MİNİ SÜRÜM

Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt

Yüzbaşı
03 Ocak 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
9 üye
Görüntülenme (?)
37 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
2 yıl
Nakil Sonrası Tarife Değişikliği(?)
Merhaba arkadaşlar.

İlk mesajı değiştirip güncel bilgiyi paylaşıyorum:
Nakil işlemi gerçekleşti. 59 TL olan fiber 24 mbit internetim nakil sonrası aynı fiyata 8 mbit yalın adsl olarak değişti. İnternetsiz kaldığım için mecbur geçiş yaptım yapacak bir şey yok diyerek.
Gelen ekip hattı kontrol ettiklerinde maksimum 8 alabileceğimi paketi 16 mbit'e yükseltmem durumunda kopmalar yaşanacağını ve verimsiz olacağını söyledi.
Ocak ayına kadar idare edip eğer net 8 mbit alabileceksem devam edebilirim sonuçta adil kullanım da kalkacak dediğimde, adil kullanımın kalkması sizin için geçerli değil siz eski müşterisiniz Ocak ayında sözleşme imzalayan müşteriler için akn olmayacak dedi.
Müşteri hizmetlerine AKN ile ilgili sorduğum tüm sorularda bilmiyorum cevabı aldım. Müşteri hizmetleri cevap vermekten kaçıyor belli ki. Ekibe bunu söylediğimde haklılar bilmiyorlar bir belirsizlik var bize söylenen eski müşterilerin aynen devam edeceğiydi dedi.

Milleti deli gibi arayıp sözleşme yeniletmeye çalışmalarının sebebi buydu zaten belliydi bir şeyler olacağı.

Şimdi ne yapsam bilmiyorum. Binada Kablonet kutusu var muhtemelen kablonet ile sağlıklı bir bağlantı alınabiliyordur. Ona geçmek istiyorum ama cayma bedeli 500 küsür TL çıkıyor. Bunu tüketici hakem heyetinden çözebilir miyim emin değilim.

Eski mesaj:

quote:

Bulunduğum muhitte şuan fiber altyapısı ile internet kullanmaktayım. Fakat 1-2 hafta içerisinde ev değiştireceğim ve kiraladığım yeni dairede fiber altyapısı bulunmamakta. Mecburen ADSL/VDSL seçeneklerine geçiş yapmam gerekiyor. 1 yıl daha taahhüdüm devam ettiği için iptal gibi bir durum söz konusu olamıyor. Zaten iptal edilse bile diğer servis sağlayıcıların vereceği kotalı belirsiz paketlerine gereksiz fazla para vermek istemiyorum.

Burada asıl merak ettiğim şu;
-Fiber olarak imzalanmış sözleşmede servis sağlayıcı bana fiber hizmeti sunamadığı için bir hakkım var mıdır? İmza attığım paketin fiyatından daha yüksek bir fiyata yeni tarifeye geçebileceğim bilgisini verdi müşteri hizmetleri.
-Superonline ADSL/VDSL paketine geçtiğim taktirde 2019 yılı itibariyle kotalı ve dolayısıyla hız düşümlü bir pakete mi taşınacağım yoksa taahhüt gereği hız düşümsüz kotasız bir paket mi tanımlanacak?
-Böyle bir durumda seçilebilecek en uygun fiber dışındaki paketler nelerdir? 64 TL'ye 16 mbit'e kadar gibi bir teklif aldım. Mevcut paket fiyatım 59 TL.
7 yıl
Detaylı "Taş" incelemesi tüm detaylarıyla "TAŞ"
Teknolojiye Atarlanan Adam yine tüm atarıyla dünyanın en önemli malzemesini tüm detaylarıyla incelemiş.
Videonun sonunda da posta koymayı unutmamış tabi.
Bir diğer manyak ötesi inceleme.
Flappy Bird incelemesi (Dikkat sansürsüzdür)
http://www.youtube.com/watch?v=TzpcRNkLx78
8 yıl
Tablet önerisi istiyorum
Arkadaşlar merhaba.
Tabletlere aşinalığımı Ainol Novo 9 Spark ile başlattım ve tabletin yeterli performansa erişemediğini düşünerek ve özellikle de Wifi sıkıntımdan dolayı başka bir tablete geçmeyi planlıyorum. Elimdeki bu tableti de kardeşime verip başka bir model tablet alacağım.
Yakın zamanda çıkacak tablet var mı bilmiyorum eğer çıkacak üst düzey bir tablet varsa 500 TL'ye kadar bütçem var bekleyebilirim gerekirse.

