MİNİ SÜRÜM

Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt

Yarbay
19 Aralık 2004
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
12 üye
Görüntülenme (?)
102 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
2 yıl
Dolby Tavsiyesi
7 yıl
# H100i çatlak problemi #
Merhaba ,4 aylık H100i'nin , rakor işlevi gören plastiği çatladı. 4 aydır herhangi bir demontaj görmediği halde. Böyle bir sorunla karşılaşan var mı acaba?Edit : Resim.
9 yıl
Dev kasa - Blaze X2 Project
9 yıl
# Pfsense ile dual wan conf. /Birden çok hattı birleştirme#
Merhaba arkadaşlar,2 veya daha fazla internet hattını Pfsense ile nasıl birleştirileceğine kısaca değineceğim.Setup 1 ;2 dsl/genişband modemÖncelikle bunun yapılabilmesi için 2 veya daha fazla internet hattının modem/router üzerinde sonlanması gerekli. ( pfsense üzerinden pppoe olarak da sonlandırılabilir )2 adet modemin de subnetleri aynı olabilir, veya farklı bir subnet ile de kullanabilirsiniz. Benim örneğimde aynı subnet üzerinde bulunuyorlar.Router 1 : 172.24.10.6

Router 2 : 172.24.10.7Pfsense makinası üzerinde ise 2 adet ethernet kartı mevcut ,Wan : 172.24.10.100

LAN : 172.24.11.1 ( Pfsense local bacak )Öncelikle 2 farklı gateway adresimiz olduğu için bunların tanımlamasını yapmamız gerekecek,System> Routing kıvrımından giriş yapılır ,

Gateway adresleriminiz tanımı yapıldıktan sonra bu gateway adreslerini load balance olarak belirteceğimiz kriter neticesinde kullanacağız ( packet loss or high latency ) ,System>Routing>Groups kıvrımından giriş yapılır,Bundan sonraki aşamada ise, wan tarafındaki trafiğin gateway adreslerini, biraz önce tanımladığımız grup seçeceğiz. Bu sayede trafik bizim belirleyeceğimiz grup üzerinden gerçekleşecek.Firewall>Rules>WANFirewall üzerinden wan tarafında oluşturduğumuz rule sayesinde, trafik belirtilen gruptaki gatewayler üzerinden geçiyor.Son olarak, floating üzerinden wan trafiğine izin veriyoruz http portu için.Firewall>Rules>FloatingBirde test gerçekleştirelim ;Not : 2 adet 4mbit dsl bağlantısı kullanılmıştır ;Konu tamamiyle tarafıma aittir. Henüz pfsense ile yeni tanıştığım için çok extreme conf. gerçekleştirmedim. Bu başlık altında paylaşarak tecrübeli arkadaşların yardımıyla toparlayabileceğimizi umuyorumSevgilerle,
9 yıl
## Kulaklık tavsiyesi ##
Merhaba Arkadaşlar,Kulağı tam kapsayan , dış ses yalıtımı iyi, yüksek müzik ve film performansı , usb girişi olan , headphones tarzında , maksimum 200TL bütçe ile alınabilecek kulaklık tavsiyelerinize ihtiyacım mevcut. Aşağıda örnek bir kulaklık tarzı buldum, bunun gibi yukarıda belirttiğim özelliklere sahip ürünler neler olabilir?Örnek link ;http://www.vatanbilgisayar.com/Mikrofon%20ve%20Kulaklık/creative-sb-arena-sb-arena-surround-usb-gaming-headset/productdetails.aspx?I_ID=44685

Not : Mikrofonlu olması şarttır.
10 yıl
XFX 6950 / MSI GTX 560ti twin
Merhaba,Öncelikle konunun SESSİZLİK olduğunu belirtmek istiyorum, zira diğer performans testleri hakkında birçok konu mevcut.

