MİNİ SÜRÜM

Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt

Yarbay
21 Aralık 2004
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
10 üye
Görüntülenme (?)
324 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
4 ay
ANAKART ÜSTÜNDE KASA FANI BAĞLANTISINDAN HDD BESLENİR Mİ?
https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/4c/49/57/4c4957780a4f93c68719e19918f8bb98.jpeg&t=0&width=480&text=1

Kasaya bağladığım 300W Power Supply de sadece 3 molex bağlantısı var. 1 HDD , 2 si 6 Pin ekran kartı beslemeye gidiyor, ek fan için molex kalmıyor. Yukarıdaki kablodan anakart üstüne Chassis fan girişine bağlayıp dişi molex ten hdd yi besleyebilir miyim?

4 ay
250 GB Seagate hdd aldım 34 bad sectör var, iade etmeli miyim ?

40 tl ye seagate 250 gb 3.5 hdd aldım. 34 bad sector var. Satıcı iade alırım dedi ama 40 lira para değil kullanabildiğin kadar kullan mı dersiniz yoksa iade etmek mi mantıklı olur.

5 ay
ASUS P5PL2 ANAKART CORE 2 DUO E4700 DESTEKLER Mİ? (945PL)
6 ay
Foxconn 45CMV/45CMX/45GMX ANAKART İLE 2*2 GB NANYA DDR2 800 MHZ RAM AÇILMIYOR
Foxconn 45cmx ile 2*1 ddr2 toplam 2 gb 667 mhz ram core 2 duo e6540 ile sorunsuz kullanıyorum. Başka bir bilgisayarda sorunsuz çalışan Nanya 2*2 DDR2 toplam 4 GB 800 mhz ramleri tek tek ve 2 sini beraber taktığımda sistem açılmıyor, sadece fan dönüyor, bios start ses vermiyor.
Foxconn anakart 800 mhz ram i 667 mhz olarak otomatik açmasi gerekmez mi ? Bu anakart 4 gb desteklemiyor mu? Bu anakart ile cebelleşmiş olan arkadaşların tecrübelerinden yararlanmak istiyorum.
8 ay
Anakart üstündeki Mosfet kendiğinden arızalanır mı ?
Sattığım Gigabyte anakartın mosfeti 1 gün sonra gitti. Alıcı arkadaş beni aradı. Mosfetler kalitesiz psu ve şebekedeki dalgalanmalardan mı arızalanır ? Başka bir sebeblede bozulabilir mi?
8 ay
LETGO DA SAĞLAM ANAKART SATTIM, ERTESİ GÜN BOZULDU.PARA İADESİ YAPMALIYIM?

Letgo dan geçen gün lg775 anakart sattım, arkadaş akşam test etti, sistem kurdu, oyun vs. oynamış, ertesi gün kısa devre yapmış. Everest 400w psu kullanmış. mosfet den olabilir, yorgun anakart ondandır dedi. Bir sorun olursa haberleşiriz demiştim ama kastettiğim ilk anda sistemin açılmasıydı aslında. Anakart tamir görmedi. Şimdi alan arkadaş tamirciye vermiş. Tamir olmazsa anakartı iade etmekten bahsediyor. Sizce ne yapmalıyım? 2.elde garanti diye birşey yok ama arkadaş mağdur da olsun istemedim. Kötü bir durum.

11 ay
Power Supply için 20 Pin-24 Pin Power Çevirici kullanmak sakıncalı mı? (Resimli)
Switching power supply model ATX - 300 W aldım. Alırken dikkat etmemişim , anakart besleme soketi 24 pin değil 20 pinmiş. Core 2 duo e8500 ve asus p5kpl am se anakart ile kullanacağım. Henüz çalıştırmayı denemedim ama resimdeki 20 Pin-24 Pin Power Çevirici yi kullanırsam anakart için bir sıkıntı olur mu? kondansatörlere zarar verir mi? Psu zorlanır mı?

Bilgisi olan varsa yardımcı olursanız sevinirim?


Ya da çalışırsa çevirici kullanmamak sıkıntı olur mu dersiniz?
11 ay
HERKES Mİ ÜÇKAĞITÇI OLDU!!! LETGO - SAHİBİNDEN.COM VE DİĞERLERİ
Bugünlerde ortalama bir PC için ikinci el uygun fiyatlı ürünler almak için letgo, sahibinden.com gibi sitelerden donanım ürünleri aldım. sahibinden.com dan 1 ürün hariç ne aldıysam arızalı çıktı. Bugün dahil letgo dan elden teslim almama rağmen power supply arızalı çıktı. Geçen gün de letgo dan aldığım ssd de bad sector vardı. Ürünü iade edip parayı almak için şimdi uğraş dur.

2.el den inanılmaz soğudum. Eski tip PC donanım kasa yaptığım için ucuz etin yahnisi. Ama dürüst insan kalmamış. Yine en sağlam satıcılar donanımforumda.
11 ay
Tivibu günlerdir Mobbing uyguluyor. Netice de pes ettim
Tivibu Süper paket ile Sinema paketi aynı olmasına rağmen, Sinema paketinin 2 katı fiyat alıyor. Telefonda günlerce Mobbing yapıp zorla süper paket aldırıyor. Yazıklar olsun. Bir daha asla hayatımda Tivibu ve Telekom görmek istemiyorum. 2 cep hattımı, fiber internet ve Tivibu Süper paketten kurtulacağım. Kimseye asla tavsiye etmiyorum.
12 ay
2. el KingFast 32 GB SSD aldım. TOKATLANDIM MI !!! HD TUNE PRO EKRAN GÖRÜNTÜLÜ
Ekran görüntüsünü aldım. Satıcıya yaptığın yanlış, bu şekilde satıyorsan smart hatalarını belirtmen gerekliydi dedim. Hiç oralı olmadı, yağ gibi üste çıktı. İlanında sıfır gibi tertemiz sorunsuz diye yazıyordu. Sahibinden.com dan aldım.
Uzun vade de sorun yaşar mıyım. Yedekten 1 adet sector kullanmış.
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.