Aklımdaki tabletler şunlar:
Pipo Max M9
Pipo Max M6
Cube U30gt 2
Onda V972

Bu tabletlerin hepsinin artı ve eksileri var. Benim için şuan en önemli iki şey donanımın hakkını verecek yazılım konusunda kasım kasım kasılmayacak naz yapmayacak bir tablet olması ve wifi'nin sorunsuz olması. Sorunsuzdan kastım Galaxy S3'le yanyana koyduğumda S3 3 diş çekerken tablet 1 diş çekecekse sürekli bağlantım kopacaksa işime yaramayacak bu tablet. Ben tableti evde kullanmak için almıyorum şunu satın alırsan düzeliyor modem kanalını değiştirince normale dönüyor gibi beni ekstra masrafa ve işe sokacak şeylerle uğraşmak istemiyorum. Dışarıya çıktığımda veya bir arkadaşımın evine gittiğimde "modemin kanalını değiştirsene hacu" diye oturup modem kanal ayarı yaptıramıyorum kafelerde veya arkadaşlarımda. Spark'la canımdan bezme noktasına geldim. Performansı mükemmel bir sözüm yok (gerçi 4.2.2 gelene kadar tablet kendini 3310 sanıyordu ama neyse) ama wifi yüzünden iyice soğudum.

Şimdi şöyle ki bu 4 tablet için gördüğüm olumlu ve olumsuz şeyleri yazayım:
Pipo Max M9 Wifi çekimi nasıl bilmiyorum. Diğer modellere nazaran ekran çözünürlüğü düşük.
Pipo Max M6 İzlediğim videolarda kasılıyor gibi geldi. Yine wifi çekimini bilmiyorum ve yeterli sayıda inceleme yok satın alanda yok sanırım forumda.
Cube U30gt 2 Wifi ile ilgili Türkiye'de ve yurtdışında birçok kişi çekim gücü düşük yazmış. Performansı mükemmel gözüküyor fakat wifi yüzünden hevesim kaçıyor.
Onda V972 Benchmark skorları düşük geldi. Sanki bu da yeterli seviyede değilmiş gibi hissediyorum.

Özellikle Cube U30GT 2 modelinin performansında bir tablet arıyorum ve kesinlikle wifi ile ilgili bir sıkıntı olmasın istiyorum. Yapmadığımız şey kalmadı spark'a artık son çare anteni değiştireyim dedim ama onda da çözüm olmadığını okudum forumlarda.
Wifi'yi anlatayım size: Odamla modem arasında maksimum 5 metre vardır. Odamda laptop 4/5 diş Galaxy S3 3/4 diş çekerken Spark tablet 2/4 1/4 çekiyor. Arada duvar yok gibi birşey. Kapıyı kapatınca bile performans düşüyor çok mantıksız bir iş anlam veremiyorum. 2 diş çekerken zaten youtube'dan video bile izleyemiyorum doğru düzgün. Tek dişe düştüğü anda bağlantı kopmaları yavaşlık iyice çileden çıkarıyor. En azından bi 10 metrede full çekmesi lazım tabletin. Bu 4 tableti kullananların yorumlarına ihtiyacım var.

Yeni tablet önerilerine de açığım.
8 yıl
Gilette Blue 3 Traş Seti (Çanta Hediyeli)
Az önce forumda gezerken reklam penceresinde önümde belirdi. Fiyat uygun gibi geldi sipariş verdim bende ihtiyacım vardı zaten.quote:

Gillette Blue 3 Traş Makinesi + 6'lı Bıçak
Gillette Blue 3 Traş Jeli Pürüzsüz Tıraş 200Ml
Gillette Traş Sonrası Balsam Hassas Ciltler İçin 75 Ml


Hassas ciltler için özel geliştirilen formülüyle traş sonrasında cildinize nem kazandırır.