Ürünler ;1 - XFX Radeon HD6950 Çift fan ; Link :http://www.eksenbilgisayar.com/?urun-detay_39913_XFX_Radeon_HD6950__1GB__DDR5__256_Bit__Ekran_Karti_-_695X-ZDFC.html2 - MSI GTX 560 TI twin Frozr II OC ; Link :http://www.teknobiyotik.com/donanim/ekran-karti-vga/msi-gtx560-ti-twin-frozr-ii-oc-1gb-ddr5-256-bit-pci-ekspres-ekran-karti.html

2 üründe aynı fiyat kategorilerindeler ve aşağı yukarı performansları birbirlerine yakın.

Konu sessizlik olunca, 2 ürün arasında tercih yapmakta zorlanmaktayım. Bu sebepten ötürü görüşlerinize almak istemekteyim. 2 kart arasında en az gürültü oranına sahip kartı tercih etmem gerekli. Değerli görüşlerinizi paylaşırsanız sevinirim.
10 yıl
Sistem temizliği ( rad,cpu,pump )
Merhaba arkadaşlar ;Sistemimde kullandığım sıvıyı değiştireceğim. İçindeki sıvıyı komple boşalttıktan sonra, ( radyatör'ü sıcak su veya sirke sodasıyla temizledikten sonra ) pompa içini ve cpu blok'u nasıl temizleyebilirim?

Hortumların içinde elbette birazda olsa eski sıvıdan kalacaktır muhtemel. Su dolaşımı bunu temizlemeye yeter mi?

Sistem ;Xspc rx360m rad

mcp655 with speed controller pump

ek supreme-hf full nickel

feser one f1 red

Yardımcı olabilirseniz sevinirim.Saygılarımla ;

Serdar KEKİK
10 yıl
Modüler PSU tavsiyesi
Merhaba arkadaşlar ;Kasa içerisindeki her ne kadar toplama bölmelerinde gizlesem de watercooling olduğu için biraz açıkta kaldı kablolarım. Sistem özelliklerini aşağıda belirteceğim, bunun doğrultusunda modüler kablolu ve kılıflı olanlardan, uçuk rakamlar ve gereksiz güç olmadan önerebileceğiniz modellere ihtiyacım mevcut. Konu ile ilgili hertürlü yoruma ve görüşe açığım.

Sistem bileşenleri ;Amd 1055T @4ghz cpu

Am3 890fx UD5 board

4*4 ddr3 ram

6 adet 12cm fan

2 adet 23cm fan

2x 1tb hdd

1x 320gb hdd

1x swiftech mcp655 pompa

1x aerocool modern v fan kontrolcü

2x kasa içi neon

1x dvd rom

6x usb

His 6850 vgaÖzellikler ve kullanılan bağlantıları yazdım. Bunları göz önüne alarak ileriki sistem upgradeleride göz önüne alınarak 650watt high power modüler 80+bronze düşünüyorum. Acaba yeterli gelmeme gibi bi ihtimali olabilir mi düşüncesiylede kavrulup duruyorum şuanda...Önerilerinizi paylaşırsanız sevinirim.

İyi Akşamlar,

Serdar KEKİK
10 yıl
Hep birlikte " FEYK " demeyi öğretelim
10 yıl
## ZyXEL modem ayarları,sorunları & istekleri genel başlık ##
Merhaba arkadaşlar,

ZyXEL modemler hakkında yaşadığınız sorunları, soruları & yapmak istediğiniz ayarları bu ana başlık altında belirtirseniz elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışacağım.Gördüğüm kadarıyla birçok dağınık ve çözümlenmemiş sorunlar mevcuttu, her birine tek tek cevap vermek yerine bu ana başlık altında toplarsak bir çözüme kavuşturabiliriz diye düşünüyorum.

Foruma elimden geldiğince bakmaya çalışacağım fakat mesai saatleri içinde çok fazla vaktimi ayıramayabilirim. P.M atabilirsiniz.Not : Burada yapılan işlemler, tamamiyle size kişisel yardımımdır, firma bunlardan sorumlu değildir.
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.