede bu numaranın altına yapılan bir yorumda ferdi kaza sigortası diye dolandırıcılık yapıyorlar yazılmış, onun dışında bir bilgim yok.
8 yıl
noctua nh-d14 vb ile 3770k kullananlar sıcaklık değerleriniz neler?
Arkadaşlar 3770k işlemcim ile Thermaltake Contac30 soğutucu kullanıyorum Vatan linki

Overclock yapmadan 1.6 ghz ve 3.5 ghz hızlarında sıcaklık değerlerim şu şekilde:
Oda sıcaklığı 28-30 derece arasında gün içerisinde, Corsair 400R kasa kullanıyorum, 900~RPM çalışan 2 fanım var fazladan taktığım, biri yukarı egsoz fan diğeri yandan içeri üflüyor. İşlemci fanı da 1350~RPM

En fazla 1-2 derece daha ısındığını gördüm boştayken.

Merak ettiğim şey, boşta, 1.6 ghz hızında 37-38 derece normal midir? Noctua NH-D14 kullananlar benzer hızlarda hangi sıcaklıklarda?
Noctua veya benzeri, benim işlemci soğutucumdan daha kaliteli soğutucu kullananlar değerlerini paylaşırsa çok sevinirim.
11 yıl
Happy Tree Friends (ÇİZGİ FİLM +18 !! )
Geçen sene buldum bu sadist çizgi filmleri. Çok masum başlıyor ve son derece kanlı bitiyor. Benim hoşuma gitti. İki bölüm için youtube linki veriyorum seven olursa devamını bulur koyarım.
İyi seyirler.

DİKKAT ! BU İÇERİK 18 YAŞINDAN KÜÇÜKLER İÇİN UYGUN DEĞİLDİR, KAN VE ŞİDDET İÇERİR...

I Get a Trick Out of You:
http://www.youtube.com/watch?v=DG2SHdmZ9Ac

Out On a Limb:
http://www.youtube.com/watch?v=RO7Q1tMGE7g
11 yıl
LYS-5 (Yabancı Dil Sınavı) kaç netiniz var, hangi üniversiteyi istiyorsunuz?
Arkadaşlar merhaba. Bugün saat 14.30 da başlayan LYS-5 Yabancı Dil Sınavı'nın cevap anahtarı yayımlandı. Girenlerden, merak edip cevaplara bakanlar kaç net çıkardılar? Hangi üniversitenin hangi bölümünde okumak istiyorlar? Merak ediyorum kim kaç net çıkarıyor.

Ben 66,5 net çıkardım (sanıyorum), fakat lisede ingilizce bölümünde değildim, bilgisayar donanımdı bölümüm :) meslek yüksek okulu maceram kötü bitince hep ilgilendiğim ingilizce tercümanlık için sınava girdim bu sene. Pek umutlu değildim çünkü lise boyunca haftada 2 saat ingilizce görüyordum (on sene önce hazırlık okumuştum bir de), devlet üniversitelerine yerleşemem diye düşünüyorum. O yüzden İzmir Ekonomi Üniversitesi İngilizce Mütercim Tercümanlık Bölümünü tercih edeceğim. Geçen senelerin kontenjanlarına baktım, 10-15 kontenjan açık kalıyor hep. Ne dersiniz 66,5 net ile doğrudan yerleşebilir miyim? Ve burs için ayrılan 10 kişilik kontenjana girme şansım var mıdır?
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.