Kargo ile 22 TL'ye geliyor.
https://www.happy.com.tr/hizli_tuketim_urunleri/Gilette_Blue_3_Tras_Seti_canta_Hediyeli
8 yıl
Taahhüt verdik rezil olduk
Nerden verdim bu taahhütü uykulu kafayla onayladık gitti.
Daha 3. gündeyiz 40 GB download yapmışız bile nasıl iş anlamadım.
100 GB kotalı pakete 1 yıl taahhüt verdim ne yapsam bilmiyorum iptal ettirip başka bir pakete geçeyim diyorum ama halimiz ne olacak bilmiyorum.
Yok ki superonline falan buralarda. İptal istiyorum tam isabet paketinden sunup duruyorlar hepsi taahhütlü yok mu taahhütsüz ikna paketi bunların yahu? AKK'siz paket istiyorum 90 küsür TL fiyat çekiyorlar resmen sömürüyorlar.
8 yıl
Avea Faturalı Yok Yok Tarifesi 1000DK+1000SMS+2GB = 44 TL
Avea'dan her şey dahil Yok Yok Tarifesi!Tarife Bilgisi
Her yöne 1.000 dakika
Her yöne 1.000 SMS
2 GB cepten internet

ayda sadece 44 TL!

Yok Yok Tarifesi numara taşıma, yeni aktivasyon ve faturasız tarifelerden geçiş işlemleri ile yapılacak ilk 100.000 kayıt için açık olacaktır. Tarife Avea'nın diğer faturalı tarifelerinden yapılacak geçişlere kapalıdır.

Detay
http://www.avea.com.tr/web/KonusMesajlas/Tarifeler/YokYokTarifesi
9 yıl
Bir numaram . com hakkında
Açtığım bir konu silindi ve sebebinin bu sitedeki bir ürünün konusu olduğunu düşünüyorum.
Konu doğru yerde çünkü aynı kategoride benzer şekilde yüzlerce konu var.
Bu mesajımın neden silindiğini ve bir numaram adlı ticaret sitesinin neden yasaklı olduğunu açıklayabilir misiniz?

Konumun silinmesinden ziyade oradan ürün aldığım için başıma birşey gelir korkusu taşıyorum şuan. Engellediyseniz vardır bir bildiğiniz diye düşünüyorum
9 yıl
ISPARTA Süleyman Demirel Üniversitesi
Merhaba arkadaşlar. Elimden geldiğince Ispartayı ve üniversitemizi tanıtmayı amaçlıyorum. Yetersiz eksik gördüğünüz yeri PM ile veya alıntılayıp bildirebilirsniz. 6 senedir Ispartada yaşamaktaydım. Daha öncede Isparta'nın Eğirdir ilçesinde 4 sene kaldığım için Ispartayı ve çevre ilçelerini biliyorum. Okulu bitirdikten sonra kişisel bazı sebeplerden dolayı 2 sene daha Isparta'da kalmaya devam ettim. Ama bir yerden sonra artık yeter diyor insan tabi

Öncelikle Ispartayı anlatayım.
Isparta ne büyük ne de küçük bir şehir. Şehri 3 farklı bölgeye ayırabiliriz.
Çarşı
Otogar/İyaş
Üniversite/Çünür
Bu üç bölge öğrencilerin yoğun olduğu bölgeler Çarşı ve Otogar/İyaş bölgeleri.
Şehirde 2 adet alışveriş merkezi (İyaş Park, Centrum Garden AVM) bulunuyor. Birisi Otogar bölgesinde diğeri de Eğirdir Isparta yolu üzerinde. Otogar yürüme mesafesinde fakat diğer AVM için otobüs kullanmanız tavsiye edilir.

Çarşı'da Kafeler Caddesi denen bir kafelerin yoğun olduğu bir kaç sokaktan oluşan bölge var. Alkollü mekanların sayısı artmakla birlikte konsept kafeler ve bilindik kafeler de artmış bulunmakta. Ben konaklama açısından tercih ediyorum genelde. Her türlü ulaşımı rahat ve bölge olarakta gayet iyi. Otogar'da otobüs duraklarında yığılmalar oluyor. Örneğin akşam çıkalım çarşıya gidelim dolaşalım dediniz eğer otogar veya üst tarafta oturuyorsanız 12'den sonra taksi dışında alternatifiniz yok. Yine de büyük bir şehir olmadığı için yürüyebilirsiniz. Tercih sizin. Ben 4 ay otogar bölgesinde kaldım. Onun dışında kalan 5,5 senemi çarşıda geçirdim.

Otogar/İyaş çevresinde yeni yeni kafeler yapılmaya başlandı. Yurt apart ve ev bakımından zengin bir bölge. Yerleşim yerleri yeni yapılar olduğu için tercih ediliyor. Çarşıdan yürüyerek 20-30 dk. mesafede. Eğer çok uç bir noktada değilseniz yürüyerek ulaşımı sağlayabilirsiniz. İyaş Park adlı alışveriş merkezi Otogar'ın hemen arkasında Otogar'a bitişiktir. Ayrıca onun yanında İyaş adlı bir market var. Bundan 6 sene önce Isparta da mağazaların bulunduğu herhangi bir alışveriş merkezi yoktu insanlar tüm ihtiyaçlarını İyaş ve çarşıdaki tuhafiyecilerden karşılarlardı. Hala da gelişmekte şehir. O yüzden o dönemde mezun olanlardan pek tavsiye almanızı önermiyorum

Üniversite/Çünür yerleşim bakımından kesinlikle tercih etmemeniz yurt aramamanız gereken bölgedir. Etrafta ne bir kafe ne bir eğlence mekanı vardır. Genpa market ve onun 50 metre ilerisinde bir adet ufak diskovari bir yer var. Her sene o mekan batıyor ve birine devrediliyor en son 4 sene önce bir arkadaşımın mezuniyet balosu için bir kere gittim ve hiç eğlendiğimi söyleyemem açıkçası. Çünür ilk etapta üniversiteye yakın diye tercih sebebi olabiliyor fakat üniversiteye yakın olması gerçekten gereksiz çünkü her şekilde otobüs kullanacaksınız. Şehirden uzakta olmak size büyük bir dezavantaj. Market bile bulamayabilirsiniz. Mümkünse araba veya motor gibi bir vasıtanız yoksa (ki olsa bile ışıkkent, halıkent gibi daha rahat yerler varken tercih sebebi değil) tercih etmeyin.

Ispartayı uzunlamasına bir şehir olarak düşündüğünüzde Çarşıdan otobüse bindikten sonra Otogar/İyaş ve Üniversite'ye kadar otobüsler gidiyor. Tek hatla bütün Ispartayı gezebilirsiniz gibi bir şey. Son zamanlarda şehir enine de büyümeye başladığı için otobüs hatlarından sonra yürüme mesafesi uzar oldu. Fakat sıkıntı değil çünkü zaten gün içinde yürüdüğünüz mesafe en fazla 30 dakika oluyor.

Artık 2010 yılı kadar ucuz değil. Mekan sayısı arttı ev, apart, yurt sayısı arttı. Rekabet arttı gibi düşünüyor olabilirsiniz ama aksine insanlar nede olsa boş kalmaz gözüyle bakarak fiyat şişiriyorlar. Bir kafeye oturduğunuzda İzmir, Ankara, İstanbul'da ne ödüyorsanız yine aynısını ödersiniz. Fakat ev fiyatları Türkiye genelinde olduğu gibi inanılmaz bir yükselişte. Benim gibi ev konusunda çok şanslı iseniz kelepir ev denk gelebilir fakat genel olarak fiyatlandırma artık 2+1 500-800 3+1 600-1200 fiyatlarında. Keza apartlarda 2+0 stüdyo daire şeklinde geneli eşyalı ve 600-1500 arası fiyatları. 2 kişi kalındığında bu tutar bölünüyor tabi ama yine de böyle bir şehir için biraz yüksek gibi.

Gelelim üniversiteye
Üniversite kampüsü ikiye ayrılmış durumda. Doğu ve Batı kampüsü olmak üzere iki tane kampüs var. Kampüste pek birşey yok beklentinizi düşük tutun o yüzden. Doğu ve Batı Kampüsleri arasından Burdur yolu geçiyor. Aralarında bir köprü var köprüyle Doğu ve Batı kampüsleri arasında geçiş yapabiliyorsunuz. Kampüs küçük değil ama "Aman tanrım ne kadar büyükmüş" denecek kadarda büyük değil.
Batı Kampüsü (ki bu benim okuduğum kampüstü) Mimarlık ve Mühendislik bölümlerinin tamamını kapsıyor. Ayrıca 2 yıllı MYO'ların bir kısmı da burada. Bütün mühendisler Batı'da. Doğu'da da geriye kalan tüm fakülte ve bölümler var. Ayrıca ilk sene hazırlık sınıfında okuyacaksanız Doğu'da eğitim görüp daha sonraki sene Batı'ya geçiyorsunuz.
Doğu ve Batı kampüslerinde spor salonları var. Tabiki Doğu kampüsünün spor salonu daha büyük ve daha güzel. Yine Doğu'da olimpik yüzme havuzu mevcut. Tıp ve Diş hekimliği fakülteleri Doğu'nun biraz alt kısmında kalıyor Doğu'dan daha bağımsızlarmış gibi yani.

Ev apart yurt olayları
Ben okuduğum süre boyunca 1 dönem yurtta 1 dönem apartta ve okul bittikten sonraki 2 seneyle beraber 5 senemi 2 farklı evde geçirdim. Genel olarak ben birçok arkadaşıma göre çok ucuza kaldım. Bolca şans biraz ağzınızın laf yapması biraz karşınızdaki insanların insafı sayesinde kelepir ev denk gelebilir.
Esnaf ve ev sahibi (özellikle ev sahibi) biraz öğrenci yolma taraftarı. Esnafın huyuna giderseniz güzel insanlarla karşılaşabilirsiniz fakat ev sahibine ne yaparsanız yapın 10 lira bile inmez kiranız bunu yazın aklınıza. Genelde her ev sahibi ya kendisi ya bir tanıdığı bir öğrenci kazığı yemiş veya öyle bir duyum almışlar(!) o yüzden öğrencide para çok vurun kırbacı gözüyle bakıyorlar.
Çarşı ve Otogar tarafında genellikle fiyatlar aynı. Ben size Çarşı tarafında apart veya ev tutmanızı öneririm. Yurtlar Çarşı ve Otogar arasında kalıyor genelde veya Otogar'ın alt kesiminde var yine. Eğer ilk sene yurtta kalayım derseniz her yeri gezin. İlk gördüğünüz yurda tav olmayın. Ben 330'a kalıyordum arkadaşlarımdan 600'e kalanda vardı 300'e kalanda. Yurtlarda iyi pazarlık edin. 400 diyorsa 300'e kadar zorlayın arayı bulursunuz. Apartlar içinde yine pazarlık yapılabilir bir ihtimal fakat çok inmezler onlarda iki kişilik 2+0 eşyalı daireleri 600-1500 civarına veriyorlar. 1500 en en pahalı bulacağınız aparttır bulaşık makinesine kadar olur muhtemelen. Genelde 700-800'e kalıyor öğrenciler. Kişi başı 350'ye yakıt ve internet dahil bir fiyata geliyor.
Ben bir dönem yurt bir dönem apart ve geri kalan tüm zamanımda evde kaldım o yüzden hepsini biliyorum. Yurttan bir süre sonra gına gelecek. Yemekleri beğenmeyeceksiniz gürültü internet sıkıntıları başlayacak vs. o yüzden sözleşmeyi imzalarken ucunu açık bırakabilirseniz bırakın. Ben istediğim zaman yurttan kaydımı alıp çıkabilmek istiyorum demeniz lazım. Kendinizi ezdirmeyin yurtlarda.
Yurt mantığını da anlatayım hemen. 3+1 daireleri bulunan bir apartmanı her odaya 1-2-3-4 kişilik yurt odalarına çevirip öğrencilere veriyorlar. Katlarda ortak tuvalet banyo var. Ben ilk evimin salonu kadar bir odada (30 metrekare tahmini) 3 kişi kaldım. Tuvalet banyo sıkıntısı çekmedim hiç. Fakat yemekler ilk zamanlar güzel olmasına rağmen sonradan bozulmaya başladı. Verdikleri sözleri tutmamaya başladılar. Sıcak su bazen akşamları bitiyordu internet zaten 60 erkeğin kullandığı bir internet olunca haliyle kötüydü. Artık vakit geçsin diye Lan üzerinden oyun oynardık dizi izlerdik vs. İlk sene sağlam arkadaşlıklar edinmek için yurt olabilir. Fakat yurt ortamındaki arkadaşlarınızla eve çıktığınızda işler değişebilir bilginiz olsun. Yurtta oda arkadaşınız bile olsa eve çıkınca bir anda her şey değişiyor. Yurtta ben çılgın yemek yaparım diyen adamlar ne hikmetse evde yumurta kıramıyorlar veya ben her gün evi temizlerim hacı ona göre haaa diyen adamlar bulaşık yıkamaz kendi odalarını bile ayda 1 temizler oluyorlar. Garip yani.

Evler 500-1500 lira arasında değişiyor. 1000 liraya kalan bir kız arkadaşım vardı. Duyduğumda çok şaşırmıştım. 6 kişi kalıyorlarmış evde. Artık şaşırmıyorum 4 kişi 1200 liraya kalanı gördüm dün mesela. Bir de 2 kişi 1200'e apartta kalanı da duymuştum. Yani biraz maddiyat biraz kerizliğinizle alakalı. Artık hangisini seçerseniz

Evinizi tuttunuz eşyayı ne yapacaksınız
Eşya işi biraz şans biraz pazarlık işi. Facebook'ta SDÜ ile başlayan milyon tane ilan sayfası var. Tek tek kayıt olun eşya kovalayın derim. Bazen ev boşaltan mezunlar eşyaların tamamını ucuza satıyor. Gidip görmeden almayın. Bazı çakallar bozuk dolap veya çamaşır makinesini iteleyebiliyor. Çamaşır makinesi özellikle, eğer elinizden iş gelmiyorsa parça değişimi yapmayı beceremiyorsanız tüm testlerini yapın. Eve getirince sağından solundan su kaçıran, sıkma modunda su boşaltmayan, içi doluyken kazanı yere çarpan bir makineyle uğraşmak istemezsiniz. Aynı şey tabi ki ikinci el eşya satan dükkanlar için de mevcut.
Spotçu dediğimiz ikinci el ev eşyası satan bir kaç yer var. Bazıları kapandı, sıfır ürün satmaya başladı vs. ama yine illa denk gelir görürsünüz. Sıfıra koltuk takımı dolap masa beyaz eşya almak pahalıya mal oluyor. İllaki gezeceksiniz yani.
Mutfak için tabak çanak çömlek işini milyonculardan çözersiniz. Eğer pahalı gibi gelecek olursa Pazar günleri köy garajı dediğimiz yerde üstü kapalı bir alanda Rus Pazarı kuruluyor. Ruslarla alakası yok erkek arkadaşlar gözlerini açmasın hemen. Çok uygun fiyata güzel şeyler alabilirsiniz. Giyim konusunda da bütçeyi zorlamadan çılgın alışverişler yapabilirsiniz.
Şehrin her yeri Bim, A101, Şok marketlerle dolu o yüzden ev alışverişleri rahat olur takmayın kafaya.

Otur otur bir yere kadar gezmesek mi biraz?
Eğirdir ve Antalya yakın. Eğirdir ortalama 40 dk. Antalya 1,5-2 saat sürüyor. Eğirdir'e gitmek için İstasyon Caddesinden dümdüz aşağıya tren garına kadar inip sonra sola dönüp 200-300 metre yürüyorsunuz kavşaktan önce yol kenarında bekliyorsunuz. Genelde insanlar o bölgede beklerler zaten. Yol üstünde de üstünde Eğirdir yazan otobüs, dolmuş görürseniz el edin dururlar. Eğirdir ufak güzel bir ilçe. Göl var yüzülebiliyor plajları mevcut. Genel olarak tatil yeri. Emekli bölgesi. Sessiz sakin zaten. Gidip balık yiyip akşamda dönebilirsiniz. Deniz hasreti çeken varsa günübirlik gidip şöyle bir göl manzarası izleyip ada etrafında bisiklete binip gelebilir.
Antalya'ya gitmek için Otogar'ı kullanıyoruz. Bileti al ve git yani. Antalya'yı anlatmaya gerek yok sanırım
Kışın bir dağ havası görelim soğuktan k*çımız donsun ama bir de sucuk ekmek yer kızakla çılgınlıklar yaparız derseniz veya kayak, snowboard yapan ya da merakı olan varsa Davraz 2600'ün üzerinde bir rakımla kışın sizi bekliyor. Genelde kışın bol bol hadi dağa gidiyoruz, davrazda partiler, davrazda sucuk ekmek vs. diye etkinlik görürsünüz sağda solda. İlla birileri kanınıza girer gidersiniz.
Bunun dışında da üniversite spor ve kültür toplulukları bakımından bir çok üniversiteden çok daha avantajlı. Ben 5 sene Kayak ve Snowboard Topluluğunda yöneticilik yapan aktif bir sporcu olarak başta kendi kulübümü olmak üzere tüm spor kulüplerini bir dolaşmanızı tavsiye ederim. 4 tarafında doğal harikalar bulunan bir ildesiniz o yüzden çekinmeyin geride durmayın en az 2-4 seneniz burada geçecek güzel arkadaşlıklar, dostluklar için kafelerden ve sınıftakilerden fazlasına ihtiyacınız olacak. Ortak hobiler her zaman iyidir.

Sanırım fazlasıyla anlattım diye düşünüyorum. Kalanı da artık gelip yerleşince kendiniz çözersiniz.
9 yıl
Sanalreyonum.com S3 alan var mı?
Merhaba arkadaşlar.
Sanalreyonum.com sitesinden Samsung Galaxy S3 model cep telefonundan alan var mı acaba?
Kutusunun arkasında sağ alt köşede Samsung Global garantili olduğunu belirten tablo var mı bakabilir misiniz? Kutucukların içinde TR yazması gerekiyor eğer tablo varsa.

9 yıl
nereden alsam?
Samsung Galaxy S2 i9100 telefonu uzunca bir süredir almayı plAnlıyordum elime nakit geçti ve sipariş vermeye karar verdim fakat kafamda birkaç soru işareti var. Telefonu nereden alsam bilmiyorum. Garanti konusunda bana sorun yaşatmayacak sağlam bir yerden alayım diyorum ama fiyatlarıda çok uçuk yerler var. Seçeneklerim şöyle.

androidtelefonlari.com
İthalatçı garantisi var (sanırım) ekstradan kendi kurdukları servislerde tamir yapıyorlar. Site hakkında minimum seviyede olumsuz yorum gördüm herhangi bir şikayeti kısa sürede çözmek için ellerinden geleni yapmışlar.
Fiyat: 1.184,00 TL (Havale)

webdenal.com
Distrübitör garantili olduğu belirtilmiş. Arayıp bilgi almadım henüz. Daha önce alışveriş yapmış ve hızlarından memnun kalmıştım ama 20-30 liralık bir üründü zaten. sikayetvar.com'da belirtilen şikayetleri ellerinden geldiğince çözmüşler aşırı şikayet yok.
Fiyat: 1.319,95 TL (Havale)

hepsiburada.com
Distrübitör garantili. Siteyi birçoğunuz biliyor zaten. Zaman zaman aksaklık yaşatsalarda bana hiç denk gelmedi umarım gelmezde.
Fiyat: 1.459,00 TL (Kredi kartı ile 12 Taksit)

Kafam baya karıştı allak bullak oldum hatta. İlk sitede distrubitör garantisi olmadığını varsayarak kendi garanti koşullarında minimum 150-200 lira fiyat farkıyla satıyorlar. Kendi garantilerinin iyi çalıştığına dair söylenenler var. Fakat cihaza onların attığı root dışında kendim müdahale ettiğimde garanti geçersiz kalıyor. Aynı işlemi diğer sitelerden yaptığım alışverişlerde de root sonrası garanti konusunda sıkıntı çekerim biliyorum fakat androidtelefonlari.com kendi garantisini verdiği için biraz riskliymiş gibi geliyor. İki gün sonra ekranında bir problem yaşarsam iade değişim vs. konusunda sıkıntı yaşar mıyım? Distrübitör garantili üründe iade garanti değişim süreci nasıl işliyor? Daha önce bir ithalatçı garantili telefonda başım yandı çöpe attım telefonu. İki ucu hoklu değnek hesabı şuanda durumum
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.